Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Multi-crew - jak zbindować rolę gunnera.
#1
W związku z wejściem 2.3 wiele osób testuje multicrew (które okazało się być całkiem przyjemne) i nową rolę, jaką jest gunner. Aby w pełni korzystać z zabawy należy wykonać kilka prostych czynności i tu pojawia się ten mini-poradnik, który opisze i pokaże co, jak i gdzie!

Klawiszologia:
Na dzień dobry zajemiemy się przypisaniem klawiszy. Osobiście do sterowania wieżyczkami używam myszy i ten sposób polecam. Wszystko co potrzebujemy znajdziemy w menu CONTROLS, w zakładce MULTI-CREW. Najważniejsze jest MODE TOGGLE, bez tego ani rusz. To ten przycisk przełącza nas z widoku wewnętrznego na widok zewnętrzy i umożliwa sterowanie wieżyczkami (nie należy mylić tego z kamerą zewnętrzną, do której ustawienia są całkowcie autonomiczne).
[Obrazek: oJh5E1I.png]

Następnie, jeżeli decydujemy się na sterowanie myszą, przypisujemy PRIMARY/SECONDARY FIRE do LPM I PPM, przy MOUSE X-AXIS wybieramy YAW, a przy MOUSE Y-AXIS ustawiamy PITCH/PITCH INVERTED (w zależności od preferencji). 
Jako gunner dostajemy dostęp do dwóch dodatkowych przycisków PRIMARY/SECONDARY UTILITY FIRE. Dzięki temu, w prawym panelu w zakładce MODULES możemy przypisać dwa skróty klawiszowe do wybranych utility, np. heat sinków czy SCB.
Muszę to jeszcze sprawdzić, ale mam wrażenie, że w wypadku kiedy mamy gunner, tylko on może obługiwać utility.

Jak zostać gunnerem?
Zostaliśmy zaproszeni do MC, siedzimy w fotelu, przed sobą widzimy miniaturę statku. Co teraz? 
1. Wybieramy dolny panel
[Obrazek: NCxei6E.png]

2. Z dolnego panelu wybieramy pozycję GUNNER i potwierdzamy klikając po prawej przycisk ENTER ROLE.
[Obrazek: aviW76Y.png]

3. Nasze spojrzenie zostanie automatycznie wycentrowane i tutaj właśnie wciskamy przycisk przypisany do MODE TOGGLE. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie i mamy na tyle duże wtyki, aby zostać zaproszonym na Anacondę Hetmana, naszym oczom ukaże się taki o to widok:

[Obrazek: pwyHzAc.png]

4. Będąc w trybie gunnera możemy sterować naszym niebieskim pipsem, w ten sam sposób w jaki robilibyśmy to sterując statkiem. Aby zaznaczyć cel wystarczy na niego najechać okręgiem widocznym w środku ekranu. Kropki symbolizujące nasze wieżyczki mogą mieć dwa kolory: żywszy, kiedy możemy z nich strzelać i szarawy, jeżeli cel jest poza polem strzału.

5. W celu wyjścia z widoku gunnera do widoku wewnętrznego ponownie kilkamy MODE TOGGLE. Żeby zwolnić komuś miejsce, w dolnym panelu wybieramy opcję IDLE.

A teraz znajdzcie kogoś z miejscem w statku i turretami, bo MC to kupa dobrej zabawy!
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#2
Rep+ :-)
Odpowiedz
#3
Dobra - wczoraj chwilę testowałem jak wiesz na najcenniejszym statku floty husarskiej, dzięki za ustawienia - ale z powodu lokacji wolałem nie odpalać działek Biggrin

Pytanie:
UTILITY FIRE - co to? Tongue

PRIMARY i SECONDARY działają jak na własnym statku, a te opcje?

REP+
Odpowiedz
#4
(15.04.2017, 08:29 UTC)dasketh napisał(a): Dobra - wczoraj chwilę testowałem jak wiesz na najcenniejszym statku floty husarskiej, dzięki za ustawienia - ale z powodu lokacji wolałem nie odpalać działek Biggrin

Pytanie:
UTILITY FIRE - co to? Tongue

PRIMARY i SECONDARY działają jak na własnym statku, a te opcje?

REP+

Prawdopodobnie chaffy/heatsinki etc.
Odpowiedz
#5
(15.04.2017, 08:29 UTC)dasketh napisał(a): Dobra - wczoraj chwilę testowałem jak wiesz na najcenniejszym statku floty husarskiej, dzięki za ustawienia - ale z powodu lokacji wolałem nie odpalać działek Biggrin

Pytanie:
UTILITY FIRE - co to? Tongue

PRIMARY i SECONDARY działają jak na własnym statku, a te opcje?

REP+

Dopiszę zaraz do OP, natomiast jako gunner dostajesz dwa dodatkowe przyciski, które możesz przypisać w prawym panelu w zakładce modules. Tak jak pisał Calv, możesz tym sterować heatsinki czy chaffy.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#6
Ok, dzięki - wszystko jasne Smile
Odpowiedz
#7
A jak ustawiacie na myszy to co z resztą klawiszy, np. pipsy - używacie z klawiatury? Ja trochę z tym się męczyłem jak ustawiłem mysz, bo używam normalnie tylko joya i nie wiem co jest gdzie na klawie Smile
Odpowiedz
#8
Pipsy mam na hatcie na joyu i generalnie przypisujesz go raz i zostawiasz Biggrin a że mam 12 klawiszy numerycznych na boku myszki, to reszte mam tam przypisaną Smile biorąc pod uwagę, że strzelanie i celowanie można osłużyć jedną ręką, to dwa dodatkowe przyciski można przypisać gdziekolwiek i obłużyć drugą ręką Smile ewentualnie możesz je przypisać na przepustnicy, będąc w multi-crew powinny działać niezależnie od swoich funkcji podczas normalnego latania.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#9
(15.04.2017, 10:42 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): Pipsy mam na hatcie na joyu i generalnie przypisujesz go raz i zostawiasz Biggrin 

Naprawdę??? ojej Smile

Dlatego pytam bo mi niezbyt wygodnie prawą ręką używać myszy a lewą się doszukiwać moich kombinacji na joystiku i przepustnicy i się zastanawiałem jak sobie radzisz. W sumie to tylko targetowanie i pipsy, jakoś sobie opracuję dobry dla mnie system.
Odpowiedz
#10
Ja gunami operuję na joyu i spokojnie daję radę Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 991 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 14 18,265 28.11.2022, 21:31 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 43 63,586 07.07.2022, 14:40 UTC
Ostatni post: Kibic
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,648 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [PORADNIK] Jak przetrwać w Open Warjoy 9 8,430 13.01.2021, 21:26 UTC
Ostatni post: FrankDolas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości