Nieznane Mgławice.
#1
Dzisiaj trafiłem na kolejną małą nigdzie nie odnotowaną mgławicę. Tym razem był tu ktoś przede mną, ale odkrywca (CMDR Cornelius Robinson ) nigdzie tego nie zgłosił (sprawdziłem w EDSM i u wujcia google).
W związku z tym, że to już druga malutka mgławica odkryta podczas mojej miesięcznej eksploracji chciałbym rozpocząć taki oto temat związany z małymi, nikomu nieznanymi mgławicami.
W zamyśle ma być to takie miejsce gdzie można by zbierać dane o takich znaleziskach, aby informacje o nich nie zaginęły rozproszone po różnych tematach.  Mogło by to być też także miejsce dzielenia się sposobami na odszukanie takich mgławic.
A zatem do rzeczy:

MGŁAWICA NR 1: THUECHOO VY-A E1

POŁOŻENIE:
Znajduje się po przeciwnej stronie galaktyki w ramieniu o nazwie Scutum-Centaurus (wszystkie dane podaję za EDSM [link]). Jak ktoś chce szybko odszukać jej położenie na mapie EDSM to znajduje się ona mały kawałeczek na wschód od tego myślnika oddzielającego napis Scutum-Centaurus. Dokładne koordynaty: -18.450:-408:52.780
[Obrazek: dQey9Ax.png]

OPIS:
Mgławica jest malutka w porównaniu do tych innych widocznych z daleka odsuwając mocno mapę galaktyki. Ta ma średnicę około 2 ly i widać ją dopiero przy maksymalnym zbliżeniu mapy. Dlatego też nikt na nią wcześniej nie trafił, po prostu miałem fart, że przelatywałem akurat obok szukając kolejnej neutronówki.
W jej centrum znajduje się tylko jeden system z czarną dziurą (brak innych ciał niebieskich).

Kształt mgławicy
[Obrazek: r5mIJRB.jpg]

Dlaczego tak trudno ją znaleźć (mapa w oddaleniu 100 ly - te niebieskie kropki to gwiazdy typu B dla porównania)
[Obrazek: V2PtWaK.jpg]
 
Mgławica widziana z sąsiedniego systemu oddalonego o kilka ly
[Obrazek: CB4TX9v.jpg]


I na koniec dwie fotografie wykonane przez Cmdra TeddyPanda, który korzystając z MultiCrew wskoczył jako pasażer do mojej Anakondy i cykną takie fajne screeny.
MC rządzi !
[Obrazek: u7b4Ql2.jpg]

[Obrazek: HGcemGy.jpg]

======================================================================================================

MGŁAWICA NR 2: PREIA BYOEA VU-X E1-42

POŁOŻENIE:
Znajduje się podobnie jak Mgławica nr 1 po przeciwnej stronie galaktyki w ramieniu o nazwie Scutum-Centaurus tylko, że dużo bardziej na prawo. Na mapie EDSM znajduje się mniej więcej pomiędzy „r” i „”u” napisu Centaurus. Dokładne koordynaty: 5.280:-99:51.740
[Obrazek: EdeXk6H.png]

OPIS:
Mgławica jest malutka i cała niebieściutka. W jej przypadku to nie przypadek, że do niej trafiłem. Ale nie wiedziałem, że lecę do mgławicy Smile – myślałem, że to gwiazda typu OO, na które właśnie polowałem. Dopiero z kilkudziesięciu ls pojawił się niebieski obłoczek.
Wewnątrz mgławicy, w jej centrum, znajduje się tylko jeden system z gwiazdą neutronową. Jak już wspomniałem wcześniej system ten został odkryty przez Cmdra Cornelius Robinson, który był bardzo w porządku bo zostawił w systemie kilka nie odkrytych ciał niebieskich aby inni też mogli postawić tutaj swój stempelek. Ja zeskanowałem ostatnią planetę i jeden księżyc. Jak ktoś jest w pobliżu to zostało jeszcze 7 księżyców dla kolejnych pilotów, którzy tu wpadną z wizytą.

X- ciała niebieskie już zeskanowane przez pierwszego odkrywcę Cmdra Cornelius Robinson
A- ciała niebieskie, które ja przeskanowałem

[Obrazek: 021iD4w.jpg]
 

Fotografie nebuli nr 2:

Kształt mgławicy
[Obrazek: RKtDSoS.jpg]

Jej wielkość z kilku ly
[Obrazek: Rh5Tk7O.jpg]

[Obrazek: SqdXKoE.jpg]

Mgławica widziana z okolicznego systemu (screen zrobiony przy planecie Ammonia World)
[Obrazek: Dcfcequ.jpg]

Widok wewnątrz mgławicy
[Obrazek: okGs3cf.jpg]

Tu też wewnątrz mgławicy (ta planeta to ten gazowy gigant, przy którym są jeszcze wolne księżyce do zeskanowania)
[Obrazek: Rs7JpYz.jpg]
Odpowiedz
#2
Nebula, nebuli, cebuli... Tongue

Mgławica brzmi lepiej i polsko no ale niech Ci będzie. Wpisz na mapie galaktyki w pole wyszukiwania:

Kod:
CSI+

lub

Kod:
BD-

lub

Kod:
BG+

...a znajdziesz setki jak nie tysiące takich mgławic Tongue

Co ciekawe, spora część z nich nie jest generowana proceduralnie, a została ręcznie umieszczona w grze. Przykładem niech będzie system-mgławica BD-00 3630.
Odpowiedz
#3
(13.05.2017, 23:08 UTC)GieNkoV napisał(a): Nebula, nebuli, cebuli... Tongue

Mgławica brzmi lepiej i polsko no ale niech Ci będzie. ...


Racja. Poprawiłem tytuł i treść.
Odpowiedz
#4
Nie wiedziałem, że są jakieś nieodkryte mgławice w elite Surprised
Odpowiedz
#5
(14.05.2017, 08:07 UTC)Calvarian napisał(a): Nie wiedziałem, że są jakieś nieodkryte mgławice w elite Surprised

Odkryliśmy pewnie dopiero coś koło 10% ze wszystkich systemów, więc mnie to nie dziwi Tongue.
Odpowiedz
#6
(14.05.2017, 08:07 UTC)Calvarian napisał(a): Nie wiedziałem, że są jakieś nieodkryte mgławice w elite Surprised

Pełno jest takich jak podesłał Arnul w pobliżu centrum (generowane proceduralnie) Smile
Odpowiedz
#7
(13.05.2017, 23:08 UTC)GieNkoV napisał(a): ... Wpisz na mapie galaktyki w pole wyszukiwania:

Kod:
CSI+

lub

Kod:
BD-

lub

Kod:
BG+

...a znajdziesz setki jak nie tysiące takich mgławic Tongue

...

Albo robię coś źle, albo jednak nie da się w ten sposób znaleźć setek czy tysięcy mgławic:
Wyszukując po "CSI+" jest 17 mgławic i to tylko w okolicach bąbla,
Wyszukując po "BD-" jest 100 systemów ale większość to nie małe mgławice tylko zwykłe systemy i podobnie jak z CSI+ tylko w okolicy bąbla,
Wyszukując po "BG+" nic nie znalazłem.
Odpowiedz
#8
(14.05.2017, 08:21 UTC)Haji-me napisał(a):
(14.05.2017, 08:07 UTC)Calvarian napisał(a): Nie wiedziałem, że są jakieś nieodkryte mgławice w elite Surprised

Odkryliśmy pewnie dopiero coś koło 10% ze wszystkich systemów, więc mnie to nie dziwi Tongue.
Nie wiem co masz na myśli, bo w EDSM jest odkryte 0.003% jak na razie, nawet razy 100 ze względu na ludzi bez EDSM to nie wiem skąd to 10% Smile

(14.05.2017, 18:38 UTC)Arnul napisał(a): Albo robię coś źle, albo jednak nie da się w ten sposób znaleźć setek czy tysięcy mgławic:
Wyszukując po "CSI+" jest 17 mgławic i to tylko w okolicach bąbla,

Rotfl, Gienkov nie wiedział z kim zadziera Wink 
Odpowiedz
#9
(14.05.2017, 19:29 UTC)Baton napisał(a):
(14.05.2017, 08:21 UTC)Haji-me napisał(a): Odkryliśmy pewnie dopiero coś koło 10% ze wszystkich systemów, więc mnie to nie dziwi Tongue.
Nie wiem co masz na myśli, bo w EDSM jest odkryte 0.003% jak na razie, nawet razy 100 ze względu na ludzi bez EDSM to nie wiem skąd to 10% Smile

(14.05.2017, 18:38 UTC)Arnul napisał(a): Albo robię coś źle, albo jednak nie da się w ten sposób znaleźć setek czy tysięcy mgławic:
Wyszukując po "CSI+" jest 17 mgławic i to tylko w okolicach bąbla,

Rotfl, Gienkov nie wiedział z kim zadziera Wink


10% matko... galaktyka liczy ok. 400 miliardów (!) układów gwiezdnych pomnóżmy to przez średnią ilość ciał niebieskich w układzie i wyjdą kolosalne liczby... przykładowo weźmy liczbę 400MLD układów i pomnóżmy przez 20 (ilość ciał niebieskich w układzie), następnie weźmy 1MLN graczy, gdzie jeden gracz odkrył średnio 5000 ciał niebieskich do tej pory (to są założenia hipotetyczne i mocno zawyżone - nie znajdziemy 1MLN graczy, gdzie każdy z nich odkrył 5000 ciał) ... 

wynik to ok.  0,0625% ...
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#10
(14.05.2017, 18:38 UTC)Arnul napisał(a):
(13.05.2017, 23:08 UTC)GieNkoV napisał(a): ... Wpisz na mapie galaktyki w pole wyszukiwania:

Kod:
CSI+

lub

Kod:
BD-

lub

Kod:
BG+

...a znajdziesz setki jak nie tysiące takich mgławic Tongue

...

Albo robię coś źle, albo jednak nie da się w ten sposób znaleźć setek czy tysięcy mgławic:
Wyszukując po "CSI+" jest 17 mgławic i to tylko w okolicach bąbla,
Wyszukując po "BD-" jest 100 systemów ale większość to nie małe mgławice tylko zwykłe systemy i podobnie jak z CSI+ tylko w okolicy bąbla,
Wyszukując po "BG+" nic nie znalazłem.

To z powodu sposobu w jaki działa wyszukiwarka systemów w mapie galaktyki. Wyników jest po prostu zbyt wiele i z tego powodu nic nie znajduje - musiałbyś wpisać dokładną nazwę systemu. Te systemy jednak istnieją na mapie galaktyki. Należę do kanału Discord, gdzie pewna grupa osób rozbiera Elite na części pierwsze (dosłownie), i dosyć często jestem karmiony takimi właśnie trikami (i spoilerami, o wraku statku Thargoidów, czy obeliskach, wiedzieli dawno zanim ktoś wrzucił informacje na Reddita o tych odkryciach).
A i te mgławice, które udało Ci się w ten sposób odnaleźć, zostały umieszczone w grze ręcznie przez twórców Wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Wymodelowane Mgławice - Lista TeddyPanda 49 91,172 23.08.2019, 12:30 UTC
Ostatni post: Pajk
  Ucieczka w nieznane, a może znane? Elll 6 6,485 21.11.2016, 12:32 UTC
Ostatni post: Fenyl de Lechia



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości