Udostępnianie Gier...
#1
Star 
Tak czytam te posty i mam wrażenie że ludzie chcieliby coś kupić czasem ale nie są przekonani i tu mnie naszła pewna myśl. 
Kiedyś, nie wiem czy nadal to działa, Steam pozwalał w ramach "rodziny" dzielić się zasobami kont. 
Pytanie do kogoś bardziej obeznanego w temacie czy nadal mogę kogoś dodać do znajomych i udostępnić mu np Playersunknown Battlegrounds czy inne gry ze Steam'a. Trochę tego jest a praktycznie nie korzystam np z Talisman'a czy Stellaris z braku czasu. Oczywiście chęci są żeby zaliczyć każdą Wink
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

[Obrazek: image.php?u=46096&type=sigpic&dateline=1446680040]
Odpowiedz
#2
Podłączam się do pytania - właściwie, na Steam gram rzadko, moja mała, ale miła biblioteczka jest do dyspozycji.
Rozumiem, że jak ED odpalam przez lunchera, do inni mogą korzystać z mojego Steam'a? Jak to jest?
Odpowiedz
#3
Obawiam się że danego kompa musi się autoryzować jako zaufaną maszynę. Czyli oznacza to że na Waszym kompie muszę odpalić steam i się zalogować. A w naszych warunkach oznacza to grzebanie jakimś TeamViewerem, czy czymś. Ale może się coś zmieniło.

GutenbergPL chce pozwolić mi grać w swoje gry. Musi na MOIM kompie się zalogować na swoje konto steam, dodać MÓJ komp do maszyn autoryzowanych i dopiero dodać MNIE jako osobę z FriendListy do listy osób które mogą kożystać z JEGO gier.
Więc zabawa w zdalne plumkanie.
Odpowiedz
#4
Na 99% dwie osoby nie mogą równolegle korzystać z jednego tytułu natywnego dla Steam'a, cholera wie jak to wygląda w przypadku produkcji które działają zarówno w Steam jak i poza nim... O ile pamięć mnie nie myli to rodzina może składać się z 5 osób. Coś kiedyś na jednym kompie próbowałem żeby synowiec miał własne konto z ograniczonym dostępem itp itd i faktycznie na jego koncie te tytuły działały no ale to były dwa konta i jedna instalka lokalnie na jednej maszynie.
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

[Obrazek: image.php?u=46096&type=sigpic&dateline=1446680040]
Odpowiedz
#5
Mam małe doświadczenie, ale z tego co wiem to:
- niestety nie wszystkie gry można udostępnić, np Arma 3 i ED odpadają.
- jeśli odpalicie coś ze swojej biblioteki, rodzina już nie pogra w tym czasie.
- tu nie jestem pewny, ale granie multi odpada? na pewno w ARK'u, nie wiem jak inne.
Star Citizen kod referencyjny: STAR-Q7WW-CYQB
Odpowiedz
#6
dokładnie, nie wszystkie tytuły się udostępniają
jeśli właściciel gra gra w cokolwiek, to już w nic od niego nie pogracie
Odpowiedz
#7
I tak można by coś w tym temacie ruszyć - przecież chodzi o to, żeby "rodzina" spróbowała, pograła parę godzin.
Spodoba się, to kupi.
Odpowiedz
#8
Testowałem to jakiś czas temu ze znajomkiem, działa. Smile
Każde konto w ramach rodziny musi się autoryzować na każdym komputerze. W naszych warunkach jest to podłączenie się TeamViewer'em do drugiego kompa i wklepanie swojego hasła i loginu Steam. Następnie to samo w drugą stronę.

EDIT: Po reinstalacji Steam'a lub Windowsa operację trzeba powtarzać.
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#9
No to będziemy testować jak ktoś będzie chciał coś wypróbować Wink

Tak nieśmiało zapytam, Guntenberg nie chciałbyś spróbować założyć rodziny któregoś wieczora? Tongue

Co prawda ja w tej chwili jednocześnie dniówki i nocki lecę w robocie przez kilka tygodni ale można by się złapać kiedyś na TS czy Discord, TeamViewer portable gdzieś chyba nawet mam.

Drugie pytanie, jak cofnąć autoryzację bez usuwania z listy znajomych? Wink
...intrygujący jak łechtaczka w miejscu pępka...

[Obrazek: image.php?u=46096&type=sigpic&dateline=1446680040]
Odpowiedz
#10
Z chęcią - założymy i posprawdzamy.
gutenberg2k - na Steam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ANTHEM - czyli jak nie robić gier Revenant-4 18 17,154 05.02.2019, 10:57 UTC
Ostatni post: Tryumfator
Lightbulb GOG i niekompletne wersje gier Mathias Shallowgrave 8 8,046 05.08.2018, 14:56 UTC
Ostatni post: T'KHARO
  Które ze starych gier powinny zostać wydane ponownie? Mathias Shallowgrave 85 68,490 30.03.2018, 18:07 UTC
Ostatni post: szarik
  Zimowa wyprzedaż gier na steam !! Rommie_PL 3 3,685 24.12.2015, 14:28 UTC
Ostatni post: Scott Scale



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości