Najdziwniejsze planety w naszej galaktyce
#1
Witam.
Podobno w elite jest odwzorowana nasza cała galaktyka.
Mnie zainteresowała jedna gwiazdka do której chciałbym polecieć. Nosi miano najdziwniejszej gwiazdy w galaktyce i nazywa się KIC 8462852, niestety nie znalazłem.
Może w grze inaczej się nazywa a może jest zablokowana przez twórców przez swoją dziwacznośc. Jej spadki jasności są tak duże ze podejrzewa sie ze nie są naturalne.
jeśli ktoś ją znajdzie to proszę o wpis Smile
Założyłem ten wątek ponieważ podczas poszukiwań wiadomości na temat KIC 8462852 natknąłem się na kilka artykułów o  innych dziwnych planetach w naszej galaktyce, i pomyślałem że można by zrobić miejsca do wrzucania takich ciekawostek, ale także wiadomości i relacji jeśli ktoś taką niespotykaną prawdziwą planetę lub gwiazdę znajdzie w grze i zbada.
Sam wybiorę się na takie poszukiwania - badania. Jedna z nich jest w 1/3 zbudowana z diamentu.


wstawiam linki do artykułów - kic 8462852  https://pl.wikipedia.org/wiki/KIC_8462852
a tutaj 5 najdziwniejszych planet http://wiedzoholik.pl/top-5-najdziwniejs...galaktyce/
Jestem tu nowy.
Jeśli jest już podobny watek (nie znalazłem) to prosze o usunięcie a jeśli nie to miejsce, przeniesienie.
Odpowiedz
#2
To ja Ci podam linka do forum Frontiera i Reddita Smile

https://forums.frontier.co.uk/showthread...-Discovery
https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/...te_galaxy/

W skrócie nie ma tej gwiazdy w ED. Może kiedyś Frontier doda Smile
Odpowiedz
#3
3 z tych 5 znalazlem na mapie galaktyki trzeba bedzie leciec i to pooglądac Smile
Dzięki za info o KIC - szkoda. Pewnie kiedyś jak ją dadadzą to będzie związana z obcymi Tongue
Odpowiedz
#4
(30.05.2017, 22:01 UTC)Olo71 napisał(a): Dzięki za info o KIC - szkoda. Pewnie kiedyś jak ją dadadzą to będzie związana z obcymi Tongue

Tak też właśnie może być Smile
Odpowiedz
#5
Niestety brakuje również ciekawych gwiazd. Ja szukałem SGR 1806-20 i nie znalazłem.
Jest to magnetar o średnicy nie większej niż 20km. Jego pełny obrót wokół osi wynosi 7,5 s. Kiedy do Ziemi dotarł rozbłysk z eksplozji z powierzchni tej gwiazdy okazało się, że gwiazda wyemitowała w ciągu dziesiątej części sekundy więcej energii niż nasze Słońce przez 100 000 lat. Największy jaki do tej pory zaobserwowaliśmy.
Gdyby sam magnetar się zbliżył do Ziemi to by nam żelazo z hemoglobiny "wyssał" bo jego pole magnetyczne wynosi 80 milardów Tesli. Dla porównania dodam, że ziemskie pole przy powierzchni to około 30 mikro Tesli Smile.
Odpowiedz
#6
(30.05.2017, 17:46 UTC)Olo71 napisał(a): Podobno w elite jest odwzorowana nasza cała galaktyka.

Nie pamiętam dokładnie ale było to mniejwięcej tak:

Cała galaktyka jest wygenerowana proceduralnie czyli, nie, nie jest cała galaktyka odwzorowana.
"Odwrorowane" jest raptem coś koło 600 układów?
No i z tym ile jest odwzorowane to właśnie mogę się bardzo mylić.
Odpowiedz
#7
Odwzorowane są te systemy, które znamy - i na tyle, na ile je znamy. Reszta jest wygenerowana na podstawie danych naukowych o tym, jak zbudowany jest Wszechświat. Narzędzie FDEV, czyli Stellar Forge (Gwiezdna Kuźnia) zasymulowało Wielki Wybuch i ewolucję naszej galaktyki, a później te systemy, które znamy lub które mają jakieś szczególne znaczenie w lore zostały dodane/zmienione ręcznie.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#8
Niestety pomimo deklaracji twórców nie odwzorowano wszystkich znanych obiektów. Z tej listy nie odnalazłem żadnego.
Odpowiedz
#9
ED jest taką luźną interpretacją na temat tego jak nasza Galaktyka wygląda
CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX
Odpowiedz
#10
(31.05.2017, 21:40 UTC)Bolthorn napisał(a): Niestety pomimo deklaracji twórców nie odwzorowano wszystkich znanych obiektów. Z tej listy nie odnalazłem żadnego.

Nazwy są wg innego katalogu chyba. Ja się za dobrze na astronomii nie znam, może ktoś inny będzie wiedział Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,162 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Najciekawsze planety, które odwiedziliście. Maroks 21 23,677 08.03.2018, 19:49 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Planety terraformowalne - skuteczne sposoby wyszukiwania itp. Arnul 20 22,221 08.10.2017, 01:18 UTC
Ostatni post: Maciej1982
Photo Planety które nie powinny istniec. Sopel Krol 1 2,809 12.12.2016, 06:07 UTC
Ostatni post: Kofi Paridae
  Horizons - ciekawe miejsca i planety GutenbergPL 35 38,330 22.07.2016, 15:33 UTC
Ostatni post: Quarion



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości