HOTAS dla Noobka
#1
Hej, 

Widze ostatni post z 2020 więc może coś się zmieniło w  tym całym szpeju.

Gram niewiele jak na razie ale chciałbym sobie przysposobić jakiś porządny joy do tego przepustnice i może pedały ale kompletnie nie wiem za co się zabrać i od czego zacząć.
Zatem jeżeli jest chęć forumowej braci to czy może podeślecie coś godnego uwagi i podpowiecie na co warto zwracać uwagę Smile
Odpowiedz
#2
Wszystko, jak zawsze, rozbija się o budżet Smile
Jeżeli chcesz tani HOTAS to Thrustmaster Hotas X.
Najtaniej z pedałami Thrustmaster T.16000M, ale osobiście uważam, że w tym przedziale cenowym lepszym wyborem są HOTASy Logitecha (x52, x52pro).

O droższych na razie nie piszę, chyba, że napiszesz, że budżet jest nieograniczony Biggrin
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#3
(19.05.2021, 14:11 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): Wszystko, jak zawsze, rozbija się o budżet Smile
Jeżeli chcesz tani HOTAS to Thrustmaster Hotas X.
Najtaniej z pedałami Thrustmaster T.16000M, ale osobiście uważam, że w tym przedziale cenowym lepszym wyborem są HOTASy Logitecha (x52, x52pro).

O droższych na razie nie piszę, chyba, że napiszesz, że budżet jest nieograniczony Biggrin

Myslalem o 700 zł maks 1000 ale to juz ze wszystkim wlacznie, widziałem piękne i fajne zabawki za 2k ale niestety przyznam szczerze ze jeszcze ta gra mnie tak nie wciagneła by wywalić lekka reka wartosc mojej raty hipotecznej Tongue

PS: jezeli ktoś oblatany w temacie to poprosze o wtłumaczenie co jest tak naprawde essential Smile
Odpowiedz
#4
Jeżeli koniecznie z orczykiem to zostaje Ci tylko T.16000M, który w zestawie chodzi właśnie za ok.1000zł.
Osobiście polecam i od lat używam x52, chociaż testowałem x56 (zwróciłem po tygodniu).

O T16000 musi się wypowiedzieć ktoś inny, ale pamiętam, że pare osób miało z nim jakieś problemy.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#5
(19.05.2021, 14:21 UTC)Fenyl de Lechia napisał(a): Jeżeli koniecznie z orczykiem to zostaje Ci tylko T.16000M, który w zestawie chodzi właśnie za ok.1000zł.
Osobiście polecam i od lat używam x52, chociaż testowałem x56 (zwróciłem po tygodniu).

O T16000 musi się wypowiedzieć ktoś inny, ale pamiętam, że pare osób miało z nim jakieś problemy.

Logitech G Saitek X52 Flight Control System USB (945-000006) - Joystick - Morele.net mówisz dokladnie o tym ?

i dokładnie po kiego grtzyba sa pedały ? to sterowanie obrotu czy przepustnica dodatkowa ?
Odpowiedz
#6
Tak, o tym mówię Smile

A fakt, że pytasz o orczyk (to nie są pedały) może wskazywać na to, że może jednak go nie potrzebujesz Biggrin w teorii służy do "skrętu" na osi yaw, jak w samolotach. W praktyce możesz go przypisać do wszystkiego, jako następna oś. Niektóre joye, np. replika systemu z Warthoga od Thrustmastera nie ma tej osi skrętnej, więc orczyk jest konieczny. Ale zdecydowana większość HOTASów ma, więc orczyk to gadżet bardziej niż coś potrzebnego.
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#7
No to dziękuję za wypowiedź o orczyku Tongue

Rozumiem że sam korzystasz z wersji pro ? Czy czuć sporą różnicę?
Odpowiedz
#8
Nie, korzystam z tej, którą podlinkowałeś. Bebechy te same (czujniki, sprężyny itd), inny wyświetlacz, inna kolorystyka i kilka plastikowych elementów zamienionych na metalowe. Na moje różnica nie warta różnicy w cenie Smile
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
#9
Czy jak juz zakupię udzielisz kilku wskazówek w kalibracji ?
Odpowiedz
#10
A nie lepiej kupić X-52 pro?
Bindowanie znajdziesz sobie tutaj:
https://edrefcard.info/list
[Obrazek: ICnDx3E.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HOTAS w 2024 Tuneleiro 18 338 08.04.2024, 07:15 UTC
Ostatni post: azzaval
  Thrustmaster T.16000M FCS Hotas - tarapaty Macias071 12 11,663 13.04.2021, 18:04 UTC
Ostatni post: ErmacX
  Joy dla nowicjusza Dzimi96 5 4,576 06.08.2020, 08:59 UTC
Ostatni post: -PAQ-
  T-Flight Hotas - czułość osi U Jancu 5 7,101 29.07.2019, 08:58 UTC
Ostatni post: riddingWithDeath
  Thrustmaster hotas 4 vs hotas x kofstein 5 7,403 21.08.2018, 07:28 UTC
Ostatni post: kofstein



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości