Badania nad statystykami hiperdykcji Thargoidów.
#1
Oryginalny artykuł Canonn Research znajduje się tutaj: https://canonn.science/codex/study-of-hy...tatistics/.
Jako że nie każdy chce czytać po angielsku pozwoliłem sobie przetłumaczyć artykuł.

Jest ciekawy i może nie każdy go widział.


1. Wprowadzenie


Od czasu, gdy Thargoidzi ujawnili swoją obecność na powrót w ludzkiej przestrzeni pod koniec 3303 r. Komandorzy byli przechwytywani bezpośrednio z nadprzestrzeni przez Interceptory Thargoidów. Zjawisko to społeczność galaktyczna nazywa Hyperdiction. Te tak zwane hiperdykcje zdarzały się przede wszystkim w Plejadach, ale z biegiem czasu odnotowano je bliżej ludzkiej przestrzeni (bańki), a ostatnio w sektorze Wiedźmiej Głowy (Witch Head Sector). Wielu dowódców zgłosiło wzrost wskaźnika hiperdykcji w podstawowych systemach Plejad (tj. W granicach 50 Ly od Merope) od początków 3305.

Biorąc pod uwagę wyższy odsetek hiperdykcji, możliwe stało się przeprowadzenie znaczącej analizy statystycznej tych zjawisk. Cel tej analizy jest dwojaki:

1. Zrozumienie wskaźnika hiperdykcji w podstawowych systemach Plejad w zależności od różnych warunków (zawartość ładunku itp.)
2 Udokumentowanie rodzajów Interceptorów, które uczestniczą w hiperdykcji, oraz prawdopodobieństwo napotkania danej kombinacji Interceptorów.

Charakter tego badania będzie ewoluował w miarę gromadzenia większej ilości informacji przez społeczność Anti Xeno.


2. Metodologia.


Eksperyment polegał na przeskakiwaniu między Celaeno i Asterope oraz notowaniu liczby skoków i liczby hiperdykcji. Dodatkowo, podczas ”doświadczania” hiperdycji, rejestrowano kombinację obecnych Interceptorów. Do przeskakiwania między dwoma systemami wykorzystano statek -Krait Phantom. (Link do projektu: https://s.orbis.zone/4w7d). Ponieważ statek został zoptymalizowany przede wszystkim do testu, fuel scoop nie został zamontowany. W związku z tym statek wymagała tankowania co około 50 skoków. Należy zauważyć, że w pierwotnym eksperymencie statek przewoził tylko limpety. Innym wariantem był Krait Phantom wykorzystany do transportu 16 jednostek meta alloys podczas przeskakiwania między Celaeno i Asterope, aby sprawdzić, czy ładunek ma jakikolwiek wpływ na wskaźnik hiperdykcji.

Przeprowadzono 324 skoki między Celaeno i Asterope, z ładunkiem limpetów i 111 skoków z 16 jednostkami Meta-Alloy na pokładzie. W celu udokumentowania kombinacji Interceptorów zarejestrowano ogółem 172 hiperdykcje, z których niektóre nie były częścią głównej analizy.

Ostatnia uwaga dotycząca metodologii: po doświadczeniu hiperdykcji kolejny skok do następnego systemu nie jest liczony w ogólnych statystykach. Dzieje się tak, ponieważ nigdy nie zaobserwowano żadnych hiperdykcji w takim przypadku, więc liczenie kolejnego skoku wypaczyłoby statystyki.


3. Rezultaty


Podczas przeskakiwania między Celaeno a Asterope stwierdzono, że wskaźnik hiperdykcji wynosi 20,7%. Podczas przenoszenia 16 jednostek Meta Alloy wskaźnik hiperdykcji mierzono na poziomie 21,6%, co jest statystycznie tym samym co scenariusz podstawowy. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że wskaźnik hiperdykcji w podstawowych systemach Plejad wynosi około 20% i nie ma na to wpływu przenoszenie Meta Alloy. [Aktualizacja: dodatkowo, później,  wykonano setki skoków z ładunkiem 64 jednostek Meta Alloy, co również nie miało wpływu na częstość hiperdykcji]

Przechodzimy teraz do  scenariuszy Hyperdykcji, to znaczy, jakiego rodzaje Interceptory są obecne, aby powitać pilota, który został wyciągnięty z nadprzestrzeni. Poniższa tabela pokazuje kombinacje Interceptorów, które zaobserwowano w tym badaniu, posortowane od najłagodniejszej do najgroźniejszej wersji. Zaobserwowano w sumie 13 unikalnych kombinacji. [Aktualizacja: poniższe wyniki są dokumentacją kolejnych kilkuset przypadków hiperdykcji]

[Obrazek: Hyperdiction_Contents_v2-1024x922.png]


Zgodnie z oczekiwaniami, hiperdykcje zawierające tylko jeden lub dwa Cyklopy są najczęstsze, podczas gdy te zawierające Hydry są znacznie rzadsze.
Z 539 udokumentowanych hiperdykcji, tylko 31 zawierało co najmniej jedną Hydrę, z 8 sytuacjami gdy pojawiały się 3 Bazyliszki i 7 sytuacjami gdy zaobserwowano  dodatkową parę Meduz. Obecne statystyki w tym badaniu są wystarczająco wysokie, abyśmy mogli z całą pewnością stwierdzić, że pojedyncza Hydra bez opieki występuje częściej niż jedna z innymi Interceptorami. Sądząc z danych, wydaje się, że 50% występujących Hydr nie ma dodatkowych Interceptorów, 25% ma 3 Bazyliszki, a kolejne 25% ma Meduzy. Statystyki są wciąż zbyt ograniczone, aby oceniać, czy Hydra w towarzystwie 2 Meduz występuje rzadziej niż ta w towarzystwie 3 Meduz. Warto zauważyć, że przypadki, które mają Meduzę jako główny Interceptor, mają analogiczny zestaw (mniej morderczych) towarzyszy: jedna z 3 Cyklopami, a druga z 2 Bazyliszkami.

Nigdy nie zaobserwowano przypadków z dwoma Hydrami (bez opieki) lub dwoma Meduzami (bez opieki). Jest całkiem możliwe, że te kombinacje istnieją, ale są po prostu niezwykle rzadkie i dlatego nie zostały jeszcze zaobserwowane.


4. Podsumowanie.


Przeprowadzono analizę statystyczną częstości hiperdykcji. Treść i związane z tym prawdopodobieństwo każdego rodzaju hipercykcji również zostało starannie udokumentowane. Możemy wyciągnąć następujące wnioski:

1. Wskaźnik hiperdykcji w podstawowych systemach plejad wynosi około 20% i nie ma na niego wpływu przenoszenie ładunku Meta Alloy.
2 Istnieje 13 unikatowych kombinacji Interceptorów w danym scenariuszu hiperdykcji (przy czym przypadki zawierające Hydrę są najmniej powszechne).

W przyszłych planach mamy przeprowadzenie badań które wskazały by częstotliwość występowania przechwyceń w zależności od przewożonych Technologii Thargoidów (różnych kombinacji Thargoid Probes, Sensors, Links) a także przedmiotów Guardian (Relics i Keys).
[Obrazek: 135108.png][Obrazek: cH5Yuim.jpg][Obrazek: 135108.jpg]

Odpowiedz
#2
Osobiście najczęściej spotykam 3x Cyklop + Meduza o_0
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Ankieta - czy polujesz na Thargoidów? Jeśli tak, to na jakich? Vaye Anders 16 9,541 08.05.2019, 20:15 UTC
Ostatni post: szarik
Brick Husarski Ośrodek Badań nad Obcymi Mathias Shallowgrave 166 108,958 21.12.2017, 23:22 UTC
Ostatni post: Pajk
  Badania starożytnych ruin. [Uwaga Spoilery] Xeonary 32 15,704 30.10.2017, 20:22 UTC
Ostatni post: Baton
  16000 ly nad galaktyką Calvarian 9 5,398 01.03.2017, 21:02 UTC
Ostatni post: PieniasUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości