Husarski Ośrodek Badań nad Obcymi
#31
Ram Tah?
Odpowiedz
#32
Pozwoliłem sobie zawinąć szczegóły kontraktu w spoilery Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#33
Byłem wczoraj w Ruinach. Ta misja od Ram Taha to naprawdę spore wyzwanie. Chodzi o to, że posiadając w ładowni łazika jakąś kombinację Artefaktów (jest ich chyba z 6 czy 7, a łazik ma tylko 2 cargo), odblokowuje się części jakiegoś kody czy też wiadomość i to też trzeba być przy odpowiednim obelisku.

Chodzi o to, żeby przeskanować odpowiedni obelisk, mając w ładowni odpowiednie artefakty. Jedynym sposobem jest stosowanie metody prób i błędów. Obelisk 1 - Artefakty 1 i 2. Nie działa. Obelisk 1 - Artefakty 1 i 3. 1 i 4, 1 i 5 - i tak dalej aż odkryjemy właściwą kombinację. Masakrycznie żmudna robota, aczkolwiek nie powiem - bardzo ciekawi mnie, co z tego wyniknie!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#34
(21.01.2017, 16:16 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Byłem wczoraj w Ruinach. Ta misja od Ram Taha to naprawdę spore wyzwanie. Chodzi o to, że posiadając w ładowni łazika jakąś kombinację Artefaktów (jest ich chyba z 6 czy 7, a łazik ma tylko 2 cargo), odblokowuje się części jakiegoś kody czy też wiadomość i to też trzeba być przy odpowiednim obelisku.

Chodzi o to, żeby przeskanować odpowiedni obelisk, mając w ładowni odpowiednie artefakty. Jedynym sposobem jest stosowanie metody prób i błędów. Obelisk 1 - Artefakty 1 i 2. Nie działa. Obelisk 1 - Artefakty 1 i 3. 1 i 4, 1 i 5 - i tak dalej aż odkryjemy właściwą kombinację. Masakrycznie żmudna robota, aczkolwiek nie powiem - bardzo ciekawi mnie, co z tego wyniknie!

A może to Ci pomoże?

[Obrazek: BfMlRgD.jpg]
[Obrazek: 4s1vOq6.jpg]
Odpowiedz
#35
Mapa lokacji artefaktw:

[Obrazek: sz37R8A.png]
Odpowiedz
#36
(21.01.2017, 17:01 UTC)Quarion napisał(a): A może to Ci pomoże?


Zmieniło się położenie obelisków i artefaktów po jakimś poprzednim patchu. Te stare mapy są już nieaktualne

Odpowiedz
#37
Co mnie rozwala z tymi mapami, że one nie są zorientowane na północ tylko jakieś takie przekrzywione o 50 stopni, musiałem sobie zrobić ręcznie swoją bo się nie mogłem połapać Smile
Odpowiedz
#38
Zastanowiła mnie jedna sprawa. Nie wiem, czy ktoś już tego nie próbował, ale większość tego typu ziemskich konstrukcji jest zorientowana astronomicznie. Ktoś sprawdzał na jakie gwiazdy/konstelacje wskazują wyprowadzane ze schematu ruin linie np. w południe? Albo o północy? Albo w czasie przesileń lub równonocy? Biggrin
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#39
(23.01.2017, 12:17 UTC)Yautja napisał(a): Zastanowiła mnie jedna sprawa. Nie wiem, czy ktoś już tego nie próbował, ale większość tego typu ziemskich konstrukcji jest zorientowana astronomicznie. Ktoś sprawdzał na jakie gwiazdy/konstelacje wskazują wyprowadzane ze schematu ruin linie np. w południe? Albo o północy? Albo w czasie przesileń lub równonocy? Biggrin

Tak, ja też o tym myślałem. spędziłem tam kilka dni (dni gry) ale nic nie zauważyłem.
Problem w tym, że jeśli te budowle są faktycznie zorientowane astronomicznie trzeba by tam posiedzieć rok planety (jeden pełny obieg jej w okół macierzystej gwiazdy i dzień w dzień obserwować niebo. Powodzenia Wink
W ziemskich budowlach można było też natrafić na jakieś ewentualne wskazówki... może odszyfrowanie danych będzie  w tym pomocne.
Odpowiedz
#40
Dodałem (2h, których nigdy już nie odzyskam... Tongue)

POSZUKIWANIA NOWYCH STAROŻYTNYCH RUIN


NOWE ZAGADKI DO ROZWIĄZANIA!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Badania nad statystykami hiperdykcji Thargoidów. Wojciech Dannyboy 1 2,824 14.05.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: TRAWA
  16000 ly nad galaktyką Calvarian 9 11,468 01.03.2017, 21:02 UTC
Ostatni post: Pienias
Exclamation Pierwszy kontakt z Obcymi!!! Mathias Shallowgrave 152 136,618 19.01.2017, 13:41 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości