Ankieta: Jesteś zainteresowany/a udziałem?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
80.39%
41 80.39%
Nie
19.61%
10 19.61%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Dookoła świata - wielki konwój SRV!
#1
[Obrazek: GBhDbuV.png]
DOOKOŁA ŚWIATA
WIELKI KONWÓJ SRV



DATA 5 MARCA 3307
GODZINA 11:00 PL
SYSTEM CHEBAY
FLEET CARRIER EVA'S HUSH



DZIENNIK PODRÓŻY

DZIEŃ 5

Kierunek: południe, w stronę Hahulca We Mgle. Zdecydowanie najprzyjemniejsza część podróży jak dotąd! Wzgórza wyglądają niemal jak porośnięte roślinnością. Granat mgławicy pięknie kontrastuje z pomarańczowym piaskiem planety, no i nareszcie mogłem obejrzeć złotego łazika w pełnej krasie, bo słońce świeciło przez całą podróż. To pierwszy raz od momentu rozpoczęcia ekspedycji, kiedy komfortowo jechało się bez night vision. 

Do Hahulca 90 km. 



DZIEŃ 2

Różowa Przełęcz osiągnięta! Jestem dokładnie na 64.8186 / -132.2954.

To była szybka podróż po w miarę prostym technicznie terenie. Parę osób wyforsowało się mocno do przodu, jak widać po wpisach. Z hajlajtów - @Warjoy sabotujący ekspedycję Wink przez zramowanie mojego lecącego łazika... Anacondą! Biggrin

DZIEŃ 1

Dzień pierwszy zakończony! Nie wiem, ile kilometrów zrobiliśmy - myślę, że coś ponad 300. Zabawa była naprawdę przednia, dawno nie miałem tyle funu z jazdy łazikiem. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że klimat jest jak na harcerskim rajdzie, tylko brakło Odysei, żeby rozpalić ognisko i zaśpiewać piosenki Biggrin

Z hajlajtów - zdobyty szczyt Korona Królów. To był najtrudniejszy podjazd na skalną iglicę, jak do tej pory uskuteczniłem w Elite. Dodatkowo zakończony sturlaniem się z górki, po którym Badger puffną, a ja zatrzymałem się na ręcznym z 3% hulla Biggrin

Wnioski - okazuje się, że materiały do naprawy hulla są nawet ważniejsze niż te do syntezy paliwa.

Koniec końców zatrzymaliśmy się w drodze do checkpointa nr 2 i siedzimy w dolinie, otoczonej zewsząd górami, które objeżdżamy od zachodniej strony. Gdyby ktoś chciał dojechać, koordynaty to: 35.7846 / -136.9012

Kontynuacja ekspedycji z mojej strony dopiero w środę lub w piątek niestety, będę dawał znać. To oczywiście nie znaczy, że nie można jechać dalej samemu albo umówić się z kimś jeszcze na kontynuację trasy, jeżeli preferujecie takie rozwiązanie Smile

Muszę powiedzieć, że osobiście bardzo brakowało mi takiego eventu, wielkie dzięki więc wszystkim, którzy wzięli udział. Członków TWH, którzy dziś z nami jechali proszę o PW z informacją, że braliście udział.

Przed nami BARDZO daleka droga, dopiero w praniu wychodzi, jak bardzo trzeba czasami kluczyć i zbaczać z trasy - ale osobiście jestem bardzo zdeterminowany, żeby przejechać całość trasy. 

Kilka fotek z dzisiaj:







OGŁOSZENIE

Zapraszamy na otwarty, kilkudniowy event, w którym postaramy się objechać planetę dookoła. (Chwilowo termin jeszcze nie jest znany, z powodu bieżących działań husarskich. Nie chcę odciągać naszych pilotów od ważnych spraw frakcyjnych.)

Plan jest prosty: wyruszymy z określonego punktu na jednym z biegunów, podążając określonym azymutem przedrzemy się przez całą planetę po jej obwodzie i wrócimy w miejsce startu. Po drodze czeka na sporo trudnego terenu i kilka dni jazdy. 

W zależności od zainteresowania, pierwszy dzień pojedziemy razem - i jeśli będzie dużo osób, to kolejne już mniejszych grupkach lub osobno (bo jak znam życie, to zawsze komuś nie będzie pasować dany dzień/godzina), a jeśli będzie nas mało, to może całość trasy zrobimy razem w konwoju. Możemy też robić punkty zbiorcze (z piknikiem!) co jakiś czas w określonych koordynatach. 

W zamyśle cała ekspedycja ma się odbyć bez wzywania statku, jeśli będzie to możliwe!



SPRZĘT

Potrzebny będzie oczywiście SRV Biggrin

Oprócz tego pełny skład materiałów do syntezy paliwa oraz do naprawy SRV. Podczas konwoju zapewne będziemy zbaczać z trasy w celu uzupełnienia zapasów. 



PLANETA I TRASA

Konwój odbędzie się na jednej z planet w systemie Veil West Sector DL-Y D68.

Event w trybie Private Group (Mathias Shallowgrave).

- Planeta: Veil West Sector DL-Y d68 D 3 b a

- Checkpointy:


1. Krater "Hahulec Chwały" (START)
  • 1.4614
  • -138.7582
  • Azymut: 6°
  • 211 km do


2. Korona Królów
  • 25.8514
  • -135.8772
  • Azymut: 3°
  • 336 km do


3. Różowa Przełęcz
  • 64.8186
  • -132.2954
  • Azymut: 75°
  • 437 km do


4. Niecka "Kolebka" (biegun północny)
  • 78.0164
  • 28.5440
  • Azymut: 169°
  • 381 km do


5. Krater "Miska"
  • 34.578114
  • 46.429401
  • Azymut: 173°
  • 383 km do


6. Krater "Hahulec we Mgle"
  • -9.658447
  • 51.772728
  • Azymut: 143°
  • 166 km do


7. Krater "Rdzawe Pole"
  • -25.119192
  • 63.890827
  • Azymut: 174°
  • 195 km do


8. Przełęcz na Czarnej Górze
  • -47.668972
  • 66.64576
  • Azymut: 151°
  • 258 km do


9. Biała Dolina (biegun południowy)
  • -73.935921
  • 98.404701
  • Azymut: 94°
  • 155 km do


10. Krater Graniczny
  • -75.156822
  • 165.742599
  • Azymut: 37°
  • 428 km do


11. Krater "Ciemnica"
  • -35.567661
  • -134.369446
  • Azymut 354°
  • 321 km do


12. Krater "Hahulec Chwały" (KONIEC!)




EDISON - PROGRAM DO NAWIGACJI

Dzięki @-PAQ- za info o programie!

Opis: KLIK
Download: KLIK (wersja 5.1 Beta)
Trasa do pobrania: KLIK
Instrukcja:

  1. Pobieramy program i trasę
  2. W opcjach możemy ustawić klawisze dla Start/Stop Navigation, kolor overlaya i włączyć/wyłączyć syntezator mowy
  3. Klikamy na Manage Waypoints, a następnie na Import
  4. Wybieramy plik z pobraną trasą
  5. Klikamy na Overwrite Existing Waypoints i potwierdzamy.
  6. Zaznaczając dany Waypoint i klikając na Set As Destination sprawimy, że zaznaczony Waypoint pojawi się na naszym overlayu, który będzie do niego wskazywał drogę (azymut, odległość oraz kierunek w którym powinniśmy skręcić, żeby ustawić się w kierunku celu).
  7. Overlay można normalnie przenosić myszką. 
  8. Często po ustawieniu nowego Waypointa trzeba wyłączyć i włączyć z powrotem nawigację, żeby załapało zmianę. 
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
Jestem za na codzien dużo jezdzilem a okazji pandemii mam dużo wolnego więc z chęcią zasiądę za kierownicą czy co to tam jest w srv
Odpowiedz
#3
Chętnie wziąłbym udział. Niestety jestem obecnie mocno ograniczony czasowo. Wpadnę na Elitkę ale na tyle nie dam rady?
Odpowiedz
#4
Super sprawa. Chętnie dołączę. Akurat mam dwa tygodnie urlopu Smile
Odpowiedz
#5
chetnie pojade ale jezeli bedzie w tym tygodniu to pewnie nie dam rady
Odpowiedz
#6
Pomysł fajny,  tylko planetka nie może być za duża,  bo będzie "W 30 dni dookoła świata"  (a może i miesięcy)  Wink
Mnie od dawna po głowie chodzi taki kilkudniowy rajd z dziennymi etapami,  coś jak Paryż-Dakar. 
No ale to może kiedyś się uda, tymczasem może zainteresuje organizatora jak i uczestników dosyć ciekawy programik do nawigowania na planecie. Wynalazłem go przypadkiem, szukając czegoś w tym rodzaju pod ten mój rajd.
Wydaje mi się że to godny uwagi kawałek softu. 
https://forums.frontier.co.uk/threads/e-...ts.372326/
[Obrazek: E5QT3y3.png]

Odpowiedz
#7
(16.02.2021, 13:12 UTC)-PAQ- napisał(a): Pomysł fajny,  tylko planetka nie może być za duża,  bo będzie "W 30 dni dookoła świata"  (a może i miesięcy)  Wink
Mnie od dawna po głowie chodzi taki kilkudniowy rajd z dziennymi etapami,  coś jak Paryż-Dakar. 
No ale to może kiedyś się uda, tymczasem może zainteresuje organizatora jak i uczestników dosyć ciekawy programik do nawigowania na planecie. Wynalazłem go przypadkiem, szukając czegoś w tym rodzaju pod ten mój rajd.
Wydaje mi się że to godny uwagi kawałek softu. 
https://forums.frontier.co.uk/threads/e-...ts.372326/

O, super, nie znałem tego! Thx
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#8
a SRV pozostawiony na planecie nie pufnie ?
Nie trzeba do statru wsiadac?
Odpowiedz
#9
(16.02.2021, 15:44 UTC)MAGNUM354 napisał(a): a SRV pozostawiony na planecie nie pufnie ?
Nie trzeba do statru wsiadac?

Pufnie, jak skończy się paliwo Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#10
no tonie jadę - jestem w pracy przez 8 godzin + dojazdy - nie ma szans żebym co 40 minut syntezował paliwo Smile
a na serio - pytałem o sytuację kiedy kończę grać i ide spać i wracam do gry po jakichś 16 godzinach...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SRV - poruszanie thyrfing krk 10 897 27.09.2022, 08:57 UTC
Ostatni post: thyrfing krk
Big Grin Animacja wysiadania z SRV - wyciek? Mathias Shallowgrave 26 1,939 24.08.2022, 22:36 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
Heart [URODZINY TWH] Wielki wyścig imienia Mirosława Hermaszewskiego! Mathias Shallowgrave 49 2,550 29.06.2018, 22:31 UTC
Ostatni post: Diox
  Jazda SRV jest taka fajna Reinrk van Dall 9 591 15.06.2018, 16:10 UTC
Ostatni post: Reinrk van Dall
  FDEV zapowiedział lądowanie na planetach z atmosferą i nowy SRV!!! ryczypior 9 500 02.04.2018, 07:31 UTC
Ostatni post: RANDARIO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości