Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
(27.10.2016, 10:24 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Panowie, mam pytanie - jak obsługujecie mapę galaktyki? Ja nie potrafię wybrać myszką żadnego systemu - wiem, że wskaźnik nie wskazuje dokładnie tam gdzie się znajduje, ale nie potrafię znaleźć tego sweet-spotu na wybieranie systemów.
Nie jestes jedyny. Zaznaczenie konkretnego systemu w VR to mordega i proba cierpliwosci, dlatego ja po prostu wpisuje nazwe systemu docelowego w wyszukiwarke i voila. A do tego korzystam z systemu zakladek, dzieki czemu najczesciej odwiedzane miejsca mam w menu mapy i to tam je zaznaczam jako cel podrozy.
Oczywiscie przy eksploracji poza banka jest to troche bardziej klopotliwe, ale cos za cos.
Odpowiedz
Jak po wpisaniu nazwy systemu docelowego zaznaczyć go na mapie? U mnie tylko centruje widok na tym systemie, ale go nie zaznacza. A ja potrzbuję wyznaczyć do niego trasę...
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
Mnie po wpisaniu nazwy systemu i wduszeniu enter centruje widok na systemie i wyswietla ikonki przy nim. Wtedy klikam na tej, ktora mnie interesuje (choc przyznam, ze czasem udaje sie to dopiero za trzecim razem) i tyle. Ewentualnie jesli masz przypisane otwieranie mapy systemu do przycisku na joyu mozesz sprobowac wycentrowac widok na systemie i przyciskim otworzyc mape, a pozniej w menu po lewej masz zakladke znajdujacych sie w nim obiektow i tam mozesz wybrac opcje plot route czy bookmark.
Odpowiedz
(27.10.2016, 11:10 UTC)Tesu napisał(a): Mnie po wpisaniu nazwy systemu i wduszeniu enter centruje widok na systemie i wyswietla ikonki przy nim. Wtedy klikam na tej, ktora mnie interesuje (choc przyznam, ze czasem udaje sie to dopiero za trzecim razem) i tyle. Ewentualnie jesli masz przypisane otwieranie mapy systemu do przycisku na joyu mozesz sprobowac wycentrowac widok na systemie i przyciskim otworzyc mape, a pozniej w menu po lewej masz zakladke znajdujacych sie w nim obiektow i tam mozesz wybrac opcje plot route czy bookmark.

U mnie nie wyświetla ikonek, ale super trick z otworzeniem mapy systemowej po wycentrowaniu - nie wiedziałem, że otwiera wtedy mapę tego wycentrowanego systemu. To załatwia sprawę, bo ja generalnie wyznaczam trasy bezpośrednio do obiektów. Rep leci, dzięki za pomoc! Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
Mam nadzieje, ze zadziala - w 2.1 tak robilem i poustawialem sobie w ten sposob zakladki do nawigacji, z ktorych teraz intensywnie korzystam, mam nadzieje, ze 2.2 niczego w tej kwestii nie zmienil.
Odpowiedz
(27.10.2016, 10:24 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Panowie, mam pytanie - jak obsługujecie mapę galaktyki? Ja nie potrafię wybrać myszką żadnego systemu - wiem, że wskaźnik nie wskazuje dokładnie tam gdzie się znajduje, ale nie potrafię znaleźć tego sweet-spotu na wybieranie systemów. To sprawia, że - jakkowiek wszystkie rozwiązania podane przez Was sprawiły, że Elite w Vive jest teraz NIESAMOWITE (u mnie też hula 1.0/2.0, ale o tym napiszę jak potestuję więcej) - nie mogę grać w goglach, jeśli mam zaznaczyć trasę na mapie Sad Jak Wy to robicie? Jakieś porady, tricki?

Miło poczytać ze z CMDRa który juz prawie oddał sprzet i powiesił na nim psy zmieniłeś zdanie Biggrin
Ja nauczyłem sie obsługiwac mape myszką + klawiatura + bookmarki , ale sa tacy co im to nie wystarcza i korzystaja z kontrolera xbox 360 lub xbox one. Trzeba bindować ten kontroler pod obsługę galaxy map w setach elity. Trick z centrowanie oczywiscie tez stosuje.

PS W 2.2 po lifcie grafiki dla mnie najwieksze wrażenie robi lot nad planetami, pobyt w SRV, zwiedzanie rożnych baz , zwłaszcza te rozbudowane u inżynierów. Szalenstwo ,wszystko znacznie wypiękniało, czasem łapie sie za głowę ze trace czas tylko dla widoków oraz (tfu) imersji. Główny minus teraz to robienie zdjec, nie bardzo ma sens z powodu rozdzielczości, ech przydałby sie jakiś magiczny przełącznik/opcja w ED.
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Ja właśnie używam pada do sterowania mapą. Przypisuje się tylko odpowiednio w controlsach i mapę możesz obracać jak chcesz z poziomu gogli bez konieczności zdejmowania gogli (no dobra, jak chcesz szukać systemu za pomocą wpisywania jego nazwy w wyszukiwarce to raczej trzeba zdjąć gogle jak się nie pisze bezwzrokowo - ja piszę więc jakoś daje z tym radę ale tak na prawdę to bardzo rzadko szukam systemu po nazwie, zdecydowaną większość biorę z poziomu zadania za pomocą polecenia "Open Galaxy Map").

No i jest jeszcze taki trick... działa i na padzie i na joyu.
Jak przypiszesz już odpowiednie sterowanie mapą w controlsach to po otwarciu mapy zmień kąt wyświetlania horyzontalnego o kilkanaście stopni. Generalnie można ile się chce ale już po kilkunastu stopniach zmiany widać kółeczko na siatce galaktyki (oczywiście siatka musi być włączona) i za pomocą tego kółeczka centrujesz sobie wszystkie systemy jakie Cię interesują a po wycentrowaniu dla każdego systemu wyskakują ikonki z opcjami.

Chodzi o to niebieskie kółeczko na screenie poniżej. Sterując nim we wszystkich płaszczyznach wraz z oddalaniem i zbliżeniem można z powodzeniem ogarniać mapę bez ściągania gogli. Smile
[Obrazek: 448385780.jpg]
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
Pewnie wiecie ale ja ostatnio się zorientowałem, że z fire C można manewrować po mapie góra-dół - ustawienie domyślne i bez problemu można wyznaczyć system na mapie galaktyki.
Odpowiedz
(28.10.2016, 07:59 UTC)visjerr napisał(a): Pewnie wiecie ale ja ostatnio się zorientowałem, że z fire C można manewrować po mapie góra-dół - ustawienie domyślne i bez problemu można wyznaczyć system na mapie galaktyki.

na saiteku x52 pro ?
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
(28.10.2016, 11:36 UTC)Yata_PL napisał(a):
(28.10.2016, 07:59 UTC)visjerr napisał(a): Pewnie wiecie ale ja ostatnio się zorientowałem, że z fire C można manewrować po mapie góra-dół - ustawienie domyślne i bez problemu można wyznaczyć system na mapie galaktyki.

na saiteku x52 pro ?

Tak
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,697 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,537 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,937 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości