Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTc Vive - recka z ED
Robinus,
[Obrazek: 1.png]
Przyłóż nos do ekranu patrząc na ten screenshot to już prędzej odda Ci wygląd pikseli na goglach Smile
...bo to co pokazałeś na swoim screenshocie to jakaś abstrakcja Biggrin

...idę oglądać mecz Wink
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
(11.10.2016, 18:34 UTC)Adix napisał(a): Robinus,
[Obrazek: 1.png]
Przyłóż nos do ekranu patrząc na ten screenshot to już prędzej odda Ci wygląd pikseli na goglach Smile
...bo to co pokazałeś na swoim screenshocie to jakaś abstrakcja Biggrin

...idę oglądać mecz Wink

Aaaa no to cieszy, że jest lepiej niż gorzej. Sam się zdziwiłem tym, co wyszło mi z mojej prostej kalkulacji.
Wprawdzie zachwalaliście, ale myślę sobie: "takie dziadki, pamiętają rozdzielczości 320x200, też się w kwadratowego DOOMa zagrywali, to jak im to się jeszcze rusza na około, no to pewnie radość sprawia"  Biggrin

Sam się łamię nad zakupem od kiedy na rynek wyszły, wcześniej czekałem długo, specjalnie odłożyłem 2 tysie...
No i właśnie - nie starczyło...
Odpowiedz
(11.10.2016, 19:06 UTC)Robinus napisał(a): [quote pid='41280' dateline='1476210872']
....ale myślę sobie: "takie dziadki, pamiętają rozdzielczości 320x200, też się w kwadratowego DOOMa zagrywali, to jak im to się jeszcze rusza na około, no to pewnie radość sprawia"  Biggrin

[/quote]

 A ja to nazywam celowe trolowanie tematu o Vive - i nikt mi nie wytłumaczy ze jest inaczej... Biggrin
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
wyszperałem w sieci iz wczoraj odbyło sie "SteamDev Conference" na której ujawniono prace nad ciekawymi projektami dla Vr

- asynchroniczna reprojekcja ( taka niedawno dostali w Oculusie) , bedzie mniej smuzenia i latanie plynnosci klatka po klatce
- steam Vr bedzie obslugiwal tech. Vulcan dla win i linux
- nowy kontroler i nowe latarnie
orginalny text wklejam ponizej:

OK, we didn't really do that. What we did do is follow along with the dozens of developers who are livetweeting all the news from the opening keynote on the #SteamDevDays hashtag (and through very shaky Periscope streams). This kind of second-hand reporting means sifting through some obvious trolling from less than reputable sources, but when we see the same information tweeted from multiple attendees at the same time, we can be pretty confident it actually came from the show itself.

Valve seems to be focusing heavily on virtual reality at this year's show, and that includes revealing a new prototype controller compatible with SteamVR. The biggest change in the new prototype seems to be the ability to open your hands completely without dropping the controller, making the prototype somewhat akin to Oculus' own Touch controllers. Attendees also say the prototype does away with the annoying "grip buttons" on the side of the current HTC Vive controllers and simply recognizes when your palms and fingers grasp the side of the controller instead. It's not clear from early tweeted pictures (above) just how that prototype attaches to your hand when it's open, but we look forward to hearing more.

Other tidbits that attendees are tweeting about from the VR-focused Steam Dev Days keynote today:

Valve is working on adding OSX and Linux support for SteamVR. The SteamOS support will apparently rely on the Vulkan standard for high-end, open source graphics. We hope that means that SteamOS graphical performance will start to approach Windows a little more in the near future. Here's an apparent photo of the SteamVR interface in Linux, for what it's worth.
Valve is working on "asynchronous reprojection" for the SteamVR platform. Based on the name, that's almost certainly similar to Oculus' recently announced "asynchronous spacewarp" technology, which fills in the gaps necessary to get a 45 frame per second game running acceptably at a VR-ready 90 frames per second (and the "asynchronous timewarp" technology that preceded it). Sony's PlayStation VR also has a similar reprojection system to help fill in frame rate gaps.
Valve is also working on a new generation of Lighthouse tracking boxes for 2017. No details yet on how those trackers will be different from the current boxes, but we can think of a few improvements we'd like to see (like a wider tracking area, battery-powered portability, and auto-adjustment when the tracker is moved.
Valve is heavily stressing the openness of the SteamVR platform, letting over 300 partners license the Lighthouse positional tracking technology for use in their own peripherals. The company reportedly wants to make the standard "as ubiquitous as Wi-Fi." Steam is also making an OpenVR SDK/API that will work with Steam as well as other platforms.
Valve claims 1,000 new VR users are logging on to Steam every day. For those who can't do math, that translates to about 365,000 sales of the HTC Vive headset in a year (though Oculus Rift users playing games through Steam could throw off that calculation). For reference, we previously used Steam Gauge data to estimate that anywhere from 45,000 to 60,000 people had bought the HTC Vive in its first month of availability, which gels well with Valve's newly reported numbers.
Valve is working on new VR software that will be ready for a reveal next year. As UploadVR reports, Valve Product Designer Greg Coomer said that people would not be "disappointed" by the announcement. I think we all know what that means. That's right: Ricochet 3 VR confirmed!
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
(11.10.2016, 14:22 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Dzięki Yata. Jutro mają odebrać sprzęt, w czwartek wysłać nowy, w piątek powinienem mieć replacement.

Tyle z moich planów sprawdzenia VR przez ten tydzień urlopu Sad

Odebrałeś nowy zestaw? Udało Ci się podkręcić jakość wyświetlania?
Odpowiedz
(18.10.2016, 06:12 UTC)visjerr napisał(a):
(11.10.2016, 14:22 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Dzięki Yata. Jutro mają odebrać sprzęt, w czwartek wysłać nowy, w piątek powinienem mieć replacement.

Tyle z moich planów sprawdzenia VR przez ten tydzień urlopu Sad

Odebrałeś nowy zestaw? Udało Ci się podkręcić jakość wyświetlania?

Odebrałem - w piątek wieczorem - i chwilowo zachwycam się działającym kontrolerem Wink

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu, żeby potestować, bo mam mały remont. Do końca tego tygodnia wszystko powinno być zrobione. Dam sobie miesiąc na porządne potestowanie i napiszę jakąś uzupełniającą reckę. Pierwsze wrażenie z tych paru aplikacji, które sprawdzałem - świetne!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
(18.10.2016, 06:38 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(18.10.2016, 06:12 UTC)visjerr napisał(a):
(11.10.2016, 14:22 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Dzięki Yata. Jutro mają odebrać sprzęt, w czwartek wysłać nowy, w piątek powinienem mieć replacement.

Tyle z moich planów sprawdzenia VR przez ten tydzień urlopu Sad

Odebrałeś nowy zestaw? Udało Ci się podkręcić jakość wyświetlania?

Odebrałem - w piątek wieczorem - i chwilowo zachwycam się działającym kontrolerem Wink

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu, żeby potestować, bo mam mały remont. Do końca tego tygodnia wszystko powinno być zrobione. Dam sobie miesiąc na porządne potestowanie i napiszę jakąś uzupełniającą reckę. Pierwsze wrażenie z tych paru aplikacji, które sprawdzałem - świetne!

A co dokładnie testowales ?
niechce naciągać ale wrażenia sa lepsze z vr cover 6mm - naprawdę komfort wzrasta , kiedyś wytrzymywałem 1h i musiałem zrobic przerwe z względu na ucisk stockowej gabki na twarz, krople potu , i ogólny dyskomfort - teraz spokojnie 3 godziny bezprzerwy moge sobie polatac w Elite i zapominam ze mam to na glowie - dodam ze w srodku sa jeszcze okulary i ten FOV...ach ten FOV Biggrin
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
Gdyby ktoś z Was zagrał w to - https://www.youtube.com/watch?v=Qsna1ChGt0E - chętnie przeczytam opinie....
Odpowiedz
(18.10.2016, 10:02 UTC)Yata_PL napisał(a):
(18.10.2016, 06:38 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(18.10.2016, 06:12 UTC)visjerr napisał(a): Odebrałeś nowy zestaw? Udało Ci się podkręcić jakość wyświetlania?

Odebrałem - w piątek wieczorem - i chwilowo zachwycam się działającym kontrolerem Wink

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu, żeby potestować, bo mam mały remont. Do końca tego tygodnia wszystko powinno być zrobione. Dam sobie miesiąc na porządne potestowanie i napiszę jakąś uzupełniającą reckę. Pierwsze wrażenie z tych paru aplikacji, które sprawdzałem - świetne!

A co dokładnie testowales ?
niechce naciągać ale wrażenia sa lepsze z vr cover 6mm - naprawdę komfort wzrasta , kiedyś wytrzymywałem 1h i musiałem zrobic przerwe z względu na ucisk stockowej gabki na twarz, krople potu , i ogólny dyskomfort - teraz spokojnie 3 godziny bezprzerwy moge sobie polatac w Elite i zapominam ze mam to na glowie - dodam ze w srodku sa jeszcze okulary i ten FOV...ach ten FOV Biggrin

W większości darmowe produkcje:

 - The Lab prezentuje wiele różnych zastosowań i rozwiązań w VR, to mi się podobało. Hetmanowa zakochała się w łucznictwie Biggrin
 - The Night Cafe urzekło mnie atmosferą - to chyba moje najlepsze pasywne doświadczenie z VR jak dotąd. Szkoda, że Mistrz nie ma obciętego ucha Biggrin
 - Destinations - świetna sprawa, szczególnie Mars. Stoisz w swoim pokoju i jesteś na Marsie. GENIALNE uczucie.
 - Project Cars - słabizna. Musiałem mocno obniżyć detale, żeby płynnie śmigało - ale przez to wszystko, oprócz kokpitu samochodu, wyglądało ohydnie. Konkluzja - gry muszą być robione pod VR, żeby to miało sens. Takie adaptowanie istniejących gier się nie sprawdza, przynajmniej w przypadku PC.
 - Elite 2.1 - słabo, nie mogłem ustawić zadowalającej mnie jakości obrazu z zadowalającą płynnością. Ze wstępnych testów 2.2 pamiętam że było o wiele lepiej, ale poczekam na release i wtedy ogarnę. 
 - Holo Ball - MISTRZOSTWO ŚWIATA, polecam! Do dzisiaj mam zakwasy w mięśniach, o których już dawno zapomniałem Biggrin
 - Kilka edykacyjnych produkcji - wirtualne muzea, kino itp. Tutaj było różnie - w zależności od produkcji. 

Generalnie zacznam dostrzegać potencjał oraz to, że bardzo dużo zależy od samego oprogramowania. Sprzęt jest wstanie poradzić sobie z płynnością, ale wiele odpowiedzialności spada na optymalizację kodu samej aplikacji. Przykład Elite pokazuje, że można dużo wycisnąć w gogli, ale wymaga to czasu i ulepszeń na poziomie software'u. 

Kontrolery i room scale (czyli możliwość chodzenia po wirtualnym świecie w skali 1:1) robią połowę roboty - nie wyobrażam sobie Oculusa z joypadem i na siedząco, traci się MNÓSTWO doświadczeń, które daje Vive.

Nie chcę się jeszcze zachwycać, bo to na razie pierwsze wrażenia - tak jak pisałem, potestuję jeszcze, kupię jakąś pełnoprawną grę typu Assembly czy Souls i za jakiś miesiąc na chłodno skrobnę dłuższą recenzję Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
(18.10.2016, 11:21 UTC)visjerr napisał(a): Gdyby ktoś z Was zagrał w to - https://www.youtube.com/watch?v=Qsna1ChGt0E - chętnie przeczytam opinie....

Jakoś specjalnie nie jestem "płochliwy" ale już Brookheaven Experiment potrafi przestraszyć jak Ci nagle zza pleców 2 metrowy zombie wyskoczy Biggrin
Paranormal jest ścisłym "przestraszaczem" więc zakładam, że wraz z tym co oferuje Vive może z powodzeniem doprowadzić do ataku serca Biggrin
Chyba jeszcze nie ma tego dostępnego w pełnej wersji... (???)
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa monitory w jednym - czyli jak mieć podgląd do zwiniętej ED radekcz 1 3,697 08.02.2020, 18:22 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  [PORADNIK] video poradnik w ED Piotr1502PL 1 4,536 18.04.2019, 14:48 UTC
Ostatni post: Zir4n
Lightbulb Jak uzyskac ~30% FPS w Vive bez zakupu Titan X :) Yata_PL 57 67,932 30.03.2017, 10:14 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości