Fallout 4
#1
No cóż, jak powstał wątek o SW Battlefront, to założę wątek o Fallout 4, a co Smile

Od razu prośba z góry o unikanie spoilerów, co by nie psuć niektórym rozgrywki Smile

Tak więc ja rzucę na początek linkiem, który może być bardzo pomocny dla takich osób jak ja, co to się potocznie je nazywa mianem "Loot whore" Smile

http://www.fallouttracker.com - narzędzie to służy do znajdywania wszelkich znajdźków, głównie chodzi o Bobbleheads i Magazyny, można sobie zaznaczać które się ma, a których jeszcze brakuje, dzięki temu nie trzeba sobie tworzyć arkuszu w Excelu np. Z tego co widzę są też wskazane lokacje, gdzie te rzeczy znajdywać, może komuś się przyda, ja na razie zdaję się na swój nos Smile

http://fallout4map.com/ - a tutaj mapka ze znajdźkami, może się kiedyś przyda.

http://www.cdaction.pl/news-43383-1/nadg...mutna.html - poranna garść memów Smile
Odpowiedz
#2
Moja ulubiona seria, zaraz po Elite Smile

Nie grałem zbyt długo w F4, czekam aż będę miał trochę więcej czasu, żeby się konkretnie wczuć. No i z doświadczenia wiem, że lepiej poczekać ten miesiąc, dwa, na pierwsze patche od Bethesdy i pierwsze mody od modderów Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
Jako, że uwielbiam się bawić w crafting i bardzo spodobała mi się budowa osad stwierdziłem jedno - na to potrzebna jest ogromna ilość materiałów, więc skorzystałem z jednej komendy player.setav carryweight 10000, dzięki temu mogę spokojnie buszować i zbierać wszystko jak leci niczym odkurzacz, a nie robić po 5 kółek w to samo miejsce i zabierać w ratach złom który znalazłem. Jest to znaczne ułatwienie, kiedy zagląda się w każdy kąt, do każdej szafki i pod każde biurko - tym razem nie muszę zaprzątać sobie głowy, dam radę to jeszcze wziąć, czy będę musiał wracać ponownie.
Po przejściu głównej linii fabularnej, Bractwa Stali - oj działo się, siłą woli dokończyłem ten wątek - czysty fanatyzm ... i postanowiłem rozpocząć grę od początku, tym razem zbudować postać pod cichego zabójcę. Główny nacisk położyłem na skradanie się i ataki z zaskoczenia przy użyciu VATS, którego wcześniej nie używałem, gdyż mając pancerz wspomagany i działko obrotowe mogłem pozwolić sobie na konfrontację z przeciwnikiem. 
Tym razem, jakże miłym zaskoczeniem było znalezienie przy jednym ciele, samoróbki która miała specjalność +25% do celowania w VATS i zmniejszenia wymaganych punktów akcji. Gra nabrała zupełnie innego wymiaru, gdy idąc eliminuje po cichu wrogów strzałami w głowę. Dodatkowo, wpadł mi w ręce nagolenik który ma specjalność, że jak się nie rusza to działa niczym stealth, jest się prawie niewidocznym - jeszcze nie zdążyłem go przetestować w akcji, ale zapowiada się ciekawie.
Jako stary fan serii Fallaut, nie do końca podeszło mi rozwiązanie z aktywnym VATS - wolałem poprzednie rozwiązania, gdy na spokojnie mogłem sobie zaplanować w jaki sposób mam wydać punkty akcji. Jest mod który przywraca stary klasyczny VATS klik.
Dodatkowo, skorygowałem tym modem ilość obrażeń w poszczególnych trybach i ustawiłem sobie Survival - przy lekkiej zbroi, bez pancerza jest niezły fun, tym bardziej, że regeneracja zdrowia trwa znacznie dłużej, a działka potrafią mnie ściągnąć na 2-3 strzały - łatwiej zabić, ale i również łatwiej zginąć - no risk no fun.
Odpowiedz
#4
Ja na razie gram w Power Armor + różne głośne pukawki, głównie strzelba na bliski dystans i hunting rifle (ma dodatkowe obrażenia plazmowe, niezły bajer, bo czasem pozyskujesz z trupów Nuclear Material, który się przydaje Smile ) na dalsze cele. Drugie przejście sobie zrobię jak wyjdą już wszystkie dodatki, i może faktycznie spróbuję wtedy cichaczem pograć, może nawet nie strzelanie, tylko z jakimś nożem - we'll see Smile
Odpowiedz
#5
Przyznam się bez bicia, że fabuła związana z BoS tak mnie wciągnęła, że skupiłem się praktycznie na niej, odpuszczając zadania z Trasą, Minutmenami czy Instytutem - że o pobocznych nie będę wspominał. Dodatkowo, wybory przed jakimi stawia nas BoS przypominają mi w pewien sposób wybory z Wiedźmina, czasem trzeba wybrać mniejsze zło, a czasami decyzję konsekwentną do postaci, bo samemu gdy podejmowałem niektóre to aż mnie coś w środku ściskało.
Dlatego rozpoczynając nową rozgrywkę, podszedłem w trochę mniej konwencjonalny sposób. Tym razem grę zacząłem już w bogatszą o mody które skorygowały mi pewne aspekty, ustawiłem poziom postaci na jakim była gdy zakończyłem fabułe w BoS i rozpocząłem eksplorację i robienie zadań. Co ciekawsze, właśnie gra bez pancerza wspomaganego i z VATS znacznie bardziej przypomina F3 i FNV. Wcześniej w pancerzu czułem się jak w czołgu, nie do zatrzymania i gdy z niego wychodziłem czułem się jakoś nie swój - nawet na najwyższym poziomie, pancerz daje prawie god mode. Obecnie bez niego i ze skradaniem gra zaczęła mi dawać naprawdę niezłego fanu. 
Drobny przykład - obecnie jak spotkam Szpona Śmierci to po pierwszym ciosie mam jakąś część ciała uszkodzoną - fajne są efekty gdy "zepsuje" nam się głowa, potem wystarczą jeszcze 2-3 ciosy i mnie nie ma, i nie ma znaczenia ile mam steampaków, bo nie zdążą zadziałać. Natomiast wcześniej mając założony T60 i działko obrotowe, spokojnie mogłem stanąć na przeciw szpona śmierci i go dosłownie zmasakrować. 
Kolejnym ciekawym przykładem są np. kretoszczury - wcześniej cewka tesli w pancerzu sama je eliminowała, a teraz jak mnie zaatakuje całe stado, to mam gorąco  Biggrin .
Fakt jest jeden, w zależności od tego, jak zbudujesz sobie postać, gra przebiega zupełnie inaczej. Wcześniej nie dawałem perków w znajdowanie kapsli czy amunicji, a teraz przypisałem po 2 gwiazdki i grywalność jest znacznie ciekawsza, szczególnie gdy z każdej szafki coś się wyciąga, nawet te kilka kapsli, czy parę sztuk aminicji. Czytałem, że maksymalny poziom to chyba 275 tak by można spokojnie wszystkie perki odblokować. Główny wątek został w pewien sposób rozwikłany - teraz czas na eksplorację, budowy osad ogólnie na poznawanie gry i nie mam już ciśnienia na parcie do przodu w poszukiwaniu syna Cool .
Odpowiedz
#6
Ta, poszukiwanie syna... jestem okrutnym ojcem w grze Biggrin A właśnie, nie ma czasem w grze jakichś "stojaków" na bronie, żeby było gdzie trzymać co ciekawsze fanty? Smile
Odpowiedz
#7
(23.11.2015, 11:08 UTC)Goliat napisał(a): Ta, poszukiwanie syna... jestem okrutnym ojcem w grze Biggrin A właśnie, nie ma czasem w grze jakichś "stojaków" na bronie, żeby było gdzie trzymać co ciekawsze fanty? Smile

Nie spotkałem się z czymś takim jak było w Skyrim  Sad.

Z ciekawości, masz w swoim arsenale Kriolator, który jest w krypcie 111?
Odpowiedz
#8
Mam, jak odblokowałem Master Locksmith, to od razu poleciałem to zabrać, ale nie miałem amunicji jeszcze - broń leży teraz gdzieś w "skrzyni", zapomniałem o niej Biggrin
Odpowiedz
#9
(23.11.2015, 11:25 UTC)Goliat napisał(a): Mam, jak odblokowałem Master Locksmith, to od razu poleciałem to zabrać, ale nie miałem amunicji jeszcze - broń leży teraz gdzieś w "skrzyni", zapomniałem o niej Biggrin

Polecam mody do craftingu na amunicje, jeden z dwóch do wyboru: pierwszy lub drugi.

Dodatkowo, podobno jest pewien sposób na wyciągnięcie go prawie na początku gry - nie testowałem, a czytałem o tym później jak juz go miałem. Daje się komende Dogmeat'owi przy skrzynce z kriolatorem, by przyniósł/szukał rzeczy i ponoć przynosi go.  Biggrin
Odpowiedz
#10
Teraz już mam od groma amunicji, wystarczy wpakować z dwa punkty w perka od znajdywania ammo - czyni cuda Smile Przetestuję sobie dzisiaj, po prostu zapomniałem już o tej broni Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fallout 4 - Horizon DYoda 19 12,198 15.03.2021, 13:23 UTC
Ostatni post: josel666
  Fallout 76 - gameplay Fenyl de Lechia 14 13,782 28.05.2019, 10:25 UTC
Ostatni post: bocu
  Fallout Nevada po polsku (Fallout2). USSER-PL 3 4,114 11.09.2018, 14:24 UTC
Ostatni post: Philip Blaine



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości