Beagle Point Expedition
#31
Nie sądzę, żeby wylądował, za bardzo mu się wenty świecą, zresztą ja już kiedyś próbowałem przy jakiejś bazie i nie wyszło, ale zawsze się można oprzeć nonszalancko Smile
Odpowiedz
#32
Okej, żeby była jasnośćSmile Wylądować per se się nie da - nie pojawia się moduł lądowania jak przy lądowaniu planetarnymSmile co nie zmienia faktu, że posadziłem go na podwoziu na asteroidzieTongue Żeby za mocno nie przyglebić przełączyłem się na widok z zewnątrz. Trochę przy tym szwankuje wykrywanie kolizji - przez co jedna noga wisiała mi w powietrzu (nic czego nie załatwi odpowiednie kadrowanie zdjęcia).

Myślę, że CMDR Baton najlepiej to ujął - to bardziej oparcie się o skałę niż wylądowanieWink
Odpowiedz
#33
(02.02.2018, 16:29 UTC)Pitek_pl napisał(a): Myślę, że CMDR Baton najlepiej to ujął - to bardziej oparcie się o skałę niż wylądowanieWink

Ja sobie mogę z zazdrości o dobrą fotkę nazywać to jak chcę, na Twoim miejscu bym trzymał fason i mówił, że wylądowałem Smile
Odpowiedz
#34
@Pitek_pl wg Elite timeline Betelgeza stala sie supernowa w 3296 Biggrin
Odpowiedz
#35
@Kuba Wolf - no świetnie, dzięki za info!Smile chyba muszę zajrzeć do timeline'a... (swoją drogą jak zalinkować czyjąś ksywkę tak by dostał powiadomienie?Tongue)

Dzisiaj leciałem praktycznie na pałę goniąc CMDR Redire więc za wiele fotek nie porobiłem... 4000ly w jeden dzień to dla mnie i mojego trybu grania jakiś.. kosmos (kobita wyjechała na weekendTongue). Dobra, dość gadania:

[Obrazek: EuMPCpY.png]

[Obrazek: l5HKAiD.png]

[Obrazek: 7SGxkGk.png]

Swoją drogą, ciekawostką jest fakt, że ruch gwiazd w potrójnym układzie sportretowanym na ostatnim zdjęciu jest niemożliwy do obliczenia. Ich wzajemny wpływ oddziałuje na ich orbity w kompletnie nieprzewidywalny sposób. Oczywiście mówię tu o ruchu gwiazd bo np. taki układ jak Słońce-Ziemia-Księżyc jest przecież spokojnie obliczalny, ponieważ w porównaniu do słońca masa naszego satelity jest nieistotna. Temat ten pojawił się w jednej z ciekawszych książek Sci-fi ostatniego czasu "Problem Trzech Ciał" (duh) Cixina Liu gdzie przedstawiał cywilizację próbującą powstać i przeżyć w takim układzie. 

Myślę, że na dziś to chyba wszystko.
Pozdrawiam husarskich asów!

CMDR Pitek_pl,
signing out.
Odpowiedz
#36
@Pitek_pl chyba dokladnie tak, bo ja Twoje powiadomienie otrzymalem.
TU masz timeline w ktorym to znalazlem. Całkiem fajna sciaga, szczegolnie dla kogos jak ja, kto nie mial wczesniej stycznosci z tym universum.
Odpowiedz
#37
Jeśli chodzi o timeline, to polecam się Smile

http://forum.thewingedhussars.com/showth...p?tid=4072
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#38
(03.02.2018, 20:57 UTC)Pitek_pl napisał(a): .......Swoją drogą, ciekawostką jest fakt, że ruch gwiazd w potrójnym układzie sportretowanym na ostatnim zdjęciu jest niemożliwy do obliczenia. Ich wzajemny wpływ oddziałuje na ich orbity w kompletnie nieprzewidywalny sposób. Oczywiście mówię tu o ruchu gwiazd bo np. taki układ jak Słońce-Ziemia-Księżyc jest przecież spokojnie obliczalny, ponieważ w porównaniu do słońca masa naszego satelity jest nieistotna.......

Noo jest to sposób przewidywalny bo znamy siły jakim podlegają. Po prostu nie ma rozwiązań wzorów na ruch trzech ciał w sytuacji gdy masy jednego nie można uznać za zerową. W samej grze jak i w astronomii robi się to numerycznie, liczymy siły jakie działają między gwiazdami w danym momencie mając siły wiemy jak zmieni się położenie za "sekundę". "Sekundę" póżniej liczymy je ponownie ( to konieczne bo zmieni się położenie a jak wiadomo siły są odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości )
CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX, CO TO JEST SHOUTBOX
Odpowiedz
#39
Hej !

Podpinam sie pod wasz wątek bo wygląda na to, ze lecimy w tym samym kierunku.
Po doleceniu do Saggitariusa A, wyrzuciło mnie z zakrętu na tyle gwałtownie, ze po chwili znalazłem sie w Colonii.
W ubiegły weekend jednak podjąłem męską decyzję, zatankowałem świnkę skarbonkę i ruszyłem w kierunku Beagle Pointa.
Jak daleko jesteście teraz ?
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#40
U mnie niestety ze względu na zmianę pracy i obowiązki trasa przebiega baaaaardzo powoli Sad Ledwie kilkanaście skoków tygodniowo, nawet do Colonii jeszcze nie doleciałem.

ALE!

Wreszcie, po wielu, wielu próbach udało mi się trafić na gejzery! Oto odkryta przeze mnie planeta Phylur QH-N b20-0 3 i gejzery na jej powierzchni. [Obrazek: fAoeZFu.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [LORE] Landscape Expedition - Wyprawa Krajobrazowa Wojciech Dannyboy 0 179 18.10.2023, 15:30 UTC
Ostatni post: Wojciech Dannyboy
  Sidewinderem do Beagle Point Warjoy 33 20,488 02.11.2020, 13:29 UTC
Ostatni post: FrankDolas
  The Dead End's Circumnavigation Expedition Kahea 30 36,549 11.08.2018, 18:07 UTC
Ostatni post: USSER-PL
  U CELU "BEAGLE POINT" RANDARIO 16 18,131 29.04.2018, 20:01 UTC
Ostatni post: RANDARIO
  Small World Expedition 3 USSER-PL 1 4,054 21.04.2018, 12:21 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości