Witajcie! Poszukuję polskich graczy XBOX.
#11
Wiadomo - więcej graczy - większa interakcja. Zastanawiam się czy na XBOXie jest ona zadowalająca, czy jest ich wystarczająco dużo? Ja jestem na wstępie, więc nie bawiłem się jeszcze w granie z innymi i nie współpracowałem z nikim. Programy zewnętrzne nie mają dla mnie takiego znaczenia, póki co i tak ich nie używałem.
Odpowiedz
#12
U nas graczy na xboxie jest bardzo niewielu. Zdecydowana większość gra na PC, większość organizowanych przez nas wydarzeń też jest na PC Smile
Są oczywiście większe grupy graczy xboxowych, ale obcojęzyczne Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#13
(08.05.2018, 07:02 UTC)coldsoul2018 napisał(a): Wiadomo - więcej graczy - większa interakcja. Zastanawiam się czy na XBOXie jest ona zadowalająca, czy jest ich wystarczająco dużo? Ja jestem na wstępie, więc nie bawiłem się jeszcze w granie z innymi i nie współpracowałem z nikim. Programy zewnętrzne nie mają dla mnie takiego znaczenia, póki co i tak ich nie używałem.

Wiem, że kanapa Cię korci ale zastanów się poważnie nad PC, żeby potem nie żałować. Smile
Odpowiedz
#14
(08.05.2018, 05:53 UTC)BADDOG1978 napisał(a): Między PC a Xbox X różnica polega tylko na ilości graczy. Pod względem graficznym praktycznie niczym się nie różnią.

Nie do końca, na PC bowiem można podkręcić grafikę przez ręczną modyfikację plików, np. zwiększyć rozdzielczość tekstur z 2K do 4K (lub więcej), co sporo daje. Do tego dochodzą nakładki takie, jak ReShade czy SweetFX, które dodatkowo podkręcają grafikę oraz możliwość supersamplingu z poziomu karty graficznej, który jest pierdyliard razy bardziej wydajniejszy niż ten z silnika gry Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#15
Gram w ED na XBOX od pierwszego dnia premiery na konsoli (acz z przerwami) więc nieco mogę powiedzieć:

Plusy:

1. Pozycja leżąca w zaciemnionym pokoju przed 65" TV. Relaks. Acz zdarzyło mi się parę razy zasnąć podczas misji z pasażerami.
2. System zamknięty więc problemy ze sterownikami, aktualizacjami, windowsem, grafiką itd mnie nie dotyczą.
3. Gracze są - puste kwadraciki spotykam dość często - nawet na obeliskach obcych 1200 LY od bańki
4. Mało pilotów nastawionych na polowanie na innych graczy. Gram tylko Open i zdarzyło mi się tylko raz zostac zaatakowanym przez innego gracza.
5. Są polskie grupy na klocku.
6. MS dąży do integracji gier na Xboxie z komputerami z Windowsem więc jest nadzieja na pełny crossplay. Problem z Frontierem, który z trybami sieciowymi radzi sobie mocno średnio.
7. Można sobie w tle uruchomić na XBoxie Spotify i słuchać muzyki podczas gry (Multitasking jak na Amidze Smile )


Minusy:

1. Graczy jest zdecydowanie mniej niż na PC
2. Brak (jak do tej pory) możliwości instalacji dodatkowych wtyczek do Elite.
3. Brak (jak do tej pory) możliwości podłączenia wypasionych manipulatorów do do Elite (a przynajmniej ja się z taką opcją nie spotkałem). Osobiście latam na padzie Elite i jestem zadowolony. Do tego można dodać mikrofon plus klawiaturka kciukowa i to - chyba - max.
4. Brak możliwości podłączenia okularów 3D itp

Wszechświat jest ten sam dla wszystkich, patche te same, community goal te same i działania na PC, PS4 i XBOX wpływają nawzajem na siebie. Jednak jeśli chciałbyś mocniej wejść w interakcje z żywymi graczami (na plus i na minus) to tylko PC. Aktywna działalność w skrzydłach TWH - również PC. Jeśli natomiast szukasz spokojnej rozgrywki w Open z poziomem bezpieczeństwa Solo - to XBOX mówi "dzień dobry".
[Obrazek: cpiiGUt.png]
Odpowiedz
#16
Ja mam 4k na konsoli Wink Jestem na XBOX One X. Wink W sumie to na HD, bo telewizora jeszcze się nie dorobiłem. Wink
Z resztą grafika nie ma dla mnie aż tak wielkiego znaczenia. Jakie to eventy organizujecie?
I jak to wygląda w Elite? Czy nie jest tak, że każdy i tak właściwie jest wolnym strzelcem i lata samemu?
BTW, siedzicie na jakimś voicechacie?

EDIT:
Conrdd. Ubiegłeś mnie z odpowiedzią. Super! Rzeczowo i na temat. Myślę, że zostanę na XBOXie.
Mogę prosić o zaproszenie? Coldsoul2018.
Odpowiedz
#17
(08.05.2018, 08:27 UTC)Conrdd napisał(a): Gram w ED na XBOX od pierwszego dnia premiery na konsoli (acz z przerwami) więc nieco mogę powiedzieć:

Plusy:

1. Pozycja leżąca w zaciemnionym pokoju przed 65" TV. Relaks. Acz zdarzyło mi się parę razy zasnąć podczas misji z pasażerami.
2. System zamknięty więc problemy ze sterownikami, aktualizacjami, windowsem, grafiką itd mnie nie dotyczą.
3. Gracze są - puste kwadraciki spotykam dość często - nawet na obeliskach obcych 1200 LY od bańki
4. Mało pilotów nastawionych na polowanie na innych graczy. Gram tylko Open i zdarzyło mi się tylko raz zostac zaatakowanym przez innego gracza.
5. Są polskie grupy na klocku.
6. MS dąży do integracji gier na Xboxie z komputerami z Windowsem więc jest nadzieja na pełny crossplay. Problem z Frontierem, który z trybami sieciowymi radzi sobie mocno średnio.
7. Można sobie w tle uruchomić na XBoxie Spotify i słuchać muzyki podczas gry (Multitasking jak na Amidze Smile  )


Minusy:

1. Graczy jest zdecydowanie mniej niż na PC
2. Brak (jak do tej pory) możliwości instalacji dodatkowych wtyczek do Elite.
3. Brak (jak do tej pory) możliwości podłączenia wypasionych manipulatorów do do Elite (a przynajmniej ja się z taką opcją nie spotkałem). Osobiście latam na padzie Elite i jestem zadowolony. Do tego można dodać mikrofon plus klawiaturka kciukowa i to - chyba - max.
4. Brak możliwości podłączenia okularów 3D itp

Wszechświat jest ten sam dla wszystkich, patche te same, community goal te same i działania na PC, PS4 i XBOX wpływają nawzajem na siebie. Jednak jeśli chciałbyś mocniej wejść w interakcje z żywymi graczami (na plus i na minus) to tylko PC. Aktywna działalność w skrzydłach TWH - również PC.  Jeśli natomiast szukasz spokojnej rozgrywki w Open z poziomem bezpieczeństwa Solo - to XBOX mówi "dzień dobry".

Ad 2 - osobiście ani razu nie miałem jeszcze problemów systemowych, jeśli chodzi o Elite na PC (Win10). Też mnie te problemy nie dotyczą Biggrin

(08.05.2018, 08:28 UTC)coldsoul2018 napisał(a): Ja mam 4k na konsoli Wink Jestem na XBOX One X. Wink W sumie to na HD, bo telewizora jeszcze się nie dorobiłem. Wink
Z resztą grafika nie ma dla mnie aż tak wielkiego znaczenia. Jakie to eventy organizujecie?
I jak to wygląda w Elite? Czy nie jest tak, że każdy i tak właściwie jest wolnym strzelcem i lata samemu?
BTW, siedzicie na jakimś voicechacie?

EDIT:
Conrdd. Ubiegłeś mnie z odpowiedzią. Super! Rzeczowo i na temat. Myślę, że zostanę na XBOXie.
Mogę prosić o zaproszenie? Coldsoul2018.

Dla ścisłości, nie chodzi o rozdzielczość ekranu 4K (też gram w takiej na PC), ale o rozdzielczość samych tekstur. Plik tekstury w 2K nadal będzie wyglądał gorzej na ekranie 4K (a nawet gorzej niż gorzej, bo tekstura będzie rozmyta, będąc w mniejszej rozdziałce niż sam ekran) Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#18
Mogę się mylić, ale słyszałem, że Elite Dangerous zostało specjalnie zmodyfikowane pod moją konsolę X One X właśnie pod 4K z poprawieniem tekstur włącznie.

http://massivelyop.com/wp-content/upload...60x280.jpg
Jak na obrazku z linku powyżej.

Wiadomo, do tej zabawy trzeba mi jeszcze telewizora 4K. Niebawem....
Odpowiedz
#19
(08.05.2018, 08:52 UTC)coldsoul2018 napisał(a): Mogę się mylić, ale słyszałem, że Elite Dangerous zostało specjalnie zmodyfikowane pod moją konsolę X One X właśnie pod 4K z poprawieniem tekstur włącznie.

http://massivelyop.com/wp-content/upload...60x280.jpg
Jak na obrazku z linku powyżej.

Wiadomo, do tej zabawy trzeba mi jeszcze telewizora 4K. Niebawem....

Jeśli już, to tekstury zostały podkręcone do PC-towej wersji Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#20
No, bez znaczenia. To nie jest najważniejsze Smile Fun musi być!

Kolega Conrdd skutecznie utwierdził mnie w przekonaniu, że XBOX to dobra decyzja. Na tą chwilę fajnie by było znaleźć polskich graczy z XBOXa, napisałem do kilku osób z pomocą tego forum. Wszystkim bardzo dziękuję! A jeśli ktoś chciałby mnie znaleźć, przekazać wieść o moich poszukiwaniach dalej, na konsoli jestem, jako: Coldsoul2018.

EDIT: Dla "XBOXowców":
https://www.facebook.com/groups/553677694815163/

Znalazłem sporo ludzi, może komuś się przyda.
Dziękuję Yautja
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elite Dangerous opuszcza Xbox Game Pass Leveu 1 975 06.09.2022, 06:41 UTC
Ostatni post: Iluvatar
  xbox i głośniki oraz "chatpad" Iluvatar 5 4,581 27.10.2020, 16:06 UTC
Ostatni post: Iluvatar
Lightbulb Fleet Carrier TWH - Xbox SimpleMe_PL 5 4,934 02.09.2020, 01:03 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  xBox - dwie konsole, jedno konto...? Iluvatar 2 3,935 19.08.2020, 12:23 UTC
Ostatni post: Iluvatar
  Xbox - szukam graczy Nerrazur 3 8,329 06.05.2019, 15:41 UTC
Ostatni post: Wet Hamster



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości