FTL - promocja GOG
#1
FTL - za 13,50 na GOGu:
https://www.gog.com/game/faster_than_light

Do tego MOD Captains Edition powiększający content o 500% za darmo:
http://www.ftlgame.com/forum/viewtopic.php?t=15663

równa się wiele godzin zabawy na byle jakim laptopie albo na lodówce z wyświetlaczem!

Macie jeszcze 40 godzin na zastanowienie!

Ja się bawię kilka dni już za te kilkanaście złociszy...
Odpowiedz
#2
Się grało w FTL, ciekawy koncept, ale vanilla jest trochę.. nudna.. Z modami to już całkiem inna zabawa Smile
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#3
Wersja, która jest do kupienia to już ADVANCED EDITION czyli:

- New systems, playable ships, alien race, weapons, drones, and more!
- A new sector with new events, written by Tom Jubert and special guest writer Chris Avellone!
- New music by Ben Prunty!

A mod Captains Edition do tego dodaje multum wszystkiego. Bronie, statki, wydarzenia, morale załogi, możliwość piracenia statków transportowych, reputację z frakcjami, a nawet niszczenie baz!

I wiele wiele innych - dopiero się wgryzam.
Odpowiedz
#4
(20.06.2016, 18:30 UTC)Robinus napisał(a): możliwość piracenia statków transportowych

Nie mam więcej pytań, Robinusie Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#5
Panowie, brać w ciemno bo ta gra to prawdziwa perełka!
Każda gra jest inna, bo przy każdym podejściu generuje kolejne systemy przez które lecimy - jest sporo wydarzeń losowych, wiele przy ich rozwiązaniu może zależeć od wyposażenia naszego statku/posiadanej załogi.. jest tego dużo! Smile
A, i gra jest trudna, tzn samo ukończenie jej - kto doleci do końcówki, szczególnie na Advanced Edition, ten zrozumie ;P Mnie udało się raz przejść grę na normalnym poziomie trudności ;P (a mam dobre kilkadziesiąt godzin zabawy na liczniku na steamie - ale ja lamus jestem ;D)
Aha, jeśli chodzi o Captains Edition: tzn, może to już nieaktualne, bo poprawili ale kiedyś ten mod "zepsuł" mi trochę zabawy, bo przez tryb lotu bez końca...przypadkiem wrzucił mnie w event odblokowujący jeden ze statków, normalnie baaaardzo ciężki do zdobycia - kwestia co kto lubi, mnie osobiście to trochę popsuło zabawę.
"Heavier than a star, no place is too far

Not even space and time can touch this ship of mine"


- Keldian, "F.T.L."

Galnet  "Echo Przestrzeni"
Odpowiedz
#6
Hehe Mathias no jakoś w krew mi weszło... Smile Ciągle muszę sobie przypominać, żeby w "realu" nie próbować Smile

Philip dobrze prawi!

Natomiast co do moda to nie zauważyłem podobnych problemów. Opcja lotu bez końca to - jak rozumiem - opóźnienie pościgu Rebelii?
W bieżącej wersji nie ma nawet takiej opcji. Oddech Rebelii ciągle na plecach.

A dla jeszcze nie przekonanych - najważniejsza rzecz:

Gra działa w okienku i automatycznie się pauzuje po przejściu na inne! Idealna do pracy nawet pod okiem szefa! Smile
Odpowiedz
#7
o cholibka ;P przebrnięcie przez instalator moda to już większa sprawa.
Odpowiedz
#8
Zaraz jak dotrę do kompa to strzelę 3 punktowy poradnik.

EDIT (poradnik instalacji MODa Captain's Edition):

1. Ściągamy:
- Slipstream Mod Manager: (link dla wersji 1.6 dla Windows)
- CE Resource Pack 1.28 (paczka modyfikacji wymagana do działania głównego moda)
- FTL Captain's Edition 1.283 (główny mod)

2. Slipstream Mod Manager wypakowujemy gdzieś na dysk, do jego podkatalogu mods -
- wgrywamy do niego obydwa ściągnięte pliki z modami (.ftl)

3. Uruchamiamy plik modman.exe z Slipstream Mod Manager
- program poprosi o ścieżkę do pliku z gry: \FTL - Advanced Edition\resources\data.dat

4. Zaznaczamy ptaszkami ściągnięte mody (dodatkowe dwa to demonstracja i ułatwienia):
- CE Resource Pack 1.28
- FTL Captain's Edition 1.283

i klikamy Patch

5. Bierzemy kawkę, paluszki i inne rzeczy którymi można zająć lewą rękę żeby się nie nudziła i klikamy uruchom grę (jest już trwale "spatchowana" więc można ją też uruchamiać normalnie)
Odpowiedz
#9
(21.06.2016, 11:51 UTC)Robinus napisał(a): Zaraz jak dotrę do kompa to strzelę 3 punktowy poradnik.

EDIT (poradnik instalacji MODa Captain's Edition):

1. Ściągamy:
- Slipstream Mod Manager: (link dla wersji 1.6 dla Windows)
- CE Resource Pack 1.28 (paczka modyfikacji wymagana do działania głównego moda)
- FTL Captain's Edition 1.283 (główny mod)

2. Slipstream Mod Manager wypakowujemy gdzieś na dysk, do jego podkatalogu mods -
- wgrywamy do niego obydwa ściągnięte pliki z modami (.ftl)

3. Uruchamiamy plik modman.exe z Slipstream Mod Manager
- program poprosi o ścieżkę do pliku z gry: \FTL - Advanced Edition\resources\data.dat

4. Zaznaczamy ptaszkami ściągnięte mody (dodatkowe dwa to demonstracja i ułatwienia):
- CE Resource Pack 1.28
- FTL Captain's Edition 1.283

i klikamy Patch

5. Bierzemy kawkę, paluszki i inne rzeczy którymi można zająć lewą rękę żeby się nie nudziła i klikamy uruchom grę (jest już trwale "spatchowana" więc można ją też uruchamiać normalnie)

w takim razie po co taka wielka lista modów na stronie ?
Odpowiedz
#10
(21.06.2016, 14:17 UTC)Mietafix napisał(a):
(21.06.2016, 11:51 UTC)Robinus napisał(a): Zaraz jak dotrę do kompa to strzelę 3 punktowy poradnik.

EDIT (poradnik instalacji MODa Captain's Edition):

1. Ściągamy:
- Slipstream Mod Manager: (link dla wersji 1.6 dla Windows)
- CE Resource Pack 1.28 (paczka modyfikacji wymagana do działania głównego moda)
- FTL Captain's Edition 1.283 (główny mod)

2. Slipstream Mod Manager wypakowujemy gdzieś na dysk, do jego podkatalogu mods -
- wgrywamy do niego obydwa ściągnięte pliki z modami (.ftl)

3. Uruchamiamy plik modman.exe z Slipstream Mod Manager
- program poprosi o ścieżkę do pliku z gry: \FTL - Advanced Edition\resources\data.dat

4. Zaznaczamy ptaszkami ściągnięte mody (dodatkowe dwa to demonstracja i ułatwienia):
- CE Resource Pack 1.28
- FTL Captain's Edition 1.283

i klikamy Patch

5. Bierzemy kawkę, paluszki i inne rzeczy którymi można zająć lewą rękę żeby się nie nudziła i klikamy uruchom grę (jest już trwale "spatchowana" więc można ją też uruchamiać normalnie)

w takim razie po co taka wielka lista modów na stronie ?

Cała reszta opcjonalna. Ja nie instalowałem.

Moim zdaniem na uwagę zasługują:
- Download Non-EL Enemy Loadouts Addon 1.26 (wprowadza nieco balansu do gry - nielosowa Download CE
- Download Flagship Randomizer 1.x for AE, ACE or ACE Infinite (bardziej urozmaicone statki boss'ów)
- Additional Music Addon 1.266 (dodatkowa muzyka)

Sama "podstawka" rozszerzenia jednak mi w zupełności wystarcza. Jak poczuję brak - to się wezmę za resztę...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  From Other Suns - FTL w VR Pitulek 1 2,628 13.08.2018, 18:19 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Lightbulb GOG i niekompletne wersje gier Mathias Shallowgrave 8 8,046 05.08.2018, 14:56 UTC
Ostatni post: T'KHARO
Smile Psikusy na GOG :) Mathias Shallowgrave 3 4,383 20.06.2018, 13:09 UTC
Ostatni post: DYoda
  Gopher został partnerem GOG Mathias Shallowgrave 0 1,357 04.12.2016, 03:00 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  MEGA PROMOCJA Dragon Age Inquisition PC za 25zł Rommie_PL 0 1,515 08.10.2016, 11:05 UTC
Ostatni post: Rommie_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości