Thargoidzi - oficjalna oś czasu
#1
Bug 
Tekst jest ten tłumaczeniem oficjalnego lore związanego z Thargoidami. Oryginalny wątek jest TUTAJ.
[Obrazek: v3NCd2F.jpg]

3125
 
Historia Thargoidów zaczyna się w roku 3125, prawie 200 lat temu. Pojawiają się pierwsze raporty pilotów, którzy zostali wyciągnięci z witch-space (czyli hiperprzestrzeni) i zaatakowani przez dziwne, ośmiokątne statki. Według doniesień świadków, te dziwne jednostki były nadzwyczaj szybkie i zwrotne. Piloci, którym udało się przeżyć spotkania, byli przekonani, że spotkali pozaziemskie formy życia. Obcych nazwano Thargoidami. 

W miarę, jak wieści o tych spotkaniach rozchodziły się po zamieszkałej przestrzeni, pojawiły się również pogłoski, że "hiperdykcje" mogły być odpowiedzią na wcześniejsze ataki ludzi na obcych. Przecieki z wywiadu Federacji wskazywały na system Veliaze, gdzie koloniści napotkali i zaatakowali pozaziemską delegację, krótko przed pierwszymi przechwyceniami ludzkich statków. Były podejrzenia, że ataki Thargoidów były odpowiedzią na ten początkowy atak w Veliaze.

Niedługo po tym ataki obcych nagle przestały mieć miejsce, a razem z nimi przestały napływać raporty o spotkaniach z dziwnymi statkami.3250
 
Ponad 100 lat później, w 3250 roku, wyszły na jaw informacje sugerujące, że zniknięcia Thargoidów mogło być bezpośrednim następstwem tajnej operacji przeciwko obcym. Pojawiły się pogłoski, że organizacja zwana INRA (Intergalactic Naval Reserve Arm) wynalazła broń chemiczną, która została przygotowana specjalnie w celu ataku na obcych. Ta broń - znana pod nazwą "wirusa Mycoid" - została zaprojektowana w celu atakowania polimerowych tworzyw, które podobno były częścią napędu hiperprzestrzennego w statkach Thargoidów. Ponieważ wirus również zdawał się ranić samych obcych, pojawiły się spekulacje, że w skład ich ciał również wchodził jakiś polimeropodobny materiał.3301
 
MAJ

W przestrzeni odnaleziono tajemnicze obiekty, znane jako Unknown Artefacts (Nieznane Artefakty). Emitowały one charakterystyczny dźwięk i posiadały niewyjaśnioną zdolność uszkadzania statków, które je transportowały. 

CZERWIEC
 
Odkryto, że dźwięk, który emitują Artefakty to ich obecna lokacja, nadawana alfabetem Morse'a. 

PAŹDZIERNIK
 
Unknown Artefacts zaczęły skanować statki, które znalazły się w ich pobliżu. Dźwięk, który wydawały Artefakty okazał się zawierać szkieletowy obraz przeskanowanego statku. Niedługo później kilka stacji orbitalnych zaczęło mieć niewytłumaczalne problemy z funkcjonowaniem podstawowych urządzeń. W kolejnych miesiącach liczba dotkniętych dziwnym problemem stacji znacznie wzrosła. 

GRUDZIEŃ

Ksenobiolog, profesor Ishmael Palin, wysnuł teorię, że istnieje związek między Unknown Artefacts a - wtedy już plagą - problemów technicznych, z krórymi borykały się porty kosmiczne w całej zamieszkałej przestrzeni.  3302
 
STYCZEŃ

Na powierzchni planet w kilku systemach odkryto dziwne, organiczne struktury, znane jako Barnacle (Skorupiaki). Okazało się, że produkują one materiał nazwany meta-alloys (meta kompozyty).

Niedługo później, professor Palin potwierdził w 100 procentach, że Artefakty były przyczyną problemów, dotykających ludzkie stacje kosmiczne. Odkrył on, że Artefakty w jakiś sposób pobierają materiały z całej stacji kosmicznej, przetwarzając je i używając do samonaprawy. Ubytek materiałów z maszyn i urządzeń na stacjach powodował problemy techniczne. 

MARZEC
 
Dzięki eksperymentom wyszło na jaw, że meta alloys mogą przeciwdziałać destrukcyjnemu działaniu Unknown Artefacts. 

LIPIEC
 
Na orbitach planet z atmosferą opartą na amoniaku (ammonia worlds) w systemie Merope znaleziono kolejne dziwne obiekty, nazwane Unknown Probes (Nieznane Sondy). Wkrótce okazało się, jeśli przeskanować Sondę zaawansowanym skanerem (Advanced Discovery Scanner), emituje ona impuls elektromagnetyczny, który tymczasowo wyłącza wszystkie systemy na statkach. Wraz z pulsem Sondy emitowały serię dźwięków, zawierających tajemniczy, zakodowany w spektrogramie obraz. 

SIERPIEŃ
 
Na powierzchni jednej z planet w mgławicy Plejad odnaleziono wrak dziwnego statku.

WRZESIEŃ
 
Dalsze badania ujawniły, że Unknown Probes transmitują jakieś dane do nieznanej lokacji w sektorze Col 70. Systemy w tym sektorze okazały się być zablokowane specjalnym pozwoleniem, co uniemożliwiło kontynuację badań.

LISTOPAD
 
W systemie HIP 17862 odnaleziono kolejny wrak dziwnego statku - identyczny, jak ten w Plejadach.
  


3303
 
STYCZEŃ

Niezależny pilot został wyciągnięty z hiperprzestrzeni przez dziwny statek. Galaktyczna społeczność natychmiast zwróciła uwagę na podobieństwa między tą niespotykaną jednostką, a wrakami statków znalezionymi w mgławicy Plejad. Kolejne tygodnie zaowocowały nowymi doniesieniami o dalszych "hiperdykcjach".

MAJ

W maju miały miejsce doniesienia o dziwnych atakach na ludzkie statki w systemie Maia. Naoczni świadkowie twierdzili, że odnaleźli szczątki zniszczonych jednostek Federacji, a na miejscu znajdowały się również wraki dziwnych statków. 

CZERWIEC
 
Zaobserwowano, że Nieznane Statki, jak ochrzczono dziwne jednostki, wchodzą w interakcję ze Skorupiakami. Świadkowie twierdzili, że statki traktowały barnacle promieniem energii, najwidoczniej wydobywając z nich jakieś materiały. Kilka tygodni później, profesor Ishmael Palin odkrył pochodzenie Nieznanych Statków przez porównanie zebranych danych ze starymi danymi dotyczącymi statków Thargoidów. Jego eksperyment dowiódł, że Nieznane Statki w istocie należą do Thargoidów. 

W tym samym czasie odkryto ogromne struktury Thargoidzkie w kilku systemach. Niektóre z tych dziwnych baz zawierały wciąż działające urządzenia obcych. Fakt, że dzięki Unknown Artefacts i Unknown Probes udało się uruchomić owe urządzenia świadczył o tym, że te obiekty również są Thargoidzkiego pochodzenia. 

LIPIEC
 
Port kosmiczny klasy Ocellus o nazwie "The Oracle" (Wyrocznia) przeniósł się do systemu Pleiades Sector IR-W D1-55 w celu prowadzenia badań nad bazami Thargoidów w tym regionie i został obrany centrum badań nad obcymi.  
 
SIERPIEŃ

Naukowcy z Imperium, Federacji i Sojuszu zjednoczyli się, zawiązując nową organizację "Aegis". Jej głównym celem jest zdobywanie informacji o Thargoidach i koordynacja przyszłych badań nad tą rasą obcych. 

WRZESIEŃ

W Galnecie pohawiło się nagranie, obrazujące niezależnych piloci, najętych przez Aegis, którzy przetestowali eksperymentalną broń na Thargoidzkim statku, sklasyfikowanym jako Interceptor (czyli jednostka przechwytująca):
GRUDZIEŃ

W Galnecie pojawia się informacja o ataku Thargoidów na stacje orbitalne. Do wiadomości publicznej przecieka nagranie:--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#2
Aktualizacja:

GRUDZIEŃ

W Galnecie pojawia się informacja o ataku Thargoidów na stacje orbitalne. Do wiadomości publicznej przecieka nagranie:--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Thargoidzi Wojciech Dannyboy 7 10,045 15.05.2020, 11:04 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Lightbulb [LORE] Ludzkość vs Thargoidzi - rozważania Mathias Shallowgrave 32 37,745 03.09.2019, 11:31 UTC
Ostatni post: Gerciowski
  Thargoidzi na Ziemi! Prawdziwe zdjęcia! Sprawdź co ukrywa Federacja! Yautja 3 6,002 21.02.2018, 09:38 UTC
Ostatni post: MuzzyxUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości