Ekspedycja Odkrywcza - Rubieże Perseusza
#1
W końcu nadszedł czas, aby rozpocząć trzecią już ekspedycję odkrywczą z ramienia Skrzydlatej Husarii. Tym razem celem ekspedycji jest badanie obszarów położonych za nowymi koloniami ludzkości, leżących niedaleko Centrum Drogi Mlecznej. Będzie to długa i żmudna wyprawa, ale z pewnością obfitująca w wiele interesujących miejsc do odkrycia. Przewidywany czas trwa całej wyprawy to miesiąc, ale jej długość może ulec wydłużeniu lub skróceniu w zależności od entuzjazmu osób biorącej udział w ekspedycji.

Lista Uczestników oraz informacje dla osób chętnych

Aby wziąć udział w ekspedycji należy: posiadać statek o minimalnym skoku 30 Ly. Zalecane jest jednak aby statek byłby odpowiednio zmodyfikowany i bezproblemowo jednorazowo mógł wykonywać skoki rzędu 40 Ly. Najbardziej zalecanymi statkami są oczywiście ASP Explorer oraz Anaconda. Jeżeli chcesz dołączyć do ekspedycji napisz o tym w wątku. Twój post powinien zawierać informacje o tym, jaki statek posiadasz, jego maksymalny zasięg oraz czy jesteś chętny wziąć ze sobą limpety w celu ratowania innych eksploratorów, gdy zabraknie im paliwa. Uzbrojenie nie jest wymagane, ale zaleca się jednak coś tam mieć zamontowane na statku. Na trzy dni przed wyruszeniem ekspedycji każdy z pilotów otrzyma przydział do swojego skrzydła. Każde ze skrzydeł liczyć będzie po czterech członków oraz postaram się, aby statki w nim znajdujące się miały zbliżone parametry. Każde ze skrzydeł winno także posiadać przynajmniej jednego pilota posiadającego Anancondę, który zobowiąże się do wzięcia ze sobą limpetów z paliwem. Jeżeli danego dnia okaże się, że któreś skrzydło ma wakaty, to po prostu pozostali członkowie powinni połączyć się na ten dzień z innym skrzydłem, które ma akurat wolne miejsca.

Lista Uczestników:

Nazwa CMDR - Statek - Długość Skoku - Rola w Skrzydle

 1. Doom_Days - Anaconda - Statek w przygotowaniu - Możliwość pełnienia roli Tankowca
 2. Yarlam - ??? - ??? - ???
 3. Gal Black - Andzia // Asp Explorer - statki w budowie
 4. Assarin - Ananakonda - w budowie - mozliwa rola tankowca.
 5. SEBA312 -- Anaconda -- do 30LY-50LY (w zależności co zamontuję)
 6. Anukus - Anaconda - 40 Ly
 7. Dhror
 8. Gladehorn
 9. Elena Green
 10. Haji-me
 11. Philip Blaine
 12. Kriztozz
 13. Kethrax - ASP Explorer - 44.6 LY
Skrzydło Pierwsze - Hyperion 

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---
Skrzydło Drugie - Asteropes

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---
Skrzydło Trzecie - Krios 

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---
Skrzydło Czwarte - Kronos

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---
Skrzydło Piąte - Okeanos 

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---
Skrzydło Szóste - Atlas 

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---
Skrzydło Siódme - Asteria 

 1. ---
 2. ---
 3. ---
 4. ---

Trasa oraz Plan Podróży

[Obrazek: eyJ1cmwiOiJodHRwOi8vaS5pbWd1ci5jb20vc1I2...4-AOxIhtFY]

Trasa składa się z 7 Waypoint'ów (Wliczają system przed dotarciem do Coloni). Planowany czas ekspedycji wynosi miesiąc, ale jak wspomniałem wcześniej, może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Wstępny plan podróży wygląda następująco:

 1. Start z HR 8444 - Data Startu do ustalenia.
 2. Dotarcie Ekspedycji do Prua Phoe Pe-0 D7-885 - Planowane dotarcie to 3 dzień Ekspedycji.
 3. Dotarcie do Coloni - Planowane dotarcie to 5 dzień Ekspedycji.
 4. Eksploracja okolicznych systemów - Czas na eksplorację będzie wynosił od 2-4 dni.
 5. Dotarcie do HYPO AUF DC-J D10-8 - Planowane dotarcie to 9 dnień ekspedycji.
 6. Eksploracja okolicznych systemów  - Czas na eksplorację wynosi 3 dni.
 7. Dotarcie do EOLLS GRAAE KF-G B14-1 - Planowane dotarcie to 14 dzień ekspedycji. 
 8. Eksploracja okolicznych systemów  - Czas na eksplorację wynosi 3 dni.
 9. Dotarcie do SCREAKOEA OG-U B20-2 - Planowane dotarcie to 19 dzień ekspedycji.
 10. Eksploracja okolicznych systemów -  Czas na eksplorację wynosi 5 dni.
 11. Dotarcie do FLOAGH GT-Z D13-1 - Planowane dotarcie to 26 dnień Ekspedycji.
 12. Eksploracja okolicznych systemów - Czas na eksplorację wynosi 4 dni.
 13. Dotarcie do FLOARPH PW-U B58-0 - Planowane dotarcie to 32 dnień Ekspedycji.
 14. Eksploracja okolicznych systemów - Czas na eksplorację wynosi 2 dni.
 15. Powrót do Coloni - Planowane dotarcie to 35 dnień Ekspedycji.
 16. Powrót do HR 8444 - Planowane dotarcie to 38 dnień Ekspedycji.
Ze względu na trudności w obliczeniu dokładnego czasu podróżny pomiędzy waypoint'ami zakładam, że przemieszczenie się z jednego punktu do drugiego może zając nam przynajmniej dwa dni. Gdyby jednak odległości okazałyby się zbyt duże to terminy zostaną odpowiednio zmodyfikowane.

W przeciwieństwie do poprzednich ekspedycji celem tej nie jest jak najszybsze dotarcie do punktów i ich odznaczenie a realne badanie systemów w okolicy Waypoint'ów. Dlatego tez zalecam, aby podczas dni przeznaczonych na dotarcie do wymienionych punktów skupić się na jak najszybszym pokonaniu trasy, a nie dokładnym eksplorowaniu systemów. Do badań systemów są przeznaczone dni wymienione na powyżej liście. Taki plan ekspedycji ma na celu zapobiegnięciu rozciągnięciu się ekspedycji. Przypominam to ekspedycja eksploracyjna, a nie wyścigi. Liczy się ostateczna suma uzyska z odkrytych systemów, a nie kto pierwszy przebędzie trasę.Metody przemieszczania się 

Metoda Synchronicznych Skoków [MSS] - Najbezpieczniejszy sposób przemieszczania się. Dowódca winga wyznacza osobę  która ma za zadanie wybrać trasę do punktu docelowego. Po czym pozostali członkowie wybierają cel członka skrzydła i rozpoczynając ładowanie napędu FSD oraz zmieszają przepustnice na 0%. Kiedy każdy członek skrzydła załaduje silnik oraz wyceluje w wyznaczony system wszyscy zwiększają przepustowość silników i dokonują skoku. Przy odpowiednim wyćwiczeniu tej metody każdy z członków pojawia się w systemie prawie w tym samym czasie.

Nav-Lock - Podobnie jak w przypadku MSS dowódca wyznacza osobę za która będzie się skakało. Reszta osób nakłada na nią nave locka. Po dokonaniu soku przez wyznaczoną osobę system automatycznie dokona skoku. Ta metoda ma parę wad. Po pierwsze soki pomiędzy systemami trwają dłużej ze względu na niesynchroniczne ładowanie się silników poszczególnych pilotów. Pilot który wyznacza trasę lotu zawszę będzie trochę odsłonięty ze względy na fakt że będzie pojawiać się w następnych systemach jako pierwszy. System ten czasem też zawodzi i dochodzi do dziwnych sytuacji.

Samotna podróż - Każdy skacze sam na taką odległość jaką FSD mu pozwala. Chyba najwygodniejszy sposób przemieszania się ale może powodować rozciągnięcie się skrzydła na duże odległości.Proponowany wygląd Winga:*


Pamiętajcie aby wasz statek miał przynajmniej skok 31 Ly. Jeżeli ktoś z was odczuwa gorąco potrzebę posiadania broni, modułów naprawczych lub innych modułów to może je zabrać a wręcz polecam solidnie wyposażyć swój statek. Różne rzeczy mogą się przytrafić a uszkodzone moduły mogą skutecznie uniemożliwić wam dalszą podróż. Poniżej podaje przykładowe build dla osób z Horizon jak i bez.  Osoby z Anacondami mogą wziąć dodatkowo moduł pozwalający dostarczać paliwo [Nie jest to jednak konieczne gdyż osoby w statkach zaopatrzenia będą odpowiadać za paliwo]. W ceny statków i modułów, podanych na Corilois, zawierają 15% zniżki jakie otrzymacie w systemach kontrolowanych przez Korporację Sirius. Wyposażajcie się więc w systemie Lembava i Seleru Bao bądź w innych systemach high tech kontrolowanych przez korporacje Sirius. 

Podane linki to oczywiście przykłady optymalne na ekspedycje. Rozumie jednak że każdy ma różne preferencje to też nie będę wymagał abyście latali taki buildami. Niech każdy stworzy swój własny a później wyślę mi go na PM. Pozwoli mi to optymalnie przydzielić pilotów do wingów. 

1. Dowódca - Anaconda dobrze uzbrojona w razie ataku NPC bądź graczy. Broń i tarcze według uznania. Skok nie powinien być mniejszy niż 31 ly.

2. Statek Eksploracyjny - Anaconda, ASP explorer bądź Diamondback explorer.
 
3. Statek zaopatrzeniowy - ASP bądź Anaconda - Osoby pełniące tą funkcję muszą posiadać Fuel Transferer Limpet Controller

Jeżeli zaś o kwestię broni chodzi to nikogo nie zmuszam ale też nie zabraniam zabierania broni. Statki eksploracyjne nie mają szans ze statkami stricte do walki. Dlatego też w przypadku napotkania wroga polecam ucieczkę i skok na daleką odległość aby go zgubić. Pamiętajcie statki stricte Bojowe mają mały skok i łatwo je zgubić.

*Informację przyklejone z poprzedniej ekspedycji. Mogą być nieaktualne.

Więcej Informacja już wkrótce...
[Obrazek: 2760.png]
Odpowiedz
#2
Fajny Event ale gorzej ze statkiem i czasem, Anaconda u inżyniera, aspa sprzedałem, miłej zabawy Smile
Odpowiedz
#3
Gal Black - Andzia // Asp Explorer - statki w budowie, dane techniczne podam po opracowaniu ich przez inzyniera Wink
[Obrazek: sz37R8A.png]
Odpowiedz
#4
Assarin - Ananakonda - w budowie - mozliwa rola tankowca.
[Obrazek: KGLUisFt.jpg]
Odpowiedz
#5
Ja tez jeszcze nigdy nie bylem nigdzie anaconda wiec zrobie swoja, zabiore jeden laser gorniczy tak na wszelki wypadek

Anaconda 44.26LY, 32 fuel limpet, 2D mining laser
Odpowiedz
#6
SEBA312 -- Anaconda -- do 30LY-50LY (w zależności co zamontuję)
Fortuna toczy się kołem. Pod kołem to pojąłem.
A kiedy strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki.
[Obrazek: 34417.png]
Odpowiedz
#7
Jestem i ja Panowie. Właśnie kupiłem, drugie konto i moją AnalCondą będę z Wami. Doom_days wiem, że wziąłeś pod uwagę wszystkie komentarze z ostatniej wspólnej podróży i teraz wszystko będzie tak dograne jak oklaski w teledyskach Britney Spears.
Build (nie szczegółowy): Analconda -> Ponad 40LY + 2 x SRV + 2 x Fighter

I jeszcze coś.... Będzie dodatkowa odznaka za udział w tej ekspedycji, ale tylko dla tych, którzy wytrwają do końca i wrócą do punktu startowego tylko razem z innymi w grupie!
Odpowiedz
#8
Tzn ze ja lecac samotnie nie dostane?
Odpowiedz
#9
Ty to powinieneś dostać odznakę "Nocny Marek" albo coś w ten deseń Biggrin
[Obrazek: 2760.png]
Odpowiedz
#10
Yarlam, jeśli znów u Ciebie wygra żądza pipki nad eksploracją (wiem to z radia GalNet), to nie dostaniesz odznaki, ale jeśli wysilisz się i będziesz zjeżdżać na ręcznym od samego początku do końca, to staniesz na podium jako uhonorowany! BTW obyś wcześniej umył ręce Tongue
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 32 14,037 30.05.2019, 08:21 UTC
Ostatni post: Lightmun
  Husarska ekspedycja Strzygaa 54 11,475 09.04.2019, 14:27 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [OFICJALNY] Gnosis i jego ekspedycja - oficjalne wyjaśnienie Mathias Shallowgrave 11 6,877 06.09.2018, 22:21 UTC
Ostatni post: CichaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości