Łowcy obcych form życia (szukamy samodzielnie)
#1
W wątku tym, podobnie jak w Łowcach Gejzerów, wstawiamy odkrycia obcych form życia na planetach (grzyby, drzewka itp.).

Muszą to być odkrycia SAMODZIELNE, a nie takie z misji czy wypatrzone w internecie. (Jak zawsze, liczymy na Waszą uczciwość w tym względzie.)

Odkrywcy, którzy pochwalą się 5 znaleziskami, zasłużą na odznakę "GRZYBIARZ" (patrz kategoria Eksploracja w tym wątku na forum).

Czekamy na Wasze odkrycia i...

POOOOOWODZENIA, PILOCI!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
Lista znalezionych do tej pory, posprzątam i uzupełnię w wolnej chwili:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing
Odpowiedz
#3
Czyżbym znalazł "Brain trees"?

Ruszyłem odwiedzić wskazane przez Batona systemy. Trafiłem na planetę gdzie ktoś już odkrył trzy miejsca (sprawdziłem, faktycznie są). Ale ja trafiłem na jeszcze jedno. Gdzieś bym to jeszcze musiał zweryfikować? Bo miejsce było już odwiedzane i może jednak wcześniej gdzieś ktoś to zgłosił.

System: Synuefe XO-P c22-17
Księżyc: D 3
Koordynacje: -31.25  :  -14.51
Typ Kosmicznego Żywca: Brain Trees

[Obrazek: khSi1DG.jpg]

[Obrazek: gNb9Aet.jpg]

[Obrazek: YztzCnV.jpg]

[Obrazek: V4VWvV1.jpg]
Na dnie tego krateru się ukryły.


A w spoilerze zweryfikowane te trzy miejsca, które wymienione były w tabeli podanej przez Batona.

Odpowiedz
#4
Brawo, brawo, co do miejsca gdzie zgłaszać to chyba najlepiej ten wątek - FF
Odpowiedz
#5
Dzisiejszy łów. Trzy miejscówki.

System: Synuefe MF-O a88-4
Księżyc: A 2 a
Koordynacje: -8.13 :  174,71
Typ Kosmicznego Żywca: Brain Trees

====================================
System: Synuefe MF-O a88-4
Księżyc: A 2 a
Koordynacje: 22.74  :  -147.27
Typ Kosmicznego Żywca: Brain Trees

====================================
System: Synuefe MF-O a88-4
Planeta: B 1
Koordynacje: -29.45  :  -116.26
Typ Kosmicznego Żywca: Brain Trees

Odpowiedz
#6
System: Synuefe WL-J d10-51
Księżyc: A 5 e a
Koordynacje: -53.73  :  89.26
Typ Kosmicznego Żywca: Brain Trees

O ile poprzednie 4 znaleziska były w systemach gdzie już ktoś wcześniej coś znalazł to tym razem jest to zupełnie świeżutki system, przez nikogo nie zgłaszany.

Odpowiedz
#7
System: Synuefe WL-J d10-51
Księżyc: A 5 e a
Koordynacje: 17.42  :  -162.91
Typ Kosmicznego Żywca: Brain Trees

 Drugie miejsce występowania Brain trees ma tym samym księżycu co poprzednio.

Odpowiedz
#8
Gratulacje Smile Widzisz już jakąś zależność w sensie wytypowania systemu i planety na której szukasz?
Odpowiedz
#9
(11.06.2017, 09:24 UTC)Baton napisał(a): Gratulacje Smile  Widzisz już jakąś zależność w sensie wytypowania systemu i planety na której szukasz?

Dzięki, Tak są zależności i to kilka. Ten ostatni system, księżyc i miejscówki były świadomie wytypowane. Potrzebowałem ~ 2 godzin na znalezienie. Wszystko opiszę tylko posprawdzam jeszcze kilka spraw. Ale na razie to wygląda, że przy dobrym układzie jest to łatwiejsze niż znalezienie gejzerów Smile Nie wiem jakim cudem tak mało dopiero odkryto (patrząc na tą Twoją zalinkowaną tabelę). Nikt wcześniej nie zabrał się za przeanalizowanie danych o tych Drzewkach? Są przecież te Cannony. To czym one się zajmują?. Zaznaczam, że dotyczy to Brain Trees bo innych na razie nie dotknąłem.
Odpowiedz
#10
(11.06.2017, 11:32 UTC)Arnul napisał(a): Dzięki, Tak są zależności i to kilka. Ten ostatni system, księżyc i miejscówki były świadomie wytypowane. Potrzebowałem ~ 2 godzin na znalezienie. Wszystko opiszę tylko posprawdzam jeszcze kilka spraw. Ale na razie to wygląda, że przy dobrym układzie jest to łatwiejsze niż znalezienie gejzerów Smile Nie wiem jakim cudem tak mało dopiero odkryto (patrząc na tą Twoją zalinkowaną tabelę). Nikt wcześniej nie zabrał się za przeanalizowanie danych o tych Drzewkach? 

To w sumie chyba nie jest takie ważne, znajdujesz jedno za drugim i wyglądają tak samo, więc może się tym zajmuje tylko kilku entuzjastów, patrząc jak im idzie z gejzerami to wyciągają jakieś naciągane wnioski, często się z nimi przepieram. Kiedyś uważali, że sa trzy miejsca z gejzerami na planecie, dopiero jak im rzuciłem na stół listę dziewięciu to się obudzili Wink

No i jak do tej pory się za to nie wziął Arnul - rzeczy się jak widzę zmienią Smile

Pytam gdzie się rozglądać, bo może bym tu poszperał gdzie jestem, ale musiałbyś mi podpowiedzieć w jakich miejscach szukać, sam tego nie wygdybam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie Baton 258 256,873 25.03.2018, 13:19 UTC
Ostatni post: Baton
  Bazy Obcych - szukanie Baton 43 45,716 25.07.2017, 10:03 UTC
Ostatni post: Baton
  HIP 19026 baza obcych(spojlery) zigusek 194 195,737 01.07.2017, 22:07 UTC
Ostatni post: Xenderr



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości