Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
(19.10.2016, 14:52 UTC)Adix napisał(a):
  • Sisters
  • The Abbot's Book
  • Abe VR
  • A Chair in a Room
  • VR zGame
  • The Visitor
  • HordeZ
Kolejność przypadkowa i część to raczej doświadczenia VR niż gry ale mimo to warte uwagi.

Dzieki Adix! Obczaje te tytuly i zobacze, ktory ewentualnie ma szanse podejsc mojej zonie.
Odpowiedz
(19.10.2016, 15:11 UTC)Tesu napisał(a): Dzieki Adix! Obczaje te tytuly i zobacze, ktory ewentualnie ma szanse podejsc mojej zonie.

Wiesz, to zestawienie subiektywne więc nie wiem jak żona zareaguje... Smile Ogólnie warto każdy tytuł sprawdzić. Różnie mogą Wam podpasować.
A Chair in a Room jest ciekawym doświadczeniem... ale za zdrowie nie odpowiadam Smile
Typowy przestraszacz. Możesz znaleźć w sieci filmiki ale celowo Cię do nich nie odsyłam aby nie zaspoilerowały Wam doświadczenia. Wink
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
Patrzac po pochwalnych reckach na steamie, to bardzo dobrze zrobiony tytul i pozycja obowiazkowa dla dysponujacych VR fanow horroru. Juz go dodalem do wishlisty i wkrotce kupie. Musze tylko pamietac, by nagrywac moja lepsza polowke, jak zacznie w to grac. Biggrin
Odpowiedz
pobierzcie Steam VR beta , nowa funkcja Async Reprojection robi różnicę - można podbić ustawienia w wszystkch grach VR i jest płynnie.
Od wczoraj testuje na Elicie - naprawdę sporo daje , trzeba tylko pamiętać aby wyłączyć opcje " reprojekcja z przeplotem"
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Naprawdę robi różnicę. W końcu jakiś przełom bo chyba można tak to nazwać jeśli chodzi o jakość obrazu do wydajności.
Aktualizować SteamVR beta i latać Smile

BTW...
Jeśli ktoś jeszcze ma pozmieniane ustawienia sterowników nVidii to można bez problemu powrócić do ustawień domyślnych.
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
Pobrałem i przetestowałem na Project Cars, który do tej pory koszmarnie chodził. Hula jak złoto na mnożniku 1.6 na w miarę wysokich ustawieniach, na których wcześniej miałem koszmarny ghosting! Dzięki za cynk, Yata, rep leci. Jutro potestuję Elite Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
(06.10.2016, 20:51 UTC)Adix napisał(a): @Xeonary: Dokładnie jak wspomniał Yata. Już aktualnie masz możliwość gry z bardzo wysoką rozdziałką za pomocą SS ale problem w tym, że nie ma obecnie tak mocnych sprzętów, które by to uciągneły w 90fpsach.
Obraz w goglach po wymaksowaniu obecnie dostępnych ustawień (beta5) jest jak żyleta zarówno pod względem szczegółowości, jakości oraz czytelności ale póki co nawet przy najmocniejszych konfigach obejrzysz z tego tylko pokaz slajdów (u mnie 30fps).
Jakbyś nie wiedział co masz na głowie to można się pokusić o złudzenie następnej generacji Vive. Wniosek - już obecna generacja VR ma dość duże możliwości ale upłynie jeszcze trochę czasu zanim sprzęt rozwinie się do punktu w którym będzie w stanie wyświetlać płynnie supersamplowane obrazy.
Nie ma co czekać na przełom rzędu 2k/4k na oko bo nastąpi to prawdopodobnie dopiero za 2-4 lata a w tym czasie całkowicie bezstresowo i z pełną satysfakcją możesz doświadczać świata VR w stopniu jaki jest już dostępny i jest zupełnie wystarczający jak na start tej technologii. Wink


PS.
Jeśli jesteś z kolei z okolic Wawy, to zapraszam do siebie na teścik Vive. Wink

PS2.
@Yata: CoverVR doszedł? Smile

To chyba ja sie do ciebie przejdę bo mam vive w zestawie z 970 i od 3 miesięcy położyłem je na PC i gram na monitorze bo po prostu w goglach nic nie widzę. Musze sie wpatrywać w tekst za to widzę doskonale matryce wyświetlacza. A kupowanie 1070 aby znów sie zawieść jakoś mi nie podchodzi.
[Obrazek: ksMw3tO.png]
Odpowiedz
Z tego co piszecie brzmi smakowicie. Wczoraj wieczorem pobralem bete, ale juz gry niebmialem czasu odpalic. Dzis po pracy zabiore sie za testy, jesli roznica naprawde jest zauwazalna, to rep poleci. Z gory dzieki!
Odpowiedz
(27.10.2016, 03:13 UTC)Sopel Krol napisał(a): To chyba ja sie do ciebie przejdę bo mam vive w zestawie z 970 i od 3 miesięcy położyłem je na PC i gram na monitorze bo po prostu w goglach h.... widzę. Musze sie wpatrywać w tekst za to widzę doskonale matryce wyświetlacza. A kupowanie 1070 aby znów sie zawieść jakoś mi nie podchodzi.

Też zaczynałem z Vive od 970 (teraz robi jedynie za procesor PhysX Smile ) ... Szybko zrozumiałem, że jest to bardzo podstawowa karta dla VR Wink
Uruchomisz wszystkie tytuły dla VR ale jakość jednak nie będzie rewelacyjna aczkolwiek grać zawsze się da jeśli poopuszczasz szczegółowość.
W ED nawet na 970 można uzyskać wyraźne litery. Teraz w wersji 2.2 nie trzeba już grzebać w pliku konfiguracyjnym SteamVR więc na początek bardzo mocna sugestia o ściągnięcie aktualizacji SteamVR Beta o której wyżej pisze Yata.
Jak już ogarniesz aktualizację i ustawisz asynchroniczną reprojekcję to w ED zacznij od ustawień HMD x2 (lub x1.5 jeśli 2 to za dużo) + SS 0.65x (to już powinno dać Ci czytelne literki). Wyłącz cienie i Ambient Occlusion oraz AntiAliasing. Resztę ustawień także ustaw na najniższe położenie i podnoś systematycznie do momentu gdy zaczniesz widzieć ghosting.
Proponuję wykonywać testy w jakimś miejscu o dużym przemiale zasobów graficznych jak np. powierzchnia planety z jakimś settlementem, RES czy wnętrze stacji Orbis lub Corollis.
Jeśli nie masz zmienionego koloru HUDa to także proponuję zmianę na jakieś ustawienie z niebieskim kolorem zamiast pomarańczy - to też poprawia czytelność tekstu.
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
Panowie, mam pytanie - jak obsługujecie mapę galaktyki? Ja nie potrafię wybrać myszką żadnego systemu - wiem, że wskaźnik nie wskazuje dokładnie tam gdzie się znajduje, ale nie potrafię znaleźć tego sweet-spotu na wybieranie systemów. To sprawia, że - jakkowiek wszystkie rozwiązania podane przez Was sprawiły, że Elite w Vive jest teraz NIESAMOWITE (u mnie też hula 1.0/2.0, ale o tym napiszę jak potestuję więcej) - nie mogę grać w goglach, jeśli mam zaznaczyć trasę na mapie Sad Jak Wy to robicie? Jakieś porady, tricki?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,699 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,539 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,943 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości