Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Instalacja i konfiguracja TeamSpeak'a
#1
INSTALACJA I KONFIGURACJA PROGRAMU TEAMSPEAK

Czym jest TeamSpeak:

Program TeamSpeak służy The Winged Hussars do głosowej komunikacji pomiędzy pilotami grupy. Jego zainstalowanie nie jest trudne, podobnie jak ustawienie go na odpowiedni serwer, gdzie się spotykamy. Jako, że jest to komunikacja głosowa głośniki/słuchawki są nieodzowne, dodatkowo zalecany jest mikrofon, choć jego brak nie odbiera Ci szansy uczestniczenia w spotkaniu jednak porozumiewać się będziesz mógł/mogła jedynie pisząc na chacie tekstowym.

Pobranie i instalacja:

Twoim pierwszym krokiem w przygodzie z programem TeamSpeak będzie jego ściągnięcie oraz instalacja. Program należy pobrać z oficjalnej strony producenta KLIK 
Po ściągnięciu standardowo instalujemy program za pomocą instalatora. Myślę, że w tej kwestii nie ma nic więcej do dodania.

Konfiguracja:

Przy pierwszym uruchomieniu komunikatora, uruchomi nam się podstawowy kreator ustawień - "Welcome to TeamSpeak", klikamy "Next" i w następnym oknie pojawi nam się pole w którym możemy wprowadzić nick którym chcemy posługiwać się na serwerze. Prosimy aby nazwa użytkownika w tym miejscu była taka sama jak nazwa Twojego Cmdr'a w grze.
Po kolejnym kliknięciu "Next" będziemy mogli wybrać sposób sposób aktywacji mikrofonu. Zaleca się używania opcji Push-to-talk, która aktywuje mikrofon po wciśnięciu wybranego przycisku. Przycisk do aktywacji mikrofon przypisujemy wciskając "guzik" znajdujący się po prawej stronie opcji Push-to-talk, a następnie wybieramy klawisz na klawiaturze lub myszce który ma nam służyć za aktywacje naszego mikrofonu. 
Następne kliknięcie pokaże nam wskaźnik testujący działanie mikrofonu (możemy pominąć), następujące okno pozwala nam przypisać klawisz wyciszający (również można przejść dalej). Kończymy tym sposobem prace kreatora. 
Pamiętaj, że kreatora ustawień możesz wywołać w każdej chwili opcjach programu TeamSpeak, wystarczy wybrać zakładkę "Settings", następnie "Setup wizard".

Podłączenie do serwera:

Teraz musimy podłączyć się do serwera The Winged Hussars. Najprostszy sposób to wybranie z menu "Connections" pierwszej opcji od góry, a więc "Connect". Wyświetli nam się małe okienko dialogowe, które poprosi nas o podanie kilku danych. W polu "Nickname" wybieramy sobie własnego nicka, a w polu "Server Address" musimy wpisać adres serwera, do którego chcemy się podłączyć; w przypadku The Winged Hussars należy wpisać tam następujący adres: london2.teamspeak.net:34676. Teraz klikamy przycisk "Connect" i już za chwilę powinniśmy znaleźć się na serwerze.

Korzystanie z serwera:

A więc jesteśmy już na serwerze. Co tam widzimy? Całkiem sporo różnych kanałów, z których większość została oddana do użytkowania naszym pilotom. Poruszanie się po kanałach jest bardzo proste – wystarczy dwa razy szybko kliknąć na nazwę danego kanału, by na niego wejść.
Ważne! 
Za pierwszym razem gdy podłączysz się do serwera przy Twoim nicku będzie widniała zielona ikonka G oznaczająca status gościa. Jako gość masz ograniczoną możliwość poruszania się po pokojach serwera ale nie martw się, wystarczy chwilę poczekać a któryś z Oficerów (nicki z żółtymi gwiazdkami) nada Ci uprawnienia Kadeta tudzież Husarza. Od tej pory możesz swobodnie korzystać z większości pokoi przeznaczonych dla pilotów.

Dodanie serwera The Winged Hussars do Ulubionych:

Gdy już jesteśmy na serwerze, warto dodać go do ulubionych, by nie musieć za każdym razem żmudnie wpisywać danych w okno przedstawione w jednym z poprzednich punktów. Dodanie serwera do ulubionych pozwoli nam podłączyć się do niego za pomocą kilku kliknięć myszką, a nawet i szybciej. Aby to zrobić należy wybrać z menu "Bookmarks" pierwszą opcję zatytułowaną "Add to Bookmarks". W ten sposób program doda nasz serwer do listy serwerów ulubionych, automatycznie wypełniając wszystkie konieczne dane, które pozostaje nam potwierdzić przyciskiem OK. Od tej chwili, aby połączyć się z serwerem wystarczy wybrać odpowiednią opcję z menu "Bookmarks". Pojawi się ona tam samoczynnie, a jej nazwa będzie nazwą serwera.

Podstawowe ustawienia, gdy coś nie działa:

Czasem może się zdarzyć, że mimo, iż jesteśmy na serwerze i weszliśmy na odpowiedni kanał nie możemy rozmawiać z innymi użytkownikami, ponieważ np. mikrofon nam nie działa, lub nie słyszymy co oni mówią. TeamSpeak teoretycznie sam ogarnia ważne ustawienia dotyczące wejścia oraz wyjścia dźwięku, lecz nie zawsze mu to wychodzi. Dlatego warto zainteresować się ustawieniami programu.

Aby je otworzyć należy wybrać z menu "Settings" ostatnią opcję "Options". Wyświetli nam się spore okno dialogowe, które posłuży nam do zmian ustawień programu TeamSpeak.
Po lewej stronie zobaczymy spis kategorii ustawień. Najważniejsze z nich to Playback oraz Capture, które odpowiadają odpowiednio za to, co słyszymy my i to, czy inni słyszą nas. W zależności od problemu należy pogrzebać w opcjach z odpowiedniej kategorii, do skutku. Dla naszej wygody, w każdej kategorii znajdziemy przycisk, dzięki któremu sprawdzimy czy i jak działają nasze głośniki oraz mikrofon.
Jesli masz problem z którym mimo wszystko nie możesz sobie poradzić pytaj bezpośrednio na forum albo na ShoutBox'e.
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Discord - instalacja i konfiguracja Fenyl de Lechia 14 28,545 20.12.2018, 09:31 UTC
Ostatni post: Scarlet Yuri
  TeamSpeak i inne apki w goglach VR Yata_PL 4 3,591 06.05.2017, 22:14 UTC
Ostatni post: Yata_PL
  [PORADNIK] X-52 i PRO - profil, konfiguracja, suwak Baton 7 4,945 02.05.2017, 05:51 UTC
Ostatni post: Koorak Drey
Music [PORADNIK] Jak prawidłowo skonfigurować mikrofon w TeamSpeak Kofi Paridae 15 9,200 10.10.2016, 08:48 UTC
Ostatni post: Kofi ParidaeUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości