Jakimi statkami Explorujecie Galaktyke
#1
Witam.
Jak w temacie, jestem ciekaw czym latacie i jakie moduły posiadacie na swoich maszynach do exploracji.
Aktualnie jestem przed modyfikacją swojego asp explorera, pod długie wycieczki.
Chciałem zaczerpnąć nieco wiedzy od weteranów odnośnie modułów, statków i ewentualnych wskazówek (linki mile widziane).
Szukałem podobnego tematu ale nie udało mi się go odnaleźć.

Pozdrawiam.
CMDR MORDIMER
Odpowiedz
#2
Ja Aspem X zwiedziłem co nieco - od mgławic Serca i Duszy, przez Colonię, po SagA* i powrót neutronówkami do Bańki.

Generalnie weź ze sobą duży Fuel Scoop, Auto Field Maintenace Unit i 1x lub 2x Heat Sink. Do tego dołóż łazika, bo przyda się do zbierania materiałów potrzebnych do uzupełniania AMFU i Heat Sinków. Może jakieś małe cargo, na wypadek gdybyś znalazł jakichś rozbitków Smile

Dobrze też wziąć AMFU x2, bo wtedy jedno można naprawiać drugim na wypadek awarii.

Asp X to bardzo dobry statek do eksploracji i śmiało można nim lecieć na drugi koniec galaktyki. Do krótszych wycieczek dobrze sprawdzi się też Diamonback Explorer. A do komfortowej eksploracji na wypasie świetna jest Anaconda - można na nią załadować więcej łazików, a nawet myśliwca do szybkiego rekonesansu na planetach.

Nie zapomnij też o modyfikacjach od inżynierów, bo znacznie ułatwiają życie - większy zasięg FSD + long range scanner dla przykładu.

Fajny temat Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
OK rozumiem, a te moduły brać z kategorii D czy A?
Dobra mam coś takiego: https://coriolis.io/outfit/asp/0p0tdFfli...o==.Aw18WQ==
da się z tego coś jeszcze odchudzić / zmienić?
Odpowiedz
#4
Raczej D, bo mają mniejszą masę wtedy.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#5
Nie wszystkie, FSD A koniecznie - największy możliwy. Ja mam też trochę zwichnięty pogląd na inżynierów - wymaksować, co się da - dlatego np. Heatsinki o obniżonej masie, life support to samo, co prawda daje to jakieś ułamki do skoku, ale przy dłuższej trasie albo na końcu galaktyki jednak pozwala skoczyć dalej.
Odpowiedz
#6
Zasadniczo czy to ASP czy Anaconda to wszystkie możliwe moduły (oprócz FSD - grade A i zmodyfikowane na poziomie piątym na zasięg) w standardzie D. Dlaczego? Najmniejsza masa. Dodatkowo elektrownia z modyfikacją overcharged, pędniki z dirty drive, czujniki z lightweight sensors. Skrobaczka do wodoru z gwiazd wystarczy moim zdaniem 6A - choć do Anacondy można wrzucić większy - ale 6A dawał radę na wycieczce do Colonii i Sagittariusa bez zbędnych przestojów. Jeśli masz możliwość to dwie sztuki AFMU, hangar na łaziki oraz myśliwce (to ostatnie nie w ASPX). A co do HeatSinków to ja nie brałem, a zawsze to 2,6 tony mniej do wożenia Smile
Odpowiedz
#7
2 Heatsinki po 0,3T? coś matematyka nie ta. Zawsze warto zabrać, na wszelki wypadek wpadnięcia w gwiazdę. Ale wcześniej odchudzić.
Odpowiedz
#8
Hm, nie mam teraz włączonej konsoli żeby sprawdzić, ale sugerując się Coriolisem ważą po 1,3T sztuka.

[Obrazek: zpwtk.png]
Odpowiedz
#9
z magazynu, przerobione 0,3t.
Odpowiedz
#10
To ja mam pytanie, po co dwa...?
Teraz amunicję można dorobić
[Obrazek: 68982.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interakcje ze statkami Thargoid Interceptor Mathias Shallowgrave 3 5,578 20.12.2020, 16:57 UTC
Ostatni post: Hans 001



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości