Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
#41
(17.06.2016, 20:20 UTC)Quickdraw napisał(a): Dzisiaj przeczytałem mały artykulik w CDA.

"... by używać gogli zrobionych przez Facebooka, trzeba się zgodzić na całkowitą inwigilację, z wykorzystaniem mikrofonu i GPS'u włącznie, a także dać Facebookowi prawo do dzielenia się takimi danymi z każdym z kim będzie chciał."

Na to samo mniej więcej godzisz się używając google.com czy Windowsa 10, więc dobrze by było się zorientować o co naprawdę chodzi a nie kierować się uproszczonymi wnioskami z populistycznych artykulików

Jedyny dobry sposób na ochronę swojej prywatności to postawić wysokie ogrodzenie, przykryć wszystko dachem i odciąć internet Smile
Odpowiedz
#42
@ Baton 

jak to mawiają w Twoich stronach  - Well Said, +1
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#43
pojawily sie pierwsze akcesorai dla Viva:
https://vrcover.com/
https://manus-vr.com/

Vrcovers dla mnie pozycja obowiązkowa jako ze obcowanie z oryginalna pianka nie jest zbyt komfortowa ( uciska twarz ) i nie jest higieniczna
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#44
Ja nie mam problemu z pianką, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, jakby się pojawił (odpukać) Wink
Odpowiedz
#45
Przypomina to skarpetkowe mody na słuchawki, które na gąbkach mają sztuczną skórę.

[Obrazek: S1TFzFa.jpg]
Odpowiedz
#46
Pospiesznie donoszę ze ED Horizons po upgradzie kompa o niereferyncyjnego GTX 1080 oraz procesor i7 poprawil znacznie przyjemność obcowania w goglach Vive , a sama gra stała sie ślicznym cudeńkiem niczym na tradycyjnym monitorze Smile
Ustawiania które zapodałem to VR High , wyłączyłem blur, bloom, shadow low reszta na high i supersampling 2.0,
AA wyłączamy całkowicie ! W zielonym hudzie wszystko klarowne i czytelne , ząbkowanie dzieki SS 2.0 praktycznie na minimalnym poziomie. Przebywanie w starportach juz nie meczy oczu , wszędzie mam 90 fps poza ladowaniem u inżynierów, wtedy dropi do 45 fps ale da sie z tym żyć. Powiem szczerze jest 2 razy lepiej ale zdaje sobie sprawe ze jest jeszcze obszar do poprawy nad którym pracują devsi.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#47
Jest bardzo dobry "tweak" wymyslony przez ruskich na potrzeby innej gry i sprawdza sie w ED oraz ogólnie w wszystkich grach, mianowicie olewamy SS w settingach Elite - przywracamy wartość na 1.0 lub obniżamy do 0.65 co poprawia fpsy anie wplywa na jakość ( testuje)
Wchodzimy do katalogu steama czyli - > programfiles x86 -> steam-> config i szukamy pliku "steamvr.vrsettings"
Edytujemy go np w notatniku . Szukamy lini:
"steamvr" : {
     "allowReprojection" : true,
     "background" : "C:\\Program Files (x86)\\Steam\\steamapps\\common\\SteamVR\\\\resources\\backgrounds\\night_mountains.png",

w nowej linii pod steamvr dodajemy:
"renderTargetMultiplier" : 1.75

Parametr 1:75 ustawiamy wg mocy karty graficznej ( ja mam tak dla gtx 1080 i ustawien ED VRhigh i wszedzie mam 90 fps)

Dlaczego tak ?
otóż w ten sposób z uzyskujemy "lzejszy dla GPU" i lepszy jakościowo supersampling.
Obraz jest nieporównywanie ostrzejszy niz np SS 2.0 w ustawieniach gry - opada szczena  , texty bardzo czytelne, mialem wrecz wrażenie ze mam nowa matryce w goglach Vive. Działa to z wszystkim grami nie tylko z ED.

Polecam

Edit 1.07.2016
Aby nie grzebać w pliku konfiguracyjnym VR można skorzystać z tzw "chaperonswitchera" -  tak wiem nazwa mylącą ale autor z początku dłubał w siatce a potem dodał ustwienia renderujace obraz w goglach http://bluefruitgaming.co.uk/bilago/Vive...itcher.zip
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#48
Onward dla Vive juz do kupienia , kto chetny ? Smile

http://store.steampowered.com/app/496240/
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#49
[Obrazek: DXpHtoo.png]Fajnie pokazuje, który Supersampling lepiej działa Smile
Odpowiedz
#50
O, całkiem dobrze to wygląda. A jak z zasobożernością?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,701 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,540 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,953 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości