OFICJALNY Regulamin The Winged Hussars
#1
Regulamin The Winged Hussars


:Regulamin Forum

::ZASADY OGÓLNE

Poniższe reguły postępowania mają zastosowanie do Ciebie, użytkownika, podczas używania husarskiego forum i Discorda oraz w stosunku do każdej części forum i Discorda. Zasady te zostały ustanowione, aby promować te media jako bezpieczne i przyjazne miejsca dla naszej społeczności. Dyskusje i debaty są mile widziane, aczkolwiek nie kosztem zdrowego rozsądku i przyzwoitości.

Mając zarejestrowane konto na forum lub Discordzie, zgadzasz się przestrzegać wszystkich poniższych zasad i Regulaminu.
 • Regulamin jest zbiorem prostych zasad, z których każda podlega interpretacji przez Administrację forum oraz przez Moderatorów. Każdy przypadek rozpatrywany jest obiektywnie oraz indywidualnie, bo życie nie jest czarno-białe.
 • Publiczne kłótnie z innymi członkami społeczności na forum i na Discordzie są surowo zakazane. Jeśli masz jakiś problem w stosunku do innego członka społeczności, rozwiąż go za pomocą PW (Prywatnej Wiadomości) lub prywatnej rozmowy na jednym z kanałów Discorda.
 • PUBLICZNA DEBATA NA TEMAT DZIAŁAŃ MODERATORSKICH JEST SUROWO ZAKAZANA. Jeżeli nie zgadzasz się z działaniami moderatora/oficera/administratora w stosunku do moderowanych czynności, musisz się skontaktować z członkiem Rady Oficerów prywatnie (za pomocą PW na forum i TYLKO tak) w celu wyrażenia swoich zażaleń, skarg i/lub zastrzeżeń. Absolutnie nie jest to dozwolone na forum publicznym lub na Discordzie. Jakakolwiek próba uczynienia tego będzie odebrana jako próba podważenia autorytetu oficera/moderatora oraz będzie skutkować ukaraniem za naruszenie regulaminu, zaś zawartość posta będzie natychmiast usunięta. Jeśli nie zgadzasz się z decyzja moderatora, niedopuszczalnym jest słowne obrażanie go czy znęcanie się nad nim z powodu jego decyzji, zarówno na forum jak i również za pomocą innych form komunikacji. Jakakolwiek próba tego rodzaju może skutkować całkowitym zamknięciem konta na forum i wykluczeniem z grupy.
 • Na forum i Discordzie obowiązuje całkowity zakaz używania wulgarnego języka. W naszej społeczności dbamy o kulturę wypowiedzi. Maskowanie wulgaryzmów, czy to przez wykropkowanie części wyrazu, czy też przez zastąpienie liter znakami typu #%^!@ jest traktowane tak samo jak napisanie pełnego wyrazu bez maskowania.
 • Na forum obowiązuje polityka "Zero tolerancji" w stosunku do obraźliwych, pornograficznych i/lub innych nielegalnych treści oraz w stosunku do zawartości służącej do oszukiwania (cheatowania)/hackowania w grze.
 • Zanim stworzysz nowy temat, proszę poświęć trochę czasu, aby sprawdzić czy podobny watek już istnieje. Jeśli to jest pytanie dotyczące gry, mogła na nie już paść odpowiedź. Jeśli to jest post odnoszący się do czegoś aktualnego lub problemu z forum, ktoś mógł wcześniej o tym napisać. Poświęcając czas na przeszukanie, zamiast duplikować watki możemy zmniejszyć ilość niepotrzebnych postów co czyni łatwiejszym odszukanie właściwej informacji dla tych osób, które jej potrzebują. Link do Wyszukiwarki znajduje się na samej górze forum.
 • W sygnaturze można umieścić maksymalnie 1 obrazek. Jeżeli będzie on zbyt duży, możesz zostać poproszony o jego zmianę.
::REGULAMIN

Główną zasadą, której każdy powinien przestrzegać, jest tzw. "Prawo Wheatona", które opisane jest jednym prostym zdaniem: NIE BĄDŹ DUPKIEM.

Pozostałe zasady Regulaminu to:

 1. Nie obrażamy i nie lekceważymy innych użytkowników. Szanujemy ich poglądy i przekonania. Zanim cokolwiek powiemy lub napiszemy, zastanówmy się, jak zostanie to odebrane i jak poczuje się osoba po drugiej stronie ekranu.

 2. Nie spamujemy, nie trollujemy, nie piszemy "zapalnych postów", nie zaczynamy gównoburz.

 3. Nie atakujemy innych użytkowników. Wypowiadamy się na poruszony temat, a nie na temat użytkownika, który napisał dany post.

 4. Nie upubliczniamy prywatnych wiadomości ani danych osobowych innych użytkowników.

 5. Nie poruszamy politycznych, religijnych i tym podobnych światopoglądowych tematów.

::SYSTEM OSTRZEŻEŃ

 • W grupie trwa program "Zbieraj punkty, wymieniaj je na nagrody". Program obowiązuje na forum, Discordzie, grze oraz Facebooku. Punkty zdobywa się za łamanie Regulaminu The Winged Hussars i są przyznawane przez Oficerów, Moderatorów oraz bota Piąchę na Discordzie.
 • Za pierwszą przewinę otrzymuje się Pierwsze Ostrzeżenie. Jego okres karencji, czyli czas po jakim wygasa to 3 miesiące. Po tym czasie punkty zostają wyczyszczone.
 • Jeśli w ciągu 3 miesięcy od Pierwszego Ostrzeżenia Regulamin znowu zostanie złamany delikwent łapie tygodniową przerwę od grupy (7 dni banicji na forum i Discordzie oraz usunięcie ze Squadronu w Elite i/lub organizacji w Star Citizen na ten czas). Ślad po tym urlopie pozostaje na koncie przez okres 6-ciu miesięcy.
 • Jeżeli w ciągu pół roku od 7 dniowego bana znowu dojdzie do złamania regulaminu przysługuje Drugie i ostatnie ostrzeżenie. Okres karencji wynosi 3 miesiące.
 • Kolejnym krokiem na ścieżce niesławy jest miesięczna przerwa od Husarii (30 dni banicji na forum i Discordzie oraz usunięcie ze Squadronu w Elite i/lub organizacji w Star Citizen). Ślad po tym urlopie pozostaje na koncie przez okres jednego roku (1 rok).
 • Ostatni krok to definitywne wydalenie z frakcji. Otrzymuje się je za złamanie regulaminu w czasie jednego roku od poprzedniego, 30 dniowego bana. Ewentualny powrót do frakcji może być rozpatrzony po okresie 3 lat. Decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Oficerów.
 • Husarz po każdym BANIE wraca się na łono Husarii jako Kadet i obowiązuje go normalny okres i warunki Kadecji, tak jakby dołączył właśnie do Husarii. Jako że do Skrzydeł Specjalnych mogą należeć wyłącznie Husarze, łączy się to też z wydaleniem ukaranego ze skrzydeł do których należał.
  Otrzymanie Pierwszego Ostrzeżenia przez Kadeta, skutkuje wydłużeniem okresu Kadecji o kolejny miesiąc.
::ZGŁASZANIE POSTÓW

W przypadku, kiedy któryś z postów, prywatnych wiadomości itp., łamie poniższy regulamin (dotyczy również rozmów głosowych i tekstowych na Discordzie), należy:
 • W przypadku posta na forum:
Kliknąć ikonkę [Obrazek: SeuBeiJ.jpg] znajdującą się po prawej stronie na dole każdego posta, a następnie wybrać powód i zatwierdzić.
 • W przypadku Prywatnej Wiadomości na forum:
Przesłać wiadomość (przycisk [Obrazek: 7S5XINx.jpg] na forum) do któregoś z Moderatorów (lub Rady Oficerów) i opisać problem.  
 • W przypadku lub Discorda:
Poprosić któregoś z Moderatorów (lub Rady Oficerów) na stronę (na osobny kanał) i opisać problem. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy wysłać Prywatną Wiadomość na forum.

Każde zgłoszenie zostanie sprawdzone przez Moderatora (lub Radę Oficerów) i jeśli będzie trzeba, zostaną podjęte odpowiednie działania.

Ekipa Forum, czyli lista Moderatorów i Rady Oficerów znajduje się pod linkiem w prawym dolnym rogu głównej strony forum.  
:Regulamin FrakcjiZASADY I REGUŁY PRZYNALEŻNOŚCI DO FRAKCJI
THE WINGED HUSSARS


REGULAMIN FRAKCJI

Poniższe zasady postępowania mają zastosowanie podczas gry w Elite i Star Citizen, i są dodatkiem do standardowych zasad ustanowionych przez Frontiera i CiG(Cloud Imperium Games) w ich EULA. Zasady te zostały ustanowione, aby chronić członków grupy i pozwolić na wolność wyboru, jeśli chodzi o styl gry oraz żeby zapewnić możliwość realizacji celów frakcji The Winged Hussars w grze.

Każdy członek grupy zobowiązany jest do przestrzegania następujących zasad:

 1. Elite: Obowiązek sprawdzania Sali Odpraw przed podjęciem jakichkolwiek działań w systemach należących do naszej frakcji oraz okolicznych. Niestosowanie się do zaleceń i wytycznych z Sali Odpraw uznawane jest za celowe działanie na szkodę grupy. Ich nieznajomość nie zwalnia od odpowiedzialności.

 2. Nie przeszkadzamy w akcjach organizowanych przez Husarzy i nie działamy na szkodę grupy w jakikolwiek sposób.

 3. Nie informujemy i nie rozmawiamy o celach, zadaniach, misjach, wytycznych itp. dla członków grupy The Winged Hussars z osobami, które nie są członkami Skrzydlatej Husarii.

 4. Bezwzględny zakaz atakowania (włączając w to piractwo) pozostałych członków Skrzydlatej Husarii, niezależnie od okoliczności. Wyjątkiem jest obrona własna oraz organizowane wydarzenia i konkursy.

 5. Nie atakujemy i nie działamy na szkodę Commanderów i Obywateli należących do grup, z którymi mamy zawarty sojusz lub inne, podobne umowy, pakty itp. Opis naszych relacji dyplomatycznych znajduje się TUTAJ.

 6. Zakaz nękania innych graczy (tzw. griefing). Za nękanie uznawane jest ciągłe przeszkadzanie w grze lub niesportowe atakowanie nowych gracz. Odgrywanie roli mordercy w Elite  jest dozwolone, czyli śmiało można kogoś zestrzelić bez ostrzeżenia, ale np. ciągłe zabijanie tego samego gracza - tzw. camping - to już nękanie. Wszystkie przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

 7. Elite: Zakaz jakichkolwiek działań związanych z Powerplay w systemach pod husarską kontrolą.

 8. Nie straszymy lub odgrażamy się Skrzydlatą Husarią innym graczom. Jeśli masz problem z jakimś graczem i chciałbyś pomocy od frakcji, zgłoś się do Dowództwa, a chętnie omówimy sprawę. Przypadki i incydenty będą rozpatrywane indywidualnie.

 9. Elite: Zakaz przynależności do innej frakcji, grupy, klanu itp. kontrolowanej przez graczy. Nie dotyczy Powerplay, ale podczas wykonywania działań związanych z Powerplayem, zakaz działania na szkodę grupy ciągle obowiązuje. Od tej reguły zdarzają się wyjątki, ale leżą one całkowicie w gestii Dowództwa.

  Star Citizen: TWH musi być główną organizacją. Stowarzyszenie z innymi organizacjami graczy jest możliwe wyłącznie z takimi, które nie są organizacjami typowo grieferskimi lub nie mają interesów rozbieżnych z TWH. Należy na bieżąco weryfikować taką listę na naszym forum. Nie wolno ukrywać przynależności ani do TWH ani faktu stowarzyszenia z innymi grupami (wpisy oznaczone jako “redacted” na liście organizacji na profilu gracza)
  Stowarzyszenie z TWH: Z zasady nie akceptujemy podań o stowarzyszenie (affiliate) z TWH. Status stowarzyszonego wykorzystujemy jako formę wyróżnienia dla osób ze społeczności SC, które w jakikolwiek sposób wyróżniły się współpracą z nami, ale do TWH nie należą. Decyzja w każdym przypadku należy do Rady Oficerów.

 10. Bezwzględny zakaz cheatowania, oszukiwania lub grania w sposób, który jest zabroniony przez Frontiera i CiG, lub używania exploitów, które zostały za takie oficjalnie uznane. Zalicza się do tego m.in.:

  - Combat Logi, rozumiane jako odłączanie Internetu, zabijanie procesu gry oraz wyjście do menu głównego, jeśli w instancji znajduje się inny gracz i może to zaszkodzić wizerunkowi frakcji. Nie dotyczy sytuacji, kiedy przez bug w grze możemy stracić statek.
  - Wykorzystywanie bugów - exploitowanie błędów gry.
  - Używania i zamieszczania na forum i Discordzie skryptów, które pozwalają na grę AFK itp. (np. boty, automatyczne branie misji, zdobywanie rang itp.).
  - Trainery, cheaty, hackowanie/zmiana kodu gry itp.

  Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie i będą wyciągane odpowiednie konsekwencje, włącznie z bezwarunkowym wydaleniem z grupy bez możliwości powrotu.

 11. Rozwinięcie w/w punktu o Combat Logach - jeżeli ktoś zostanie przyłapany na Combat Logu, standardowo ponosi następujące konsekwencje:
  • Wydalenie z grupy (ban) na 1 tydzień
  • Nakaz skontaktowania się w grze z pilotem, którego oszukaliśmy i danie mu się zestrzelić LUB wyzwanie go na pojedynek 1 vs 1 w ciągu tego tygodnia
  • Za kolejnego Combat Loga (drugiego) dostaje się permanentnego i nieodwołalnego bana z TWH
 12. Zapisując się na event - nie olewajmy organizatora i stawmy się na dane wydarzenie czy konkurs. Szanujmy czas ludzi, którzy poświęcają go na przygotowanie ciekawego contentu dla całej społeczności!

 13. Dla członków TWH przynależność do Squadronu w Elite lub Organizacji w Star Citizen w grze jest OBOWIĄZKOWA. Jeżeli grasz w oba tytuły wymagamy wstąpienia w szeregi TWH w obu grach.

 14. Elite: Dozwolone jest wspieranie grup ratunkowych (Fuel Rats, Hull Seals itp.) jednak bez dołączania do ich Squadronów.

 15. Dozwolone jest posiadanie w Squadronie w Elite i w Organizacji w Star Citizen kont dodatkowych tzw. Alty jednak wymagana jest ich rejestracja w Formularzu rejestracji kont ALT
::NAZEWNICTWO STATKÓW
 • Elite: W stosunku do zarówno nazewnictwa statków jak i ID statku panuje dowolność. Standardowo piloci TWH w rejestracji statku (czyli Ship ID, ustawiane w Outfitting > Livery) jako 3 pierwsze znaki wstawiają TWH (np. TWH-12), ale nie jest to wymagane.

  ID w grze widoczna jest w lewym panelu w zakładce Contacts.

  Star Citizen: Jeśli dysponujesz statkami, którym można nadać nazwę własną dodaj przed nią identyfikator TWH.

  UWAGA! Wyjątkiem od dowolności jest rejestracja TWH-01, która jest zarezerwowana dla Hetmana Skrzydlatej Husarii.
::THE WINGED HUSSARS A INNE GRY
 • Jeżeli ktoś chce założyć dywizję The Winged Hussars w innej grze, to jak najbardziej może to zrobić. Prosimy jednak powiadomić o tym fakcie Dowództwo frakcji!
 • Założyciel dywizji bierze PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wizerunek TWH w tej grze, włącznie z poniesieniem konsekwencji na wypadek problemów.
 • Dowództwo również zastrzega sobie prawo do zasugerowania innej osoby na "zarządcę" dywizji niż ta, która złożyła propozycję utworzenia dywizji.
 • Regulamin grupy oraz frakcji jak najbardziej obowiązuje w innych grach - na tyle, na ile ma on odniesienie.
:Regulamin Discorda

Zasady obowiązujące na Discordzie są identyczne jak na forum, z jednym wyjątkiem. Porządku tam oprócz Moderatorów pilnuje Piącha, robotyczny moderator. Jest na nim uruchomiony moduł Automod, poniżej wszystkie wyzwalacze na jakie reaguje, krótki opis oraz podejmowana akcja.

Wyzwalacze Automoda:

 1. Banned Words - Umieszczenie słowa z czarnej listy; kasuje wiadomość, daje ostrzeżenie, a po trzykrotnym złamanie tej zasady daje bana na 24h
 2. All Caps - Wiadomość składa się w 70% z wielkich liter - wyłączony
 3. Duplicate test - Duplikowanie wiadomości np. “aaaaaaaaaaaaaaa” lub “word word word word word word word” - kasuje wiadomość i daje ostrzeżenie
 4. Fast Message Spam - Wysłanie 5 lub więcej wiadomości w ciągu 5 sekund - kasuje wiadomość
 5. Discord Invites - Wysłanie zaproszenia na serwer Discord - wyłączony
 6. All Links - Wysłanie jakiegokolwiek linka w wiadomości - wyłączony
 7. Mass Mentions - Pingowanie dużej liczny osób przy pomocy @nick - wyłączony
 8. Link Cooldown - Wysłanie linku częściej niż zadany czas - wyłączony
 9. Image Spam - Spamowanie obrazkami, więcej niż 4 w jednej wiadomości - ograniczony do kanałów publicznych, kasuje wiadomość
 10. Emoji Spam - Wstawienie dużej ilości Emoji do jednej wiadomości, ustawiona wartość = 10 - kasuje wiadomość, daje ostrzeżenie
 11. Spoilers - Umieszczenie wiadomości w Spoilerze - Wyłączone
 12. Selfbot Detection - Wykrywanie wiadomości wysyłanych przez Boty inne niż Dyno - kasuje wiadomość
 13. Zalgo Text - Wysłanie wiadomości zawierające dziwne znaki np. Ȅ̴̂x̴̛̔a̴̎̉m̷̀̐p̵̽̈l̵̽̍e̷̒͑ - kasuje wiadomość i wyciszenie na 24h
 14. Stickers - Wysłanie discordowej naklejki - wyłączone
 15. Stickers Spam - Wysłanie wielu naklejek w ciągu 10 sekund -kasuje wiadomość
 16. Known Phishing Links - Wysłanie wiadomości zawierającej scamowy link - daje natychmiastowego perma bana

Kanał wolny od detekcji bota to #moderacja
Rangi niewyzwalające Automoda: Brak


::ODWOŁANIE SIĘ OD DECYZJI MODERATORA

Moderatorzy to też ludzie i mogą się czasami pomylić lub niewłaściwie ocenić sytuację. Jeśli uważasz, że niesłusznie dostałeś ostrzeżenie, skontaktuj się z innym Moderatorem lub członkiem Rady Oficerów. Zrób to poprzez wysłanie PW z opisem problemu. Żadna inna forma odwołania nie będzie akceptowana. Twoje odwołanie zostanie rozpatrzone przez Radę Oficerów i odpowiednia decyzja zostanie podjęta.


W przypadku braku consensusu ostatecznie zdanie ma zawsze Hetman.
::KONTA W STANIE SPOCZYNKU

Raz na kwartał przeprowadzana jest ewaluacja kont na forum. Użytkownicy, którzy nie byli na forum przez 1 miesiąc, a którzy nie zaznaczyli Urlopu w swoim profilu w Sali Odpraw, będą przenoszeni w stan spoczynku. Wiąże się to z usunięciem z grupy, utratą statusu Husarza oraz wszelkich przywilejów z tym związanych, ale konto nie zostaje usunięte - zostaje przeniesione w stan spoczynku, do grupy zarejestrowanych Gości spoza TWH, którzy mają dostęp jedynie do publicznej części forum.

Jeśli planujecie dłuższy urlop (miesiąc lub dłużej) od forum (niekoniecznie od Elite), należy obowiązkowo oznaczyć się jako "Na urlopie" w swoim profilu w Sali Odpraw. Aby to zrobić, należy kliknąć na "Mój Profil" na górnym panelu w Sali Odpraw, a następnie kliknąć "Idę na urlop". Spowoduje to po pierwsze wolniejszy spadek husarskiej reputacji, a po drugie sprawi, że nie zostaniecie usunięci z frakcji podczas comiesięcznej ewaluacji kont na forum (zgodnie z regulaminem). W taki sam sposób można się oznaczyć, jeżeli udajemy się na eksplorację. Urlop można wziąć maksymalnie do 3 miesięcy i po jego zakończeniu nie można się ponownie oznaczyć przez miesiąc.

[Obrazek: sI1HNL3.png]

Powrót ze stanu spoczynku polega na wysłaniu PW do oficera odpowiedzialnego za rekrutację z prośbą o ponowne dołączenie do grupy. Przywrócenie jest do rangi Husarza. Przywrócić konto ze stanu spoczynku można tylko raz.
[Obrazek: 84385.png?1515630727]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości