Wielkie zwiedzanie galaktyki.
#1
Wspólnie z CMDR Dioxem wybraliśmy się w ubiegłym tygodniu na wielkie ( przynajmniej dla mnie,  Smile ) zwiedzanie galaktyki. Dla doświadczonych włóczykijów, i innych galaktycznych powsi... to jest... ten, tego... chciałem napisać:  dla wytrawnych eksploratorów naszej Mlecznej Drogi pokroju np CMDR TeddyPandy (pozdrawiamy  Wink ) nasze wysiłki są zapewne odpowiednikiem zabawy przedszkolaków w pobliskiej piaskownicy, tudzież obalania pierwszego małego piwa przez dwóch żółtodziobych gołowąsów na pierwszym w życiu "gigancie". Dla nas jednak jest to eksperiencja wzniosła i napawająca dumą z własnych osiągnięć jak również refleksją na temat piękna kosmosu i świadomości, jak marnym i nieistotnym pyłem jesteśmy w obliczu ogromu wszechświata. Nie będąc samolubami, część z tych doświadczeń utrwaliliśmy  i chcemy się nimi podzielić z cała Husarską bracią Biggrin . Ale do rzeczy:

Skład Wyprawy:

1.) CMDR Diox na ASP Explorer o wdzięcznej i wiele mówiącej nazwie "DISCOVERY"
2.)CMDR SEBA312 w statku Anaconda nazwanym,na cześć pewnej pięknej, choć próżnej królowej, "Cassiopeia"

Cel ekspedycji:
  Początkowo, celem miał być zupełnie losowo wybrany sysyem na rubieżach galaktyki, gdzieś w sektorze Silentium, po namyśle i dyskusji mającej miejsce już podczas wyprawy zdecydowaliśmy się zmienić cel ostateczny na Ceeckia ZQ-L c24-0. Heh.. Smile Już widzę ten uśmieszek na ustach wszystkich weteranów badania kosmicznej pustki, którzy wiedzą iż układ ten to nic innego tylko przesławny Beagle Point, czyli swoista Mekka wszystkich pilotów  mieniących się eksploratorami.



Start misji:
18-o4-3303r

Na EDSM można zobaczyć pokonane przez nas dotychczas  trasy:
DIOX
SEBA312

linki do albumów ze zdjęciami
DIOX
SEBA312


Ponieważ post zrobił się nieco przydługi postanowiłem pogrupować obrazy i ukryć pod spoilerami.



Następny punkt wyprawy :
 

kolejny cel wyprawy :

Jeśli ktoś ma ochotę ocenić czy wybrałem właściwe oto link do albumu. Może są takie które Waszym zdaniem również powinny się znaleźć w poście ?

Zdjęcia CMDR Dioxa  wkleję póżniej, też ich trochę pstryknął, tylko musi przygotować album i przesłać mi linka. Smile

To na razie tyle. Następny cel: Eock Bluae AA-A H36 Nebula. 

Ciąg dalszy raczej nastąpi  Wink .

Tu kilka zdjęć popełnionych przez CMDR Dioxa oraz link do jego Albumu z naszej wyprawy.



Wracamy do moich zdjęć. Smile  Oto ciąg dalszy relacji.
Odkryta gdzieś po drodze wodna planeta: Stała tak sama bidulka, że musiałem sfotografować...


A tu kolejne ciekawe odkrycie. Sesja zdjęciowa obowiązkowa Smile  


Kolejna mgławica (EOCK BLUAE AA-A H36 NEBULA) czeka na zwiedzanie i na sesję zdjęciową.
W drodze do kolejnego przystanku trafiłem na: 



I na

i potem na jeszcze jednego
W tym samym systemie  wylądowaliśmy na sporej  planecie w celu zrobienia kilku fotek. Trochę też pobrykaliśmy w SRV  Smile


A tutaj obrazy  z mgławicy FLYAI FLYUAE będącej naszym następnym celem pośrednim. W zasadzie była ona już widoczna na poprzednim przystanku, ale z uwagi na bliskość słońca  prezentowała się niezbyt okazale.



Następny przystanek to już Beagle Point. Posczas tej dość dlugiej trasy z pewnością trafię na coś ciekawego. 




Wspólnie z naszym honorowym Rotmistrzem Arnulem postanowiliśmy urządzić Husarski piknik na drugim końcu galaktyki Biggrin
jako miejsce spotkania wybraliśmy jeden z księżyców dużej opierścienionej planety w systemie PYRIE THUA PJ-I D9-1.
Bawiliśmy sie świetnie. Istnieją w pełni uzasadnione podejrzenia, że taka ilość Swińskiego Ryja, jaka została spożyta w celu uczczenia naszego mittingu, nie zmieściła by się na niejednym stole, gdyby chcieć ustawić butelki jedna obok drugiej. Nadało to naszym poczynaniom nieco luźniejszy charakter, tudzież sprowokowało do co bardziej ryzykownych akrobacji w SRV. Dość powiedzieć, że  po skończonej imprezie Arnul nie mógł trafić na własny statek, Diox zasnął w SRV, a ja nie wiedzieć czemu uporczywie lądowałem swoim pojazdem kołami do góry, dziwiąc się, że horyzont złośliwie nie chce trzymać poziomu Tongue.
Oto moja relacja ze spotkania:


I wreszcie! W końcu! Po trzech bez mała tygodniach lotu i skanowania systemów i planet dotarliśmy do naszej Mekki, do naszego celu głównego. Beagle Point powitał nas ciepłą, żółto-pomarańczową gwiazdą typu K. Niezwłocznie przystąpiliśmy
do upamiętnania tej jakże wwzniosłej i wiekopomnej chwili. Wink



Będąc w Beagle Point nie mogliśmy nie odwiedzić najdalej położonego od naszego Słońca systemu OEVASY SG-Y D0. 
Wiązało się to z koniecznością syntezowania bogatszej mieszanki paliwowej dla naszych statków. Trzeba więc było pojeździć trochę po planetach w SRV i poszukać Niobu, Itru i Arsenu. Ostrożnie dobierając systemy docelowe skorzystaliśmy z następującej trasy:

Myeia Thaa QI-B d13-0 37,8 LY
Myeia Thaa QI-B d13-1 50,31 LY
Myeia Thaa UO-Z d13-0 56,14 LY
Ceeckaea QK-C d14-0 66,32 LY
Oevasy MA-A d0        53,69 LY
Oevasy NA-A d0        82,68 LY
Oevasy RG-Y d0        50,07 LY
Oevasy SG-Y d0






A to już trasa do Systemu Kopernik.

Ujęty niezwykłym widokiem dwóch słońc niemal nie przypłaciłem wirtualnym życiem próby zrobienia tego zdjęcia. Statek rozgrzał się do 200%. Łuk dymu, który widać niedaleko unosi się z wymiennika temperatury .



Tutaj podobme zdjęcie tylko gwiazdy inne. Tym razem obyło się bez pożarów Smile



A tutaj coś co odkryłem pierwszy raz w swojej eksploracyjnej karierze. Dwie planety typu Earthlike w jednym systemie.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#2
Haha, powodzenia piloci i czekamy na kolejną relację! Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
Ambitny cel, powodzenia Piloci i również pozdrawiam Smile
Polecam wyłączyć sobie linie orbit, żeby nie było ich widać na fotkach!

Z fotek z albumu najbardziej podoba mi się ta:

[Obrazek: 4NgR41X.png]

Odpowiedz
#4
No no, to sobie wybraliście cel Biggrin. Mam nadzieję, że nie zwątpicie po drodze. Pamiętajcie, że prawdziwy podróżnik nigdy się nie poddaje! Będę śledził Waszą relację i kibicuję Wam mocno Smile.
Odpowiedz
#5
Życzę powodzenia. Ja wczoraj właśnie dotarłem do Beagle Point, a teraz mozolnie przebijam się jeszcze dalej.
..
Cała okolica już mocno przetrzebiona - znaczy wszystko zeskanowane i odkryte, ale niedaleko znalazłem system Iorant XX-H c23-0, w którym są jeszcze 4 nie odkryte planety. Jedną ja zeskanowałem. Wdepnijcie tam i się "podpiszcie" dla potomności.
Odpowiedz
#6
Uzupełniłem wątek o zdjęcia CMDR Dioxa  i o dalszą relację. Zrobil się z z tego trochę przydługi post, może nie edytować pierwszego tylko pisać kolejne razem ze zdjęciami ?

Oczywiście dodałem też więcej zdjęć do albumu i dorzuciłem link do albumu Dioxa
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#7
Jak zobaczyłem dziś na liście pilotów jak daleko jesteście to miałem moment zwątpienia Smile (nie wiem w co)
Odpowiedz
#8
Dodałem kolejną relację, kilka fotek linki do EDSM. Ponieważ pierwszy post zrobił sie zdecydowanie zbyt długi pogrupowałem zdjęcia i poukrywałem pod spoilerami. Miłego oglądania Smile
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#9
Używacie czegoś do zapisywania trasy? sam się rozglądam, EDDiscovery zapisuje, ale szukam sposobu, żeby mieć jakoś osobno jedną konkretną podróż Smile
Odpowiedz
#10
Na razie korzystam tylko z EDDiscovery.  Jeszcze nie poznałem dokładnie jego możliwości i nie wiem co dzięki niemu można zrobićSmile.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  O tym jak z Niemcem, na wtrysku zwiedzam zachód galaktyki Arnul 16 13,162 15.02.2021, 17:23 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia. Arnul 67 70,153 08.06.2017, 20:38 UTC
Ostatni post: Haueck
  Centrum galaktyki zdobyte Baton 15 15,969 04.08.2016, 08:03 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości