Baldur's Gate
#1
Wstyd się przyznać ale nie grałem w Baldura... Kiedy był na to boom, to jako dzieciak latałem do kawiarenek internetowych ciąć w Starcrafta, bo w domu kompa nie było (jeno Pegasus, a później Playstation). Sytuacja sprzyja ku temu aby nadrobić zaległości. Szykuje mi się niedługo wyjazd na 3 tygodnie. Zabieram ze sobą laptopa, który jest już leciwy, a z gamingowymi modelami nie ma nic wspólnego. Liczę za to, że uciągnie BG 1 i 2.

Potrzebuję pomocy w ogarnięciu tematu. Przez lata namnożyło się dodatków, różnych wersji, modów takich i owakich na grafikę, na łączenie wszystkich wersji, na jakieś dodatkowe zadania itd. itp.

 Od czego zacząć?

I czy w ogóle interesować się wersją Enhanced czy lepiej stare BG + mody?
Odpowiedz
#2
Baldura ciągnął mój stary Pentium 166MMX. Wątpię abyś miał starszego lapka Wink
Odpowiedz
#3
W starej wersji pewnie tak. Z tymi wszystkimi modami na mniej kłującą w oczy grafikę lub Enhanced Edition już może być problem. Heroes 3 + HD mod czasem zwalnia Biggrin.
Odpowiedz
#4
Spokojnie możesz pocisnąć w oryginalnej wersji (np. z GOGa), w tych grach nigdy nie chodziło o grafikę Wink pamiętam, jak w Icewind Dale 2 całymi godzinami potrafiłem przesiedzieć w kreatorze drużyny Smile Eh, to były czasy...

EDIT:

wymagania wersji Enhanced to:

Windows: Windows XP, Vista, 7, 8
Processor: 1 GHZ
Memory: 512 MB RAM
Graphics: OpenGL 2.0 compatible
Hard Drive: 2 GB available space
Sound Card: Windows Compatible

Na GOG jest promocja teraz:

https://www.gog.com/game/baldurs_gate_2_...ed_edition
https://www.gog.com/game/baldurs_gate_enhanced_edition
Odpowiedz
#5
Oryginał był w świetnej polskiej wersji językowej.

Nie wiem jak edycja rozszerzona...
Odpowiedz
#6
Właśnie o tą polską wersję też się rozchodzi. Niby do EE da się ją jakoś dograć ze starego BG ale nowe dialogi nadal będą w angielskim co trochę może popsuć odbiór. Dlatego rozważam wersję zwykłą + mody bo to już jest przetestowane na 1000 sposobów.
Odpowiedz
#7
(15.06.2016, 08:45 UTC)Haji-me napisał(a): Właśnie o tą polską wersję też się rozchodzi. Niby do EE da się ją jakoś dograć ze starego BG ale nowe dialogi nadal będą w angielskim co trochę może popsuć odbiór. Dlatego rozważam wersję zwykłą + mody bo to już jest przetestowane na 1000 sposobów.





Smile
Odpowiedz
#8
Jeśli nigdy nie grałeś w Baldura to polecam zagrać w originalne polskie produkcje bez modów tylko z dodatkami(musisz umieć przeżyć 640x480 w BG1, w BG2 już nawet 1024x768 jest), takie rozwiązanie jest o tyle fajne że 100 godzin włączasz jedno menu(robi to niepowtarzalny klimat) a potem przez kolejnych 150 godzin włączasz drugie menu z równie klimatyczną muzykąSmile

Jest też druga opcja Baldur's Gate Trilogy, jest to mod który modyfikuje pliki i łączy BG1, TotSC(Opowieści z Wybrzeża Mieczy), BG2 i ToB(Tron Bhaala) w jedną grę. Jedna duża mapa, płynne przejście z 1 do 2 no i co najważniejsze grasz w BG1 na lepszym silniku z BG2(graficznym i mechanicznym(rasy, klasy, interfejs, możliwość walki 2 broniami w BG1)).

W inne mody typu dodatkowe zadania, przedmioty bym się nie bawił bo jest to tak rozbudowana produkcja że z takimi modami się pogubisz.

Jeśli posiadasz wersje cyfrową/pudełkową BG to mogę Ci spakować i wrzucić gdzieś BG Trilogy bo z instalacja tego też jest trochę roboty(jak coś to PW).
Odpowiedz
#9
(15.06.2016, 10:05 UTC)szczygiel napisał(a): Jeśli nigdy nie grałeś w Baldura to polecam zagrać w originalne polskie produkcje bez modów tylko z dodatkami(musisz umieć przeżyć 640x480 w BG1, w BG2 już nawet 1024x768 jest), takie rozwiązanie jest o tyle fajne że 100 godzin włączasz jedno menu(robi to niepowtarzalny klimat) a potem przez kolejnych 150 godzin włączasz drugie menu z równie klimatyczną muzykąSmile

Jest też druga opcja Baldur's Gate Trilogy, jest to mod który modyfikuje pliki i łączy BG1, TotSC(Opowieści z Wybrzeża Mieczy), BG2 i ToB(Tron Bhaala) w jedną grę. Jedna duża mapa, płynne przejście z 1 do 2 no i co najważniejsze grasz w BG1 na lepszym silniku z BG2(graficznym i mechanicznym(rasy, klasy, interfejs, możliwość walki 2 broniami w BG1)).

W inne mody typu dodatkowe zadania, przedmioty bym się nie bawił bo jest to tak rozbudowana produkcja że z takimi modami się pogubisz.

Jeśli posiadasz wersje cyfrową/pudełkową BG to mogę Ci spakować i wrzucić gdzieś BG Trilogy bo z instalacja tego też jest trochę roboty(jak coś to PW).

A czy po takim połączeniu w "trylogię" nie będzie tak, że w BG 2 moja drużyna będzie dużo silniejsza niż powinna? To się jakoś skaluje po zakończeniu jedynki?

Znalazłem taką instrukcję obsługi http://yetiograch.pl/gry/renowacja-klasy...ate-1-i-2/
Nada się?
Odpowiedz
#10
Te gry były robione z takim zamiarem(przenoszenia bohatera(drużyny nie przenosisz)), jeśli będzie Ci za łatwo to sobie pstrykniesz oczko wyżej poziom trudności(w BG jest ich 5 lub więcej)Smile Na pewno się nada ten poradnikSmile
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości