Tips & Tricks
#1
Tip: moduły wspomagające mają zwiększone działanie, jeśli łączy się je w łańcuch, tzn. montuje jeden obok drugiego (i obok głównego modułu). Zostają wtedy otoczne ramką - to znak, że są połączone i mają zwiększoną moc działania.

Chodzi o to, żeby pierwszy moduł wspomagający był zamontowany w polu ekwipunku sąsiadującym z modułem głównym, a pozostałe moduły wspomagające dalej jeden obok drugiego, tak jak tutaj (zwróćcie uwagę na kolorowe ramki wokół modułów - to właśnie znak, że mają bonus):

[Obrazek: Sh9Rz6n.jpg]
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
(16.08.2016, 09:22 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Tip: moduły wspomagające mają zwiększone działanie, jeśli łączy się je w łańcuch, tzn. montuje jeden obok drugiego (i obok głównego modułu). Zostają wtedy otoczne ramką - to znak, że są połączone i mają zwiększoną moc działania.

...

Dobre!

To ode mnie pomniejszy:

Zeskanowanie wszystkich zwierząt daje spory bonus finansowy (ja dostaję ostatnio ok. 250.000). Specjalna opcja do wysłania danych jest umieszczona w okienku z odhaczaną listą gatunków.

Skaner, którego używa się do skanowania, nie służy jednak tylko do skatalogowania tego co mamy przed oczami. Pokazuje zwierzęta w pobliżu (małe szare kropki). Dodatkowo zielona kropka wskazuje już skatalogowany gatunek, a czerwona - nowy.

Takie latanie za tymi dziwadłami po chaszczach też jest całkiem ciekawe.
Odpowiedz
#3
mody ruszaja pelna para, kto chce niech sprawdza

http://nomansskymods.com/

to jeszcze od siebie dodam Tip:

Mozna na planetach znalezc porzucone/uszkodzone statki. Przewaznie maja one od -2 do +2 cargo, w odniesieniu do naszego. Mozna taki statek sobie po prostu wziac, niektore z nich maja uszkodzone moduly, wiec trzeba bedzie naprawic. Niektorzy robia tak, ze rozbieraja porzucone statki na czesci, uzyskujac z nich rzadkie materialy.

Statkow szukamy tak: (przepraszam, mam ang wersje, nie mam pojecia jak to sie zowie po polsku)
- szukamy beacon'ow na planetach,
- skanujemy je,
- statki sa w miejscach gdzie beacon kieruje nas na Transmission Tower,
Odpowiedz
#4
TIP DNIA:
(zapewne znany, ale jak ktoś przegapił to szkoda by było):
wybraną technologię można zaznaczyć, by w prawym dolnych rogu ekranu na bieżąco odbierać komunikaty, co aktualnie trzeba zebrać by ją ukończyć (jak przypięcie blueprinta u inżynierów w ED)
Odpowiedz
#5
Jak się za daleko zapędzicie na piechotę - takie dwa rodzaje terminali przy większych zabudowaniach pozwolą na przywołanie waszego statku (za Chip Obejściowy):

[Obrazek: IGFOTuK.jpg]

[Obrazek: vm2yzdr.jpg]
Odpowiedz
#6
Klasyfikacja systemów wg gwiazd, czyli "czemu nie mogę znaleźć zielonych ludzików":

http://www.gamerevolution.com/features/a...-important
Odpowiedz
#7
Dzięki! Rep leci + przeniosłem do watku z poradami.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#8
dobre, rep za cenne info
Odpowiedz
#9
Quick Save - Wysiądź ze statku... Smile
Odpowiedz
#10
Można obejść przegrzewanie się lasera górniczego: strzelamy aż do momentu, kiedy pasek nagrzania zacznie mrugać na czerwono, po czym puszczamy spust i walimy z powrotem jak tylko temperatura zacznie opadać - resetuje się ona przy strzale po prostu Tongue

A Radnox można znaleźć w takich oto latających skałkach:

[Obrazek: QKg6VhJ.png]
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości