Wyprawa Distant Stars
#1
Szykuje się kolejna wyprawa eksploracyjna, organizowana przez Erimusa i Dr. Kaii.

Celem ma być grupa gwiazd zwanych M67 Elyssium, znanych także jako NGC 2862. Było to miejsce dotychczas niedostępne. Dzięki nowym napędom FSD oraz turbodoładowaniu z gwiazd neutronowych możliwe będzie w końcu eksplorowanie tych dziewiczych terenów. Miejsce docelowe znajduje się ok. 3000 lat świetlnych od układu słonecznego i zawiera wiele gwiazd zbliżonych parametrami do naszego słońca. Astronomowie przez wiele lat podejrzewali, że to właśnie tam narodziła się nasza gwiazda i z jakiegoś powodu została odrzucona.

Organizatorzy zaznaczają, że nie jest to kolejna wyprawa spod znaku Distant Worlds, która odbędzie się prawdopodobnie w znacznie odleglejszym terminie. W okolicach wyjścia patcha 2.4 lub sezonu 3.

Dokładna data startu nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie odbędzie się nie wcześniej niż za jakieś 3 miesiące. Więcej szczegółów mamy poznać na 24 przystanku Distant Worlds - 1 grudnia.

Jako że odległość nie jest aż tak wielka to cały event ma zająć tylko kilka dni. Po drodze będzie kilka przystanków. Jest jednak kilka wymogów:
  • zasięg statku to minimum 54-55LY
  • będzie to podróż w jedną stronę! prawdopodobnie nie ma drogi powrotnej i jedyną opcją będzie self destruct (co dodaje całości dramatyzmu Biggrin)
  • wystarczająco materiałów na 3 x J1 Jumponium Boosts, 3 x J2 Jumponium Boosts i 3 x J3 Jumponium Boosts

Jeżeli chodzi o mnie to prawdopodobnie wezmę udział. Tymbardziej że nie będzie to bardzo czasochłonna wyprawa Smile. Będzie jeszcze sporo czasu na przygotowanie statku. Osiągnąć zasięg 54LY najłatwiej będzie Anacondą. Może uda się także Aspem?

Więcej szczegółów oraz listę zapisów znajdziecie pod tym linkiem https://forums.frontier.co.uk/showthread...expedition

Zapraszam także do obejrzenia filmu, w którym Dr. Kaii opisuje całą wyprawę



Odpowiedz
#2
Witam M 67 ma w katalogu "New General Catalogue" ( NGC ) numer 2682, 2862 to galaktyka. Nie wiem skąd Elyssium w nazwie.

Pozdrawiam
CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX
Odpowiedz
#3
Ciekawe :/ Poco więc odkrywać skoro nie zostanie odkryte.
Odpowiedz
#4
(25.10.2016, 15:40 UTC)Dyspozytor napisał(a): Ciekawe :/ Poco więc odkrywać skoro nie zostanie odkryte.

Odpowiem cytatem: "To boldly go where no man has gone before!" Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#5
(24.10.2016, 22:03 UTC)Zakrecony Termos napisał(a): Witam M 67 ma w katalogu "New General Catalogue" ( NGC ) numer 2682, 2862 to galaktyka. Nie wiem skąd Elyssium w nazwie.

Pozdrawiam

Nie wiem, nie jestem astronomem, podaję info, które udostępnili organizatorzy Smile.

(25.10.2016, 15:55 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(25.10.2016, 15:40 UTC)Dyspozytor napisał(a): Ciekawe :/ Poco więc odkrywać skoro nie zostanie odkryte.

Odpowiem cytatem: "To boldly go where no man has gone before!" Smile


Zgadzam się. Poza tym drogi powrotnej póki co nikt nie znalazł. Kto wie co będzie gdy cała ekipa wygłodniałych eksploratorów zacznie buszować po tym terenie? Wink
Odpowiedz
#6
Może do tego czasu Frontier wprowadzi możliwość budowania stacji kosmicznych przez graczy i nie będzie trzeba wracać Wink
Albo się okaże, że rezyduje tam jakaś rasa z technologią pozwalającą na powrót... albo będzie tam siedział jakiś inżynier, który tam dotarł wcześniej i potrafi tak zmodyfikować FSD, że będzie można wykorzystywać czarne dziury jak tunele metra Tongue
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#7
(31.10.2016, 12:56 UTC)Yautja napisał(a): Albo się okaże, że rezyduje tam jakaś rasa z technologią pozwalającą na powrót... albo będzie tam siedział jakiś inżynier, który tam dotarł wcześniej i potrafi tak zmodyfikować FSD, że będzie można wykorzystywać czarne dziury jak tunele metra Tongue

No i o to chodzi - aby sobie samemu trochę doklimacić Biggrin.
Odpowiedz
#8
Czy moglibyście mi wytłymaczyć łopatologicznie jak to jest z tą drogą w jedną stronę dlaczego nie ma powrotu ? Bo rozumiem ze dzieki doładowaniu napędu ale czy zakładacie z góry że po drugiej stronie nie będzie juz tej możliwości ?
Odpowiedz
#9
(31.10.2016, 16:11 UTC)lipjarpl napisał(a): Czy moglibyście mi wytłymaczyć łopatologicznie jak to jest z tą drogą w jedną stronę dlaczego nie ma powrotu ? Bo rozumiem ze dzieki doładowaniu napędu ale czy zakładacie z góry że po drugiej stronie nie będzie juz tej możliwości ?

W jedną stronę jest możliwość zrobienia skoku z doładowaniem z gwiazdy neutronowej, a po drugiej stronie już takich gwiazd ponoć nie ma.
Odpowiedz
#10
Zawsze można lecieć w SC. Zajmie to parę lat, ale chyba się da Tongue
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [LORE] Landscape Expedition - Wyprawa Krajobrazowa Wojciech Dannyboy 0 157 18.10.2023, 15:30 UTC
Ostatni post: Wojciech Dannyboy
  Distant Worlds II Haji-me 576 489,239 12.01.2020, 09:42 UTC
Ostatni post: Haji-me
  Wyprawa - na każdego przychodzi czas Baton 12 13,869 21.05.2017, 12:07 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Photo Wyprawa do Beagle Point, część II - powrót RybaPonadKilo 7 8,860 05.05.2017, 18:10 UTC
Ostatni post: zieluk
  Arnulowa wyprawa na koniec świata Baton 1 3,097 24.04.2017, 13:26 UTC
Ostatni post: Crazied



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości