Neurostrady - czyli lot po neutronówkach
#1
Lecąc do Colonii w sobotę poddałem pomysł próbie.

Wygląda to tak, doładowywując z neutronówki dostajemy czterokrotnego boosta do zasięgu naszego statku, czyli moja Tektura (anakonda) o skoku 52ly jest w stanie skoczyć z maksymalnie pustym bakiem na jakieś 210 ly. To bardzo dużo Smile

Pierwsze próby były lekko nerwowe, ale okazało się, że po nabraniu wprawy idzie całkiem sprawnie. Oglądając poradniki wypracowałem swoją metodę, wskakuje w system, daję full stop i obracam się tak, żeby do gwiazdy neutronowej być prostopadle, wtedy powoli wlatuję w stożek światła i lecąc w kierunku od gwiazdy doładowywuję napęd, potem ręcznie następny system itd. Przy moim zestawie, starcza mi na 7 skoków, ostatni wykonuję do gwiazdy z której trzeba dotankować, i potem z niej szukam jak najbliższej neutronówki, żeby zmaksymalizować zasięg na dopalaniu.

Zużycie paliwa przy dotankowaniu z neutronówki jest takie same jak ze skoku bez boosta, czyli nie zużywamy więcej mimo iż skaczemy dużo dalej.

Patrząc na tabelki wychodzi mi około 2,5 minuty na skok (200ly), więc suma sumarum skaczę prawie dwa razy szybciej niż normalnie. Bez żadnej spiny w sobotę zrobiłem 11k ly w 5 godzin, robiąc przerwy, oglądając coś jednym okiem na drugim ekranie, zatrzymując się do zrobienia fotek.

Leci się dużo ciekawiej bo nie grozi monotonia, trzeba się skupiać na tym co się robi, bo latanie byle jak przy neutronówce może się źle skończyć.

W sensie dostępu do Neurostrady, to ja po wystartowaniu z Eagle Sector (6.9k ly od HR) po prostu zleciałem 1000ly poniżej płaszczyzny galaktyki i już miałem neutronówki bez przerwy prawie do samej Colonii, czyli leciałem około 11k na boostach.

Plusy:

szybciej

ciekawiej, 

dostaje się odznakę Szybki i Wściekły a dziewczyny na to lecą.

Minusy:

Trzeba uważać co się robi 

Doładowywanie niszczy powoli napęd FSD (10% uszkodzeń co 12 skoków), więc trzeba naprawiać co 20 skoków powiedzmy. Ja bym sugerował naprawiać jak spadnie do 80%.  Poniżej tej granicy napęd od czasu do czasu strzela focha i albo trzeba poczekać aż się włączy, albo wyjść z SC i wtedy można z powrotem skakać, generalnie strata czasu.

FSD ulega uszkodzeniom cały czas jak siedzimy w niebieskim stożku, więc wyrywać się jak najszybciej po naładowaniu.

Nie zostawiać statków zaparkowanych blisko neutronówki, ja tak zostawiłem i po załadowaniu gry ponownie czekała mnie spektakularna eksplozja, odlecieć na parę ls i wtedy wychodzić z gry.


To było moje pierwsze podejście z podróżowania Neurostradą, chętnie poczytam wrażenia innych i jakieś pomysły jak to robić lepiej (na przykład rozważaliśmy sens zrobienia ASPa pełnego paliwa, mógłby się świetnie poruszać Neurostradą, zmniejszając znacząco potrzebę przystanków na doładowanie paliwa)
Odpowiedz
#2
A tak wygląda prawidłowy manewr nabierania boosta 


“There will be killing till the score is paid.” 
― Homer, The Odyssey

Hardware: Tobii EyeX 4C | Saitek X52 Pro | Logitech G13 | Corsair K65 RGB | Blue Yeti | Superlux HD681 EVOII | LG 29" UltraWide
Odpowiedz
#3
Dzięki Baton Smile Te cenne uwagi na pewno kiedyś się przydadzą Smile
Odpowiedz
#4
Wariaty, ja tam nigdzie nie wlatuje, w żadne warkocze - pewnie w jakimś 3350 odkryją że to uszkadza mózg. Smile
Odpowiedz
#5
To co zrobiłem źle? Raz chciałem to wypróbować jak w sumie przypadkowo wpadłem do systemu z gwiazdą neutronową. Wleciałem w stożek. Miotało mną jak szatan. Wyleciałem ze stożka jak dostałem niebieski komunikat, że napęd operuje poza limitami bezpieczeństwa.
Włączyłem mapę galaktyki i za nic nie chciało mi wyznaczyć nowej trasy do docelowego systemu. Zacząłem więc najeżdżać na różne w miarę pobliskie systemy i w zasięgu miałem te w odległości ok. 20 przy normalnym zasięgu 18 ls (leciałem wtedy obładowanym keelbackiem). Zdziwiłem się, o co cały ten ambaras skoro wzrost zasięgu symboliczny, a cały zysk czasowy traci się na wyszukiwaniu na mapie systemów do których da się skoczyć.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#6
A czy ktoś sprawdzał czy FSD Boost kumuluje się z doładowaniem z neutronówy ?
Gdyby tak było, to można by skoczyć nawet ponad 400LY
Odpowiedz
#7
(15.11.2016, 10:11 UTC)Anukus napisał(a): A czy ktoś sprawdzał czy FSD Boost kumuluje się z doładowaniem z neutronówy ?
Gdyby tak było, to można by skoczyć nawet ponad 400LY

Nie kumuluje się. Za dobrze by było wtedy Biggrin
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#8
(15.11.2016, 10:13 UTC)Drakkainen napisał(a):
(15.11.2016, 10:11 UTC)Anukus napisał(a): A czy ktoś sprawdzał czy FSD Boost kumuluje się z doładowaniem z neutronówy ?
Gdyby tak było, to można by skoczyć nawet ponad 400LY

Nie kumuluje się. Za dobrze by było wtedy Biggrin

Do Sagittariusa w 65 skoków Biggrin W jeden wieczór można by wtedy obrócić w obie strony Wink
Odpowiedz
#9
(15.11.2016, 09:46 UTC)Yautja napisał(a): To co zrobiłem źle? Raz chciałem to wypróbować jak w sumie przypadkowo wpadłem do systemu z gwiazdą neutronową. Wleciałem w stożek. Miotało mną jak szatan. Wyleciałem ze stożka jak dostałem niebieski komunikat, że napęd operuje poza limitami bezpieczeństwa.
Włączyłem mapę galaktyki i za nic nie chciało mi wyznaczyć nowej trasy do docelowego systemu. Zacząłem więc najeżdżać na różne w miarę pobliskie systemy i w zasięgu miałem te w odległości ok. 20 przy normalnym zasięgu 18 ls (leciałem wtedy obładowanym keelbackiem). Zdziwiłem się, o co cały ten ambaras skoro wzrost zasięgu symboliczny, a cały zysk czasowy traci się na wyszukiwaniu na mapie systemów do których da się skoczyć.

Pytanie czy to była gwiazda neutronowa czy tylko biały karzeł?
- Neutronówka daje 300% do boosta w zasięgu
- Biały Karzeł tylko 50%
Niestety wyznaczona trasa nie adaptuje się do bonusowego zasięgu, ale mając ~200LY skoku jest jak najbardziej opłacalne wyszukiwanie kolejnego celu ręcznie, zawsze można wyszukiwać tylko neutronówek w zasięgu jak się wpadnie w ich pole i tylko po nich skakać do puki jest paliwo.
Jeżeli chce ktoś dowodu, to leciałem z batonem do Coloni, wyprzedzał mnie o ok 1000LY, kiedy wpadł w pas gwiazd neutronowych to w przeciągu ~2h wyprzedził mnie na odległość ok 5000LY. No ale trzeba się liczyć z ryzykiem uszkodzenia napędu FSD oraz wypadku jaki spotkał Batona Sad
Odpowiedz
#10
(15.11.2016, 09:46 UTC)Yautja napisał(a): To co zrobiłem źle? Raz chciałem to wypróbować jak w sumie przypadkowo wpadłem do systemu z gwiazdą neutronową. Wleciałem w stożek. Miotało mną jak szatan. Wyleciałem ze stożka jak dostałem niebieski komunikat, że napęd operuje poza limitami bezpieczeństwa.
Włączyłem mapę galaktyki i za nic nie chciało mi wyznaczyć nowej trasy do docelowego systemu. Zacząłem więc najeżdżać na różne w miarę pobliskie systemy i w zasięgu miałem te w odległości ok. 20 przy normalnym zasięgu 18 ls (leciałem wtedy obładowanym keelbackiem). Zdziwiłem się, o co cały ten ambaras skoro wzrost zasięgu symboliczny, a cały zysk czasowy traci się na wyszukiwaniu na mapie systemów do których da się skoczyć.

Wydaje mi się, ze są dwa komunikaty: pierwszy o działaniu FSD poza limitami, a trochę później drugi o booście. Więc możliwe, że byłeś w jetcie za krótko Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Coś, czego nie widziałem nawet po 5k godzin w Elite... Mathias Shallowgrave 1 458 23.07.2023, 12:05 UTC
Ostatni post: azzaval
  Łowcy Gejzerów czyli szukamy samodzielnie Baton 258 258,594 25.03.2018, 13:19 UTC
Ostatni post: Baton
  [PUBLICZNY] "Skorupy Welcome To", czyli barnacles tournée! Mathias Shallowgrave 34 36,493 10.06.2017, 13:59 UTC
Ostatni post: Baton
  Poważne Plądrowanie Galaktyki. Czyli o tym, że warto mieć głupie marzenia. Arnul 67 70,151 08.06.2017, 20:38 UTC
Ostatni post: Haueck
  Wypłaty za eksplorację po 2.3 Drakkainen 8 9,354 24.04.2017, 18:56 UTC
Ostatni post: Diox



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości