Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Szybka Elita w Eksploracji
#1
Star 
Witajcie!
Temat ten postanowiłem stworzyć, gdy brakowało mi jakichś 15% do rangi Elite w Eksploracji. Można jednak dzięki niemu spokojnie w krótkim czasie wbić Elite zaczynając nawet od Aimless.
Przedstawiona metoda polega na skanowaniu wybranych systemów oraz planet, celem zmaksymalizowania nagród za te systemy. Systemy te znajdują się bardzo blisko Sol (ok. 250ly) co jest dodatkowym atutem poradnika (nie musimy lecieć daleko). Średnio za skan jednego systemu będziemy otrzymywać ponad 1.000.000 cr.

Poradnik raczej jest kierowany do osób, którym nie przeszkadza taki sposób zarobku.
Tutaj wykorzystane zostały przefiltrowane dane z eddb.io zebrane zresztą przez innych graczy.

Co musimy zrobić:
  • Przeskanować 557 planet w 295 systemach
Co będziemy skanować:
  • Terraformowalne Wodne Światy (TWW) - płatne do 694.371 cr za skan
  • Ziemiste Światy (ELW) - płatne do 627.885 cr za skan
  • Światy o wysokiej zawartości metalu (HMC) - płatne nawet do 412.249 cr za skan
Co będzie nam potrzebne:
  1. Statek przygotowany do eksploracji (na forum TWH oraz FDev znajdziecie mnóstwo porad jak taki stworzyć) posiadający Adv. Discovery Scanner oraz Detailed Surface Scanner
  2. 3-6h czasu w zależności jak sprawnie skanujemy kolejne systemy
  3. Opcjonalnie - dobry film/serial na drugim ekranie (jeżeli posiadamy) bądź tablecie; ulubiona substancja w płynie Biggrin
Co otrzymamy:
  • Rangę Elite w Eksploracji i wszelkie benefity z tego płynące (decale, misje etc.)
  • Dużo pieniążków ok. 500.000.000 cr (o ile przeskanujemy wszystkie wymienione planety i systemy)

Gotowi? Do dzieła!

Krok 1: Otwieramy w nowej karcie plan lotu, kopiujemy zawartość do notatnika by móc wykreślać odwiedzone systemy
Krok 2: Udajemy się do pierwszego systemu na liście, skanujemy za pomocą ADS i rozpoczynamy skanowanie wymienionych planet
Krok 3: Wykreślamy odwiedzony system, udajemy się do kolejnego i ponownie skanujemy tylko wymienione planety

Powtarzamy dopóki dopóty nie znajdziemy się na dole listy Wink


Legenda:
13:   15.20 Lyncis Sector FG-Y d54 | A 3 (809) TWW

13 - 13 system z rzędu
15.20 - odległość od poprzedniego systemu do obecnego
Lyncis Sector FG-Y d54 - nazwa systemu, kopiujemy ją do schowka i wklejamy do wyszukiwarki na mapie galaktyki 
| A 3 - trzecia planeta orbitująca pierwszą gwiazdę w systemie (B - druga gwiazda, C - trzecia gwiazda itd.)
(809) - dystans w Ls od pierwszej gwiazdy w systemie
TWW - rodzaj planety do przeskanowania
Odpowiedz
#2
Hejka, nie masz tego w formie arkusza z kolumnami może? Sam nie znam się na tyle, żeby to przekleić w jakimś sformatowanym stylu...
Odpowiedz
#3
Pracuję nad przeniesieniem tego do arkusza właśnie. Na jutro wrzucę w wygodniejszej formie niż ta.
Odpowiedz
#4
Dziś pytanie, dziś odpowiedź Biggrin
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing
Odpowiedz
#5
Piękna sprawa Biggrin dzięki Haueck, mogę iść oglądać mecz ^^
Odpowiedz
#6
Drobiazg Wink
Odpowiedz
#7
Ehhhh kiedyś trzeba było mieć zacięcie żeby taką Elite zdobyć... za łatwo i za szybko to wszystko.

Oczywiście nie chodzi mi o wasza pomoc bo ona zacna ... tylko FD nie podniósł progów wraz ze wzrostem wynagrodzeń.
Odpowiedz
#8
Ja elitkę mam wbitą, ale zrobię sobie kiedyś tą wycieczkę dla kreditosów, a następnie kartobombingu.
Odpowiedz
#9
(10.06.2017, 18:37 UTC)DYoda napisał(a): Ehhhh kiedyś trzeba było mieć zacięcie żeby taką Elite zdobyć... za łatwo i za szybko to wszystko.

Oczywiście nie chodzi mi o wasza pomoc bo ona zacna ... tylko FD nie podniósł progów wraz ze wzrostem wynagrodzeń.

Mnie się wydaje, że podniósł, było coś 170, a ktoś pisał, że przywiózł ponad 200 i miał sporo do Elity. Czy nie podniósł wystarczająco? To stara dyskusja, to taka gra, ze jak ktos będzie chciał na skróty to zawsze znajdzie sposób, trzeba się patrzeć na siebie i tyle.

(10.06.2017, 17:39 UTC)Haueck napisał(a): Dziś pytanie, dziś odpowiedź Biggrin
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Dzięki Smile
Odpowiedz
#10
Elita w eksploracji po 2.3 jest od 265 milionów o ile dobrze pamiętam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Kilka praktycznych nawyków/rozwiązań przydatnych przy eksploracji Dziadostwo 10 15,938 24.08.2019, 11:13 UTC
Ostatni post: Dziadostwo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości