Teamfight Tactics
#1
Ostatnio mnie ta gra mocno wciągnęła, więc mogę ją szczerze polecić Smile.

Jest ona podobna do Auto Chess / Underlords. Chyba nam się klaruje nowy gatunek gier tak jak to było z MOBA czy Battle Royale.

Gra jest na bazie League of Legends, jest też odpalana z poziomu tego samego klienta. Rozgrywka jest w sumie trochę skomplikowana i daje sporo do myślenia - ale tak pozytywnie, można rozruszać szare komórki. Polega to mniej więcej na tym:
  •  dostajemy co turę złoto oraz 5 postaci (z LoLa) do wykupienia
  • co jakiś czas mamy też możliwość zdobycia podstawowych przedmiotów, w które możemy wyposażyć nasze legendy oraz łączenia ich w różne kombinacje
  • co turę dostajemy nową pulę postaci do wykupienia, a duplikaty możemy łączyć w ich silniejsze wersję
  • każda z postaci ma też swoją "rasę" oraz "klasę" i układanie po kilka tych samych gatunków na planszy daje nam kolejne bonusy
  • naszych championów układamy na planszy/szachownicy i walczymy z jednym z pozostałych siedmiu graczy
  • walka odbywa się automatycznie, my mamy wpływ tylko na wybór figurek oraz przedmiotów
  • z czasem można wykładać na planszę coraz więcej postaci łącząc ich w bardziej skomplikowane kombinacje
Żeby załapać o co chodzi trzeba samemu spróbować, albo obejrzeć czyjąś rozgrywkę. Bardzo wielu streamerów / youtuberów się teraz na tę grę przerzuciło. Nie bez powodu, bo to nieźle wciąga Biggrin. Na początku jest ciężko, przez kilka pierwszych meczy w ogóle nie wiedziałem co robię, bo kombinacji postaci i przedmiotów jest bardzo dużo. Do tego przez losowy dobór postaci do wykupienia nie da się z góry założyć, że zagramy taką drużyną, a nie inną - trzeba na bieżąco kombinować, często w połowie rozgrywki całkowicie porzucają początkowy plan. Dzięki temu każdy mecz jest inny i podejmowanie właściwych decyzji jest tu bardzo satysfakcjonujące Smile.
Odpowiedz
#2
Tak jak wspomniałeś, jest to też w Docie. Ciekaw jestem czy Blizzard zaraz do Hotsów tego nie wypuści. Smile
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#3
(29.07.2019, 07:33 UTC)Muzzyx napisał(a): Tak jak wspomniałeś, jest to też w Docie. Ciekaw jestem czy Blizzard zaraz do Hotsów tego nie wypuści. Smile

Nie zdziwiłbym się Smile. Ja czekam jeszcze na wersję mobilną. Auto chess jest, więc pewnie i wersja TFT to tylko kwestia czasu.
Odpowiedz
#4
Trochę Cie nienawidzę @Haji-me, zainstalowałem wczoraj i grałem pół dnia Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#5
(19.08.2019, 12:45 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): Trochę Cie nienawidzę @Haji-me, zainstalowałem wczoraj i grałem pół dnia Biggrin

Sorki Biggrin.

Polecam stronę https://tftactics.gg/ . Używam też tej ich aplikacji do overwolf żeby widzieć kombinacje itemów bezpośrednio w grze.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości