Przeklęty HIP 36601
#1
Doradźcie coś, to nie mam już siły. 

Kolejny raz próbuję się dostać do tego układu zasobnego w materiały. I kolejny raz wymiękam. 
Startuję z LHS 20. 

NIE DA SIĘ wyznaczyć trasy do tego układu, nawet jeśli jestem już blisko. 

Podobno są na drodze jakieś "zamknięte układy", które uniemożliwiają wytyczenie tej trasy. 
Doradzono mi, żebym poszedł wysoko w górę i stamtąd próbował przebijać się w kierunku tego układu. Niestety - na współrzędnej ok 500-600 układów jest tak mało, że chyba się nie da się sensownie wyznaczyć trasy. Jeśli od biedy komputer wytyczy mi ścieżkę, która NIECO zbliży mnie do celu, to prowadzi przez pół galaktyki, a i tak nie mam gwarancji, że jak będę bliżej, to uda mi się znaleźć połączenie z HIP 36601. 

Nie chce mi się wierzyć, że autorzy gry w tak kretyński sposób ograniczają eksplorację w tej grze. No przecież to praktycznie ją uniemożliwia. 

Może macie pomysł na to, co robię nie tak, bo już od czytania tego "Plot failed" mi słabo. 

Lecę Diamond Explorerem - z zasięgiem ok. 35. 

Pozdrawiam, J.
Odpowiedz
#2
Podejrzewam, że będziesz musiał wykołować zasięg minimum 40-45+ ly żeby przebić się przez permitowy mur. Czyli inżynierka pod zasięg skoku, synteza premium no i ewentualnie Guardiański FSD Booster.

Kiedyś w Worku Węgla można było dostać FSD podwójnie wyinżynierowanego za CG, chyba na 50 Ly...

Husaria są jak łódzkie Bałuty - reprezenuj ją godnie i dumnie. o7
Odpowiedz
#3
Smoku, gram na SOLO, bo w dżungli MMO zostałbym najprawdopodobniej zjedzony natychmiast i wypluty :Smile

Pomysł spoko - nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość... 

A co z gwiazdami neutronowymi? Czy dałoby radę je wykorzystać?

(09.04.2021, 09:54 UTC)ShiMan napisał(a): Podejrzewam, że będziesz musiał wykołować zasięg minimum 40-45+ ly żeby przebić się przez permitowy mur. Czyli inżynierka pod zasięg skoku, synteza premium no i ewentualnie Guardiański FSD Booster.

Kiedyś w Worku Węgla można było dostać FSD podwójnie wyinżynierowanego za CG, chyba na 50 Ly...

Przeceniesz moje doświadczenie :Smile  Co to jest "Worek Węgla"? :Surprised O co chodzi i jak można takie ulepszone FSD otrzymać (kupić, wyprodukować). Musisz łopatą bardziej (jak masz czas).
Odpowiedz
#4
Granie Solo nie przeszkadza w skorzystaniu z czyjegoś Carriera - one są widoczne we wszystkich trybach gry (Carrier jest traktowany przez grę jako mobilna stacja): SOLO, OPEN, Private Group.

Gwiazdy neutronowe można wykorzystać, ale trzeba robić to umiejętnie - bez treningu można się sparzyć. Jednak sam pomysł dobry, doładowanie od gwiazdy podniesie Tobie jednorazowo skok o 300% (przy zasięgu FSD jaki masz obecnie powinno być ok. 100-105ly).

"Worek węgla" to spolszczona nazwa od Coalsack Nebula - najbliższej mgławicy na pólnoc od bańki.
Odpowiedz
#5
Miałem ten sam problem, po zamontowaniu Guardian FSD Boostera mój asp zyskał 41ly skoku i już spokojnie wyznacza mi trasę do tego systemu(Ja startowałem z systemu WODA). Więc prawie na pewno problemem jest zasięg, odległości jednak są tam większe niż w bańce.
Odpowiedz
#6
(09.04.2021, 10:14 UTC)ronin_htd napisał(a): Granie Solo nie przeszkadza w skorzystaniu z czyjegoś Carriera - one są widoczne we wszystkich trybach gry (Carrier jest traktowany przez grę jako mobilna stacja): SOLO, OPEN, Private Group.

Gwiazdy neutronowe można wykorzystać, ale trzeba robić to umiejętnie - bez treningu można się sparzyć. Jednak sam pomysł dobry, doładowanie od gwiazdy podniesie Tobie jednorazowo skok o 300% (przy zasięgu FSD jaki masz obecnie powinno być ok. 100-105ly).

"Worek węgla" to spolszczona nazwa od Coalsack Nebula - najbliższej mgławicy na pólnoc od bańki.

Przeraża mnie, ile ja jeszcze o tej grze nie wiem, a mimo wszystko spędziłem w niej kupię godzin...

Dzięki, no to już mam pewną jasność. Leciałem tam, żeby się łatwiej "zinżynierować", ale widzę, że tak prosto nie będzie. Ta gra nie prowadzi faktycznie za rękę, tylko wrzuca na głęboką wodę i wali jeszcze po łbie wiosłem. 

Może uda mi się załapać na taki rejs do HIPa, skoro działają te carriery w Solo... Gwiazdy neutronowe też kuszą - wiem, że była chyba jakaś hiszpańska strona, gdzie można było ich poszukać. 

Dzięki za pomoc.

(09.04.2021, 10:29 UTC)Kostek851 napisał(a): Miałem ten sam problem, po zamontowaniu Guardian FSD Boostera mój asp zyskał 41ly skoku i już spokojnie wyznacza mi trasę do tego systemu(Ja startowałem z systemu WODA). Więc prawie na pewno problemem jest zasięg, odległości jednak są tam większe niż w bańce.

Masz na myśli 41 ly ogółem, czy PLUS 41 do tego, co już miał? 
Kostek, a coś bliżej na temat tej technologii?  Czy jest w zasięgu początkującego?
Odpowiedz
#7
(09.04.2021, 10:35 UTC)jaceknawrot napisał(a): [...]
Masz na myśli 41 ly ogółem, czy PLUS 41 do tego, co już miał? 
[...]

Ogółem, co i tak można jeszcze zwiększyć poprzez dalszą inżynierię wszystkich modułów.

Tutaj masz poradnik Yuriego jak się za to zabrać: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=4957
Odpowiedz
#8
Ale coś się uparł z tym hipem. . Nie możesz dwóch materiałów zebrać w jednym systemie a po kolejne trzy poleciec do innego ? Po co gdzieś tam w pusty kosmos się pchać zamiast wszystko sobie na miejscu zebrać? Do tego hipu jeszcze zdążysz dolecieć Smile

Już Ci pisałem podobnie jak JOSEL owi, sluchawki z mikrofonem za 40 zl, i zapraszamy na discorda na kanały głosowe. W 15 minut rozmowy dostaniesz tyle informacji że sprawdzenie ich zajmie Ci z miesiąc...

A i w solo też Ci się szybko odechce latac jak chociaż raz dołączysz do skrzydła (4 statki ) z innymi ludźmi.
Odpowiedz
#9
41ly faktycznego skoku, jako że latasz DBX to poświecając slot 4 opional zyskasz 9,25ly montując ten moduł(maksymalnie poświecając 5 zyskasz 10,5 ale DBX nie ma takiego slotu). Jest on w zasięgu początkującego gracza, ja leciałem po materiały zwykłym asp explorerem. Musisz zebrać poniższe materiały, a następnie udać się do brokera technologi guardian.

1 Guardian Module Blueprint Fragmen ( tutaj podsyłam ci świetny poradnik jak go zdobyć https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=4957 )
21 Guardian Power Cell (do zdobycia w tym samym miejscu co Blueprint, wszystko masz opisane w poradniku)
21 Guardian Technology Component (do zdobycia w tym samym miejscu co Blueprint, wszystko masz opisane w poradniku)
24 Focus Crystals ( Komponent do zdobycia w USS, wypada również ze zniszczonych statków)
8 HN Shock Mount ( do kupienia na stacji za Cr, musisz go mieć w ładowni)

Z tym wszystkim lecisz do brokera i odblokowywujesz moduł który następnie będzie u niego dostępny do kupienia za Cr. Masz jednego w swoim systemie, stacja Ohm City.

Możesz też po prostu ulepszyć napęd fsd u inżyniera, ale po FSD Boostera prędzej czy później pewno i tak się wybierzesz Smile
Odpowiedz
#10
(09.04.2021, 10:47 UTC)MAGNUM354 napisał(a): Ale coś się uparł z tym hipem. . Nie możesz dwóch materiałów zebrać w jednym systemie a po kolejne trzy poleciec do innego ? Po co gdzieś tam w pusty kosmos się pchać zamiast wszystko sobie na miejscu zebrać?  Do tego hipu jeszcze zdążysz dolecieć Smile

Już Ci pisałem podobnie jak JOSEL owi,  sluchawki z mikrofonem za 40 zl, i zapraszamy na discorda na kanały głosowe. W 15 minut rozmowy dostaniesz tyle informacji że sprawdzenie ich zajmie Ci z miesiąc...

A i w solo też Ci się szybko odechce latac jak chociaż raz dołączysz do skrzydła (4 statki ) z innymi ludźmi.

No i mnie opierniczył  Biggrin Haha, uparłem się, bo to kwestia honorowa, żeby tam wreszcie dolecieć :Biggrin Nie daje mi to spać. Ale fakt faktem - traci się na to mnóstwo czasu, zamiast trochę pogrzebać pod nosem :Smile Koledzy mnie tutaj jednak doszkolili i mam nadzieję tę wiedzę wykorzystać, bo widzę, że na tych moich silnikach to słabo :Smile Nie ma się chyba co męczyć. 

Magnum, wejdę na tego Discorda, spoko - faktycznie, tak będzie łatwiej. 
Tylko ja gram głównie na Xboxie - kurde, nawet nie wiem, czy Elite to gra cross platformowa... Tak czy owak mam też konto na PC, więc jeśli nie, to zaloguję się z drugiego PC-konta.  Latanie w skrzydle musi być fajne, bo jest szansa szarpnąć się na misje z zabijaniem piratów. Solo słabo to widzę. 

Zbieracie się w jakieś określone dni?

(09.04.2021, 10:53 UTC)Kostek851 napisał(a): 41ly faktycznego skoku, jako że latasz DBX to poświecając slot 4 opional zyskasz 9,25ly montując ten moduł(maksymalnie poświecając 5 zyskasz 10,5 ale DBX nie ma takiego slotu). Jest on w zasięgu początkującego gracza, ja leciałem po materiały zwykłym asp explorerem. Musisz zebrać poniższe materiały, a następnie udać się do brokera technologi guardian.

1 Guardian Module Blueprint Fragmen ( tutaj podsyłam ci świetny poradnik jak go zdobyć https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=4957 )
21 Guardian Power Cell (do zdobycia w tym samym miejscu co Blueprint, wszystko masz opisane w poradniku)
21 Guardian Technology Component (do zdobycia w tym samym miejscu co Blueprint, wszystko masz opisane w poradniku)
24 Focus Crystals ( Komponent do zdobycia w USS, wypada również ze zniszczonych statków)
8 HN Shock Mount ( do kupienia na stacji za Cr, musisz go mieć  w ładowni)

Z tym wszystkim lecisz do brokera i odblokowywujesz moduł który następnie będzie u niego dostępny do kupienia za Cr. Masz jednego w swoim systemie, stacja Ohm City.

Możesz też po prostu ulepszyć napęd fsd u inżyniera, ale po FSD Boostera prędzej czy później pewno i tak się wybierzesz Smile

Wielkie dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie tematu :Smile 
OHM to moja "stacja bazowa", więc dobrze się składa :Smile

Pozdrawiam, Jacek.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  System HIP 96037 Morderlagger 1 3,959 04.01.2018, 23:02 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  HIP 19026 baza obcych(spojlery) zigusek 194 196,501 01.07.2017, 22:07 UTC
Ostatni post: Xenderr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości