EVENT: Dookoła świata na nogach i SRV
#1
Mija rok od pamiętnej wyprawy dookoła świata konwojem SRV.
W najbliższym czasie gotuję się do podobnej wyprawy tylko na nogach. Szukam niedużej planetki atmosferycznej (najlepiej poniżej r 500 km), poza bańką (do 2000 LY), z ładnymi widokami.
Veil West Sector DL-Y D68 był świetny i będę szukał czegoś w tamtej okolicy.
W zamyślę wyprawa potrwa kilka miesięcy (przy założeniu, że przejdę ok 3 - 4 tys km), krócej jak znajdę mniejszy obiekt.
Ktoś ma namiar na jakieś fajne miejscówki?

Aktualizacja (18.03):
SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ WYPRAWY NA NOGACH LUB W SRV
która rozpocznie się niebawem 

Miejsce:
OBIEKT O PROMIENIU 340 - 390 km, najprawdopodobniej skalisty z atmosferą wodną lub dwutlenkiem węgla, koniecznie poza bańką - do 2000LY od HR 8444 (dla klimatu).

Dystans:
2000 - 3000 km zależnie od ukształtowania terenu

Termin:
START W CIĄGU NALBLIŻSZYCH 3 tygodni - ustalimy z zainteresowanymi
CZAS WYPRAWY na nogach 100 - 200 godzin (20-50 dni), SRV 20 - 40 godzin (3-10 dni).

Nagroda:
WIECZNA CHWAŁA, ODZNACZENIE HUSARSKIE oraz w EDSM, a także przynależność do elitarnego The Planetary Circumnavigation Club  - https://forums.frontier.co.uk/threads/th...ub.390451/

Założenia ogólne:
Dobra zabawa i podziwianie widoków. Włażenie/wjeżdżanie na strome pagórki itp dziwne miejsca. Robienie zdjęć i filmów.
Zalecana jazda w min 2 osoby. Wielki Konwój SRV z przed roku to najlepsze co mnie spotkało w Elitce przez 3 lata gry. Dzięki Mathias Shalowgrave za event i RANDARIO za wspólną jazdę.

SRV dobrze jest przejechać bez puffnięcia, aczkolwiek warto mieć na statku zapasowe łaziki i znać swoją pozycję w razie awarii, żeby podjąć wyprawę z tego samego miejsca. Można, a nawet trzeba syntetyzować paliwo i naprawiać łazik (zwłaszcza w czasie spadania z wysokości). KONIECZNY ZAPAS MATERIAŁÓW DO SYNTEZY!

Na nogach wzywamy statek jak kończy się bateria, stajemy pod włazem, ładujemy i idziemy dalej. Inżynierka kombinezonu niekonieczna, ale przydatna. Zalecam ARTEMIS 5 grade z inżynierką: increased speed duration, improved battery capacity, improved jump assist. Warto też dorzucić extra oxygen reserve.
Zobaczymy ile ładowań będzie.

Jako lądownik zalecam DBX czy cokolwiek małego, żeby mogło wylądować w miarę blisko nas w trudnym terenie.

Planowanie i przygotowania...
Po długich bojach zinżynierowałem ARTEMISa. Bez grindu się nie obeszło.
Test kombinezonu wykazuje zużycie baterii w biegu ok. 1,5%/min


Poszukiwania ciała niebieskiego trwają.
Wymagania są nie byle jakie:
  • poza bańką
  • nie dalej niż 2000 LY od HR 8444
  • promień 350 - 400 km
  • ładne niebo (bliskie mgławice, planety, słońca)
  • zróżnicowane ukształtowanie terenu (góry, wąwozy, równiny, różne kolory)
  • zielsko (dla dodania klimatu)
  • znośna temperatura (niestety w większości jest za gorąco w dzień lub za zimno w nocy)

Praktyka pokazuje, że najmniejsze są skaliste obiekty (promień ok. 350 km) z atmosferą wodną , dwutlenkiem węgla lub dwutlenkiem siarki. Przy czym najmniej niekorzystne temperatury panują w atmosferze wodnej i na tym się obecnie skupiam. Zawęziłem też poszukiwania do obiektów będących blisko gwiazdy i innego ciała, najlepiej w układach mnogich. Koniec końców wszędzie trzeba polecieć osobiście i sprawdzić. Odwiedziłem już ponad 20 takich obiektów.

Obecni kandydaci:
  • HIP 8815 2 b
  • Prooe Drye XJ-X d2-16 A 4 b
  • HIP 107589 2 B
  • COL 359 SECTOR KX-T D3-50 ABC 1 C
  • COL 359 SECTOR HW-N D6-15 A 2 E
  • HIP 98370 2 B
Potrzebny program do nawigacji. Nie działałem jeszcze na tym polu.
E.D.I.S.O.N. funkcjonuje jeszcze? Edit: odpowiadam sam sobie - działa tylko w statku i w SRV. Na nogach nie działa.

Po wybraniu obiektu i oprogramowania będę opracowywał trasę z punktami kontrolnymi w ciekawych miejscach.

Ustalmy termin EVENTu z zainteresowanymi.

Ogłoszenie eventu: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=6641
#2
a energie jak chcesz uzupełniać? - bedziesz statek wzywał i stawał w polu zasilania ?
#3
Owszem.
#4
To nie na moje nogi, ale Powodzenia Franek Biggrin
[Obrazek: hEwp3B1.png] [Obrazek: 57086.png]Qui desiderat pacem praeparet bellum

 


#5
Czyż nie jest piękna?
[Obrazek: pcQpHjSQ17yEkw58Ae7XpjHMsitizSbzXbqz54SW...authuser=0]
Promień 383 km
#6
Cos sie popsowalo z grafika. BTW, jestem chętny na taką eskapadę. Jak dopadniesz jakiś fajny świat, pewnie tam przydreptam Smile . Na tę chwilę na etapie zbierania gratów do upgrade kombiaka na maxa (G5 + noktowizor + wydłużony skok + battery), a że nie lubię farmienia, idzie mi jak krew z nosa.

Nie bardzo widzę jak miało by to wyglądać gdyby zebrała się grupa chętnych do wspólnego szlajania.

Pozdrawiam.
#7
A może na początek jakiś eventowy maratonik, żeby sprawdzić "w praniu", jak takie łazikowanie wychodzi?

1. Najpierw trzeba by określić zasady (np. kombinezon podstawowy, czy z inżynierką)
2. Ustalić trasę maratonu
3. Wyznaczyć maksymalne odcinki jakie da się przebyć w ustalonym wcześniej kombinezonie (np. skoki, bieg, itp. mogą znacznie zmieniać taki zasięg)
4. Ustawić w punktach końcowych w/w odcinków, statki (SRV), w których uczestnicy mogą się doładowywać.
4a. Dodać np. możliwość doładowania "na żądanie", pomiędzy punktami końcowymi, z mobilnego statku, w zamian za "karne minuty"
itd.
[Obrazek: E5QT3y3.png]

#8
No na taki 40-kilometrowy bieg testowy to ja się chętnie piszę.
#9
Tylko to nie może być stadionik i kilka kółeczek Wink

 Przelecmy sie przez jakąś zebrę kanionów z obowiazkowym zebraniem genscanów z konkretnego zielska Biggrin
#10
Prawilnie powinno być chyba dokładnie 42 195 m.
żeby to nazwać maratonem.
Ja tylko rzuciłem pomysłem, na coś co mogłoby być swego rodzaju "zaprawą" do głównego tematu tego wątku.  Open-mouthed_smile
[Obrazek: E5QT3y3.png]



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak daleko byliście na eksploracji? Mathias Shallowgrave 62 39,653 02.03.2024, 20:32 UTC
Ostatni post: FireBird'74
  O tym jak z Niemcem, na wtrysku zwiedzam zachód galaktyki Arnul 16 13,143 15.02.2021, 17:23 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
Photo Na co się natknąłem? astrinopl 3 2,897 02.02.2021, 18:09 UTC
Ostatni post: Hans 001
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,151 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Bug Ankieta - czy polujesz na Thargoidów? Jeśli tak, to na jakich? Revenant-4 16 19,691 08.05.2019, 20:15 UTC
Ostatni post: szarik



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości