Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia.
#1
5 tygodni temu (14.04.3303 r.) wyruszyłem na eksplorację z jednym celem - znaleźć własną planetę ziemio-podobną będącą księżycem gazowego giganta. Dlaczego taki dziwny pomysł i skąd mi się on wziął?  W sumie to do końca nie wiem, ale już od czasów poprzedniej części Frontier First Encounter podobał mi się bardzo domowy system imperium – Achenar, a szczególnie to, że planety earthlike orbitowały nie wokół gwiazdy tylko właśnie wokół gazowego giganta. No i tak mi już zostało.

[Obrazek: 3zCpQGd.jpg]
Achenar z Frontier First Encounter

[Obrazek: m9PvKI4.jpg]
A tutaj Achenar z ED. Jak widać trochę został zmieniony.

Nie miałem jakiegoś konkretnego kierunku dokąd chciałbym się udać. W sumie było mi to wszystko jedno byle jak najdalej aby mieć pewność, że jak już znajdę jowiszowego ziemniaka to nie będzie już odkryty przez kogoś innego. I tak oto znalazłem się na północno zachodnich rubieżach galaktyki (po drodze odwiedziłem jeszcze Kolonię [link]) gdzie błąkałem się po jakichś mgławicach i Beagle Pointach (wdepnąłem jak już byłem w okolicy bo w sumie czemu nie).

Jakoś nie byłem szczególnie nastawiony na sukces, tym bardziej, że przy okazji jakiegoś wątku imć GutenbergPL stwierdził, że musiałby to być błąd StellarForge żeby na takie coś trafić (jeżeli coś przekręciłem to z góry przepraszam ). W sumie to i tak chciałem wyrwać się daleko od bąbla i właściwie to liczyło się bardziej gonienie króliczka niż faktyczne jego złapanie!

Skupiłem się na systemach z gwiazdami typu B (takimi jak w Achenar). Wiedziałem, że Achenar było wykonane ręcznie przez twórców ED i nijak to się mogło mieć do innych systemów z gwiazdami B, ale i tak nie miałem innego punktu zaczepienia. Potem rozszerzyłem poszukiwania o pozostałe ciepłe gwiazdy od O do G. W międzyczasie były wspomniana mgławica, Beagle Point i najdalszy system od Układu Słonecznego.

Potrzebowałem trafić na system z gazowym gigantem, który ma solidne księżyce - minimum 0.04 masy Ziemi bo tyle jest potrzebne aby można planetę terraformować. Ponadto jeszcze trzeba mieć szczęście, że tenże jowisz będzie w zielonej strefie – czyli w odległości od gwiazdy pozwalającej na powstanie życia.
Jak się okazało spełnienie chociażby jednego z wymienionych warunków nie jest łatwe.

Po trzech tygodniach zrobiłem podsumowanie. Odwiedziłem coś około 3200 systemów i tylko w 4 znalazło się coś więcej niż tylko mikronowe kawałki skał orbitujące wokół gazoych gigantów.

[Obrazek: TECwIpM.jpg]
Pierwsze ciekawsze znalezisko - po 2 tygodniach od startu - 3 księżyce high metal content (a nie jak zazwyczaj rocky/ice body) i do tego jeden kandydat pod terraformowanie.

[Obrazek: 1puyqIP.jpg]
Tydzień później znalazłem kolejne księżyce HMC - tym razem pięć w tym jeden terraformowany.

Zdecydowałem się dokładniej przeszukać okolicę powyżej przedstawionego systemu co okazało się strzałem w 10 bo znalazłem dwa kolejne ciekawe systemy

[Obrazek: 0SgdXwP.jpg]
Księżyc water world i do tego z pierścieniem.

[Obrazek: 0WQ5PLG.jpg]
Tenże ww, a w tle gazowy gigant.
 

[Obrazek: z9qknGp.jpg]
Trzy księżyce HMC w tym dwa terraformowane.

[Obrazek: 7IRZsrk.jpg]
Widok na jowisza z okolicy tego najbliższego księżyca, który jako jedyny z tych trzech nie może być terraformowany.


I to by było na tyle po 3 tygodniach. Pomyślałem, że w tym tempie to będę potrzebował odwiedzić kilkadziesiąt tysięcy systemów, aby mieć szansę na sukces.
Przez następne dwa tygodnie zdołałem jeszcze znaleźć  dwa podobne systemy.
[Obrazek: ByKMREw.jpg]
System, który do dzisiaj uważałem za największy sukces – 2 księżyce HMC wielkości ziemi i to jeszcze z pierścieniami.

[Obrazek: dxQegYa.jpg]

[Obrazek: 6RVugbA.jpg]

Tak jak poprzednio postanowiłem dokładniej rozejrzeć się po okolicy i trafiłem na jeszcze jeden ciekawy system.

[Obrazek: CxraIov.jpg]
8 księżyców HMC w tym 5 większych niż 0.04 masy Ziemi. Niestety dość daleko od gwiazdy i żaden nie nadawał się pod terraformowanie.


I tak przez 5 tygodni i 2 dni przebyłem taką trasę.

[Obrazek: oMH0hC7.png]
W międzyczasie znalazłem 41 planet Earthlike, 244 WW terraformowalne, 240 WW nietarraformowalne, 50 Ammonia World i inne. Zrobiłem sobie nawet mini symulację ile mi za wszystko zapłacą po powrocie i wyszło coś około 375.000.000 cr Smile


Aż w końcu dzisiaj, po odwiedzeniu 4712 systemów:

Smile Smile Smile DORWAŁEM JOWISZOWEGO ZIEMNIAKA Smile Smile Smile

[Obrazek: QZwImmk.jpg]
Mam cię!!!

[Obrazek: e25A9Ba.jpg]
I do tego ma pierścień.
Tutaj sobie zamieszkam jak już będzie można zakładać własne bazy.


[Obrazek: I3xvriL.jpg]
Tam na wschodzie będę jeździł na nartach, a w tych fjordach połowię rybcie ...

[Obrazek: Z5a8jY3.jpg]
A tutaj będę odpoczywał w cieniu palm, czy innego świństwa drzewopodobnego jakie zastanę na planecie…
 
Biggrin Biggrin Biggrin



Dalej nie mogę uwierzyć, że mi się udało.
Odpowiedz
#2
Gratulacje!
Raczej mało ludzi może się pochwalić takimi znaleziskami, własna mgławica, a teraz Grall. Wink
Jak widać, upór, mimo niewiadomej, czy wygrana jest możliwa - popłaca.
To dobry znak dla wszystkich, którzy tną przez pustkę z głowami pełnymi marzeń.

Raz jeszcze: gratulacje.
Odpowiedz
#3
Arnul, gratulacje. Jestem pod dużym wrażeniem, jakbyś kiedyś znalazł ziemniaka którego orbituje na bliskiej orbicie coś z gejzerami to daj znać, chętnie podlecę i spróbuję je znaleźć (choć oczywiście będę szukał własnego, ale w międzyczasie... Wink )
Co do kasy to znacznie chyba nie doceniasz, ja zrobiłem fragment tego co ty i właśnie w Sobieskim mi wypłacili 330 mln.

Jeszcze raz gratki, właśnie zaczynam powoli lecieć w tamtą stronę znowu, więc może jednak uda się zrobić tego grila w tygodniu Smile

PS - a czemu niby to jest głupie marzenie? Smile

PS2 - los mi prawie spłatał psikusa, znalazłem dwa skoki od Kolonii ale nie ma wulkanizmu :Sad
Odpowiedz
#4
Super! Robi wrażenie. Jak będziesz zbliżał się do bańki, to jakąś eskortę trzeba Ci będzie wystawić.

PS. Jestem ciekaw jak wyglądała Twoja reakcja. Pies nie dostał zawału? Wink
Odpowiedz
#5
Gratulacje, Arnul! Rzadko piszesz na forum, ale jak już napiszesz, to jest petarda Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#6
(21.05.2017, 06:21 UTC)Baton napisał(a): Arnul, gratulacje. Jestem pod dużym wrażeniem, jakbyś kiedyś znalazł ziemniaka którego orbituje na bliskiej orbicie coś z gejzerami to daj znać, chętnie podlecę i spróbuję je znaleźć (choć oczywiście będę szukał własnego, ale w międzyczasie... Wink )
Co do kasy to znacznie chyba nie doceniasz, ja zrobiłem fragment tego co ty i właśnie w Sobieskim mi wypłacili 330 mln.
Jeszcze raz gratki, właśnie zaczynam powoli lecieć w tamtą stronę znowu, więc może jednak uda się zrobić tego grila w tygodniu Smile
PS - a czemu niby to jest głupie marzenie? Smile
PS2 - los mi prawie spłatał psikusa, znalazłem dwa skoki od Kolonii ale nie ma wulkanizmu :Sad  

Przejrzałem wszystkie ELW, które dotychczas odkryłem (razem z wszystkich wypraw coś około 50 szt.) i tylko dwie miały księżyc bez atmosfery - niestety żaden bez wulkanizmu więc już nawet nie ma co sprawdzać czy ma niską orbitę (bo z mapy to chyba nie da się tego odczytać?). Ale będę o Tobie pamiętał.
Może przydałby się temat pt. "Sprzedam, kupię, zamienię, oddam w dobre ręce" gdzie można by się wymieniać znaleziskami i wrzucać ogłoszenia czego się szuka? Czasami co dla jednego jest nieistotne i nawet nie zwraca na to uwagi to innemu może sprawić wielką radochę!

(21.05.2017, 08:04 UTC)Haueck napisał(a): Super! Robi wrażenie. Jak będziesz zbliżał się do bańki, to jakąś eskortę trzeba Ci będzie wystawić.

PS. Jestem ciekaw jak wyglądała Twoja reakcja. Pies nie dostał zawału? Wink

Reakcja była spontaniczna jak kibica piłki nożnej, którego ukochana drużyna strzela bramkę dającą awans w ostatnich sekundach dogrywki ! Biggrin


(21.05.2017, 12:04 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Gratulacje, Arnul! Rzadko piszesz na forum, ale jak już napiszesz, to jest petarda Biggrin

Dziękuję wszystkim za gratulacje. A piszę mało bo wolno klikam w klawisze i jestem leniwy.


\\===================================================================

Zabrałem się za badania mojego Graala i już na dzień dobry szczena mi opadła i musiałem ją zbierać z podłogi. Zobaczcie jaki skład ma ta planeta.

[Obrazek: UcwUx1R.jpg]
Ponad 90% jej składu to lód!!!!

Przejrzałem wszystkie ELW jakie do tej pory odkryłem i żaden nawet nie zbliżył się do takiego składu. Wszystkie za wyjątkiem jednej sztuki składały się z Rock (65-68%) i Metal (32-35%). A ten jeden wyjątek to miał dodatkowo 0.1% Ice i wyglądał tak.
[Obrazek: F6CfUdg.jpg]

To co za potwora ja odkryłem :Smile

Toj jest kula lodu lekko liźnięta tylko warstwą skał/ziemi i do tego malutkie metalowe jądro. Ciekawe jak toto powstało? I czy w ogóle ma to rację bytu? I czy ktoś coś podobnego znalazł? Jak zimna lodowa planeta zamieniła się w drugą ziemię?
Miliony pytań bez odpowiedzi Smile
Odpowiedz
#7
Być może, krążyła po robicie gwiazdy, z "zielonej strefie", a została wybita ze swojej orbity przez....
Gazowy gigant, dysponujący sporą grawitacją, przechwycił Gralla i uczynił z niego swój księżyc.

PS Nie mówię że to Thargoidzi, ale to Thargoidzi. Biggrin
Odpowiedz
#8
(21.05.2017, 12:45 UTC)Arnul napisał(a): Toj jest kula lodu lekko liźnięta tylko warstwą skał/ziemi i do tego malutkie metalowe jądro. Ciekawe jak toto powstało? I czy w ogóle ma to rację bytu? I czy ktoś coś podobnego znalazł? Jak zimna lodowa planeta zamieniła się w drugą ziemię?
Miliony pytań bez odpowiedzi Smile

Ja mam jedną odpowiedż, masz w planach w przyszłości tam wylądować, więc jakby co to pod żadnym pozorem nie zapalaj grila Smile
https://goo.gl/OsdKzP
Odpowiedz
#9
Gratulacje Arnul Smile. Mało kto miałby taki upór w dążeniu do celu jak Ty Smile.
Odpowiedz
#10
(21.05.2017, 13:33 UTC)GutenbergPL napisał(a): Być może, krążyła po robicie gwiazdy, z "zielonej strefie", a została wybita ze swojej orbity przez....
Gazowy gigant, dysponujący sporą grawitacją, przechwycił Gralla i uczynił z niego swój księżyc.

PS Nie mówię że to Thargoidzi, ale to Thargoidzi. Biggrin

A nie odwrotnie? Tzn. Gdzieś na obrzeżach systemu powstała lodowa planeta, która tułała się tam ciemna i zimna do czasu, aż z jakiegoś powodu (tylko jakiego?) przechwycona została grawitacją gazowego giganta, który był właśnie w "zielonej strefie". A po przechwyceniu to już poszło i na tej lodowej pustyni pojawiła się przyjazna atmosfera, a potem rośliny i zwierzęta.

Dorzuciłbym do tego jeszcze inną teorię, bo jak sięgnąłem pamięcią wstecz to dosyć często w odwiedzonych systemach pojawiał się następujący układ ciał niebieskich:

Gwiazda ------coś tam ------- coś tam-------Gazowy Gigant----- itd.
                                                                    - mały kamienny/lodowy księżyc
                                                                    - mały kamienny/lodowy księżyc
                                                                    - mały kamienny/lodowy księżyc
                                                                    ...
                                                                   - lodowy księżyc ale większy od tych wcześniejszych i na dodatek często z pierścieniem

Tak na szybko przeszukałem odwiedzone systemy i jest trochę tego:


A dwa tygodnie przed znalezieniem ziemniaka, trafiłem na identyczny układ planet tylko z water worldem na końcu.


Stąd teoria, że na początku zestaw ten (jowisz+księżyce) wyglądał podobnie i na końcu był zwyczajny Ice World, ale potem coś się stało, że zrobiło się cieplej (nie wiem: gwiazda zaczęła lepiej grzać albo jowisz jakoś zbliżył się do niej). No a jak zestaw znalazł się w "zielonej strefie" to Ice World sam się terraformował w earthlike.


A skoro ice word może zmienić się w earthlike to ciekawe czy istnieją terraformowalne ice worldy?

----
Wrzucam jeszcze screen całego systemu bo wcześniej jakoś to przeoczyłem.

[Obrazek: jL7UfRb.jpg]
Poszalałem i przeskanowałem prawie wszystko. Na stempelki dla innych zostawiłem ostatniego gazowego giganta i jego księżyce.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  O tym jak z Niemcem, na wtrysku zwiedzam zachód galaktyki Arnul 16 13,153 15.02.2021, 17:23 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  Interakcje ze statkami Thargoid Interceptor Mathias Shallowgrave 3 5,582 20.12.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: Hans 001
  Warto Zobaczyć BLUA EAEC FG-Y G23 RANDARIO 19 23,145 12.05.2018, 05:39 UTC
Ostatni post: RANDARIO
  Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie Baton 258 258,567 25.03.2018, 13:19 UTC
Ostatni post: Baton
  [PUBLICZNY] "Skorupy Welcome To", czyli barnacles tournée! Mathias Shallowgrave 34 36,493 10.06.2017, 13:59 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości