Detail surface skaner - fast scan czy long range?
#1
Od paru dni zrobiłem sobie oba i sprawdzam, który z nich jest lepszy i nie ma prostej odpowiedzi.
Long range mi wyszedł fajny 191%, więc prawie dwukrotnie większy zasięg, co się przekłada na skanowanie większości gazowych gigantów z odległości około 2000ls, a gwiazdy nawet z powyżej 20000ls.
Bardzo dobre jak ktoś się przymierza do snajperki konkretnych typów planet/gwiazd. Minusem dla mnie jest to, że i tak staram się podlecieć do wszystkiego na odległość 1000ls na wypadek, gdyby tam była jakaś instalacja na przykład, więc nie zawsze ten większy zasięg coś daje.
Fast - niestety miałem dane na tylko jeden roll klasy piątej i mi wyszedł przeciętny - 63% na 80% możliwe. Różnicę i tak widać, skanuje sporo szybciej, co pomaga i przy skanowaniu głównej gwiazdy, ale i jak latam po sytemie, często mam taki moment, że nie zahamowałem w odpowiedniej chwili i lecę za szybko, normalny skaner w takiej sytuacji nie zdąży zeskanować i trzeba manewrować, a taki ulepszony na ogół się wyrabia.
Jest jeszcze jakiś wide angle, ale nie widzę zastosowania za bardzo dla mnie.
Jakie są wasze opinie?
Odpowiedz
#2
Ja zrobiłem long range, właśnie dlatego, że jestem bardziej nastawiony na snajpe pojedyńczych planet. Fast nie próbowałem, ale też miałem podobną rozkminę do Twojej. A wide angle faktycznie wydaje się najmniej użyteczny.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
A który Inżynier to robi?

I teraz mały offtop ale powiązany z tematem.
Wydaj mi się że zmienili progi rang Explo.
Przed małą wyprawą miałem range Pionner i 134mln cr (76% do Elite)
po powrocie mam 150mln cr (85% do Elite)
Wg starych tabel za 156 mln cr powinno być Elite ale za nic mi to z propocji nie wychodzi. Bo w przybliżeniu 16mln=10% to mam do zrobienia jeszcze 24mln czyli razem 174mln do Elite
No chyba że mi wczoraj coś na serwerach nie cykło
Odpowiedz
#4
Znerfili same misje pasażerskie, tzn ich wpływ na rangę eksplo - o progach nic nie wiem.

Skaner zrobiony na fast z pewnością będzie dobry do takich "przelotowych" lotów jak do Kolonii - po prostu skan gwiazdy i wio dalej.
Przy zainteresowaniu się systemem, jednak long range - i taki jest mój wybór. Mam dwa, w Kondzie na +198% a w Pytonie wielozadaniowym na +186%
Lori Jemison w Shinrarcie robi skanery na 5 grade, tak samo odchudza sensory - przy Kondzie zaoszczędziłem chyba z 40pare ton wagi.
Odpowiedz
#5
(18.04.2017, 11:24 UTC)GutenbergPL napisał(a): Znerfili same misje pasażerskie, tzn ich wpływ na rangę eksplo - o progach nic nie wiem.

Skaner zrobiony na fast z pewnością będzie dobry do takich "przelotowych" lotów jak do Kolonii - po prostu skan gwiazdy i wio dalej.
Przy zainteresowaniu się systemem, jednak long range - i taki jest mój wybór. Mam dwa, w Kondzie na +198% a w Pytonie wielozadaniowym na +186%
Lori Jemison w Shinrarcie robi skanery na 5 grade, tak samo odchudza sensory - przy Kondzie zaoszczędziłem chyba z 40pare ton wagi.
Bill Turner też robi 5 klasy. Odchudzanie sensorów się przydaje, bo skaner na ogół nabiera trochę wagi po zrobieniu, więc się balansuje Smile
Odpowiedz
#6
Wg mnie Fast zdecydowanie lepszy bo:
- najbliższa gwiazda, a nierzadko kilka najbliższych planet jest od razu w zasięgu
- podobnie z planetami które orbitują wokół siebie (czy jak tam to się zwie) jedną może i z daleka się zeskanuje, ale już tą drugą to będziemy i tak mieli blisko bo zdążymy podlecieć
- to samo tyczy się skanowania kilku księżyców tej samej planety - pierwszy mamy jeszcze daleko, ale kolejne będziemy mieli od razu w zasięgu bo zdążymy podlecieć skanując ten pierwszy


W Becie zrobiłem sobie test. Dwa ADSy wymaksowane (w miarę) 1 na Long, 2 na Fast. Skanowałem tą samą planetę (Beta więc sobie "wybuchłem" Anakondę bez żalu).
Startowałem z tego samego miejsca (przy głównej gwieździe) i leciałem do celu licząc czas jaki minie do zeskanowania:
Fast oczywiście później zaczął skanować, ale szybciej skończył, a Long Range odwrotnie. Czas był mniej więcej podobny (nawet z minimalną przewagą tego ulepszonego na Fast).

Nie widzę sytuacji kiedy Long Range miałby przewagę nad Fast Scan.
Odpowiedz
#7
(18.04.2017, 11:51 UTC)Arnul napisał(a): Nie widzę sytuacji kiedy Long Range miałby przewagę nad Fast Scan.

Proszę bardzo, masz dwa gazowe giganty po przeciwległych stronach gwiazdy w odległości 3000ls każdy, sądzę, że long range to może szybciej zrobić niż fast. 
Miałem podobne zdanie do Ciebie, ale wczoraj wieczorem polatałem z long range i zaczął zyskiwać w moich oczach. Myślę, że każdy odkrywca powinien oba spróbować i wybrać ten który bardziej pasuje do stylu Smile

No i fakt, że nie mogę znaleźć adaptive encryptors capture za żadną cholerę to przeważa szalę mocno Wink
Odpowiedz
#8
(18.04.2017, 11:58 UTC)Baton napisał(a):
(18.04.2017, 11:51 UTC)Arnul napisał(a): Nie widzę sytuacji kiedy Long Range miałby przewagę nad Fast Scan.

Proszę bardzo, masz dwa gazowe giganty po przeciwległych stronach gwiazdy w odległości 3000ls każdy, sądzę, że long range to może szybciej zrobić niż fast. 
......

Faktycznie, w takim dosyć specyficznym przypadku przelot w okolicy gwiazdy na tyle może spowolnić, że Long Range wygra. Ale nadal jest to sytuacja o wiele, wiele rzadsza niż podane przeze mnie przykłady. No bo jak by nie było w każdym nowo odkrytym systemie stoimy od razu przed główną gwiazdą i na nic nam Long Range.
Odpowiedz
#9
(18.04.2017, 12:08 UTC)Arnul napisał(a):
(18.04.2017, 11:58 UTC)Baton napisał(a): Proszę bardzo, masz dwa gazowe giganty po przeciwległych stronach gwiazdy w odległości 3000ls każdy, sądzę, że long range to może szybciej zrobić niż fast. 
......

Faktycznie, w takim dosyć specyficznym przypadku przelot w okolicy gwiazdy na tyle może spowolnić, że Long Range wygra. Ale nadal jest to sytuacja o wiele, wiele rzadsza niż podane przeze mnie przykłady. No bo jak by nie było w każdym nowo odkrytym systemie stoimy od razu przed główną gwiazdą i na nic nam Long Range.

Mnie się właśnie przydaje bo w dużej części przypadków są gazowe giganty w okolicy 1300ly do 1900 i mi się nie chciało latać, a teraz je skanuje, bo skoro nie muszę ruszać tyłka spod gwiazdy to czemu nie Smile
Zależy też od statku, teraz latam DBX i on ma fuel scoop czwórkę tylko i trzeba częściej ładować niż w Aspie czy Kondzie, a w tym samym czasie sobie zeskanuje giganta czy dwa,
Odpowiedz
#10
(18.04.2017, 12:21 UTC)Baton napisał(a):
(18.04.2017, 12:08 UTC)Arnul napisał(a): Faktycznie, w takim dosyć specyficznym przypadku przelot w okolicy gwiazdy na tyle może spowolnić, że Long Range wygra. Ale nadal jest to sytuacja o wiele, wiele rzadsza niż podane przeze mnie przykłady. No bo jak by nie było w każdym nowo odkrytym systemie stoimy od razu przed główną gwiazdą i na nic nam Long Range.

Mnie się właśnie przydaje bo w dużej części przypadków są gazowe giganty w okolicy 1300ly do 1900 i mi się nie chciało latać, a teraz je skanuje, bo skoro nie muszę ruszać tyłka spod gwiazdy to czemu nie Smile
Zależy też od statku, teraz latam DBX i on ma fuel scoop czwórkę tylko i trzeba częściej ładować niż w Aspie czy Kondzie, a w tym samym czasie sobie zeskanuje giganta czy dwa,


Pewnie znajdą się jeszcze inne przypadki gdzie Long Range wygra, ale na dłuższą metę uważam, że Fast jest wydajniejszy.


W sumie to możemy zorganizować sobie jakiś mini pojedynek skanerów. Wsiądziemy w fabryczne DBE czy ASPy jeden z Long Range drugi z Fast, polecimy do tego samego systemu i porównamy czasy zeskanowania wszystkich ciał.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Ankieta - czy polujesz na Thargoidów? Jeśli tak, to na jakich? Revenant-4 16 19,683 08.05.2019, 20:15 UTC
Ostatni post: szarik
  Mapka z odkrytymi systemami - istnieje czy nie? ShiMan 11 17,743 13.09.2018, 16:46 UTC
Ostatni post: Pepemag
Question Scavengers - czym są i czy pozwolić na ich niszczenie? Mathias Shallowgrave 22 21,759 29.06.2017, 12:59 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości