Husarska ekspedycja
#31
Daty zbiera się inaczej Smile
w kosmosie statki wylatujące ze stacji rozlatują się na wszystkie strony i dopiero po oddaleniu się na te 8 Km robią skok - czyli pomiędzy dwoma sygnałami high wake masz przynajmniej 16 kilometrów i latasz jak głupi pomiedzy nimi - dużo łatwiej jest kiedy polecisz na planete nad duże miasto ( takie okrągłe ) . Statki odlatujące ZAWSZE lecą pionowo w górę z małymi wyjątkami kiedy naprawdę mają do wykonania jakiś skok do systemu który jest mocno " w bok od planety " ale zwykle żeby jak najszybciej opuscić przyciąganie planety/księzyca lecą pionowo do góry , więc wystarczy się dobrze ustawić i w zasadzie wszystkie skany robisz nie ruszajać się z miejsca - zawsze jesteś w zasięgu i zawsze zdążysz dolecieć do takiego sygnału i go zeskanować Smile
takie info i wiele inny7ch przydatnych informacji ciągle wychodzi nawet podczas zwykłej rozmokwy na discordzie - tylko trzeba tam bywać Smile
Odpowiedz
#32
O proszę, ja zawsze jak głupi śmigałem Cobrą (+dirty drives i long range wake scanner by było szybciej) od wake`a do wake`a Wink

Czyli teraz już Kolega wszystko wie, trzeba tylko troszkę przysiąść przy Elite: Grinderous Wink

[Obrazek: n12ujl.png]
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!" - Witkacy

Odpowiedz
#33
(02.03.2019, 11:54 UTC)MAGNUM354 napisał(a): pogadac możemy bez problemu jutro - tylko czemu czas rozmowy ma trwać 30 minut? już to z góry załozyłes czy nie masz więcej czasu?  pytam bo  chyba nie wiesz na czym polega exploracja Smile nie da się wyznaczyc czasu - np: dzisiaj przez godzinę dolecimy tam a tam i macie po 5 minut na zeskanoiwanie kazdego po drodze odwiedzonego systemu Smile to nie ta bajka  Smile

przy okazji - jakbys wchodził na discorda ( bo jakoś cie nigdy nie widziałem ) to byś wiedział ze mamy  skrzydło specjalne HKL które pomaga początkującym pilotom w zdobywaniu kasy ( żeby  mogli bezpiecznie latac po kosmosie i mieli fundusze np na wykup statku ) ale takż ezajmujemy się pomoca w zdobywaniu i odblokowywaniu inżynierów i jesli ktoś ma naprawde duzy problem to takż ew zdobyciu materiałów wymaganych do przeróbek...  czasem wystarczy ze nawet podpowiemy jak zdobyć jakiś materiał - to tez oszczędza czasu.. W sumie Dziadostwo powinien ci to powiedzieć bo jego spotkałem na kanale głosowym już nie raz..
Zobacz na mój podpis pod każdym postem...
Metal Alloys dla Frasier też mamy i moglismy ci wyrzucić z ładowni... Smile
napisałem "ok.30 min" co oznacza że tyle nam zajmie PRZEDSTAWIENIE planu który zaplanowaliśmy, nauczyłem się prowadząc klan przez 5 lat że nie każdy ma chęci żeby siedzieć godzine i więcej na zebraniu, strasznie dziwnie odbierasz to co pisze, być może to moja wina ale nie mam nic złego na myśli. Jeśli chodzi o pomoc z inżynierami było to dość spontaniczne bo to dziadostwo mi powiedział jak działają inżynierowie i o co w ogóle w tym chodzi... co do wchodzenia na discorda to prawda że nie siedze na kanałach bo nie mam takiej potrzeby gadam z ludźmi z którymi bezpośrednio gram a jak byłem z 2/3 razy na discordzie słyszałem tylko cisze.. tam nikt nie rozmawia praktycznie a ja wolę sobie posłuchać muzyki czy dobrego podcasta grając w elite. Jutro czas mam jako że jestem chory to nigdzie z chaty nie wychodzę poza lekarzami więc jeśli rozmowa będzie wartka to nie mam problemu żeby siedzieć i cały dzień a wcałym twoim poście nie widzę informacji o które prosiłem tzn. godzina która ci pasuje na rozmowe. Osobiście się do was dostosuje ze względu na moją akt. sytuacje
Odpowiedz
#34
Ja po tych leaderboardach pewnie też sobie polecę, ale w drugą stronę Wink Ciągnie mnie bardziej w stronę Formidine Rift. Także szerokości Wink
Odpowiedz
#35
przecież napisałem że pogadać możemy bez problemu jutro Smile
a czapkę nosić trzeba w zimę a nie z goła glaca biegać Smile - jutro o 18 albo i wczesniej bedę na discordzie - tez nie ruszam się z domu, chyba że naprawdę coś by się musiało stać żebym nie włączył kompa Smile
Odpowiedz
#36
AKTUALIZACJA:

- udało mi się ukończyc fsd na 5 poziomie + mass management
- CMDR Dziadostwo zaproponował pomoc w guardiańskim fsd na którą oczywiście przystałem (w końcu to +10 do fsd)
  będziemy go zdobywać prawdopodobnie w ten weekend więc po weekendzie jestem w 100% gotowy do drogi.
Odpowiedz
#37
roger , mój Phantom też jest gotowy własnie wprowadziłem ostatnie przeróbki.
Odpowiedz
#38
(07.03.2019, 19:54 UTC)Strzygaa napisał(a): AKTUALIZACJA:

- udało mi się ukończyc fsd na 5 poziomie + mass management
- CMDR Dziadostwo zaproponował pomoc w guardiańskim fsd na którą oczywiście przystałem (w końcu to +10 do fsd)
  będziemy go zdobywać prawdopodobnie w ten weekend więc po weekendzie jestem w 100% gotowy do drogi.

Dobre wieści, a booster Ci się przyda, bo w ten weekend i tak nie polecimy - to byłoby postawieniem reszty przed faktem dokonanym - wypadałoby dać ludziom chociaż tydzień/dwa na przygotowania, zagospodarowanie czasu itdWink Ja jestem gotów.

Co do symbolicznych dat wylotu, w marcowym kalendarium znalazłem m.in:


9 marzec - urodziny Gagarina Wink
14 marzec - rocznica śmierci Stephena Hawkinga, urodziny Einsteina
18 marzec - rocznica pierwszego kosmicznego spaceru Leonowa

20 marca - ogłoszenie teorii względności przez Einsteina (może dlatego właśnie warto odpalić FSD? Biggrin)
23 marca - pierwszy lot kosmiczny w ramach programu Gemini, odkrycie planetoidy 1263 Varsavia przez Arenda
27 marca - rocznica śmierci Stanisława Lema

Oczywiście nie musimy lecieć akurat w te dni, choć moim zdaniem fajnie byłoby przy okazji dodać sobie taką rocznicą "lora". Wiem, że sporo z tych dat przypada w środku tygodnia, ale nie musimy od razu pruć na złamanie karku poza bańkę - wystarczy symboliczny start.
"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!" - Witkacy

Odpowiedz
#39
Przy skoku 60LY po kilku skokach już będziemy daleko za bańką więc to nie ma znaczenia czy start czy do przodu Smile
Odpowiedz
#40
14 marca jest chyba taki najbardziej bliski memu sercu ale tutaj już wasza kwestia czy wam odpowiada Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja NOWA ZIEMIA MistyPL 234 31,252 12.10.2023, 17:05 UTC
Ostatni post: NietoKT
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,141 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Husarska Misja Geologiczna Kuba Wolf 0 3,319 18.12.2018, 20:18 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  Ekspedycja Odkrywcza - Rubieże Perseusza Doom_days 66 84,603 16.12.2018, 15:42 UTC
Ostatni post: Doom_days
  [OFICJALNY] Gnosis i jego ekspedycja - oficjalne wyjaśnienie Mathias Shallowgrave 11 17,423 06.09.2018, 22:21 UTC
Ostatni post: Cicha



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości