O historii mądrze prawi...
#1
Information 
Jako, że co i rusz zauważam na forum tematy odnośnie pięknej historii naszego kraju to pomyślałem, że przydałoby się miejsce na forum gdzie można by wrzucać merytoryczne materiały na ciekawe, historyczne tematy. 

Niekoniecznie jedynie na temat Polski. Jeśli ktoś ma dostęp do jakichś wiadomości na tematy pierwszej czy drugiej wojny światowej, bądź epok wcześniejszych to śmiało! 

Temat jest otwarty dla każdego. Każdy jak najbardziej może postować i linkować do wszelkich artykułów, filmów, wykładów oraz temu podobnych.

Ja ze swej strony zarzucę od czasu do czasu jakąś ciekawostką. Jaram się bowiem postępem technologicznym jaki dokonał się w XX wieku.

A skoro jesteśmy przy temacie, to proszę, aby ten wątek nie zamienił się w wątek o Sensacjach XX wieku, programie Wołoszańskiego z Telewizji Polskiej. Nie mam osobiście nic do faceta, ale poruszał tak ciężkie tematy, że jego formuła kojarzy mi się z grobową atmosferą. Nie o to ma w tym chodzić.

Dla przykładu dam jako pierwsze video od irytującego historyka na temat karabinu, od którego nazwę wzięła moja Corvetta - CKM wzór 30.





Enjoy! ^^'


P.S.
Nie jest to co prawda moja twórczość, ale mam nadzieję, że znalazłem odpowiednie miejsce i że temat wpisuje się w ramy tego działu. Jeśli nie, bądź jeśli już taki temat istnieje proszę o przeniesienie totego w odpowiednie miejsce i z góry przepraszam za kłopot.
Odpowiedz
#2
To ja polecę Jędrka, kasztelana zamku Chojnik. Pewnie znacie Wink
A jak nie znacie to posłuchajcie:
https://www.youtube.com/watch?v=aZoN_tb950o

To powyżej to część 1 jego opowieści o husarii, ale na yt jest sporo innych materiałów z nim na tematy społeczne późnego średniowiecza i okresu I RP Smile
Star Citizen kod referencyjny: STAR-7T7J-3QFX
YT: Obywatel Yautja - YouTube
Odpowiedz
#3
Och tak! Jędrka planowałem i planuję polecać cyklicznie. Lubię chyba wszystkie jego gawędy. Tu dzieli się ciekawostką za ciekawostką. Szczególnie do gustu przypadła mi część o zawodzie kata.



Odpowiedz
#4
Ciekawy wątek, ale bardziej chyba do Korytarzy pasuje. Co nie zmienia faktu, że będę tu często zaglądał, bo z historii jestem noga Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#5
Spoko, dla mnie to obojętne. W sumie jak wybierałem dział to rzucił mi się w oczy tekst opowieści z gwiazd, a miałem w domyśle wrzucać tu głównie Jędrka i jemu podobnych historyków, więc jako tako pasowało.
Potem doszedłem jednak do wniosku, że dobry artykuł czy link do strony jest nawet bardziej w cenie i się zacząłem zastanawiać dopiero gdzie by to wcisnąć.
Korytarzy nie chciałem bo tu ma się pojawiać merytoryczna wiedza i dyskusja, a nie zdjęcia kotów, więc fajnie by było jakby taki post mógł się komuś zaliczyć. A nie przepaść w gąszczu innych, niezanotowany.
Ale Hetman ma zawsze rację więc oh well...
Odpowiedz
#6
Hm, no korytarze to offtop, a historia Polski z Elite raczej niewiele ma wspólnego Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#7
Shizno, a może by ten wątek rozszerzyć?
Nauka, chociażby...... zrobić wątek dla-myślicieli. Rolleyes
Odpowiedz
#8
Gutek, ale przecież można rozmawiać na tematy luźno związane z historią, a traktujące o czymkolwiek innym. Gdzie masz zabronione? 

Planowałem wkleić następną ciekawostkę z kompletnie innej beczki niż dotychczas. Mogę w sumie dla przykładu wkleić już teraz. Wymagany angielski przynajmniej na poziomie baby ze składu złomu.





Przyznam że nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc o myślicielach? Ale jeśli filozofię to chyba wolę tego uniknąć. Uważam, że lepiej skupić się na technologii, taktykach, ciekawostkach itp.
Odpowiedz
#9
(02.10.2016, 02:35 UTC)ShinzoSin napisał(a): Gutek, ale przecież można rozmawiać na tematy luźno związane z historią, traktujące o czymkolwiek innym. Gdzie masz zabronione? 

Nie filozofia - miejsce gdzie można porozmawiać o historii, nauce, ciekawych koncepcjach...... o tych wszystkich rzeczach o których nie ma gdzie pogadać.
Nie tylko historia......
Odpowiedz
#10
No rozumiem, ale tym o czym Ty mówisz są chyba właśnie korytarze, czyż nie?
Zostawmy lepiej ten wątek zarezerwowany dla historii. Bo jeśli zaczniemy mieszać wszystkim to wyjdzie wątek o niczym, a taki już istnieje i nazywa się shoutbox.
Ale jak założysz konkurencyjny temat o technologii i ciekawych konceptach czy nawet samej filozofii to zapewne będę odwiedzać, żeby porozkminiać razem. ^^'
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Już wkrótce pierwsze w historii zdjęcia horyzontu zdarzeń Xenderr 3 342 04.11.2016, 09:15 UTC
Ostatni post: DYoda



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości