Dziennik pokładowy: Cmdr Mathias Shallowgrave
#1
::DATA 18 STY 3303 
::SYSTEM HR 8444
::LOKACJA PORT GWIEZDNY MASKELYNE VISIONZdecydowałem się na kolejną wyprawę eksploracyjną. Przyznam, że w podjęciu tej decyzji bardzo dopomógł mi kontrakt, który zaoferował znany na Pograniczu badacz kosmosu Lester Gomez. Chce odwiedzić Black In Green w celu zbadania tej mgławicy i pozyskania danych do badań naukowych. Odległość do celu to nieco ponad 21000 LY. Facet wygląda na lekko nawiedzonego, ale damy radę. Po drodze zamierzam jeszcze ponownie odwiedzić odkryte przeze mnie na poprzedniej wyprawie pole gwiazd neutronowych. Przeskanowałem jedynie drobny ułamek tego wielkiego skupiska, a Universal Cartographics dobrze płacą za dane o neutronówkach. To, plus zapłata za kontrakt pasażerski, powinno zapewnić całkiem niezły profit. Że nie wspomnę o widokach, które czekają na nas po drodze. 

[Obrazek: G4XW4C5.png]

"Czas Włóczęgi", mój wysłużony Asp jest gotowy do drogi. Po ostatniej wyprawie, która zawiodła mnie do centrum Drogi Mlecznej, zdążyłem na szczęście zrobić renowację poszycia i malowania, więc statek wygląda jak nowy! Zmodyfikowany napęd Frame Shift klasy 5 zapewni niemal 48 LY skoku, a generator osłon klasy 3 niezbędną ochronę przy lądowaniu na planetach. Zabieram ze sobą oczywiście Żuka, biało-niebieskiego łazika, który widział już niejeden krater czy wąwóz i świetnie spisał się na poprzedniej wyprawie. Kompletu wyposażenia dopełni polowy zestaw naprawy modułów oraz cztery wyrzutnie kondensatorów ciepła. 

[Obrazek: IJ7VMqc.jpg]

Zanim jednak udam się do Black In Green, chcę odwiedzić jeszcze inżyniera Ram Taha. Podobno oferuje on darmowy upgrade oprogramowania komputera podkładowego dla każdego Komandora, który pomoże mu w rozwikłaniu zagadki Starożytnych Ruin. Chcę zdążyć, zanim wycofa ofertę, więc najpierw kierujemy się w stronę systemu Meene, gdzie Ram Tah ma swoją placówkę badawczą. 

Lester zgodził się nadłożyć nieco drogi. Małe opóźnienie nie robi mu różnicy. On i  jego ośmioosobowa ekipa są już zakwaterowani w kabinach pasażerskich klasy biznesowej, "Czas Włóczęgi" zatankowany do pełna, a ja właśnie kończę uzupełniać zapas Wężowego Ginu z Bast w podręcznej lodówce w kokpicie. Za chwilę ruszamy. Jak tylko wychylę szklaneczkę.

-EOF
Odpowiedz
#2
::DATA 19 STY 3303 
::SYSTEM MEENE
::LOKACJA OUTPOST MITCHELL DOCKPo przybyciu do Phoenix Base, okazało się, że inżynier jest niedostępny. Czytałem jakiś czas temu w GalNecie, że na jego placówkę został przeprowadzony atak, związany z jego badaniami dotyczącymi Ruin. Może jest po prostu ostrożny? Zdecydowałem się zadokować na najbliższym outpoście, Mitchell Dock, i tam zasięgnąć języka. Kilka minut po tym, jak "Czas Włóczęgi" osiadł na platformie lądowiska, dostałem wiadomość od Ram Taha. 

[Obrazek: ombIOf6.png]  [Obrazek: aiO3pku.png]

A więc jednak. Jego radiolatarnia musiała przeskanować mój statek przy podchodzeniu do Phoenix Base. 

Muszę powiedzieć, że zaintrygowała mnie wiadomość od inżyniera. Nie ukrywam, że bonus w postaci 100 milionów Kredytów też by się przydał. Tylko co z Lesterem? Idę z nim pogadać, może Ruiny zainteresują go na tyle, żeby poświęcić im kilka dni, zanim wyruszymy w stronę Black In Green...?


-EOF
Odpowiedz
#3
Bardzo fajnie się czyta, rób wincyj Smile
Odpowiedz
#4
No Panie ! , piękny Pimp-My-Ride, nie zapomnij tylko zabrać pluszowych kostek na lusterko Wink
Podziwiam i zazdroszę Ci tych podróży, bo sam jakoś tak nie potrafię lecieć, chyba boje się ciemności... a potem ta dobijająca nuda.
Anyway.. powodzenia pilocie i pisz więcej, bo naprawde dobrze się to czyta !
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#5
::DATA 21 STY 3303
::SYSTEM SYNUEFE XR-H d11-102
::LOKACJA STAROŻYTNE RUINYLester zgodził się odwiedzić Ruiny, ale nie przejawił zbytniego zainteresowania. Traktuje to chyba bardziej jako ciekawostkę, o której czytał w GalNecie. 

Na miejscu okazało się, że chodzi o skanowanie tych tajemniczych obelisków, będąc w posiadaniu odpowiedniej kombinacji artefaktów, które można znaleźć na terenie Ruin. Pokręciłem się trochę w Żuku, ale niczego nie udało mi się odkryć. To martwe miejsce, ale czuć tutaj jakąś taką... grozę. Niepokój. Obeliski zdają się wydawać z siebie dziwne dźwięki, które przywodzą na myśl ciemność, a w ciemności zęby, macki, jarzące się nikłym blaskiem wypukłe oczy i bladą, chropowatą skórę, poznaczoną... 
To miejsce źle na mnie wpływa. Lester też jest jakiś nieswój. Tylko raz zszedł do kokpitu obejrzeć Ruiny, a później zaszył się w swojej kwaterze. Jego teamu naukowców w ogóle nie widać. Chyba czas ruszać do Black In Green. Czuję, że jeśli zostaniemy tu choćby godzinę dłużej, wydarzy się coś złego. 

[Obrazek: rhyCFEh.jpg]

-EOF
Odpowiedz
#6
::DATA 22 STY 3303 
::SYSTEM AUCOKS RI-G B44-3
::LOKACJA PLANETA 1APrzeklęty los. Wczorajszą noc spędziliśmy na powierzchni jakiegoś księżyca. Dzsiaj, tuż po starcie skaner wykrył nieokreślone źródło energii ok. 50 km od naszej lokacji. Niezwłocznie udałem się tam Żukiem. Nigdy nie wiadomo, co się znajdzie. Przestrzeń kryje wiele niespodzianek. 

Kiedy skaner Żuka zaczął wydawać wysoki, metaliczny dźwięk, wiedziałem, że to coś więcej niż kolejny meteoryt.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że to wrak statku. Źródłem sygnału były 4 kapsuły ratunkowe z ludźmi w środku. 

[Obrazek: 0IJ8hZY.png]

Najgorsze jest to, że nic nie mogę zrobić... Nie mam miejsca na pokładzie "Czasu Włóczęgi". Co prawda w kabinie Lestera są jeszcze 2 wolne koje, ale wiadomo, jak może skończyć się wybudzanie tenantów kapsuł bez odpowiedniego zaplecza medycznego i technicznego. Szlag by to...

Gdyby  ktoś tędy przelatywał i miał 4 wolne jednostki w ładowni, podaję koordynaty: -74.7763° / -144.6078°. Ze statku nic nie zostało, ciężko nawet stwierdzić, co to za klasa. Wydaje się że Diamondback Explorer, ale... To w zasadzie nieważne. Najważniejsi są rozbitkowie. Wysyłam tę wiadomość do centrali informacyjnej Federacji Pilotów. Mam nadzieję, że ktoś ich odnajdzie. 

Przeklęty los. 

-EOF
Odpowiedz
#7
::DATA 22 STY 3303 
::SYSTEM SMOJAI VK-A B58-0
::LOKACJA PLANETA A 2Dwa razy jednego dnia? Dwa razy? Na prośbę Lestera wylądowaliśmy na małej lodowej planecie w systemie SMOJAI VK-A B58-0.  Temperatura wynosi tu zaledwie 54K. Lester chciał przeprowadzić tu jakieś badania zmrożonej skorupy, która przybrała bladożółty kolor, z różowawą warstwą podpowierzchniową. Podczas podchodzenia do lądowania skaner "Czasu Włóczęgi" znowu wykrył źródło energii w promieniu 50 km od statku. 

[Obrazek: ebNGROI.jpg]

Zostawiłem Lestera z jego badaniami, uprzednio zablokowawszy systemy napędowe statku (wciąż nie ufam mu do końca; w jego spojrzeniu jest coś, co nie daje mi spokoju...) i wybrałem się na rekonesans Żukiem. Półgodzinne poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Tym razem jednak nie ma co ratować. Jedyne, co znalazłem, to wrak łazika i dwóch dronów oraz 4 kanistry towarowe. Rozdzielniki mocy i jakieś minerały. Czarna skrzynka i wszystkie nadajniki były uszkodzone, więc nigdy już nie dowiem się, co tu się stało. 

[Obrazek: DaTaro5.jpg]

W łaziku nie było ciała. 

To doprawdy dziwne, co można znaleźć 4000 LY od Bańki...

-EOF
Odpowiedz
#8
::DATA 27 STY 3303 
::SYSTEM PUELOE IH-I C11-26
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃJeszcze tylko siedem tysięcy lat. Ostatnich kilka dni upłynęło pod znakiem szalonego wyścigu do celu naszej podróży. Na planetach lądowaliśmy jedynie po to, aby się przespać (Lester nie lubi spać w Przestrzeni, mówi, że ma koszmary). Żadnego zwiedzania, żadnych badań, żadnego poszukiwania obcych form życia... Po prostu maraton. Nie za wiele mam do opisania, więc po prostu wrzucę parę zdjęć dla urozmaicenia tego wpisu w Dzienniku. 

[Obrazek: 9gufKDY.jpg]

[Obrazek: oSxzKPR.png]

[Obrazek: dCxzgXm.png]

[Obrazek: AAVGoNH.png]

[Obrazek: P4js55m.png]


-EOF
Odpowiedz
#9
::DATA 28 STY 3303 
::SYSTEM PUELOE DW-L D8-159
::LOKACJA GŁĘBOKA PRZESTRZEŃDawno temu na Ziemi było takie powiedzenie: "Ale ten świat jest mały". Dzisiaj, przy całym jej ogromie, możemy czasami powiedzieć to samo o całej galaktyce. Oto bowiem natknąłem się na gwiazdę neutronową odkrytą przez nikogo innego, jak nowo mianowanego Margrabię nieistniejącej jeszcze Marchii Colonia, Komandora Milka. 

[Obrazek: mp8dPec.png]

Jakiś czas temu Cmdr Milek wleciał do tego systemu. Był pierwszym człowiekiem, który zobaczył na własne oczy tę gwiazdę i jej warkocze. I spośród czterystu miliardów gwiazd ja dzisiaj trafiam akurat tutaj. 

Ale ten wszechświat jest mały.

-EOF
Odpowiedz
#10
::DATA 30 STY 3303 
::SYSTEM SHROGEA MH-V E2-1763
::LOKACJA RADIOLATARNIA TURYSTYCZNA "BLACK IN GREEN"Sukces! Jesteśmy w Black in Green. Lester i jego ekipa biegają po całym pokładzie, rozstawiając instrumenty pomiarowe i przekrzykują się nawzajem. Kociokwik. Ja tymczasem zamknąłem się w kokpicie i otworzyłem świeżą butelkę Wężowego Ginu. Z tego co mówił Lester, do wykonania badań będą mu potrzebne przynajmniej 24 godziny. 

Ja nie zamierzam w tym brać udziału, moja robota została wykonana. Pierwszą butelkę opróżnię w kokpicie. Drugą pewnie już w kajucie. 

A, zostawiam tu jeszcze pamiątkowe zdjęcia - jedno z samego Black in Green, a drugie z pobliskiego układu, który odwiedziliśmy, aby dokonać pewnych wstępnych pomiarów przy innym spektrum światła z tamtejszej gwiazdy. 


1. Shrogea DL-C c14-1033
[Obrazek: oqJ9niv.jpg]

2. Black in Green
[Obrazek: GmsCMLW.jpg]

No, to zdrowie podróżników!

-EOF
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennik pokładowy - Distant Worlds II Haji-me 20 7,189 16.08.2019, 12:32 UTC
Ostatni post: Haji-me
  Realne podróże, małe i duże.. CMDR-a DevoloPL DevoloPL 7 3,143 21.04.2019, 09:55 UTC
Ostatni post: Zir4n
  Odległe Światy CMDR Kahea Kahea 8 4,073 10.02.2019, 12:23 UTC
Ostatni post: Kahea
  Shallowgrave Tales - blog role playing Mathias Shallowgrave 1 858 04.07.2017, 14:40 UTC
Ostatni post: Dhror
Video Shallowgrave Tales Mathias Shallowgrave 5 1,759 04.05.2017, 20:32 UTC
Ostatni post: Mathias ShallowgraveUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości