Ankieta: Czy rozszerzyć zakaz atakowania obcych na Scavsy?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
7.14%
1 7.14%
Nie
50.00%
7 50.00%
Atakować tylko w samoobronie
42.86%
6 42.86%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Scavengers - czym są i czy pozwolić na ich niszczenie?
#1
Question 
DECYZJA PODJĘTA:

(29.06.2017, 11:10 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Dobra, przemyślałem sprawę i nie rozszerzymy zakazu. Fire at will!

Oczywiście zakaz strzelania do samych statków ciągle obowiązuje i uczciwie ostrzegam, że będę bezlitosny w jego egzekwowaniu Smile



Witajcie, 

Od dwóch dni omawiamy temat w dowództwie i mimo że większość opowiedziała się za rozszerzeniem zakazu atakowania obcych statków również na Scavengers (te drony, które latają przy bazach obcych), to osobiście ciągle się waham. 

Z punktu widzenia RP to ma sens, natomiast jest to całkiem świeży content i z drugiej strony nie chcę blokować Wam części zabawy. 

Aż tak bardzo mi nie zależy, bo Scavsy wydają się być dronami i mimo że to wygląda na jakąś bioinżynierię, to nie sądzę, żeby były świadome. Jeszcze inną sprawą jest to, że z wiadomości odczytywanych z tych dziwnych uplinków wynika, że badają one skład molekularny struktury bazy, więc wynika z tego, że sama baza należy do kogoś innego, niż Scavsy i uplinki... Czyżby były 2 różne gatunki Thargoidów - do 1 należy baza, a 2 ją znalazł i prowadzi badania? 

Za zakazem przemawiają:
- nie wiadomo czym są Scavsy
- nie wiadomo do kogo należy baza
- nie wiadomo czy są świadome
- nie wiadomo kogo (i czy w ogóle) wkurzamy atakując je

Przeciwko
- blokujemy ludziom kawałek nowego contentu
- Scavsy potrafią atakują łaziki i stają się wrogie po wrzuceniu przedmiotu Guardiansów do Maszyny
- ze Scavsów wypadają materiały, które prawdopodobnie okażą się przydatne w 2.4

Przyznam, że ciągle się waham czy wprowadzić ten zakaz... Chcę tutaj poznać Wasze zdanie, proszę jednak o wczucie się w rolę i spojrzenie z punktu widzenia role playing, a nie "to tylko gra".

Chcę, żeby każda osoba, która zagłosuje w ankiecie uzasadniła swój głos w tym wątku - powtórzę, z punktu widzenia role playing, a nie "to tylko gra". Głosy bez uzasadnienia będę usuwał z ankiety.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

#2
W sytuacji gdy nas zaatakują (bo wrzucimy coś od Guardiansów) waliłbym wszystkim co mam. Dopóki mnie nie atakują to ja do obcych też nie będę strzelał - taki roleplay Wink.
#3
nie glosowalem, bo szczerze powiem ze nie wiem co wybrac.

Na Twoim miejscu @Mathias zrobilbym tak:
Wprowadzilbym zakaz atakowania Scavsow, ale oddelegowalbym grupe kilku CMDRow, ktorzy postrzelalilby w te Scavsy i zgromadzili materialy wypadajce z nich (tak na wszelki wypadek).
#4
Nie atakować, chyba że zostaniemy zaatakowani pierwsi, np. podczas robienia doświadczeń itp. no to trzeba się bronić.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-Q7WW-CYQB
#5
Dla Role Playa:

Powinieneś dać też odpowiedź "tylko w samoobronie".

Wprowadziliście wcześniej zakaz ataku na obcych - ok, powinien dalej obowiązywać z rozszerzeniem na wszelkie struktury, maszyny (czy co tam jeszcze) obcych - jakby mi ktoś zabił psa, lub rozwalił auto to bym raczej się na niego wkurzył... a skąd mamy wiedzieć czy Scavsy np nie opiekują się uśpionymy obcymi do czasu ich przebudzenia? A jak się okaże że bez nich statek obudzi obcych? Za dużo pytań, za mało odpowiedzi.

Ale - badania mogą wywołać agresję, jak w przypadku artefaktu Strażników - wtedy, samoobrona jak najbardziej wskazana.

Nie oddaję głosu w ankiecie z w/w powodu - pośredniej odpowiedzi. Badania trzeba prowadzić ale nie w formie ataku. Będzie wojna z obcymi, będą potrzebne te materiały do inż, lub do broni - to można zakaz znieść w momencie jak będzie trzeba "farmić" surowce przy kolejnym patchu na przykład.
#6
Dodalem 3. opcję - atakować tylko w samoobronie i usunąłem głosy bez uzasadnienia..
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

#7
W takim razie, chciałbym zmienić swój głos Nie -> Atakować tylko w samoobronie
Star Citizen kod referencyjny: STAR-Q7WW-CYQB
#8
(29.06.2017, 09:59 UTC)[Cornholio] napisał(a): W takim razie, chciałbym zmienić swój głos Nie -> Atakować tylko w samoobronie

Zrobione Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

#9
Nie widzę sensu atakowania czegoś, co nas nie atakuje. Nie wiemy jakie mogą być konsekwencje takiego działania. Być może jak w teori z samymi obcymi jest jakiś licznik ataków, który jak zostanie przekroczony to ... No właśnie. Zdecydwanie tylko w samoobronie.
#10
Dla mnie to są jakieś tam drony, więc nie widzę sensu rozwodzenia się ani wprowadzania zasad których ktoś będzie musiał pilnować i już widzę jak roztrząsacie czy ktoś zaatakował w samoobronie czy kłamie. Zakaz strzelania będzie kolejnym martwym przepisem.
Ja nie będę strzelał, bo nie widzę powodu, ale zagłosowałem za brakiem zakazu.

Dodatkowo, żeby ściągnąć Unknown Link to trzeba w niego strzelić, więc nie popadajmy w paranoję z tym niestrzelaniem Smile

A kto będzie bronił nas? Wczoraj Drak rozeźlił strukturę i wszystkie drony się na mnie rzuciły, a ja jestem niewinny, nawet go prosiłem, żeby tego artefaktu Strażników tam nie wsadzał Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak daleko byliście na eksploracji? Mathias Shallowgrave 62 39,857 02.03.2024, 20:32 UTC
Ostatni post: FireBird'74
  EVENT: Dookoła świata na nogach i SRV FrankDolas 17 5,109 12.04.2022, 17:05 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  O tym jak z Niemcem, na wtrysku zwiedzam zachód galaktyki Arnul 16 13,153 15.02.2021, 17:23 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
Photo Na co się natknąłem? astrinopl 3 2,903 02.02.2021, 18:09 UTC
Ostatni post: Hans 001
Bug Ankieta - czy polujesz na Thargoidów? Jeśli tak, to na jakich? Revenant-4 16 19,711 08.05.2019, 20:15 UTC
Ostatni post: szarik



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości