Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Multi-crew - jak zbindować rolę gunnera.
#1
W związku z wejściem 2.3 wiele osób testuje multicrew (które okazało się być całkiem przyjemne) i nową rolę, jaką jest gunner. Aby w pełni korzystać z zabawy należy wykonać kilka prostych czynności i tu pojawia się ten mini-poradnik, który opisze i pokaże co, jak i gdzie!

Klawiszologia:
Na dzień dobry zajemiemy się przypisaniem klawiszy. Osobiście do sterowania wieżyczkami używam myszy i ten sposób polecam. Wszystko co potrzebujemy znajdziemy w menu CONTROLS, w zakładce MULTI-CREW. Najważniejsze jest MODE TOGGLE, bez tego ani rusz. To ten przycisk przełącza nas z widoku wewnętrznego na widok zewnętrzy i umożliwa sterowanie wieżyczkami (nie należy mylić tego z kamerą zewnętrzną, do której ustawienia są całkowcie autonomiczne).
[Obrazek: oJh5E1I.png]

Następnie, jeżeli decydujemy się na sterowanie myszą, przypisujemy PRIMARY/SECONDARY FIRE do LPM I PPM, przy MOUSE X-AXIS wybieramy YAW, a przy MOUSE Y-AXIS ustawiamy PITCH/PITCH INVERTED (w zależności od preferencji). 
Jako gunner dostajemy dostęp do dwóch dodatkowych przycisków PRIMARY/SECONDARY UTILITY FIRE. Dzięki temu, w prawym panelu w zakładce MODULES możemy przypisać dwa skróty klawiszowe do wybranych utility, np. heat sinków czy SCB.
Muszę to jeszcze sprawdzić, ale mam wrażenie, że w wypadku kiedy mamy gunner, tylko on może obługiwać utility.

Jak zostać gunnerem?
Zostaliśmy zaproszeni do MC, siedzimy w fotelu, przed sobą widzimy miniaturę statku. Co teraz? 
1. Wybieramy dolny panel
[Obrazek: NCxei6E.png]

2. Z dolnego panelu wybieramy pozycję GUNNER i potwierdzamy klikając po prawej przycisk ENTER ROLE.
[Obrazek: aviW76Y.png]

3. Nasze spojrzenie zostanie automatycznie wycentrowane i tutaj właśnie wciskamy przycisk przypisany do MODE TOGGLE. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie i mamy na tyle duże wtyki, aby zostać zaproszonym na Anacondę Hetmana, naszym oczom ukaże się taki o to widok:

[Obrazek: pwyHzAc.png]

4. Będąc w trybie gunnera możemy sterować naszym niebieskim pipsem, w ten sam sposób w jaki robilibyśmy to sterując statkiem. Aby zaznaczyć cel wystarczy na niego najechać okręgiem widocznym w środku ekranu. Kropki symbolizujące nasze wieżyczki mogą mieć dwa kolory: żywszy, kiedy możemy z nich strzelać i szarawy, jeżeli cel jest poza polem strzału.

5. W celu wyjścia z widoku gunnera do widoku wewnętrznego ponownie kilkamy MODE TOGGLE. Żeby zwolnić komuś miejsce, w dolnym panelu wybieramy opcję IDLE.

A teraz znajdzcie kogoś z miejscem w statku i turretami, bo MC to kupa dobrej zabawy!
"Każda frakcja ma takiego Fenyla, na jakiego zasłużyła" - CMDR Goliat
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Multi-crew - jak zbindować rolę gunnera. - przez Fenyl de Lechia - 14.04.2017, 23:49 UTC
RE: Multi-crew - jak zbindować rolę gunnera. - przez Johnny Newman - 15.04.2017, 08:19 UTC

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Jak grindować rangi Federal i Imperial Navy. Franz Lionport 16 21,577 28.10.2025, 09:36 UTC
Ostatni post: flybyhunter
  [PORADNIK] Jak zdobyć Guardian Module Blueprint Segment Scarlet Yuri 44 75,600 12.11.2024, 07:02 UTC
Ostatni post: SirAdams
  [PORADNIK] Moje początki z Odyssey, czyli jak zacząć zabawę na nogach Pol Detson 5 3,192 03.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: 123tomek
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 1,449 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Pol Detson 0 3,164 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Pol Detson



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości