Husarska ekspedycja
#1
Dzień dobry witam w moim pierwszym wątku na tym forum Smile

Jak widać jestem CMDR Strzygaa, wpadłem na pomysł stworzenia małego wydarzenia dla kilku osób (tak by lepiej się poznać oraz by było przytulniej) ale lepiej przedstawię wam mój pomysł.
Wydarzenie to Husarska ekspedycja o kryptonimie "Nowe Horyzonty Husarii (NHH)" która nie jest jeszcze zaplanowana ale chciałbym wykorzystać swoją szansę daną mi przez CMDR Pitulek dzięki któremu zarobiłem dobre pieniądze na sensowny statek. Mój plan polega na zebraniu charyzmatycznej i chętnej do poznawania nowych ludzi ekipy która ma czas by poświęcić tej misji
sporo czasu by osiągnąć cel. Jestem otwarty na propozyje jeśli chodzi o właśnie nasz cel, aby był daleko i był piękny/warty zobaczenia.
Osiągnięcie naszego celu wymaga ustalenia częstotliwości grania ja osobiście proponuje 1/2 wieczory w tygodniu ale jestem otwarty na propozycje... Gdy już ustalimy kto wyrusza przedstawię wam szczegóły o których będę myślał od razu po napisaniu tego posta. Chiałbym poznać waszą opinię nawet jesli nie jesteście chętni do ekspedycji. Podkreślam że chodzi mi tylko o chęci a reszta jest do ustalenia!!

P.S

Mam nadzieję że nie pomyliłem kategorii na forum do napisania tego posta, jeśli tak to przepraszam Tongue
STRZYGA - PECH TO MAŁO POWIEDZIANE...
Odpowiedz
#2
Fajny pomysł, dawno nie było husarskiej wyprawy w nieznane Smile

Cel - może któraś z ręcznie wymodelowanych mgławic? >> https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=1940. Ewentualnie Kolonia Sobieski w Koperniku?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
(16.02.2019, 19:03 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Fajny pomysł, dawno nie było husarskiej wyprawy w nieznane Smile

Cel - może któraś z ręcznie wymodelowanych mgławic? >> https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=1940. Ewentualnie Kolonia Sobieski w Koperniku?

Dzięki Szefie za pomysł, wezmę pod uwagę Smile
Odpowiedz
#4
Ostatnio mam trochę siedzenia w ciemni przy wywoływaniu filmów, ale zepnę się. Wstępnie jestem chętny - bardzo lubię wszelkie wycieczki, a do tej pory śmigałem zawsze sam.

Kolonia Sobieski to fajny pomysł - można od razu sprzedać tam mapy, ponieważ przy takiej eskpedycji na pewno będzie ich sporo (zakładając, że nie będziemy ich przepijać po drodze). Tym sposobem, połączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli dodatkowo zahaczymy o rejon Odin`s Hold, to będzie także bogato - tam jest cała masa nieodkrytych WW/ELW.

(Mam tylko nadzieję, że z ilością map w tym wypadku nie przesadzimy?)

Nabiję zaraz fajkę i przestudiuję mapę - poszukam po drodze ciekawych przystanków.
Odpowiedz
#5
(18.02.2019, 18:21 UTC)Dziadostwo napisał(a): Ostatnio mam trochę siedzenia w ciemni przy wywoływaniu filmów, ale zepnę się. Wstępnie jestem chętny - bardzo lubię wszelkie wycieczki, a do tej pory śmigałem zawsze sam.

Kolonia Sobieski to fajny pomysł - można od razu sprzedać tam mapy, ponieważ przy takiej eskpedycji na pewno będzie ich sporo (zakładając, że nie będziemy ich przepijać po drodze). Tym sposobem, połączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli dodatkowo zahaczymy o rejon Odin`s Hold, to będzie także bogato - tam jest cała masa nieodkrytych WW/ELW.

(Mam tylko nadzieję, że z ilością map w tym wypadku nie przesadzimy?)

Nabiję zaraz fajkę i przestudiuję mapę - poszukam po drodze ciekawych przystanków.

Jesteś pierwszym chętnym więc i tak trzeba poczekać na innych do ekspedycji, jeśli chodzi o cel to sporą częścią przystanków będą ręcznie modelowane Nebule z polecenia Wodza :p  będę w kontakcie jak sprawa sie rozwinie. Docelowo myślałem o 5 osobach ale może się to zmienić.
P.S
to będzie moja pierwsza wyprawa więc pewnie będziesz musiał mnie sporo nauczyć Tongue
Odpowiedz
#6
Zawsze chętnie pomogę, możesz/możecie też liczyć na to, że zabiorę na taką eskplorację swój "większy kaliber", którego prawie skończyłem wczoraj inżynierować.  Przyda się jako fizyczne wsparcie, gdyby ktoś potrzebował polowych napraw.

Napisz tylko proszę, co rozumiesz pod pojęciem "dalekiej wyprawy". Niestety dla niektórych już 1000-1500 LY  i "guardiańska bańka" to hektar. Ja osobiście mogę wybrać się zarówno na 5000LY, jak i 50 0000 LY.

Osobiście, ciągnie mnie do mgławicy Eta Carinae, czy regionu Xibalba. O ile ta pierwsza opcja wiąże się z ładnymi widokami i szansą na znalezienie guardiańskich ruin, to w przypadku opcji drugiej nie mogę już tego obiecać. Wiem tylko, że "bramka nr 2" to już pewien hardkor - gęstość gwiazd jest tam tak mała, że przeprawa będzie raczej kaskaderskim biegiem na przełaj.

(i prawdopodobnie będzie wymagała uzbierania sporego zapasu materiałów do dawania statkowi "w żyłę" za pomocą syntezy).
Odpowiedz
#7
(18.02.2019, 18:56 UTC)Dziadostwo napisał(a): Zawsze chętnie pomogę, możesz/możecie też liczyć na to, że zabiorę na taką eskplorację swój "większy kaliber", którego prawie skończyłem wczoraj inżynierować.  Przyda się jako fizyczne wsparcie, gdyby ktoś potrzebował polowych napraw.

Napisz tylko proszę, co rozumiesz pod pojęciem "dalekiej wyprawy". Niestety dla niektórych już 1000-1500 LY  i "guardiańska bańka" to hektar. Ja osobiście mogę wybrać się zarówno na 5000LY, jak i 50 0000 LY.

Osobiście, ciągnie mnie do mgławicy Eta Carinae, czy regionu Xibalba. O ile ta pierwsza opcja wiąże się z ładnymi widokami i szansą na znalezienie guardiańskich ruin, to w przypadku opcji drugiej nie mogę już tego obiecać. Wiem tylko, że "bramka nr 2" to już pewien hardkor - gęstość gwiazd jest tam tak mała, że przeprawa będzie raczej kaskaderskim biegiem na przełaj.

(i prawdopodobnie będzie wymagała uzbierania sporego zapasu materiałów do dawania statkowi "w żyłę" za pomocą syntezy).

ja myślę raczej nie w Ly tylko w miesiącach irl dlatego to nie taka szybka sprawa ta wyprawa, jutro postaram się cie złapać na discordzie gdzie poopowiadasz mi co najlepiej kupić (statek) i jaki build mu zrobić żeby się nadawał możemy w tej wyprawie spełnić każdą twoją zachciankę co do celu więc spisuj wszystko na kartkę mocy Biggrin
Odpowiedz
#8
Zachcianki zachciankami, ale nie czuję się kompetentny do tego, by cokolwiek innym narzucać - szczególnie będąc Kadetem. Myślę, że (jeśli znajdą się inni chętni) warto skonsultować cel wspólnie: bierzemy pod uwagę nasze możliwości czasowe i logistyczne (w moim przypadku są to statki o zasięgu ok. 65ly w pełnym rynsztunku). kombinujemy. Co prawda nie dogodzi się każdemu, ale zbyt duży/mały dystans może zniechęcić paru potencjalnych chętnych. Zobaczymy też, czego kto (w tym Dowództwo) oczekuje, bo fajnie byłoby pomóc takim wypadem frakcji.

Xibalbę na pewno zostawię na kiedy indziej. Ten region nie jest zbyt przyjazny i nie chcę nikogo w to pakować, ponieważ czuję już teraz, że sam będę tą przyszłą wycieczkę przeklinał.

Póki co, podumam i popatrzę jak suszy mi się negatyw, jutro z pewnością zajrzę na discorda Wink

Jeśli nie będzie chętnych, możemy po prostu gdzieś wspólnie polecieć na PG (co by się jakiś nikczemnik nam po drodze nie napatoczył) - jestem pewien, że od Ciebie też się sporo nauczę.
Odpowiedz
#9
(18.02.2019, 19:28 UTC)Dziadostwo napisał(a): Zachcianki zachciankami, ale nie czuję się kompetentny do tego, by cokolwiek innym narzucać - szczególnie będąc Kadetem. Myślę, że (jeśli znajdą się inni chętni) warto skonsultować cel wspólnie: bierzemy pod uwagę nasze możliwości czasowe i logistyczne (w moim przypadku są to statki o zasięgu ok. 65ly w pełnym rynsztunku). kombinujemy. Co prawda nie dogodzi się każdemu, ale zbyt duży/mały dystans może zniechęcić paru potencjalnych chętnych. Zobaczymy też, czego kto (w tym Dowództwo) oczekuje, bo fajnie byłoby pomóc takim wypadem frakcji.

Xibalbę na pewno zostawię na kiedy indziej.  Ten region nie jest zbyt przyjazny i nie chcę nikogo w to pakować, ponieważ czuję już teraz, że sam będę tą  przyszłą wycieczkę przeklinał.

Póki co, podumam i popatrzę jak suszy mi się negatyw, jutro z pewnością zajrzę na discorda Wink

Jeśli nie będzie chętnych, możemy po prostu gdzieś wspólnie polecieć na PG (co by się jakiś nikczemnik nam po drodze nie napatoczył) - jestem pewien, że od Ciebie też się sporo nauczę.

no to widzimy się jutro na discordzie, a co do nauki ode mnie to raczej średnio bo mam lekko ponad 50h w tej grze :p ale jeśli chodzi o logistykę, taktykę itd to jestem nieskromnie mówiąc całkiem niezły. o7 czołem
Odpowiedz
#10
fajnie tu sobie piszecie ale poczekajcie do końca Leaderboards - po cichu mogę powiedzieć że też od dawna nigdzie nie byłem - więc czas się urwać - raczej nie na kilka miesięcy ale mogę daleko polecieć.
Wiem też że Yautja ma ochotę się wyrwać na jakiś wypad - myślę ze to byłby dobry czas na to Smile ale to on musi się sam wypowiedzieć. Wspomne mu o tym poście.

I dlaczego tylko pięciu ludzi?
Musisz się liczyc z tym z enie zawsze bedziemy się spotykac o tej samej porze więc proponowałbym co 3 dni spotykać się w jakimś ustalonym systemie np wieczorem o 21:00 wtedy mozemy poleciec kawałek wspólnie i następne trzy dni ewentualne skakanie po systemach i ponowne spotkanie.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja NOWA ZIEMIA MistyPL 234 29,789 12.10.2023, 17:05 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 48,898 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Husarska Misja Geologiczna Kuba Wolf 0 3,305 18.12.2018, 20:18 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Ekspedycja Odkrywcza - Rubieże Perseusza Doom_days 66 84,111 16.12.2018, 15:42 UTC
Ostatni post: Doom_days
  [OFICJALNY] Gnosis i jego ekspedycja - oficjalne wyjaśnienie Mathias Shallowgrave 11 17,329 06.09.2018, 22:21 UTC
Ostatni post: Cicha



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości