HIP 19026 baza obcych(spojlery)
(30.06.2017, 05:13 UTC)Yata_PL napisał(a): graty za obczajenie tego samodzielnie Smile

Czy ja wyglądam na geniusza? Wiedziałem że trzeba wyrzucić UL i zagrać wiadomość, jedyne czego nie wiedziałem, to gdzie i które, całkiem przypadkiem jak widać na filmie trafiłem na właściwą wiadomość co mnie dziwi. Aczkolwiek najpierw próbowałem przez kilka minut  z jednym UL, tylko, że odtwarzałem złe sygnały. 

Z VR niestety mam coś takiego, że niektóre miejsca mi nie przeszkadzają, że są rozmazane a niektóre tak. Większość mi przeszkadza niestety i ten wrak Obcych mi podpada pod tą kategorię, więc robi na mnie mniejsze wrażenie niż oczekiwałem, ale cóż..

I jeszcze Unknown Probe straciłem Sad
Odpowiedz
Po polsku jak szukać

Lecimy do ostatnio odkrytej bazy
Włączamy Maszynę używając UA, UP, UL
skanujemy Dzyndzel co nam daje trzy Unknown Signal
Wylatujemy z planety, wyrzucamy jeden UL, zbliżamy się do niego (maximum 200 metrów), ustawiamy się tak, żeby głośnik był w nas wycelowany (tak) i odtwarzamy mu te trzy sygnały US, które dostaliśmy w bazie
UL gra w odpowiedzi, zapisujemy audio. W audio są zaszyte trzy odległości kolejnej bazy od trzech systemów, tego w którym jesteśmy, Merope i Col 70 FY-N  c21-3
wygląda to wizualnie tak
UL jest normalnie czerwony, po przyjęciu naszej wiadomości zaczyna "gadać" i się robi niebieski, to trwa 40 sekund i w tym czasie nie można mu puścić innego audio tylko trzeba poczekać aż się znowu zrobi czerwony.

Jak jesteśmy specem to możemy zrobić triangulację na podstawie 3 odległości. Jak nie jesteśmy to powiedzmy, że nam wyszło 26 ly od Merope to przeszukujemy takie systemy, nie będzie specjalnie dużo.
Jak już jesteśmy w tym systemie to wypuszczamy UL znowu i gramy mu te sygnały, jeśli jest baza to UL włączy laser i nam ją pokaże.

Brzmi prosto ale niektóre kroki nie są, na przykład odczytywanie odległości z audio Smile

Strona do triangulacji z przykładem
Odpowiedz
Cannon i piloci nie zawodzą, od wczoraj wieczora wątek urósł o 30 stron i 8 (!) nowych aktywnych baz. Od momentu odkrycia jak korzystać prawidłowo z UL idą jak burza.

Cannon otworzył arklusz w którym będa zapisywane wszystkie bazy, reakcje Unknown Device na różne kombinacje i listy  i formularze do zgłaszania.

Lista: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...1403369018
Zgsłaszanie nowych baz: https://goo.gl/vzWbYA

Panowie też donoszą, że baza na Mel 22 Sector YU-F B11-1 AB 5 A (-52 / -5.68) jest jeszcze lepiej zachowana (a możę odnowiona?).
Oprócz nowych baz narazie brak rewelacji.
Kaz
Odpowiedz
Może to jest tak, że w pewnym momencie dojdzie to znalezienia sposobu na zdobycie permitu do Col70, bo jest, jak przypuszczam, system z grafiki po prawej stronie. Merope jest rozrysowane bardzo dokładnie, wszystkie planety z ich pierścieniami, nawet pas asteroid przy gwieździe zaznaczony. Jeżeli okaże się, że Col70 będzie miał układ, jak na rysunku, to trzeba (znowu przy użyciu jakiegoś narzędzia 3rd party) znaleźć datę, która odpowiada za układ planet w obu systemach i mamy datę premiery 2.4 Smile
Odpowiedz
Jak ktoś się pisze wieczorem czy w weekend na szukanie to w kupie raźniej więc zapraszam. Rozważam tylko wrócenie do HR po kondę, bo w tym Aspie się mieści mało cargo niestety. Fajnie by było jakby oddział TWH zdołał znaleźć choć jedną bazę Smile
Odpowiedz
pytanie, czy do UL tez potrzeba Resistant Cargo Racks?
Odpowiedz
Ja chętnie!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
Najpierw muszę się dobrać do Palina po te cargo racki ,ale jak sie dobiorę to będę
Odpowiedz
ciekawe info od CMDR Xenia_K

Przeprowadzone badania odnosnie spawnu UP

seems that since introduction of sensor mods by engineers THE EQUIPMENT MATTERS!


Prior to that the equipment type Sensors Type a-E didn´t have an influence on spawn probability (see also Cdr Ilo / Valea spawn research).
The test runs i did the last two days I did with my Orca (Sensors 4D, lightweight grade 5, Scan angle +/- 24,7°) where I got an average of 4,4 spawns/h.
Today in my ASP-X, Sensors 5A, wide angle 5 +/- 78,4° I am back on 12,2 spawns/h.... !!!!
So if You are searching for UP have a look to Your equipment first...
Odpowiedz
Ale numer, do tej pory sensory mieliśmy w d., znaczy mieliśmy D, teraz trzeba kupić A i je jeszcze podkręcić. To będzie tak:
5 inżynierów - więc tu luzik
Grade 5 wymaga:
Mechanical Components (luzik)
Tin (trochę pokręcenia się łazikiem)
Classified Scan Fragments (które wywaliłem, jako niepotrzebne do niczego, hahaha)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Nowo odkryta baza planetarna z dawnych czasów!!! Mathias Shallowgrave 9 1,327 06.06.2023, 07:28 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Przeklęty HIP 36601 Czuly Wojtek 34 19,668 15.04.2021, 15:26 UTC
Ostatni post: Indygo
  Guardians - Nowe Materiały i Lokacje (SPOJLERY) Cicha 6 10,139 05.03.2018, 11:06 UTC
Ostatni post: Rudolf The One
  System HIP 96037 Morderlagger 1 3,958 04.01.2018, 23:02 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Łowcy obcych form życia (szukamy samodzielnie) Mathias Shallowgrave 63 64,393 15.10.2017, 11:57 UTC
Ostatni post: Baton



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości