Lista postaci związanych ze Skrzydlatą Husarią
#1
Information 
Erazm Drozd
[Obrazek: Scifi-Man.png]

Były burmistrz Collins Market, miłośnik sportów ekstremalnych. Za jego rządów w tej bazie planetarnej odbyły się przynajmniej dwie nielegalne husarskie imprezy, które sponsorował Drozd - konkurs skoków SRV oraz wyścig.

Stracił posadę i w panice uciekł z systemu HR 8444, kiedy okazało się, że współpracował z imperialną organizacją terrorystyczną Blue State Industry. Wiele wskazuje na to, że Erazm zginął z ręki Piąchy, znanego gangstera z Pogranicza.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#2
Piącha
[Obrazek: Cjv8eKJ.jpg]


Z trudem odszukana przeszłość Eugeniusza Z. znanego obecnie jako Piącha rysuje się w dość niespodziewanych kolorach. Syn wpływowych rodziców, ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Achenarze z wysoką lokatą. Był tam też kapitanem drużyny sztuk walki Vaal Go. Z tamtych czasów wywodzi się właśnie jego pseudonim, Piącha był znany bowiem z pojedynczych, niezwykle silnych uderzeń, zazwyczaj kończących walkę.

Po zakończeniu nauki, rozpoczął prowadzenie firmy konsultingowej w systemie HR 8444, która bardzo szybko stała się niezwykle popularna wśród elity finansowej stacji. Niestety wkrótce stało się jasne, że popularność swoją zawdzięcza udzielanym na wysoki procent pożyczkom, których odbieranie potem niejednokrotnie kończyło się niezgodnie z prawem. Rozpoczęte śledztwo ujawniło całą masę nielegalnych praktyk, w które zamieszany był Eugeniusz Z.

Firma została zamknięta, a podejrzany, używający już od teraz wyłącznie pseudonimu Piącha, zszedł do podziemia i rozpoczął operacje kryminalne na wielką skalę. Przez stację przetoczyła się fala przestępstw, takich jak porwania i wymuszenia, a nawet zabójstwa. Wszyscy pamiętamy porwanie Pani Kasi z Radia GalNet czy owianą tajemnicą sprawę zniknięcia Erazma Drozda, którego ciało odnaleziono w przestrzeni, a wszystkie poszlaki wskazują na to, że został zamordowany przez Piąchę, próbując uniknąć spłacenia zaciągniętych długów.

Ostatnio media milczą o Piąsze, ale myślimy, że tacy jak on rzadko znikają na zawsze.

Opracowanie: Cmdr Baton
#3
S. Kokosz
[Obrazek: stock-photo-63820033-artistic-portrait-o...e-hood.jpg]

Tajemniczy dziennikarz, właściciel wydawnictwa Echo Przestrzeni. Nie wiadomo, czy to jego prawdziwe dane osobowe, czy jedynie pseudonim. Niegdyś wydawało się, że nie jest zbyt przychylnie nastawiony do Skrzydlatej Husarii. Po udanej akcji ratunkowej sił porządkowych TWH zmienił jednak zdanie.

Pisze jak jest.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#4
Pułkownik David Jensen
[Obrazek: plk.jpg]

Obecny burmistrz Collins Market.

David Jensen pochodzi z układu Nehet wchodzącego w skład Imperium Achenar. Jego rodzicami byli zwykli obywatele, którzy w celu sfinansowania edukacji swojego jedynego syna podpisali 10-letni kontrakt nadający im status Imperialnego Niewolnika. Niestety gdy David miał 21 lat i pobierał nauki w szkole młodych oficerów, jego matka i ojciec zginęli wraz z obsadą całej placówki wydobywczej w wyniku kolizji z dokującym do niej statkiem górniczym. 

Po uzyskaniu podoficerskich pagonów został skierowany przez zwierzchnictwo do systemu Artemis, w którym trwał wewnętrzny konflikt z separatystami chcącymi przyłączyć układ do Federacji. To właśnie tam podczas walk o odzyskanie placówki planetarnej Suri Base zdobywał swoje pierwsze bojowe doświadczenie. Podczas tej kampanii poznał pułkownika Tiberius’a z Mikkunn. Dowodził on imperialnym batalionem, w skład którego wchodził pluton marines Davida Jensena.

Ich zawodowa znajomość przerodziła się w przyjaźń, która w dużym stopniu pokierowała dalszymi losami podporucznika. Tiberius po pięciu latach wspólnej służby opuścił Imperialne Siły Zbrojne a nasz kandydat na burmistrza w przeciągu następnych 3 lat dotarł do tzw. sufitu w swojej karierze czyli stopnia majora. W ramach wyjaśnienia: w Imperium stopień majora jest praktycznie nieprzekraczalny dla oficerów nie pochodzących z wysokich rodów.

Po wypełnieniu swojego 10-letniego zobowiązania wobec ISZ przeszedł w stan spoczynku, a następnie odpowiadając na wezwanie swojego przyjaciela przybył do jednego ze systemu Mikunn. W systemach granicznych już w randze pułkownika z dużymi sukcesami dowodził grupą uderzeniową "Order" która miała za zadanie zwalczanie przestępczości w układach: Kwatee, HR 7327, Sukua, a następnie została oddelegowana do walk z Kumo Crew. Po założeniu Koalicji Granicznej przez krótki okres czasu pracował jako przedstawiciel sztabu Mercs of Mikunn.

Obecnie, gdy sytuacja na głównej scenie politycznej centralnego sektora pogranicza wydaje się stabilna, postanowił zmierzyć się z tzw. pracą u podstaw. Piastując urząd burmistrza zamierza wprowadzić Collins Market w okres całkowitego bezpieczeństwa co ma zapewnić bezwzględne wyeliminowanie wszelkich pozostałych powiązań przestępczych. W okresie dobrobytu ma zamiar przeprowadzić reformę tej placówki planetarnej, a w zasadzie rewolucję poprzez przestawienie gospodarki na produkcję militarną. 

Podobno jest to powiązane z planami budowy stoczni gwiezdnej, w której miały by powstawać okręty będące odpowiednikami klasy Interdictor. To z kolei znacznie podniosłoby poziom bezpieczeństwa wszystkich Systemów Granicznych. 

Źródło: Echo Przestrzeni
#5
Doktor Samuel Morbius
[Obrazek: morb.jpeg]

Samuel Morbius pochodzi z jednego ze starych światów: Biggs Colony w systemie Altair. To właśnie na tej planecie zdobył doktorat z terraformingu i uważany jest za jeden z najwybitniejszych umysłów w tej dziedzinie.  Przez większość swego dorosłego życia pracował na rzecz pozyskiwania dla ludzkości nowych światów. Współpracował głównie z Imperium, gdyż dawało mu ono zdecydowanie większą wolność w podejmowaniu decyzji i prowadzeniu prac niż Federacja. Ostatnim miejscem jego zatrudnienia było Imperialne Konsorcjum - "Nowe Horyzonty", z siedzibą na stacji Russel Obsrevatory w układzie Kisinga. Prowadził on tam badania nad nowymi technologiami kolonizacyjnymi. Niestety w związku ze zmianami politycznymi jego prace zostały zastopowane w momencie, gdy ich wyniki zaczęły być bardzo obiecujące. a sam kontrakt z Dr. Morbius'em został rozwiązany.

Po utracie posady i dużym rozczarowaniem przez zaprzepaszczenie długich lat badań naukowiec zniknął na prawie 8 lat, i dopiero na początku 3301r. ponownie pojawił się  w życiu publicznym. Niedługo po powrocie skontaktował się z mediami i udzielił mocno kontrowersyjnego wywiadu dotyczącego ostatnich lat jego działalności naukowej. Pozwolę sobie zacytować kilka zdań z jego wypowiedzi:
"W 2994r. udałem się wraz z kilkunastoosobową ekipą naukowców na tajemniczą planetę, której koordynaty przez przypadek znalazłem w archiwum GalCop'u. Na powierzchni  tego obiektu astralnego ziemskiego typu znalazłem ruiny pradawnej, wysoko rozwiniętej cywilizacji. Wykorzystałem pozostałości po ich technologii i znacznie zwiększyłem możliwości swojego umysłu. Teraz jestem gotowy do tworzenia perfekcyjnych światów i to o wiele szybciej niż do tej pory..."

Zapytany przez redaktora prowadzącego program o lokalizację tej planety odpowiedział: "Nie, to jest Zakazana Planeta". Natomiast na pytanie o innych członków ekspedycji nie odpowiedział od razu tylko trochę pomilczał i cicho odpowiedział: "Oni ...nie byli godni."

Dr. Morbius obiecuje, że jako burmistrz Collins Market w przeciągu najbliższej dekady przeprowadzi całkowity proces terraformingu księżyca HR 8444 3a. Twierdzi, że z jego wyliczeń wynika, że na tym niewielkim skalistym satelicie będzie można swobodnie oddychać już za 7 lat! A sam problem wysokiej temperatury (blisko 100 °C) na powierzchni rozwiąże już w trakcie pierwszych 24 miesięcy od rozpoczęcia procesu.


Źródło: Echo Przestrzeni
#6
Lady Terese Lashna Gerrard
[Obrazek: ladyLG.jpg]

Lady Terese Lashna Gerrard to imperialna arystokratka urodzona w 3192r. Była jedyną córka hrabiego Alexandra  Gerrard'a. który na imperialnym dworze sprawował funkcję Wielkiego Doradcy ds. Rozwoju.  Jej rodzice zaginęli w czasie podróży międzygwiezdnej gdy miała 17 lat. Jednostka którą podróżowali wykonała tzw. "ślepy skok" i już więcej nie pojawiła się w zamieszkanej przestrzeni. Jak można się było spodziewać wydarzenie to wywarło wielki wpływ na jej dalsze  życie.

Blisko czterdzieści lat temu porzuciła swoje latyfundia w systemie Eotienses i udała się do Dolnego Sektora Systemów Granicznych. Jak sama twierdzi poszukiwała "świeżego oddechu" gdyż nie potrafiła się odnaleźć w skostniałym systemie kastowym jaki panuje w Imperium. Po przybyciu do systemu Ts'ai Shai nawiązała owocną współpracę z panującym tam starożytnym rodem Shai. Wykorzystała swój majątek oraz kontakty jakie posiadała w systemach centralnych i podjęła się projektu rozwoju technologicznego "zacofanych rubieży", jak  wtedy określało się w "cywilizowanych" układach nasze systemy graniczne. W celu realizacji tego ambitnego celu założyła fundację "Farscape" zajmującą się importem i wdrażaniem technologii konstrukcji statków gwiezdnych - na początku głównie imperialnych na licencji Gutamaya Corporation. To dzięki jej staraniom w naszych stoczniach zaczęły być produkowane nowoczesne w tamtych czasach jednostki typu: Imperial Trader, Imperial Explorer, Imperial Courier. Następnie, zachęceni odniesionym przez Lady Gerrard sukcesem swoje produkty zaczęli oferować inni producenci nawet ci powiązani z Federacją, m.in. Gupta Industrial Corporation ze swoimi Panther Clipper oraz Puma Clipper na czele.
Wpływ tych nowoczesnych technologii w rozwoju naszego skrawka wszechświata jest nie do opisania. Dość powiedzieć że według niektórych oficjalnych źródeł ilość imigrantów z systemów centralnych, którzy w przeciągu jednego roku podejmują decyzję o osiedleniu się w Systemach Granicznych w przeciągu tych czterech dekad zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie. 

Cztery lata temu w związku ze zrealizowanym założonym celem, "Farscape" została rozwiązana, a wszystkie nabyte prawa przekzano lokalnym władzom portów i stacji gwiezdnych.

Jak widać Lady Terese Lashna Gerrard, nie potrafi pozostawać długo w bezczynności i rozpoczyna nowy projekt o nazwie "A Thousand Roads". Stanowisko Burmistrza Collins Market ma być w tym przedsięwzięciu pierwszym ważnym krokiem.  

Lady w swoim ogłoszonym programie dotyczącym Collins Market napisała tylko cztery słowa: "Skuteczny Rozwój, Sprawiedliwy Podział". 


Źródło: Echo Przestrzeni
#7
Ivanka "Bloody Mary" Trampeek
[Obrazek: bm1.jpg]

Jest to śmiertelnie niebezpieczny pilot bojowy, specjalizujący się w walce małymi jednostkami. Swego czasu zajmowała wysoką pozycję w hierarchii organizacji mafijnej na czele której stała Octavia Quinton. Ta sam Octavia Quinton, która zginęła podczas bitwy w systemie Prism. To właśnie w tym układzie w trakcie walk o władzę, jej statek flagowy "The Retribution" klasy Anaconda został zniszczony, a ona spotkała się ze swoim stwórcą. Jedną ze stron konfliktu była powracająca wtedy „z za grobu” senator Kahina Loren i lojalne wobec niej siły imperialne.

Była porucznik w szeregach Quinton za swój osobisty punkt "honoru" postawiła sobie cel zgładzenia Kahiny Loren oraz wszystkich którzy jej pomagają. Ostatnie wsparcie jakie TWH zaoferowała frakcji The Children of Raxxla poskutkowało obraniem przywódcy Husarii za jeden z głównych celów w swojej krwawej vendettcie.

Źródło: Echo Przestrzeni
#8
Jade "Malina" Rokatansky
[Obrazek: 1IuDyXE.jpg]

Ex-Commanderka, która straciła władzę w nogach podczas wykonywania niebezpiecznej misji dla Federacji Pilotów kilkanaście lat temu. Malina ma nowe, bioniczne kończyny, ale od tamtego wydarzenia przeszła w stan spoczynku i za zgromadzone oszczędności kupiła bar "11 parseków" na stacji Maskelyne Vision w spokojnym, granicznym systemie HR 8444. Z czasem bar zyskał uznanie Commanderów należących do Skrzydlatej Husarii i stał się ich ulubionym barem na stacji; miejscem, gdzie wręcz nie wypada nie przesiadywać.

Malina jest silną i niezależną kobietą, która potrafi o siebie zadbać. Jest wysoka i szczupła, ma ciemnozielone oczy o bystrym i przenikliwym spojrzeniu, a jasne włosy nosi krótko i stylowo przystrzyżone - stare przyzwyczajenie z czasów aktywnej działalności w Federacji Pilotów. Jej nogi to bioniczne protezy. Malina nie wstydzi się kalectwa i zawsze nosi krótkie spodnie typu baggy, spod których widać błyszczące, tytanowe protezy. Jej dłonie są zawsze wypielęgnowane - to coś na co zwracała uwagę. 

Ma przyjazne usposobienie, ale nie cierpi idiotów i bezmyślności. Przy tym jest dosyć wybuchowa i potrafi szybko stracić cierpliwość. Czasami odbija się to na klientach baru, ale stali bywalcy znają Malinę na tyle, iż wiedzą, że jest to skutek zdarzeń z przeszłości i potrafią wybaczyć jej wybuchy złości.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#9
Barry Vistula i Varry Vistula
[Obrazek: 6LJ4koC.jpg]

Nad porządkiem w "11 parsekach" czuwa para bliźniaków - Barry i Varry, znani również jako "Bracia Vistula". Obydwaj mierzą grubo ponad dwa metry wzrostu i wydawać by sie mogło, że drugie tyle mają w barach. Przy ich pasach spoczywają identyczne turbopistolety laserowe marki Gutamaya Arms - jednej z mniej znanych filii imperialnej korporacji, produkującej statki kosmiczne. Kto zna Braci Vistula wie, że zadzieranie z nimi nie ma najmniejszego sensu, bowiem nie znalazł się jeszcze nikt, kto mógłby im dorównać w walce.

Bracia prawie w ogóle się nie odzywają i są ślepo posłuszni Malinie, bez wahania wykonując jej każde polecenie. Prawie nic nie wiadomo o ich przeszłości, oprócz tego, że są to byli imperialni niewolnicy, których Malina uratowała przed pewną śmiercią, wyciągając z zawalonej kopalni na jednym z opuszczonych, imperialnych światów.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave
#10
Drinkbot - Darek
[Obrazek: yAioo1L.png]

Nad rozlewaniem trunków dla klienteli "11 parserków" czuwa także Darek - robot skonstruowany specjalnie na życzenie Jade. Za kilka kredytów obsłuży was, polewając typowe trunki. Te droższe i lepsze można zakupić tylko u Maliny.

Opracowanie: Cmdr Mathias Shallowgrave


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Lista lokacji związanych ze Skrzydlatą Husarią Mathias Shallowgrave 11 35,251 17.11.2018, 22:51 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
Lightbulb Lokacje i postaci związane z TWH - dyskusja Mathias Shallowgrave 3 17,758 02.02.2017, 02:23 UTC
Ostatni post: Mathias ShallowgraveUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości