Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Discord - instalacja i konfiguracja
#1
════════════ .:: Discord - poradnik::. ═════════════


Jako, że przenosimy się na Discorda postanowiłem popełnić krótki poradnik dotyczący jego użytkowania. 

Discorda można używać zarówno z przeglądarki jaki i z aplikacji. Osobiście polecam drugą opcję, daje ona większe możliwości konfiguracji i personalizacji, a także daje dostęp do eleganckiej nakładki do gier a'la Overwolf do TSa.


════════════ .:: Instalacja ::. ═════════════

Tutaj krótko, bo robiliśmy to wiele razy: wchodzimy na stronę https://discordapp.com/ i ściągamy aplikację lub odpalamy Discorda w przeglądarce. Wpisujemy nick tak jak mamy na forum (jeżeli jest zajęty to wybieramy inny i zmieniamy go na serwerze - o tym później) i rezerwujemy go podając maila - jest to również zabezpieczenie, bez którego nie będzie można pisać na naszym serwerze.


════════════ .:: Dołączenie do serwera ::. ═════════════

Aby dołączyć do naszego serwera należy kliknąć tutaj, lub na zaproszenie znajdujące się w tym wątku. Alternatywnie można zrobić to z poziomu aplikacji/przeglądarki. W tym celu należy nacisnąć "plus" znajdujący się w lewym górnym rogu, z okienka które się pojawi wybrać opcję DOŁĄCZ i tam skopiować ten kod: Ffehrej

[Obrazek: OCQLy8C.jpg]

Po dołączeniu do serwera znajdziemy się w kanale #lobby gdzie podane jest co należy zrobić. W przypadku kiedy mamy nick inny niż na forum klikamy na strzałkę w dół znajdującą się przy nazwie serwera i z menu wybieramy opcję Zmień Pseudonim. Po wykonaniu czynności opisanych w lobby czekamy na przyznanie rangi przez Oficera.

════════════ .:: Korzystanie z kanałów ::. ═════════════

Na Discordzie mamy dostęp do dwóch rodzajów kanałów: tekstowych oznaczonych # i głosowych oznaczonych głośnikiem. Każdy Kadet i Husarz ma dostęp do szeregu kanałów, kilka ciekawych rozwiązań jest jeszcze w opracowaniu. 
Aby dołączyć do kanału głosowego wystarczy na niego kliknąć.

[Obrazek: TnndBAk.jpg]

════════════ .:: Najważniejsze ustawienia ::. ═════════════

W celu dostania się do opcji użytkownika należy kliknąć na koło zębate znajdujące się koło nazwy uzytkownika (widoczne na screenie wyżej).
Ustawienia użytkownika - proponuję każdemu obejrzeć je samemu, jest tu kilka ciekawych opcji jak np. podpięcie kont Twitch czy YT do naszego konta Discord.
Ustawienia aplikacji:
1. Głos i wideo - tutaj definiujemy urządzenia nagrywania i odtwarzania, rodzaj przechwytywania i kilka innych opcji. Czasem po zmianie urządzeń trzeba zresetować aplikację żeby załapało.
2. Nakładka (tylko aplikacja) - tutaj uruchamiamy i konfigurujemy nakładkę na gry wyświetlająca np. kto własnie mówi na kanale.
3. Powiadomienia - najważniejsze tutaj są ustawienia dźwięków - możemy włączyć/wyłączyć dźwięki aktywacji mikrofonu, naciśnij i mów itd.
4. Przypisanie klawiszy (tylko aplikacja) - chyba nie trzeba tłumaczyć. Bez problemu odczytuje również przyciski z HOTASów.
5. Gry (tylko aplikacja) - Discord odczytuje w co gramy i wyświetla to pod naszym nickiem na liście członków serwera. Tutaj możemy to wyłączyć. Przede wszystkim jednak w tym menu wybieramy w których grach ma być aktywna nakładka. Czasem trzeba ją tutaj włączyć i wyłączyć kiedy jesteśmy w grze, żeby załapała. 
6. Tekst i obrazki - tu wybieramy co chcemy, a czego nie chcemy widzieć.

Z innych ustawień warto wspomnieć o ustawianiu głośności innych użytkowników - żeby to zrobić należy kliknąć w kanale głosowym na wybraną osobę i ustawić suwak na odpowiedniej głośności. Przyda się to na pewno w przypadku naszej Szafy grającej - bota muzycznego, który będzie umilał czas na Discordzie. 

Aplikacja domyślnie uruchamia się razem z systemem. Aby to wyłączyć należyć kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce Discorda na pasku szybkiego uruchamiania i odznaczyć opcję "Run Discord when my computer starts".

Jest jeszcze kilka innych opcji, które każdy może obejrzeć sam. Jest również możliwość zmiany wyglądu discorda, po to odsyłam do Doom'owego poradnika: klik

════════════ .:: Aplikacja na telefon ::. ═════════════

Jedną z największych zalet Discorda jest też darmowa aplikacja na iOS/Android. Można za jej pomocą połączyć się z kanałami głosowymi! (Może to zachęci naszych konsolowców do pogadania z nami Biggrin)

W razie pytań jestem dostępny tutaj, na PW jak i na Discordzie - na naszych kanałach i w wiadomościach prywatnych (aby taką napisać również wystarczy kliknąć na mnie prawym przyciskiem myszy na liście członków i wybrać opcję Wyślij wiadomość)
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#2
Super!
Tylko jak ustawić to badziewie co by się przy starcie systemu nie ładowało?
Odpowiedz
#3
Klikasz prawym na ikonce na pasku szybkiego uruchamiania i odznaczasz opcję "Run Discord when my computer starts" Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#4
Fenyl, i jak Cię nie Repować Biggrin
 [Obrazek: 57086.png]

 Qui desiderat pacem praeparet bellum

Odpowiedz
#5
Aktualizacja OP:
- wyłączanie startu z systemem
- aplikacja na telefon
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#6
Jak ktoś nie lubi żonglować komunikatorami, to od siebie mogę polecić Rambox'a.
Discord działa na tym bez problemów.


[Obrazek: 81541.png] 
Odpowiedz
#7
Do Discorda dodano plugin informujący o nowych postach i wątkach na forum!
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#8
Przeniosłem wątek do publicznej części forum.
Odpowiedz
#9
Hejka, gdzie w Discordzie jest WYLOGUJ - w wersji mobilnej i pc?
Odpowiedz
#10
W obu przypadkach w opcjach użytkownika (koło zębate), na PC na dole listy, na telefonie w prawym górnym rogu jest ikonka.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Discord - Elite: Dangerous Tła Doom_days 16 9,056 13.12.2018, 17:35 UTC
Ostatni post: Scarlet Yuri
  [PORADNIK] X-52 i PRO - profil, konfiguracja, suwak Baton 7 2,335 02.05.2017, 05:51 UTC
Ostatni post: Koorak Drey
  [PORADNIK] Instalacja i konfiguracja TeamSpeak'a Drakkainen 0 1,284 26.03.2016, 12:45 UTC
Ostatni post: DrakkainenUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości