Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
Testowałem na Laveconie CV1 na 1080 i Vive (ten nie wiem na czym), CV1 był w miarę czytelny, dla mnie to jest jeszcze lata od tego jaką mam jakość na zwykłym monitorze. Wiem, że jest za to wspaniała imersja i 3D ale jakość obrazu jest bardzo mizerna w porównaniu z monitorem i tyle, Zwłaszcze tekst dla mnie w Elite jest bardzo zły w porównaniu ze zwykłym monitorem.
To kolejna sprawa z goglami VR, nikt nie wie co tak naprawdę widzi druga osoba, można tylko zapewniać, że Ty widzisz świetnie Smile Dla mnie tekst w Elite przy obecnych rozdzielczościach jest określany jako "ujdzie".
Odpowiedz
(07.10.2016, 12:51 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(07.10.2016, 12:30 UTC)Adix napisał(a):
(07.10.2016, 12:06 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Czy Intel Core i5 4590 @ 3.30GHz wystarczy czy proponujesz zmienić na i7? (Grafę mam 1080 ASUS Strix, więc to akurat jestem pewien, że wystarczy).

Im mocniejszy tym lepszy... Jeśli już przesiądziesz się na i7 to 6700K z serii Skylake  (opcjonalnie i5 6600K) - będzie hulało!

Tyle że ja się nie chcę przesiadać, bo to kolejne 300 funciaków... Więc pytam czy moja i5 wystarczy, aby komfortowo cieszyć się VR. Jeśli mam grać na medium detalach w każdej grze, bo procek nie daje rady, to sobie podaruję. Prosiłbym więc o obiektywną odpowiedź, która nie ma na celu przekonanie mnie do zakupu Wink

(07.10.2016, 16:43 UTC)Baton napisał(a): Testowałem na Laveconie CV1 na 1080 i Vive (ten nie wiem na czym), CV1 był w miarę czytelny, dla mnie to jest jeszcze lata od tego jaką mam jakość na zwykłym monitorze. Wiem, że jest za to wspaniała imersja i 3D ale jakość obrazu jest bardzo mizerna w porównaniu z monitorem i tyle, Zwłaszcze tekst dla mnie w Elite jest bardzo zły w porównaniu ze zwykłym monitorem.
To kolejna sprawa z goglami VR, nikt nie wie co tak naprawdę widzi druga osoba, można tylko zapewniać, że Ty widzisz świetnie Smile Dla mnie tekst w Elite przy obecnych rozdzielczościach jest określany jako "ujdzie".

ech  powtarzasz sie , wiem byles na Laveconie i jak sam mówiles nie wiele potrafiles powiedziec  do czego gogle byly podpiete i jakie ustawienia zapodane . Jak bedziesz po testach z GTX1080 i zaproponowanych przezmnie ustwieniach SS to daj znac. W przeciwny razie uznaje Twoje opinie za kolejne trolollo... Biggrin
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Nie mam zamiaru się czepiać, sorry jeśli tak to wygląda. Rozważam zakup i szukam rzeczowych opinii. Pozostawiając na boku sprawę czytelności tekstu mam inne pytanie. Widzę dużo zapytań do deweloperów FD kiedy się zajmą Vive, o co z tym chodzi, znaczy co tam konkretnie działa gorzej niż w Oculusie?
Odpowiedz
(07.10.2016, 17:34 UTC)Baton napisał(a): Nie mam zamiaru się czepiać, sorry jeśli tak to wygląda. Rozważam zakup i szukam rzeczowych opinii. Pozostawiając na boku sprawę czytelności tekstu mam inne pytanie. Widzę dużo zapytań do deweloperów FD kiedy się zajmą Vive, o co z tym chodzi, znaczy co tam konkretnie działa gorzej niż w Oculusie?

temat rzeka , ale idac na skróty użytkownicy Viva musza robic tweaki/tricki aby obraz wyglądał tak jak na Oculusie. W tej chwili mam wrazenie ( po beta 5) oba obozy walczą o płynne 90 fps w wszystkich lokacjach EDH przy wysokim SS (np 2.0) . W obu przypadkach skopany jest AA , ponieważ sam Oculus posiada mniejszy FOV to im uzyskanie płynnosci przychodzi łatwiej. W Vive nie kazdy potrafi ( lub ma czas) aby sobie to poprawnie ustawic z poziomu Steam i gry. W nowej becie sa pewne ułatwienia co do ustawien w VR.  Sam chciałbym założyć w EDH beta5 Oculusa i sobie porównać. Poczytaj może forum Frontiera.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Prawdę powiedziawszy wszyscy macie rację. Obraz w goglach nie jest jak w monitorze i długo nie będzie. Frontier oraz producenci gogli mają dużo do zrobienia. Jeśli szukasz "żylety" -nie polecam gogli. Długo ich nie kupisz. Jeśli szukasz dodatkowych bodźców które sprawią, że poczujesz się jak pilot siedzący w kokpicie lub zobaczyć wielkość "kamyków" w pierścieniu gogle dadzą Ci tę możliwość. Monitor już nie. Pomimo minusów jakości wyświetlania, grzania się twarzy przy upałach nie wyobrażam sobie ponownej gry na monitorze.
Odpowiedz
Przekonaliście mnie, Panowie. Teraz jeszcze ja muszę przekonać żonę Biggrin

::EDIT::

[Obrazek: wdXeY4Q.jpg]


No to po mnie Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
(08.10.2016, 18:54 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Przekonaliście mnie, Panowie. Teraz jeszcze ja muszę przekonać żonę Biggrin

::EDIT::

[Obrazek: wdXeY4Q.jpg]


No to po mnie Biggrin

Graty! To teraz z kokpitu już nie wyjdziesz...

Hetman za kilka dni: Smile

[Obrazek: maxresdefault.jpg]
Odpowiedz
Visjer na ta przypadlosc ( grzanie w upaly ) pomaga Vr cover - nie grzeje jak gabka i jest milszy w kontakcie z twarza , ze o higienie nie wspomne

(08.10.2016, 18:54 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Przekonaliście mnie, Panowie. Teraz jeszcze ja muszę przekonać żonę Biggrin

::EDIT::

[Obrazek: wdXeY4Q.jpg]


No to po mnie Biggrin

jakby co nikt tu nikogo nie przekonywal dobry produkt sie sam sprzedaje Smile na redicie jest wynik sprzedazy gogli vive i oculus ... nas jest 2x wiecej..
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
(08.10.2016, 18:54 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Przekonaliście mnie, Panowie. Teraz jeszcze ja muszę przekonać żonę Biggrin

::EDIT::

[Obrazek: wdXeY4Q.jpg]


No to po mnie Biggrin

No to witamy w klubie Smile
Gratulacje! Czekam na Twój opis wrażeń z "nie płaskiego" kokpitu. Biggrin
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
(08.10.2016, 18:54 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Przekonaliście mnie, Panowie. Teraz jeszcze ja muszę przekonać żonę Biggrin
Tak naprawdę to jej musisz kupić drugie, jedną dużą obiekcją jest fakt, że przynajmniej jak grasz na kompie to widać co robisz i można jakoś tam brać udział, a w VR to już tak sobie, cholera wie co tam się dzieje, może masz symulator imperialnego haremu Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,697 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,535 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,931 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości