Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
#91
(07.10.2016, 08:12 UTC)Xeonary napisał(a): Niedługo wytestuję Elite na LG G3 + color cross. Wiem że to nawet nie jest zbliżone jakościowo do Vive ale co tam... :p

Oj, będzie mdliło o ile będziesz miał tyle wytrwałości i samozaparcia żeby spróbować polatać ciut dłużej...  Sick
Mam S6 + DaVinci VR (szklane soczewki) i powiem Ci, że można tylko zepsuć sobie wrażenia choć jakąś namiastkę może i poznasz.
Moim zdaniem nie ma co porównywać ale napisz jak Ci się podobało. Wink
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#92
Tak czy siak chyba jestem zdecydowany na zakup gogli VR, nie wiem tylko czy lepiej Oculusa czy VIve'a.
Rozumiem że granie z tymi goglami jest na tyle komfortowe że można grać głównie w nich zamiast na monitorze? Bo nie chce kupować gadżety za 4k tylko dla 10 minutowych sesji Tongue
Odpowiedz
#93
(07.10.2016, 11:44 UTC)Xeonary napisał(a): Tak czy siak chyba jestem zdecydowany na zakup gogli VR, nie wiem tylko czy lepiej Oculusa czy VIve'a.
Rozumiem że granie z tymi goglami jest na tyle komfortowe że można grać głównie w nich zamiast na monitorze? Bo nie chce kupować gadżety za 4k tylko dla 10 minutowych sesji Tongue

zależy jaka masz grafe.... Vive to rozwiązanie bardziej kompletne i z większym FOV
4,5k to dopiero początek - potem wymienilem procka na i7 i grafe na 1080 + VR cover... ale od czegoś trzeba zacząć - nie rozczarujesz sie :-)
Ja juz sobie nie wyobrażam walki z NPC + exploracji bez gogli. Do szybkiego grindowania i częstych relogow w celu zdobycia odp. misji możliwe ze lepszy monitor , kwestia przyzwyczajenia sie...
Ja kupiłem w ciemno zaraz po premierze, ale TY juz masz możliwość przejechania sie do kogoś i sprawdzenia czy Ci odpowiada Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#94
Kilka pytań jeszze:

1. Co to jest VR Cover?
2. Czy Intel Core i5 4590 @ 3.30GHz wystarczy czy proponujesz zmienić na i7? (Grafę mam 1080 ASUS Strix, więc to akurat jestem pewien, że wystarczy).
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#95
(07.10.2016, 11:44 UTC)Xeonary napisał(a): Tak czy siak chyba jestem zdecydowany na zakup gogli VR, nie wiem tylko czy lepiej Oculusa czy VIve'a.
Rozumiem że granie z tymi goglami jest na tyle komfortowe że można grać głównie w nich zamiast na monitorze? Bo nie chce kupować gadżety za 4k tylko dla 10 minutowych sesji Tongue

Jeśli myślisz o prawdziwym VR w którym możesz się poruszać (np. pospacerować po mostku statku w ED) to zdecydowanie VIVE. Jeśli interesuje Cię tylko gra na siedząco to można się pokusić o Oculusa (pamiętaj, że Oculus nie ma aktualnie kontrolerów, a jak wyjdą to będą oddzielnie płatne!) choć ja osobiście bym tego nie zrobił. Jestem całkowicie usatysfakcjonowany z Vive i choć może zabrzmieć to jak opinia fanboya to moim zdaniem (zresztą nie tylko - internety także się ze mną zgadzają Smile ) Vive ma o wiele większy potencjał niż Oculus.
Pytasz o komfort gry na goglach... Powinieneś zacząć od dokupienia CoverVR 6mm (jest oddzielny temat założony) choć nie jest to konieczne. Ja gram w ED sesje 6-7 godzinne na goglach i nie odczuwam żadnego dyskomfortu (no może jak trzeba się podrapać bo brew zaswędziała to muszę zdjąć na moment gogle). 
Generalnie nie we wszystko pograsz na goglach - oczywiście możesz używać ich w zasadzie do wszystkiego co widzisz na monitorze ale nie wszystko ma natywną obsługę VR więc w gry nie przystosowane do VR pograsz conajwyżej na duuuuuużym ekranie. Gogle dobrze też się sprawdzają do oglądania filmów (np. Cineveo VR). Dzięki niemu masz własną salę kinową - fajna sprawa Smile
Pamiętaj, że nie jest to wymiana monitora na gogle ale dodanie nowej funkcjonalności do Twojego komputera. 
Możesz np. przeglądać strony internetowe na goglach ale żeby wpisać adres to jeśli nie piszesz bezwzrokowo to musisz je uchylać żeby coś wpisać do przeglądarki czy gdziekolwiek.
Ja kupiłem gogle głównie ze względu na ED i kilka innych tytułów - Fallout 4 VR zapowiedziany na 2017 oraz nowy produkt od Bethesdy, Skyrim'o-podobny wydany specjalnie też dla VR... To oczywiście nie wszystkie bo i simy samochodowe (w połączeniu z dobrą kierownicą i pedałami - bajka!) ale zdziwiłem się jak dużo jest tego obecnie już na rynku. Tak więc zastosowań jest wiele.

Tak czy inaczej uważam, że test prawdziwego VR (nie namiastek cardboardowych) powinieneś gdzieś przeprowadzić. To jest jedna z tych rzeczy, której nie da się za bardzo opisać słowami - trzeba tego doświadczyć. Biggrin

(07.10.2016, 12:06 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Czy Intel Core i5 4590 @ 3.30GHz wystarczy czy proponujesz zmienić na i7? (Grafę mam 1080 ASUS Strix, więc to akurat jestem pewien, że wystarczy).

Im mocniejszy tym lepszy... Jeśli już przesiądziesz się na i7 to 6700K z serii Skylake (opcjonalnie i5 6600K) - będzie hulało!
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#96
Tak jak mówiłem testowałem PS VR, niestety jakość mnie trochę rozczarowała ale tam to raczej obraz był upscalowany do rozdzielczości gogli.

Waham się między Oculusem i Vivem pod względem jakości obrazu. Z chęcią bym Vive przetestował, bo wydatek mały nie jest a tak przynajmniej mogę się upewnić że będzie mi odpowiadać, ale jeśli już to dopiero za jakiś czas Biggrin.
Odpowiedz
#97
(07.10.2016, 12:30 UTC)Adix napisał(a):
(07.10.2016, 12:06 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Czy Intel Core i5 4590 @ 3.30GHz wystarczy czy proponujesz zmienić na i7? (Grafę mam 1080 ASUS Strix, więc to akurat jestem pewien, że wystarczy).

Im mocniejszy tym lepszy... Jeśli już przesiądziesz się na i7 to 6700K z serii Skylake  (opcjonalnie i5 6600K) - będzie hulało!

Tyle że ja się nie chcę przesiadać, bo to kolejne 300 funciaków... Więc pytam czy moja i5 wystarczy, aby komfortowo cieszyć się VR. Jeśli mam grać na medium detalach w każdej grze, bo procek nie daje rady, to sobie podaruję. Prosiłbym więc o obiektywną odpowiedź, która nie ma na celu przekonanie mnie do zakupu Wink
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#98
(07.10.2016, 12:35 UTC)Xeonary napisał(a): Waham się między Oculusem i Vivem pod względem jakości obrazu.

To technicznie to samo... różnica jest w soczewkach ale w trakcie gry nie zwracasz na to uwagi.
Niestety w przypadku ED - Oculus jest lepiej zoptymalizowany ale spokojnie... Frontier mocno pracuje nad usprawnieniem wyświetlania dla Vive, które jak już wspominaliśmy wcześniej już jest na dobrym poziomie.

I tak zupełnie z innej beczki... wczoraj odpaliłem sobie kilka tytułów z VivePorta (taki autorski steam dla Vive) i powiem Wam, że jak gra/demo itp... jest dobrze zoptymalizowana to obraz jest bajka! Starałem się dostrzec niektóre niedociągnięcia, które zauważalne są w ED i powiem Wam, że ni cholery! Wszystko żyleta! Wniosek - There is still much to improve in ED VR. Smile

@Mathias:
Bardziej niż medium/high/ultra detali potrzebujesz mocy na SS. Więc tak! Potrzebujesz mocnej maszynki aby cieszyć się ładnym i płynnym obrazem. Smile

PS.
Z tego co pamiętam to i5 4590 był chyba absolutnym minimum do VR więc na pewno nie zaszkodzi podnieść go do któregoś ze Skylakeów... no wiem, koszty ale cóż... VR kosztuje Sad
Mnie konfiguracja wraz z goglami kosztowała prawie 10000PLN
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#99
(06.10.2016, 20:51 UTC)Adix napisał(a): @Xeonary: Dokładnie jak wspomniał Yata. Już aktualnie masz możliwość gry z bardzo wysoką rozdziałką za pomocą SS ale problem w tym, że nie ma obecnie tak mocnych sprzętów, które by to uciągneły w 90fpsach.
Obraz w goglach po wymaksowaniu obecnie dostępnych ustawień (beta5) jest jak żyleta zarówno pod względem szczegółowości, jakości oraz czytelności 

Też właśnie rozważam czy by nie kupić sobie VR, ale nie jestem zdecydowany. Czytanie Waszych opinii mi trochę nie pomaga bo ja testowałem Oculusa i Vive i ja bym obraz określił jako mniej więcej czytelny (w porównaniu z DK2 który miałem długo), więc jak tu czytam "że jest jak żyleta" to niestety myślę, że to jest pogląd zabarwiony emocjonalnie bo to nic nie ma wspólnego z żyletą :Smile Dla mnie jest bardziej czytelny niż kiedyś, ale do mojego monitora to się nie umywa, ja z 7 czy 8 kilometrów rozpoznawałem na RES-ach Clippery, w goglach VR to po prostu będą zapewne 4 pixele, nie wiem co tu można rozpoznać Smile
 
Paradoksalnie może akurat Hetmanowi by spasiło, żyleta czy nie, bo on akurat stara się grać mocno imersyjnie czyli nie czyta na drugim ekranie jakichś poradników itd. ja już mocno przywykłem że sprawdzam to i owo na drugim ekranie cały czas, więc mam wątpliwości.
Odpowiedz
(07.10.2016, 12:06 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Kilka pytań jeszze:

1. Co to jest VR Cover?
2. Czy Intel Core i5 4590 @ 3.30GHz wystarczy czy proponujesz zmienić na i7? (Grafę mam 1080 ASUS Strix, więc to akurat jestem pewien, że wystarczy).
1. Zmiennik gąbki na twarz - jest recka na forum od Adixa , moja sztuka dzis dolecial , polecam , poprawia komfort i FOV
2. Na początek myślę wystarczy, kupiłbym dobra pastę i zrobił wyższe taktowanie niz 3.3. A w turbo mode ma ile ?

(07.10.2016, 13:20 UTC)Baton napisał(a): Też właśnie rozważam czy by nie kupić sobie VR, ale nie jestem zdecydowany. Czytanie Waszych opinii mi trochę nie pomaga bo ja testowałem Oculusa i Vive i ja bym obraz określił jako mniej więcej czytelny (w porównaniu z DK2 który miałem długo), więc jak tu czytam "że jest jak żyleta" to niestety myślę, że to jest pogląd zabarwiony emocjonalnie bo to nic nie ma wspólnego z żyletą :Smile 

Baton ,mam wrażenie ze cały czas porównujesz wirtualnie i robisz odnośniki do przeszłości. Ja tez na początku ( maj tego roku) miałem zastrzeżenia, ale minęło 5 miesięcy i teraz jest 2 razy lepiej , a CMDR  Adix napisał ze jest jak żyleta przy tescie SS 4x co dalo mu 30 fps czyli grac nei mozna. W tej chwili nie ma co porównywac do DK2 , pomijajac gorsza matryce DK2 to czy w tamtych czasach miałeś odpowiednia grafe zeby supersamplowac obraz 2x ? Myślę ze możesz sobie wyobrazić co to daje w goglach.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,701 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,540 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,953 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości