Problem z joyem
#1
Cześć.

Od jakiegoś miesiąca  jestem posiadaczem joya Logitech 3dPro, którego zakupiłem jako nówkę w sklepie. Od jakiegoś czasu mam z nim jednak problem.

Po uruchomieniu gry, statek często zaczyna (sam z siebie) robić "korkociąg", czyli nieustannie wykonuje roll w lewo. Robi tak nawet wtedy, gdy nie ruszam drążkiem. Problem potrafi pojawić się nagle - np. podczas przelotu przez airlock stacji ( Angry !!!), albo zaraz po wskoczeniu do innego systemu. Jedyna rzecz, która pomaga to wyjęcie wtyczki USB z gniazda i jej ponowne wpięcie.

Z tego co zauważyłem, dzieje się tak tylko w przypadku ED. Windowsowa aplikacja do kalibracji joya nie sprawia mi takich sensacji.

Czy ktoś z Was miał podobny problem, albo wie jak temu zaradzić (np. poprzez wyłączenie jakiejś opcji)?

A może to kwestia driverów od Win7?


P.S. Najmocniej przepraszam, dopiero teraz zauważyłem, że jest tu sub-kategoria "Dział techniczny".
(Chcę tu też zaznaczyć, że ekspertem od tego systemu nie jestem, ponieważ Windowsy porzuciłem ponad 10 lat temu na rzecz Linuxa. Win7 służy mi tylko do grania w ED)
Odpowiedz
#2
Ja mam podobnie na Hotas X.
Odpowiedz
#3
Przeniosłem do odpowiedniego działu Smile

@Dziadostwo, ja miałem podobnie z x52, podpiąłem go pod zasilanego z zewnątrz huba USB i przestało... Może spróbuj podłączyć pod inne USB?
[Obrazek: 70464.png]
Odpowiedz
#4
sprawdzilbym najpierw, czy w Panelu Sterowania pod Kontrolerami (tam gdzie kalibrujesz joya) nie ma lekkiego driftu w ktoras ze stron.
Jesli jest drift i wystepuje nawet po kalibracji, oddalbym joya w ramach gwarancji.

Masz caly soft zainstalowany? Nie tylko sterowniki ale tez Logitech Gaming Software itd?
Odpowiedz
#5
a to widzę żem nie jedyny ....

mam T16000M i sam mi chodzi , ale po osi RZ ...
[Obrazek: 134513.png]


[Obrazek: 134513.jpg]
Odpowiedz
#6
(21.02.2019, 12:07 UTC)ryczypior napisał(a): Przeniosłem do odpowiedniego działu Smile

@Dziadostwo, ja miałem podobnie z x52, podpiąłem go pod zasilanego z zewnątrz huba USB i przestało... Może spróbuj podłączyć pod inne USB?

Dziękuję, moje roztrzepanie mnie kiedyś zgubi - kiedyś będę miał pod nosem Raxxlę i też jej nie zauważę  Blush

Spróbuję, powinienem mieć gdzieś w szufladzie zapomnianego, samodzielnie lutowanego huba z możliwością zasilania go przewodem sata/molex lub za pośrednictwem gniazda wentylatora na PCB. Na dobrą sprawę, do tej pory nie pomyślałem o tym, że kontroler od taniej obudowy (SilentiumPC Alea M50) może powoli nie dawać już rady.
Odpowiedz
#7
Panowie, w menu ustawień po rozwinięciu podpola bindów do osi joya jest taki sówak - DEADZONE się nazywa. Dajcie go lekko w prawo, jakieś 10-15% wtedy statek nie będzie czuły na dmuchnięcie w drążek, tylko przesunięcie, ew dotknięcie.
[Obrazek: 102165.png]
Odpowiedz
#8
Polecam też kalibrację przed odpaleniem gry. Mam ten sam joy i ten sam problem. Co prawda nie jest to długoterminowe rozwiązanie.

1) Odpalasz z podpiętym joyem https://html5gamepad.com/
2) Odłączasz joya
3) dyndasz nim na lewo i prawo
4) podłąćzasz i patrzysz czy Ci siedzą równo ośki
[Obrazek: 96326.png?1548872402][Obrazek: YyLyS84.png]
Odpowiedz
#9
(21.02.2019, 12:25 UTC)USSER-PL napisał(a): Panowie, w menu ustawień po rozwinięciu podpola bindów do osi joya jest taki sówak - DEADZONE się nazywa. Dajcie go lekko w prawo, jakieś 10-15% wtedy statek nie będzie czuły na dmuchnięcie w drążek, tylko przesunięcie, ew dotknięcie.

Dziękuję, wszystko fajnie...ale ten joy potrafi się tak zblokować nawet od patrzenia. Lecę sobie w supercruise, skręcam papierosa (czyli łapska zajęte), a tu statek zaczyna nagłe wirowanie... Wink

Jednak tego też spróbuję. Miałem ambitny plan rozpoczęcia przygody z bronią na fixach, a na joyu (mimo bycia starym amigowcem, który łupał w Elite 2 jeszcze na A500) nie daję sobie z tym kompletnie rady.

Może jak będzie "mniej rwać", to szybciej w coś trafię Wink
Odpowiedz
#10
Ciekawe - dostałem takiego yoja od Drakka jako używke i śmiga bezproblemowo - moż eto faktycznnie wadliwy egzemplarz? aha tylko w Elite takie cuda- no to tak jak kolega pisał - spróbuj ta martwą strefe w ustawieniach gry przestawić.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Problem z X52 Pro (dekalibracja) Mathias Shallowgrave 2 2,156 15.07.2021, 18:46 UTC
Ostatni post: SEBA312
Sad X56 problem z bindami Dyspozytor 1 2,203 09.09.2017, 10:50 UTC
Ostatni post: Aris



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości