Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piracenie 101 - jak zarabiać na krwawych diamentach.
Szybki poradnik (dopracuję w wolnej chwili, chyba że @Teremis Smok mnie uprzedzi) jak zarabiać krocie w prosty sposób. Piszę go, żeby wspomóc naszą walkę o handlowego leaderboardsa, który kończy się za circa 20h! 

Co potrzebujemy:
  1. Statek z dużą, mocną tarczą (najlepiej prismatic + dobre shield boostery i ew. jeden SCB),
  2. Dużo collector limpetów (im więcej, tym lepiej),
  3. Hatch breaker limpet (3A wystarczy),
  4. Najwięcej cargo ile da się wcisnąć,
  5. Interdictor,
  6. Jakakolwiek broń.

Przykładowa Anka - koncept moża przełożyć na inne statki: klik

Co i gdzie robimy:
  1. Szukamy na eddb systemu anarchistycznego o gospodarce podstawowej agriculture i dodatkowej industrial, z jak największą populacją (wpływa to na częstotliwość spawnowania) i co najmniej jednym pierścieniem. Polecam Sivas.
  2. Na miejscu latamy w SC i czekamy na nasze ofiary. Wypatrujemy statków transportowych (T6, T7, T9 to nasz święty Graal) ale też DBX, Kraitów MK2, Pythonów, Aspów czy Keelbacków. Skanujemy statek namierzając go i w lewym panelu patrzymy, czy w modułach widnieje rafineria (gwarantuje to, że na pokładzie będą Low Temp. Diamonds). Jeżeli tak, wyciągamy ofiarę za pomocą interdictora.
  3. Po wypadnięciu do normalnej przestrzeni kilka razy strzelamy w ofiarę, przestajemy, stajemy w miejscu, dajemy 4 pipsy w tarczę i wypuszczamy collectory. NPC ustawi się około 700m od nas i będzie strzelał, dlatego bardzo ważna jest mocna tarcza. My w tym czasie odpalamy hatch breakery i stopniowo (żeby collectory mogły się wyrobić) opróżniamy jego cargo.
  4. Po którymś wystrzale hatch breakera usłyszymy "target cargo empty". W tym momencie możemy przegonić cel strzelając do niego tak długo, aż zwieje i w spokoju pozbierać resztę.
  5. Wracamy do SC i operację powtarzamy do zapełnienia cargo.
  6. Przy pełnym cargo szukamy czarnego rynku z jak najlepszą ceną. Warto zapytać na Discordzie czy jest jakiś polecany system, jeżeli nic nie ma to szukamy na inara.cz - szukamy jak najwyższej ceny skupu na czarnym rynku, pamiętając, że potrącą nam 25%.
  7. Dolatujemy na miejsce i kręcimy pejsami z radości patrząc na ekran wypłaty.
Przy drobnej wprawie można osiągnąć 150/200 mln/h.
Można to robić zarówno średnimi jak i dużymi statkami, różna będzie tylko efektywność.

NIE ODSTRZELIWUJEMY CELOWI SILNIKÓW - będzie się turlał w przestrzeni, wywalał cargo gdzie popadnie i robił bałagan - po co to komu? Smile

W razie niejasności pytajcie i piraćcie ku chwale Husarii!
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz
@Yautja też popełnił poradnik na ten temat: https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5186
Odpowiedz
+Rep dla obydwu Waszmościów Husarzy Smile Ośmielę się dorzucić swoje trzy grosze.
1. Da się to zrobić w Pythonie - testowałem na razie na statkach do max Type-6 i AspX.
2. U mnie problemem był dosyć niski zasięg collector limpetów z kontrolera 3A - nawet jak już się zatrzymałem, i nie ruszając się rozprułem klienta, to latał wokół mnie i rozrzucał diamenty. Aby je zebrać musiałem podlecieć, i nie zdążałem zebrać wszystkich. Kontroler 5A lub nawet 7A na pewno by pomógł.
3. Do szukania rynku zbytu chyba lepiej nadaje się eddb. Na tej stronie https://eddb.io/commodity/276 dane są chyba uaktualniane szybciej niż w inarze. Tylko trzeba poklikać na stacjach i wybrać tę z czarnym rynkiem. Dzisiaj o 1:30 nieźle się wkurzyłem (końcówka rywalizacji z Niemcami), jak podleciałem wg inary do stacji gdzie diamenty były po 1 mln, a rzeczywista cena to 500 tys.
Odpowiedz
(07.03.2019, 08:09 UTC)Kwedel napisał(a): Dzisiaj o 1:30 nieźle się wkurzyłem (końcówka rywalizacji z Niemcami), jak podleciałem wg inary do stacji gdzie diamenty były po 1 mln, a rzeczywista cena to 500 tys.

Pamiętaj że Black Market sam w sobie ma przebitkę 25% Wink
[Obrazek: 113326.png]

"Można mieszać BiGoS łokciem ale zdecydowanie lepiej miesza się Pytonem"
Odpowiedz
Bogatszy o nieco więcej doświadczeń (i 280 mln cr.  Smile  ), pozwalam sobie dorzucić kilka dalszych uwag:
  1. Kluczem do sukcesu jest stanie w miejscu i nie wykonywanie żadnych ruchów, gdy górnik do nas strzela. Samo zredukowanie ciągu do zera, po sprowokowaniu celu, nie wystarcza. Należy nie wykonywać żadnych ruchów statkiem (thrustery - kontrolowane przez myszkę lub joystick)  - tak, aby gwiazdy dosłownie stały w miejscu. Jak górnik zatrzyma się, wtedy wypuszczamy limpety. Takie postępowanie gwarantuje, że diamenty zostaną wypuszczone blisko siebie i nie będziemy musieli uganiać się za nimi naszym statkiem, co z uwagi na timer (mamy pewien czas na zebranie każdego kanistra) jest dosyć frustrujące. 
  2. Warto zabrać jakąś lepszą broń i to z dwóch powodów. Po pierwsze szukając nowej ofiary z już częściowo wypełnioną ładownią możemy stać się celem interdykcji wykonywanej przez piratów NPC. Pojawia się wtedy możliwość uzbierania dodatkowych materiałów  Wink  (po rozwaleniu natręta). Po drugie, przynajmniej w moim Pythonie (aktualny build jest tutaj , ale to raczej nie jest build optymalny, ze względu na optymalizację tarczy przeciwko laserom), niektórzy "wojowniczy" klienci (np. Python, Keelback) są w stanie szybciej zdjąć tarcze niż jestem w stanie zebrać towar. Wyjścia są dwa. Po pierwsze, jak wspomniał @Yautja tu https://forum.thewingedhussars.com/showt...p?tid=5186 możemy wcześniej zdjąć celowi najgroźniejszą broń. Moje rozwiązanie dla leniwych: jak ostatni krąg tarcz zacznie się osłabiać, szybko przełączamy się z limpetów na broń  i  likwidujemy (albo tylko pozwalamy uciec) górnika. Tracimy część ładunku, ale ratujemy nasze cztery litery  Biggrin .
Odpowiedz
a ja sie czuje niedoceniony w oby dwóch poradnikach bo nawet malego zlamanego + repki nie dostalem :<
*smutna smocza mina*
Odpowiedz
Co do 2 się zgodzę, szczególnie jak latasz Pythonem Smile nawet przy moim Cutterze ze sporymi tarczami te statki potrafiły zmusić mnie do odpalenia SCB.

Natomiast co do 1 to z moich doświadczeń wygląda to trochę inaczej. Ja osobiście po wyciągnięciu donatora strzelam w niego pare razy laserami podczas hamowania i jak tylko dawca zrobi się czerwony zaczynam wypuszczać collector limpety. Kiedy ustawi się do ataku, odwracam się tak, żeby mieć go "pod" statkiem i wypuszczam hatch breakera. NPC zaczyna się ruszać jeżeli zmieni się odległość, albo zacznie celować w niego dziobem. Natomiast obracania się wzdłuż najdłuższej osi statku nie powoduje zmian w ustawieniu przeciwnika Smile
Odpowiedz
(09.03.2019, 10:46 UTC)Teremis Smok napisał(a): a ja sie czuje niedoceniony w oby dwóch poradnikach bo nawet malego zlamanego + repki nie dostalem :<
*smutna smocza mina*

Już rep poleciał Smile
Odpowiedz
Zostałeś oficjalnie wspomniany Smile
Odpowiedz
Kolejne kilkaset milionów + wyposażona do piracenia Anakonda Smile  i nowe doświadczenia, którymi pozwalam się z Wami podzielić:
  1. Warto wyłączyć opcję 'Report crimes against me', zwłaszcza odwożąc diamenty na stację docelową, która na ogół jest w systemie nieanarchistycznym (jednak @Fenyl de Lechia miał rację, inara ma lepszy interfejs do szukania stacji, a korzysta chyba z tej samej bazy co eddb.io). Kiedyś poddałem się interdykcji przez piratów NPC (aby zdobyć materiały z wraków ich statków). Szybko zjawiła się lokalna policja żeby mi pomóc. No i po wszystkim mnie przeskanowali  Sad .
  2. Trzeba mieć ciągle oczy i uszy otwarte a broń w gotowości. Raz po interdykcji celu, gdy już zacząłem wypuszczać limpety do instancji wskoczył jakiś mocno uzbrojony T-10 NPC (pewnie namierzył mnie wcześniej w supercruise) i zażądał mojego towaru. No i skończyło się nową dostawą materiałów Smile  .
  3. Jeżeli podczas "obróbki" poważnego celu (powiedzmy od T7 w górę) okazuje się że mamy za mało  collector limpetów (mój pojedynczy kontroler klasy 5A z trzema, to zdecydowanie za mało) i przez to nie nadążamy ze zbiórką diamentów, które ulegają zniszczeniu, to wyjściem może być "przetwarzanie towaru kawałek po kawałku". Kilka razy wypuszczamy hatch-breakera stojąc nieruchomo, a następnie podlatujemy nieco (tak na 300-500 m.) do chmury kanistrów z diamentami pozwalając collectorom szybciej zebrać towar, następnie znowu wypuszczamy kilka razy hatch-breakera itd. Ta technika zajmuje więcej czasu więc warunkiem jest posiadanie naprawdę mocnych osłon + SCB.
Odpowiedz