OFICJALNY Gnosis i jego ekspedycja - oficjalne wyjaśnienie
#1
Frontier zamieścił wątek z oficjalnym wyjaśnieniem całej akcji. 

Link: https://forums.frontier.co.uk/showthread...ost6986250

TL;DR po polsku:

1) Canonn poprosił o system Cone Sector FN-J B9-0 jako następny przystanek dla Gnosis. Cały ten Cone Sector sektor powinien być zamknięty permitami (FDEV ma jakieś plany na przyszłość związane z tym kawałkiem przestrzeni). Kilka systemów w środku sektora nie było zamkniętych i właśnie do jednego z nich miał skoczyć Gnosis. 

2) FDEV potwierdziło, że te otwarte systemy w Cone Sector to jest bug i one wszystkie powinny być zamknięte. W ramach contentu tworzonego przez graczy, zamiast odmówić czy zablokować te systemy od razu, wymyślili fabułę, w której Gnosis skacze, ale jest przechwycony przez Thargoidów. Gnosis nigdy nie miał znaleźć się w Cone Sector. 

3) Na kilka godzin przed skokiem FDEV błędnie puściło artykuł na Galnecie, który zaspoilerował całą fabułę - przechwycenie i atah Thargoidów na Gnosis. Całą niespodziankę szlag trafił.

4) Po rozpoczęciu ataku Thargoidów na Gnosis okazało się, że są bugi - m.in.

 - Gnosis nakładał karę za użycie broni w No Fire Zone, co po zniszczeniu statku skutkowało przeniesieniem do więzienia 1200 LY od Gnosis
 - Gnosis strzelał do Flaków graczy (zestrzeliwał pociski służące do walki z Thargonami)
 - Thargoidzi spawnowali się zbyt blisko statku i od razu atakowali graczy, którzy dopiero wyjeżdżali z platformą dokującą na powierzchnię

5) Te bugi są już naprawione (Link: https://forums.frontier.co.uk/showthread...ost6986247)

6) Atak na Gnosis trwa.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
(06.09.2018, 11:36 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Gnosis nigdy nie miał znaleźć się w Cone Sector. 

Meh, moje zniesmaczenie jeszcze się powiększyło. To ja wracam do Elite w Q4. Może.
Odpowiedz
#3
Ufff a ja juz rozawazalem autodestrukcje 22kLY od Banki zeby sie na eksplo zapalac Tongue Moje miliony credytow poszlyby do piachu Biggrin
Odpowiedz
#4
Chciałbym żeby całą społeczność elite odwróciła się teraz od Frontiera. Aż fajnie by się patrzylo jak płaczą do poduchy
[Obrazek: 83277.png]
Odpowiedz
#5
Albo stwierdziliby, że skoro nikt nie gra, to pora uśmiercić Elite... nie wiem, czy tego bym oczekiwał
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#6
A mi sie tam podoba taki obrót sprawy w tych sektorach jest coś czego nie powinniśmy zobaczyć dlatego targoidzi nas zatrzymali. Jedyna wtopa to ten zbyt wczesny wpis w Galnecie.
W teorii teoria i praktyka to to samo. W praktyce tak nie jest.
[Obrazek: 46vvVvg.png]
Odpowiedz
#7
(06.09.2018, 15:31 UTC)Kadmilos napisał(a): A mi sie tam podoba taki obrót sprawy w tych sektorach jest coś czego nie powinniśmy zobaczyć dlatego targoidzi nas zatrzymali. Jedyna wtopa to ten zbyt wczesny wpis w Galnecie.

Ja czuję dokładnie to samo. Po prześledzeniu całej sprawy (pobieżnie-przyznaję Smile) nigdzie nie widziałem, żeby FD coś obiecywał w tej sprawie. (może źle szukałem, nie wiem) Wręcz przeciwnie, mówili "Możecie próbować, ale liczcie się z tym, że coś może pójść nie tak."  Zreszta, nie da się stwierdzić na pewno, czy ludzie od Canonn Research nie mieli świadomości, że tak to się skończy.
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#8
Tak szczerze mówiąc nie głup pomysł. Fabuła jest, wreszcie ktoś zauważył, że jest :>
[Obrazek: MB0ujCf.png]

ROTMISTRZ THE WINGED HUSSARS
Odpowiedz
#9
Szkoda że tymi bykami (głupimi w sumie) FDevsi spitolili zabawę. To chyba pierwsza taka akcja (chyba że coś przeoczyłem) kiedy thargi "na żywca" atakowały megashipa/stację. Potencjalnie świetny scenariusz - obrona megashipa przez cmdr-ów, wzywanie posiłków, może jakiś capital ship by doskoczył i mamy piękną jatkę.  No ale kiedy nie można odpalić myśliwca pokładowego tylko trzeba odlecieć 8km od mega-statku no i reszta o której już Mathias napisał.

Jedno optymistyczne dla mnie to to że mają już po stronie serwera możliwości żeby np takie ataki "na żywo" odpalać. Maybe next time...Smile
Odpowiedz
#10
FDEV rzeczywiscie nic nie obiecywalo, ale to event wymyslony przez spolecznosc, wiec troche szkoda ze nie mogl sie potoczyc jak spolecznosc chciala. Tak troche wyszlo ze dzieci sie bawia w piaskownicy i nagle wchodzi dorosly z wielkim wiadrem i bedzie robil wielkie rzezby z piasku, bo uwaza ze to fajniejsza zabawa. Czesc bachorow bedzie patrzec z ciekawoscia, a czesc sie poplacze bo ich nieudolne babki sie popsuja. IMHO FDEV mogli sobie takie niespodziewane zwroty akcji robic w czasie swoich CG, ale ja zawsze narzekam Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja NOWA ZIEMIA MistyPL 234 29,798 12.10.2023, 17:05 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Husarska ekspedycja Strzygaa 56 70,362 28.12.2019, 19:51 UTC
Ostatni post: Dyspozytor
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 48,898 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Ekspedycja Odkrywcza - Rubieże Perseusza Doom_days 66 84,122 16.12.2018, 15:42 UTC
Ostatni post: Doom_days
Exclamation Gratka dla odkrywców - Gnosis skacze do systemów z permitem! Mathias Shallowgrave 6 9,657 06.09.2018, 07:46 UTC
Ostatni post: Muzzyx



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości