[VR] Windows Mixed Reality - dyskusja ogólna
Witam.
Dziś w moje łapencje wpadło Lenovo explorer.
Mam mały problem. Przy odpalaniu na dwóch najwyższych ustawieniach Quality VR (ultra i high) mam coś takiego:
https://zapodaj.net/images/6bb9372753753.jpg
Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał? Ewentualnie jak dobrze skonfigurować Lenovo explorer pod Elitkę?
Z góry dziękuję.

-edit-
A więc tak... w elitce jakiekolwiek zwiększenie SS lub HMD powyżej 1 mimo że druga wartość będzie obniżona, powoduje to co na zdjęciu powyżej (chodzi mi o zniekształcenie asteroidów na brzegach jak jest światło za nimi).
Odpowiedz
(04.10.2019, 14:56 UTC)Khavai napisał(a): Witam.
Dziś w moje łapencje wpadło Lenovo explorer.
Mam mały problem. Przy odpalaniu na dwóch najwyższych ustawieniach Quality VR  (ultra i high) mam coś takiego:
https://zapodaj.net/images/6bb9372753753.jpg
Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał? Ewentualnie jak dobrze skonfigurować Lenovo explorer pod Elitkę?
Z góry dziękuję.

-edit-
A więc tak... w elitce jakiekolwiek zwiększenie SS lub HMD powyżej 1 mimo że druga wartość będzie obniżona, powoduje to co na zdjęciu powyżej (chodzi mi o zniekształcenie asteroidów na brzegach jak jest światło za nimi).

Spróbuj w opcjach SteamVR podkręcić zamiast tego.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
@Khavai ten brzydki efekt na asteroidach też miałem, nawet kolega strimer który używa Okulusa też to miał ale nie pamiętam jak rozwiązał ten problem (podpytam go jak tylko się pojawi na lajwie). Martwi mnie to że nadal ten efekt występuje.

Co do ustawień zacznij od VR średnie (bo wypada najostrzej, Ultra też daje rade ale nie wiem jaki masz setup), SS koniecznie na najniższe: 0.5 , z kolei HMD najwyżej: 2:0 , w SteamVR ustaw mnożnik na około 170% ale nie wyżej, powinno się poprawić co nieco.

=============================

Przy okazji.
Mam pewien problem. Kiedy jestem w goglach i w grze wyciągnę jakieś okienko np. przeglądarkę z 'Panelem sterowania/EDSM' żeby mieć podgląd co warto skanować bez zdejmowania gogli, w tedy jeden przycisk na przepustnicy X52 pro zmienia swoją funkcję i włącza mi tylko światła w statku, a normalnie mam na tym przycisku Shift więc połowa bindów nie działa chociaż w opcjach nadal jest ustawione jako Shift. Kiedy schowam okienko w tedy wszystko wraca do normy, ale rzecz jasna nie mogę mieć podglądu okienkowego Sad
Można to jakoś obejść, może jakimś zewnętrznym programem?
Z góry dzięki.
Odpowiedz
(04.10.2019, 18:26 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a):
(04.10.2019, 14:56 UTC)Khavai napisał(a): Witam.
Dziś w moje łapencje wpadło Lenovo explorer.
Mam mały problem. Przy odpalaniu na dwóch najwyższych ustawieniach Quality VR  (ultra i high) mam coś takiego:
https://zapodaj.net/images/6bb9372753753.jpg
Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał? Ewentualnie jak dobrze skonfigurować Lenovo explorer pod Elitkę?
Z góry dziękuję.

-edit-
A więc tak... w elitce jakiekolwiek zwiększenie SS lub HMD powyżej 1 mimo że druga wartość będzie obniżona, powoduje to co na zdjęciu powyżej (chodzi mi o zniekształcenie asteroidów na brzegach jak jest światło za nimi).

Spróbuj w opcjach SteamVR podkręcić zamiast tego.

Staram się znaleźć SS w SteamVR i nie ma. Naczytałem się o doinstalowywaniu OpenVR/Advanced Settings, instaluję, ale nadal nie pojawiają mi się dodatkowe zakładki. Kombinuje jak mogę.
Odpowiedz
w Grze ustawiasz SS i HMD SS na 1.0, w steam na 180-200%.
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz
(05.10.2019, 17:30 UTC)Khavai napisał(a):
(04.10.2019, 18:26 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Spróbuj w opcjach SteamVR podkręcić zamiast tego.

Staram się znaleźć SS w SteamVR i nie ma. Naczytałem się o doinstalowywaniu OpenVR/Advanced Settings, instaluję, ale nadal nie pojawiają mi się dodatkowe zakładki. Kombinuje jak mogę.

No tu niestety nie pomogę, bo używam HTC Vive, a to ma hula na Steam VR fabrycznie.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
[Obrazek: TeA4gvq.jpg]
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
Też miałem ten problem z asteroidkami i potwierdzam, że ustawienie SS i HMD SS na 1.0, steam >150% go rozwiązuje.
Odpowiedz
Ok. SS i HMD ustawione na 1.0 w steam ustawiłem 170% (w miejscu jak Fenyl pokazał). Efektu znieksztalconych asteroid nie ma. Ale powiem szczerze, jakość obrazu - dupy nie urywa. Efekt przestrzeni mega. Dzięki za pomocSmile
Odpowiedz
Ustawcie sobie też Steam VR na beta i WMR plugin na beta. Jakość powinna się poprawić.

Ponadto 90Hz w VR Portalu Windows oraz jakość na 'bardzo wysoka (beta)'
[Obrazek: Pic0g16.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [VR] Virtual Reality - dyskusja ogólna Elena Green 325 252,375 22.07.2022, 10:42 UTC
Ostatni post: MistyPL
  VR - gogle i krzesło jts 3 2,246 10.05.2021, 11:24 UTC
Ostatni post: szarik
  150 lat w wirtualnej rzeczywistości to nie tylko Sony VR i Oculus zieluk 0 1,065 07.04.2021, 19:42 UTC
Ostatni post: zieluk
  [VR] Oculus Rift - dyskusja ogólna Mathias Shallowgrave 78 68,625 25.03.2019, 18:26 UTC
Ostatni post: kris750PL
  Pimax 5k+ Virtual Reality w symulatorach Dako 1 3,497 11.03.2019, 20:44 UTC
Ostatni post: Yata_PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości