Oculus Rift DK2 - wasze doświadczenia?
#1
Witam na forum Husarzy. Za radą jednego z Was, chciałbym zasięgnąć informacji czy rady "kozaków" VRowych. W czym problem.
Chciałbym zacząć zabawę z VR. Interesują mnie tylko i wyłącznie gry siedzące, głównie Elitka. Ze względu na ograniczony budżet badam rynek czy da radę kupić coś sensownego do 1000 zł pod pieca. Na alledrogo czy innych olx`ch widziałem dostępne Oculus Rifty w wersji DK2. I tu się rodzi moja niepewność. Czy te VRki są warte uwagi? Czy szkoda wyrzucać pieniądze bo do niczego to sie nie nadaje? Ciężko mi znaleźć na ten moment jakiekolwiek aktualne recenzje czy opinie. A kupować sprzęt bez jakiejkolwiek wiedzy o nim to też głupota. 
Czy któryś z Was drodzy Husarze, korzystał lub aktualnie korzysta z tego wynalazku? Jakie są wasze wrażenia? Czy jest sens kupowania tego. A może polecacie coś innego do 1000 zł.
Z góry będę wdzięczny za odpowiedź. Jeżeli gdzieś tu na forum jest już podobny wątek, z góry przepraszam. Nie zlokalizowałem więc przed linczem prosiłbym o link Wink

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
@Kyokushin zapewne coś może doradzić, ostatnio sporo działał w temacie Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
Byś powiedział, że do 1000zł, to bym Ci szybko odpowiedział - Windows Mixed Reality Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#4
Gdzieś Ty znalazł Windows Mixed Reality do 1000 zł. Szukam i wszystko 1500+
Odpowiedz
#5
Był dostępne w okresie świątecznym hełmy lenovo za około 850zł Smile trzeba czekać na promocje - ale też oczywiście czekamy na odpowiedź na główne pytanie może @Christian albo @kris750PL pomogą?
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#6
Jak chcesz VR tylko do siedzenia czyli bez kontrolerów. To jak najbardziej MR. Lenovo Explorer ma opcję kupienia samych googli. I na bank ponizej 1000 pln. Inna sprawa, że trochę głupio sie ograniczać bez kontrolerów. I potwierdzam info, że były do kupienia ponizej 1000 pln. Czekaj na okazję.
Odpowiedz
#7
(03.01.2019, 23:17 UTC)Khavai napisał(a): Witam na forum Husarzy. Za radą jednego z Was, chciałbym zasięgnąć informacji czy rady "kozaków" VRowych. W czym problem.
Chciałbym zacząć zabawę z VR. Interesują mnie tylko i wyłącznie gry siedzące, głównie Elitka. Ze względu na ograniczony budżet badam rynek czy da radę kupić coś sensownego do 1000 zł pod pieca. Na alledrogo czy innych olx`ch widziałem dostępne Oculus Rifty w wersji DK2. I tu się rodzi moja niepewność. Czy te VRki są warte uwagi? Czy szkoda wyrzucać pieniądze bo do niczego to sie nie nadaje? Ciężko mi znaleźć na ten moment jakiekolwiek aktualne recenzje czy opinie. A kupować sprzęt bez jakiejkolwiek wiedzy o nim to też głupota. 
Czy któryś z Was drodzy Husarze, korzystał lub aktualnie korzysta z tego wynalazku? Jakie są wasze wrażenia? Czy jest sens kupowania tego. A może polecacie coś innego do 1000 zł.
Z góry będę wdzięczny za odpowiedź. Jeżeli gdzieś tu na forum jest już podobny wątek, z góry przepraszam. Nie zlokalizowałem więc przed linczem prosiłbym o link Wink

Pozdrawiam

Ja aktualnie mam i używam zarówno WMR jak i Oculusa Rifta. Ale o co dokładnie chcesz się zapytać? Może mogę pomóc, ale sprecyzuj pytanie, obydwa systemy nadają się do grania. WMR ma sporo różnych gogli  one się różnią jakością displaya, niektóre to zwykły LCD, inne jak np. odyssey+ to już najwyższa klasa z kolei.
Odpowiedz
#8
Ja kilka dni temu za 950zł kupiłem Lenovo Explorer w zestawie z kontrolerami... ok, był używany (ponoć tylko 1x, w co akurat wierzę, bo aż pachniał świeżością, a faktura z Amazona była z 17.12.2018). Opiewała na kwotę 199€, czyli odsprzedający raczej nie stracił Biggrin Z resztą na hiszpańskim Amazonie (amazon.es) taka promocja była już ponoć kilka razy, ale bardziej niż mieć nówkę nieśmiganą ze sklepu zależało mi, aby to przymierzyć. A akurat sprzedawał ktoś oddalony o 20min jazdy. Podobna kwotowo oferta była też późną jesienią na "1-dniowym" ibood.
Jeszcze walczę z konfiguracją (już testowałem na Elite, Project Cars 2, ETS2, Talos Principle VR i kilka filmików 3D, jeszcze jutro Subnauticę przećwiczę), ale to chyba normalne, że trzeba się z takimi nowymi zabawkami trochę namęczyć. Póki co siłuję się na własną rękę, ale jak będę miał kilka skonkretyzowanych pytań, to pewnie też je zadam Smile

PS. Odczuwalna jakość grafiki w porównaniu do zwykłego monitora delikatnie mówiąc nie powala, ale na to byłem przygotowany, bo już 2x w przeszłości przymierzałem inne sprzęty. Gorzej jest z blurem dookoła, który na początku nie przeszkadzał, ale jednak żeby coś przeczytać, to muszę spojrzeć na to centralnie, bo kontem oka jest zbyt rozmazane Sad

PS2. Kupując Lenovo Explorer z kontrolerami trzeba być przygotowanym na kupno adaptera USB na Bluetooth 4.0 (chyba, że ma się to, bo się gra np. na laptopie). I sprawdź też, czy masz wolny port HDMI, bo ja z adapterem musiałem jeszcze domówić kabel HDMI->DisplayPort, żeby inaczej podłączyć monitor, podpięty wcześniej do jedynego gniazda HDMI i zrobić miejsce.
Odpowiedz
#9
Cytat:Ja aktualnie mam i używam zarówno WMR jak i Oculusa Rifta. Ale o co dokładnie chcesz się zapytać? Może mogę pomóc, ale sprecyzuj pytanie, obydwa systemy nadają się do grania. WMR ma sporo różnych gogli  one się różnią jakością displaya, niektóre to zwykły LCD, inne jak np. odyssey+ to już najwyższa klasa z kolei.
Jakie są Twoje wrażenia z używania oculus Rift. Podkreślę, pytam o oculus w wersji DK2 - wersja developerska. Czy jest sens wywalać na to kasę. Chłopaki zaczynają przekonywać mnie do WMR. Jeżeli miałeś to szczęście żeby porównać WMR oraz OR DK2, czy mógłbyś swoim zdaniem w kilku zdaniach powiedzieć zalety i wady względem konkurenta odnośnie tych sprzętów?
Jeżeli chodzi o WMR, aż taka jest różnica między firmami? Czy którąś proponujecie bardziej?
Tak ciężko coś znaleźć odnośnie VRek innych niż OC Rift czy HTC Vive.
Odpowiedz
#10
Headset z najlepszą jakością wyświetlacza na rynku - Samsung Odyssey+, cena ok 2300

Później masz headsety WMR, ich cena to ok 1000-1500 PLN i headsety są takie same.
Acer VR, Lenovo Explorer i jeszcze kilka innych:
Tu więcej info i lista okularów: https://www.microsoft.com/en-us/windows/...ed-reality
Dziś na OLX widziałem typa z Lenovo explorer za 1100 zł, moim zdaniem to bardzo dobry deal, na chwilę obecną.

I jeszcze jedna rzecz:
z WMR jest tak, że musisz mieć rozstaw źrenic w odpowiednim zakresie, chyba od 60 do 67mm i to regulacja programowa.
W Samsungu Odyssey+ jest regulacja sprzętowa, chyba do 72mm.


Oculusa i Vive bym nie brał, mają niższą rozdzielczość i mniej subpixli od WMR, po prostu masz grubsze linie między pixlami.
W Samsung Odyssey+, jako jedynym na rynku, tych przerw w ogóle nie widać.
Rift DK2 - zapomnij, piksel wielkości pięści.

Co wybrać? ja na początku wziałem Acer VR, pobawiłem się miesiąc, złapałem zajawkę, sprzedałem, kupiłem Odyssey+.
Temat VR wciąga, do tego pewnie zmienisz gpu, kompa, echh...

https://www.olx.pl/oferta/lenovo-explore...9ed479f4e3
https://allegro.pl/acer-ah101-d8ey-windo...40375.html (miałem te, bardzo fajne, polecam, ale lenovo to jest to samo tylko inaczej wygląda)

Temat więc wygląda w skrócie tak:
Twoje IPD (rozstaw źrenic) podejdzie WMR - możesz kupić Lenovo czy Acera, a z kolei jak nie podejdzie, nawet 1mm, to odkładasz siano na Odyssey+ bo zakup innego to wyrzucanie pieniędzy, tym bardziej DK2, to ma bardzo niską rozdzielczość.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oculus Quest 2 - zaproszenia do znajomych / wspólne granie. Xenderr 4 1,814 07.02.2024, 22:27 UTC
Ostatni post: Kyokushin
  HP Reverb G2 vs. Oculus Quest 2 Fenyl de Lechia 8 3,215 07.12.2022, 16:33 UTC
Ostatni post: Khavai
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,050 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,256 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Dk2 problem Christian 3 3,572 10.12.2017, 13:46 UTC
Ostatni post: kris750PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości