Rust
#1
Rainbow 
Uwielbiam klimaty ala Robinson Crusoe...  zapuściłem grę niedawno i nie mogę się oderwać... pozwolę tu sobie za niedługo opisać swoje wrażenia z gry... ktoś z Was w to gra lub jest chętny?



PIERWSZE SPOTKANIE - POCZĄTEK PRZYGODY

NIEDZIELA tj. 22 stycznia od godziny od 18:00 proponuje się zebrać i zagrać pierwszą sesję. Do tego czasu serwer jest aktywny, ale przed zebraniem będą robione czystki i przywrócona zostanie czysta wersja - wszelkie zmiany tj. wytworzone przedmioty, stworzone konstrukcje zostaną usunięte. 

HISTORIA

Zaczynamy jako zesłani na banicję piloci TWH na wyspę Hetmana, gdzie do czasu odblokowania bana musimy sobie radzić, czyli przeżyć.

Pierwsza sesja wstępnie będzie trwała 1 tydzień (z możliwością wydłużenia jeżeli reszta graczy się zgodzi). 

Zasady są proste przeżyć - istnieje możliwość współpracy i w tym temacie istnieje pełna dowolność działań tz. można się samemu rozwijać lub wspólnie z innym Husarzem... można wspomagać innych graczy, można również urządzać rajdy...

DODATKOWE ZASADY:
Brak.

UWAGI:
  • MODUŁ świątecznych prezentów został włączony...
  • Zmiany pogodowe zostały wprowadzone...



NOWY SERWER 

[Obrazek: iyWn8qN.png]

Ilość slotów: 20

Adres serwera: 151.80.111.42:10238

OFICJALNA STRONA I SKLEPhttp://www.6876.hapgs.net  - informacje kto jest online i gra na serwerze

STRONA ZE STATYSTYKAMI GRACZY: http://pith.pl/szarikland/


Gracze:
  • TheKkubas (niepotwierdzony)
  • Shamoth
  • Mathias Shallowgrave
  • Varlus
  • Fenyl de Lechia
  • Szarik
  • LeWaR
  • Kriztozz
Chętnych zapraszam do zapisywania się w tym wątku.

PORADNIK:

Łączenie z serwerem: Klikamy F1  by wyświetlić konsole i wpisujemy:

Kod:
connect 151.80.111.42:10238

Jak dodać serwer do ulubionych, instrukcja podesłana przez CMDR Qasz  - http://thewingedhussars.com/showthread.p...3#pid55413

Klawiszologia w grze:
- V - można mówić bezpośrednio do innego gracza w grze (jakby ktos nie był na TS dostepny)
- T - chat
- TAB - lista przedmiotów + przejście do craftingu
- Q - menu craftingu
- E (łącznie z przytrzymaniem) - akcje np. zbieranie przedmiotów, włączanie urządzeń, zaglądanie do skrzynek itd.


Dla początkujących:
  • - niedźwiedzie to nie pluszaki, widzisz takiego to uciekaj
  • - na początku zbierz surowce takie jak drewno i kamień (należy uderzać posiadanym kamieniem o te zasoby)
  • - jak najszybciej stwórz siekierkę i kilof - zbieranie podstawowych surowców będzie szybsze
  • - aby coś wytworzyc np. kamienna siekierkę - klikamy TAB > CRAFTING i klikamy to co chcemy wytworzyć
  • - jedzenie: grzybki w lesie, kukurydza i dynia nad rzekami - na początku muszą wystarczyć
  • - woda - wchodząc do strumienia i naciskając E (klawisz akcji) można się napić, najlepiej zrobić bukłak i go napełnić wodą
  • - zbieraj zioło, rozwalaj beczki z których wypadają potrzebne przedmioty do craftingu
  • - w czasie eksploracji, zbierania drewna itd. rozglądaj się głową przytrzymując klawisz ALT i kręcąc myszką
  • - nasłuchuj, nasłuchuj i jeszcze raz nasłuchuj
  • - zrób łuk i strzały a następnie zapoluj na zwierzęta - pamiętań by trzymac się z daleka od misiów
  • - w świecie gry występuja różne lokacje: Factory Radtown ,Small radtown ,tanks i wiele ,wiele więcej  - można tam znaleźć przydatne rzeczy, jak i skorzystać z maszyn np. do naprawy rynsztunku - uważajcie na radioaktywność
  • - czasami na mapie pojawiają sie zrzuty z samolotów - znajdują się tam najlepsze fanty, należy rzucić wszystko i biegnąc po paczkę spadającą z nieba - pamiętajcie, że inni też mogą chcieć tego samego Tongue 
  • - nasza postać ma pasek życia, głodu i pragnienia - trzeba je zaspokajać
  • - na postać wpływ mają warunki atmosferyczne i miejsce przebywania: tereny radioaktywne są bee, chodząc boso po śniegu marzniemy, w wodzie mokniemy, przy ognisku można się ogrzać jak marzniemy itd. - informacje o stanie postaci i wpływach otoczenia są wyświetlane nad paskiem zdrowia
PORADNIK NA MAPĘ WEDŁUG Varlus:

(22:17:41) | czg344 : a mozna zobaczyc mape?
(22:17:47) | Varlus : mozna stworzyc
(22:17:55) | Varlus : wpierw papier z drewna
(22:18:00) | Varlus : a pozniej mapa
(22:18:17) | Varlus : później taka mapę wrzucasz na hotbara, i G klawiszem sie pojawia mapka

STATYSTYKI:

  1. Pierwsza śmierć na serwerze: Kriztozz przez radiację - dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 23:33:34 

SERWER ZMIANY:

  1. 17/18 stycznia - aktualizacja serwera do najnowszej wersji (WIPE)
  2. 19 stycznia - rusza oficjalna strona http://www.6876.hapgs.net 
  3. 20 stycznia - aktualizacja serwera do najnowszej wersji z dnia 2017-01-20 01:34:17
  4. 23 stycznia - dodano stronę ze statystykami graczy http://pith.pl/szarikland/
  5. 27 stycznia - aktualizacja serwera do najnowszej wersji

[Obrazek: RdAthGj.png]

Cool
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#2
Ja grywam dosyć dużo w rusta, uwielbiam serwery battlefield
Odpowiedz
#3
(03.01.2017, 00:08 UTC)szarik napisał(a): Uwielbiam klimaty ala Robinson Crusoe...  

Ja też, ale ciężko mi coś znaleźć w tym stylu, tu z tego co widzę niby Robinson Cruzoe a kończy się na walkach kałachami więc tak jakby nie do końca. Grałem trochę w Stranded Deep polecane przez Franza i dość spoko ale za uboga zawartość jeszcze.
The Forest wyglądało obiecująco, ale zaraz mnie atakowały ekipy potworów, więc mało robinsonowsko, nie sprawdzałem od dłuższego czasu ale chyba nadal chcą mieć ten klimat horroru.
Jakieś podpowiedzi?  (Ark Survival chyba sobie można ustawić własny server z dość bezpiecznymi statami, więc się człowiek może skupić na byciu Robinsonem ?)
Odpowiedz
#4
Obczaj The Long Dark.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-Q7WW-CYQB
Odpowiedz
#5
Dawno nie grałem, za krótka doba, ale jeśli nic się nie zmieniło to teraz może być tylko lepiej niż rok temu.
Bardzo fajny sandbox z naciskiem na co-op bo na dłuższą metę samemu nic się nie osiągnie bo nie idzie samemu upilnować swoich "kreacji" nawet jeśli tworzy się je o 3 nad ranem kiedy serwer pusty i można w spokoju nazbierać surowców i coś fajnego wybudować.
Ogólnie polecam jak ktoś lubi krafcić i w praktyce testować swoje chore wizje idealnego i bezpiecznego domu, do którego samemu często ciężko się dostać Wink
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

[Obrazek: image.php?u=46096&type=sigpic&dateline=1446680040]
Odpowiedz
#6
Rainbow 
Na początku sprawdziłem oficjalne serwery, później typu community... w pierwszej kolejności z duża ilością osób i efekty były takie:  
  • zaszczucie, ciche przemykanie, zbieranie surowców, o coś ciekawego ----- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o helikopter ---- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o misio --- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o domeczek ----- śmierć
  • zaszczucie, chiche przemykanie, zbieranie surowców, o naga Pani ----- śmierć
  • itd.
każda z powyższych sytuacji to osobna przygoda przy której bawiłem się świetnie, ucząc się mechaniki i świata... żadna śmierć nie była bezsensowna i każda coś wnosiła...  

PLUSY GRY:
  • ślady na piasku po których można kogoś znaleźć - w tym ślady zwierząt np. końskie, niedźwiedzie itd. 

  • udźwiękowienie, to piękna sprawa... szczególnie muzyka, która nastraja odpowiedni klimat... każde podłoże wydaje inny dźwięk, do tego poruszanie się przez np. krzaki tez niesie charakterystyczne przesuwanie gałęzi na podstawie którego można określić zbliżające się 'niebezpieczeństwo', czy zdiagnozować okolicę... w ogóle lokalizacja wszystkiego na słuch to podstawa, dawno nie cieszyłem się z faktu, że w grze ktoś wykorzystuje potencjał dźwięku w ten sposób...

  • graficznie gra wygląda całkiem, całkiem i nie ma się czego wstydzić, szczególnie zmiana oświetlenia jest piękna np. gdy zbliża się noc i słońce przesuwa się blisko horyzontu to nawet oddalone góry rzucają cień... świetnie wówczas wygląda szybka wędrówka, wręcz bieg i ściganie się z nocą w dosłownych słowach :Smile


  • mechanika, jest prosta i daje dużo radości, a poznawanie coraz to nowych możliwości rozwoju daje frajdę np.

    - stworzyłem sobie bukłak na wodę i napełniałem w rzece lub jeziorze, w pewnym momencie gry nie posiadałem przy sobie bukłaka i zastanawiałem się jak zaspokoić pragnienie... z głupia wszedłem do wody myśląc, ze przecież to survival i mogę się napić ręką - okazało się, że to możliwe

    - udało mi się skonstruować miotacz ognia, postanowiłem przetestować go na znalezionym w pobliżu domku - dostanie się do niego tradycyjna metodą rąbania siekierką zajęło by mi bardzo dużo czasu - uzbrojony w podwójny magazynek paliwa władowałem oba w drzwi i ściany budynku (wcześniej tylko lekko nadpaliłem widząc, że stan drzwi się pogorszył) , które stanęły w płomieniach - podszedłem bliżej i okazało się, że mogłem tylko cześć paliwa użyć by tylko wzniecić pożar i odczekać odpowiednią chwilę...


  • crafting - jest prosty, ale daje spore możliwości np. można stworzyć broń i dołączać do niej kolejne elementy (które też trzeba wytworzyć np. lunetę, tłumik, latarkę itd.) tworząc nieco indywidualne rozwiązanie 


  • świetne możliwości pracy w grupie np. autoryzacja ludzi, którzy mogą rozbudowywać bazę

  • budowanie - świetnie rozwiązano kreowanie budynków - które można tworzyć z rożnych elementów konstrukcyjnych i łączyć jak klocki, do tego mogą być zbudowane z rożnych surowców np. drewno, kamień, stal itd.


  • eksploracja - w grze mamy bazy wojskowe, latarnie, i wiele innych miejscówek do zwiedzania - do tego występują góry, doliny, rzeki, pustynie, kopalnie, jaskinie itd. - jak ktoś lubi być zbieraczem  to go ta działka gry zaspokoi, zawsze jest ta nuta tajemnicy co jeszcze uda się znaleźć za kolejna górą...

  • ...cdn

MINUSY:
  • wciąga niemiłosiernie, efekt jeszcze jednej godziny gwarantowany Tongue


  • gra w fazie prealfa, czy coś w tym rodzaju - efekt taki, że w zależności od admina serwery restartują się do ustawień początkowych przynajmniej raz na 4 tygodnie (WIPE), trzeba wówczas rozpoczynać swa przygodę od nowa... nie wiem jak to wygląda jak się posiada własny serwer, ale chyba aktualizacje Kienta wymuszają tez aktualizacje serwera...


  •  na razie nic innego nie kojarzę... raczej plusy znacznie przewyższają minusy... może fakt, że poruszamy się na piechotę tz. nie da się stworzyć nic do jeżdżenia, czy latania


PS. ktoś jest zainteresowany sesją w tą grę?

Cool
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#7
Rainbow 
Taka sytuacja:
  • wybudowałem sobie letni domek i chciałem go obejrzeć
  • wyszedłem na zewnątrz
  • misia zauważyłem w ostatniej chwili Sad
  • efekt - walka o przetrwanie, niestety rany były za głębokie, a nie miałem czym się podleczyć 
  • ...
więcej na filmiku:




Cool

[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#8
Już mnie prawie przekonałeś, a tu nagle...

(09.01.2017, 17:19 UTC)szarik napisał(a): gra w fazie prealfa, czy coś w tym rodzaju

To ja podziękuję na razie.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#9
(10.01.2017, 14:35 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Już mnie prawie przekonałeś, a tu nagle...

(09.01.2017, 17:19 UTC)szarik napisał(a): gra w fazie prealfa, czy coś w tym rodzaju

To ja podziękuję na razie.

Pisałem w minusach wyżej, że to alfa... ale patrząc na to co otrzymujemy to dla mnie jest to kompletne doświadczenie, niczego mi tu nie brakuje... wiele produktów typu AAA nie jest tak pełna jak ta gra...
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#10
Tego typu gier jest coraz wiecej, niesety prawie wszystkie to early acces.
jest Rust - proste i gimba
jest ARk - mega gimbaa
jest Life is Feudal - w marcu rusza wersja MMO
no i na końcu mój osobisty faworyt 7 days 2 die - najlepszy na 2-3 osobowy coop albo na lan party
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation RUST - nowy serwer, nowe wyzwania - Husarskie zmagania szarik 0 1,535 04.09.2020, 14:33 UTC
Ostatni post: szarik
  RUST poszukiwani gracze szarik 10 9,980 28.11.2018, 11:00 UTC
Ostatni post: szarik
Rainbow RUST - nowy serwer szarik 13 11,984 16.11.2017, 16:03 UTC
Ostatni post: szarik
Rainbow RUST - ankieta do SESJI 2 szarik 9 8,613 03.02.2017, 20:08 UTC
Ostatni post: Varlus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości